Перерахунок пенсій з 01.01.2021р.

Дата: 12.03.2021 16:27

Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» передбачено зростання мінімальної заробітної плати у 2021 році до рівня 6000 грн.

У зв’язку з цим, з 1 січня 2021 року було перераховано мінімальний розмір пенсійних виплат для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж: жінки не менше 30 років та чоловіки – 35 років.

Враховуючи зазначене, мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений для зазначеної вище категорії осіб, з 1 січня 2021 року збільшиться з  2000,00 грн. до 2400,00  грн.

Слушно зауважити, що для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення підприємницької діяльності.

Особам, які досягнуть 65 – річного віку в 2021 році, такий перерахунок буде проведено з дня досягнення відповідного віку за наявності у них необхідного страхового стажу (жінки не менше 30 років та чоловіки – 35 років).

Перерахунок пенсій здійснено автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ.