A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Медвинська громада
с.Медвин Київська область Білоцерківський район

Інформацій бюлетень за 30.07.2021

Дата: 30.07.2021 12:07
Кількість переглядів: 28

Податкова знижка: Як перерахувати страхові платежі до
недержавного пенсійного фонду здійснені в іноземній валюті?


Білоцерківська ДПІ ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що
відносини у сфері страхування регулюються Законом України від 07 березня
1996 року № 85/96-ВР «Про страхування» із змінами та доповненнями (далі –
Закон № 85/96), відповідно до ст. 19 якого страхувальники-резиденти мають
право вносити платежі:
а) згідно з укладеними договорами страхування за видами страхування
іншими, ніж страхування життя, – лише у національній валюті України;
б) згідно з укладеними договорами страхування життя – в національній
валюті України або в іноземній валюті – у випадках, передбачених
законодавством, з урахуванням положень частини п’ятої ст. 19 Закону № 85/96.
Грошові зобов’язання сторін по договорах страхування життя, за їх
згодою, можуть бути визначені як у національній валюті України, так і у
іноземній валюті або розрахункових величинах, що визначають фактичний
розмір зобов’язань страховика на дату виникнення або виконання цих
зобов’язань.
Разом з тим, ст. 533 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №
435-IV із змінами та доповненнями передбачено, що грошове зобов’язання має
бути виконане у гривнях.
Якщо у зобов’язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті,
сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом
відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не
встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом.
Враховуючи викладене, з метою визначення розміру податкової знижки у
зменшення оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних
осіб, сплачені ним протягом звітного (податкового) року в іноземній валюті
суми страхових платежів страховику – резиденту та/або пенсійних внесків
недержавному пенсійному фонду перераховуються у гривні за офіційним
валютним (обмінним) курсом НБУ, що діяв на день сплати таких платежів
(внесків).

Білоцерківська ДПІ
ГУ ДПС у Київській області

Хто має переважне право на залишення на роботі при вивільненні
працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці?


Білоцерківська ДПІ ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що статтею 42
Кодексу законів про працю України визначено, що при скороченні чисельності чи
штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне
право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і
продуктивністю праці.
При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на
роботі надається:
1) сімейним - при наявності двох і більше утриманців;
2) особам, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;

3) працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному
підприємстві, в установі, організації;
4) працівникам, які навчаються у вищих і середніх спеціальних учбових
закладах без відриву від виробництва;
5) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам
з інвалідністю внаслідок війни та особам, на яких поширюється чинність Закону
України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також
особам, реабілітованим відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв
репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років", із числа тих, яких
було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув’язнення) або
обмеження волі чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до
психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу;
6) авторам винаходів, корисних моделей, промислових зразків і
раціоналізаторських пропозицій;
7) працівникам, які дістали на цьому підприємстві, в установі, організації
трудове каліцтво або професійне захворювання;
8) особам з числа депортованих з України, протягом п'яти років з часу
повернення на постійне місце проживання до України;
9) працівникам з числа колишніх військовослужбовців строкової служби,
військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової
служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, військової служби за
призовом осіб офіцерського складу та осіб, які проходили альтернативну
(невійськову) службу, - протягом двох років з дня звільнення їх зі служби.
10) працівникам, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного
віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат.
Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям
працівників, якщо це передбачено законодавством України.

Білоцерківська ДПІ
ГУ ДПС у Київській області

«Нульове» декларування стартує з вересня 2021 року


Білоцерківська ДПІ ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що 20
липня офіційно опубліковано Закон України №1539-ІХ «Про внесення змін
до Податкового кодексу України та інших законів України щодо
стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури
громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного
декларування фізичними особами належних їм активів та сплати
одноразового збору до бюджету». Цей Закон визначає особливості
проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів
фізичних осіб, яке відбуватиметься з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022
року.
Крім Закону №1539, 20 липня було опубліковано Закон України
№1542-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні
правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального
процесуального кодексу України у зв’язку із внесенням змін до Податкового
кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення
податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного
декларування фізичними особами належних їм активів та сплати
одноразового збору до бюджету».
Доповнюючи Закон №1539, Законом №1542 пропонується не вважати
умисним ухилення від сплати податків і зборів, якщо воно пов’язане з
придбанням об’єктів, які громадянин вказав у одноразовій добровільній
декларації та сплатив узгоджену суму збору декларування. І при цьому такі
діяння вчинені до 2021 року.

Білоцерківська ДПІ
ГУ ДПС у Київській області

Як здати в оренду нерухоме майно фізичній особі-іноземцю?


Білоцерківська ДПІ ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що
незалежно від того, що фізична особа – нерезидент має постійне місце
проживання в України, здавання в оренду нерухомого майна здійснюється
відповідно до вимог п.п. 170.1.3 п 170.1 ст. 170 розд. IV Податкового
кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ) .
А саме, нерухомість, що належить фізичній особі - нерезиденту,
надається в оренду виключно через фізичну особу - підприємця або
юридичну особу - резидента (уповноважених осіб), що виконують
представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору
та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів.
Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що
ухиляється від сплати податку.

Білоцерківська ДПІ
ГУ ДПС у Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь