Автоматичне призначення пенсії –покрокова інструкція.

Дата: 12.03.2021 16:22

Автоматичне призначення пенсії – сервіс порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, за допомогою якого пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку без необхідності звернення до органів Пенсійного фонду. Сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно та провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних.

• Для подачі заяви на автоматичне призначення пенсії необхідно увійти до особистого кабінету порталу.
  • Оберіть спосіб входу до системи «За ЕЦП».
  • Оберіть розділ «Щодо пенсійного забезпечення», далі  «Анкета-заява на автопризначення пенсії». Сервісом  з автоматичного призначення пенсії може скористатись кожен, хто отримує пенсійні виплати.
  • Перед подачею анкети-заяви переконайтесь, що маєте повний пакет документів, необхідних для призначення пенсії та натисніть «Продовжити».
  • Заповніть атрибути анкети (заяву, загальні дані, дані документу, що посвідчує особу, адресу проживання та реєстрації, дані щодо обраного способу виплати призначеної пенсії та отримання пенсійного посвідчення).
  • Додайте скановані копії документів (обов’язкові  та ті, які вважаєте за необхідне додати, для підтвердження права на певні доплати та пільги). Розмір кожного файлу з сканованим документом не повинен перевищувати 1 Мб.
  • Надайте необхідні згоди та натисніть «Сформувати заяву». Запис буде збережено та відправлено на розгляд ПФУ.
  • За результатами опрацювання анкети-заяви користувач отримає інформацію про автоматичне призначення пенсії, дату такого призначення та розмір пенсії за допомогою СМС повідомлення, засобами вебпорталу та через мобільний додаток.