Рішення ради №812-61-VІIІ «Про затвердження Регламенту Медвинської сільської ради VIII скликання в новій редакції»
Скликання: | VIII скликання |
Сесія: | 61 сесія 17.09.2024 |
Тип документу: | Рішення ради |
Дата прийняття: | 26.09.2024 |
Дата оприлюднення: | 26.09.2024 |
Номер документу: | 812-61-VІIІ |
Назва документу: | Про затвердження Регламенту Медвинської сільської ради VIII скликання в новій редакції |
Прикріплені файли: |
БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
61 сесія VIII скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 17 вересня 2024 року с. Медвин № 812
Про затвердження Регламенту Медвинської сільської ради VIII скликання в новій редакції
На виконання Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування», керуючись пунктом 1 частини першої статті 26, частиною першою статті 47, частинними другою, третьою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки та рекомендації спільного засідання постійних комісій, Медвинська сільська рада
ВИРІШИЛА:
1.Затвердити Регламент Медвинської сільської ради VIII скликання в новій редакції, що додається.
2. Вважати рішення Медвинської сільської ради від 22.12.2020 № 21-02-VIІІ «Про затвердження Регламенту Медвинської сільської ради VIII скликання» таким, що втратило чинність.
3. Регламент в новій редакції набирає чинності з дня його оприлюднення на офіційному сайті ради https://medvyn-gromada.gov.ua, крім пунктів в частині проведення трансляцій, які набирають чинності через 30 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2024 № 64/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102/IX.
4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на голів постійних комісій Медвинської сільської ради, сільського голову та секретаря сільської ради.
Сільський голова Ігнатій СЕРГІЄНКО
с. Медвин
17.09.2024 року
№ 812-61-VІIІ
Додаток
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення Медвинської сільської ради
від 22.12.2020 № 21-02-VIІІ
(в редакції рішення від 17.09.2024 № 812-61-VIІІ)
РЕГЛАМЕНТ
Медвинської сільської ради VIII скликання в новій редакції
РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Загальні положення
1. Медвинська сільська рада (далі – рада) є виборним представницьким органом місцевого самоврядування, що складається з депутатів і відповідно до закону представляє інтереси Медвинської сільської територіальної громади та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування.
2. Порядок діяльності ради, її органів та посадових осіб визначається Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», іншими законодавчими актами України, цим Регламентом та іншими рішеннями ради.
Стаття 2. Предмет Регламенту
Регламент ради (надалі – Регламент) встановлює порядок діяльності ради, скликання сесій ради, підготовки і розгляду нею питань, прийняття рішень ради та з інших процедурних питань, порядок роботи сесії ради, порядок проведення пленарних засідань ради, порядок затвердження структури ради, її виконавчих та інших органів ради, порядок їх формування, обрання та затвердження посадових осіб ради, порядок формування та організації роботи постійних комісій, тимчасових контрольних комісій та інших органів ради, порядок участі депутатських фракцій і груп у роботі та інші процедури, які випливають з повноважень Ради, з урахуванням Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад, «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та інших законів.
Стаття 3. Встановлення державних та місцевих символів
1. Державний Прапор України на будинку ради встановлюється на постійно.
2. На час пленарних засідань ради у сесійному залі (іншому місці проведення пленарного засідання) встановлюються Державний прапор України та прапор громади (за наявності).
Порядок використання прапора громади може встановлюватись за рішенням ради.
3. Державний Прапор України та прапор громади може встановлюватися в центрі с. Медвин.
На час перебування закордонної делегації в громаді, поряд з Державним Прапором України встановлюється прапор країни, з якої прибула делегація.
Поряд з ними, за рішенням ради, можуть встановлюватися прапору Європейського Союзу, прапор УПА, за умови дотримання такого правила: всі встановлені прапори не можуть мати розміри більші за Державний Прапор України.
Стаття 4. Місце проведення та мова ведення засідань ради
1. Рада проводить засідання у сесійній залі ради або в іншому місці, визначеному розпорядженням сільського голови про скликання сесії.
2. Під час сесії ради депутати, посадові місцевого самоврядування, інші доповідачі зобов’язані використовувати державну мову відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
3. Промовець, що є іноземцем або особою без громадянства, який не володіє українською мовою, може виступати іншою мовою із забезпеченням у разі потреби перекладу його виступу українською мовою.
При цьому офіційним текстом актів ради, є текст українською мовою.
Стаття 5. Гласність у роботі ради
1. Засідання ради, постійних та інших комісій є відкритими і гласними.
2. За рішенням ради можуть проводитися закриті засідання для розгляду конкретно визначених питань, відповідно до вимог законодавства України про інформацію, які стосуються інформації з обмеженим доступом, для роботи з якою передбачений спеціальний режим захисту.
3. Прийняте у результаті закритого засідання рішення, яке містить дані з обмеженим доступом, оприлюднюється на офіційному веб-сайті ради з урахуванням трискладового тесту.
4. Гласність роботи ради забезпечується:
4.1. можливістю громадянам спостерігати (в порядку, обумовленому в частині 7 цієї статті) роботу ради, шляхом наявності достатнього місця для громадян України, які бажають відвідати засідання ради.
У випадку, якщо кількість громадян, які з’явилися на засідання ради суттєво перевищує фізичні можливості приміщення, в якому проходить засідання, посадові особи ради зобов’язані оголосити перерву та перенести засідання в місце, що дозволятиме всім бажаючим безпосередньо відвідати засідання.
4.2. шляхом проведення громадянами України та представниками ЗМІ фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також за рішенням ради може здійснюватися відео- та аудіо- трансляція засідань через інтернет, гучномовці, аудіо озвучувальну техніку, радіо, телебачення тощо.
4.3. через офіційне оприлюднення проектів рішень, пояснювальних записок та довідкових матеріалів до проектів рішень, поправок та пропозицій до них, а також висновків і рекомендацій постійних комісій, звітів тимчасових контрольних комісій шляхом обов’язкового розміщення на офіційному веб-сайті ради.
5. Засідання ради, постійних комісій транслюються он-лайн в мережі інтернет (за наявності технічної можливості), а також на сайті ради зберігається у вільному доступі запис трансляцій;
6. Право бути присутніми на пленарному засіданні може бути обмежено лише по відношенню до особи, яка в ході засідання здійснила протиправні дії (ініціювання бійки, хуліганських дій, виступи та репліки у нетверезому стані тощо).
7. Місця для депутатів відводяться в залі засідань окремо від місць для інших осіб, присутніх на засіданні, і не можуть бути зайняті іншими особами. Під час засідання ради особи, які не є депутатами (за винятком технічних працівників ради, журналістів, фотографів, операторів), не повинні знаходитися у частині сесійного залу, що призначена для розміщення депутатів.
8. Відкритість та гласність у діяльності ради забезпечується також через стабільне і прогнозоване функціонування офіційного сайту ради https://medvyn-gromada.gov.ua
Стаття 6. Запрошені на засідання ради
1. На пленарні засідання сесії ради та засідання її органів можуть запрошуватися фізичні особи та представники юридичних осіб.
2. Рада процедурним рішенням може вимагати присутності на засіданні будь-якої посадової особи місцевого самоврядування.
3. На вимогу ради або її посадових осіб керівники розташованих на території юрисдикції Медвинської сільської ради підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності зобов'язані прибути на засідання ради або її органів для подання інформації з питань, віднесених до відання ради та її органів, відповідей на запити депутатів.
4. Головуючий на засіданні повідомляє депутатів про осіб, присутніх на засіданні за офіційним запрошенням.
5. Особи, присутні на засіданнях ради та її органів, повинні дотримуватись порядку проведення сесії ради. У разі порушення порядку, їх, після попередження головуючого, а в разі грубого порушення – негайно, за розпорядженням головуючого на засіданні, може бути випроваджено з приміщення, де відбувається засідання.
РОЗДІЛ II. ДЕПУТАТИ, ПОСАДОВІ ОСОБИ Й ОРГАНИ РАДИ
ІІ.1. Депутати
Стаття 7. Правові засади діяльності депутатів Ради
1. Порядок діяльності депутата Ради, його права, обов'язки та повноваження регламентуються Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції», «Про доступ до публічної інформації», іншими законами України та цим Регламентом.
2. Депутат Ради набуває своїх повноважень внаслідок обрання його до Ради на основі загального, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні на відповідних місцевих виборах.
3. Повноваження депутата Ради починаються з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією в день відкриття першої сесії Ради і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї Ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата Ради.
4. Депутат Ради є повноважним і рівноправним членом Ради як представницького органу місцевого самоврядування.
5. Депутат Ради має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності Ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, Радою та її органами, виконує їх доручення.
Стаття 8. Посвідчення депутата Ради
1. Депутату Ради після визнання їх повноважень надається:
а) тимчасове посвідчення про реєстрацію депутата Ради, видане відповідною територіальною виборчою комісією;
б) посвідчення депутата Ради.
Стаття 9. Форми роботи депутата Ради
1. Діяльність депутата в Раді включає:
а) участь у пленарних засіданнях Ради;
б) участь у засіданнях постійних комісій, тимчасових контрольних комісій Ради, їх підкомісій та робочих груп, до яких він обраний, з правом ухвального голосу, а у засіданні будь-яких інших комісій – з правом дорадчого голосу;
в) виконання доручень Ради та її органів;
г) роботу над проектами рішень, документами Ради та виконання інших депутатських повноважень у складі депутатських фракцій та груп чи індивідуально;
д) роботу з населенням Медвинської сільської територіальної громади та відповідного виборчого округу
2. Депутат Ради зобов'язаний зареєструватися і бути присутнім на пленарних засіданнях Ради та засіданнях її органів, до яких його обрано.
Стаття 10. Права та обов’язки депутата
1. Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов’язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. У випадку порушення чинного законодавства та рішень ради про запобігання корупції, виявлення конфлікту інтересів, участі в корупційних діяннях або сприянню іншим особам, депутат місцевої ради притягується до відповідальності відповідно до чинного законодавства.
2. Депутат ради зобов’язаний:
2.1. неухильно дотримуватись чинного законодавства України;
2.2. виконувати обов’язки, що покладені на нього діючим законодавством та даним Регламентом, в т.ч. брати участь у роботі ради, роботі постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень.
У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів відповідна рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.
2.3. підтримувати зв’язок з виборцями, місцевою організацією політичної партії, яка висунула його кандидатом у депутати місцевої ради, відповідною територіальною громадою, а також громадськими організаціями, трудовими колективами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території;
2.4. не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу місцевої ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, місцевого бюджету, рішень ради і доручень виборців;
2.5. брати участь у громадських слуханнях з питань, що стосуються його виборчого округу, в організації виконання рішень ради та її органів, доручень виборців, у масових заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування на території громади або виборчого округу;
2.6. вивчати громадську думку; вивчати потреби територіальної громади, інформувати про них раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні;
2.7. визначити і надавати до сільської ради інформацію для оприлюднення її на офіційному веб-сайті Медвинської сільської ради про дні, години та місце прийому виборців, інших громадян;
2.8. вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення
2.9. депутат періодично, але не рідше одного разу на рік, звітувати про свою роботу перед виборцями. Звітування депутатів проводиться протягом 1 кварталу наступного за звітним роком. Депутат може подати завчасно письмовий звіт для його розміщення на сайті ради, а також провести звітну зустріч із виборцями в строки вказані вище. Інші процедурні моменти звітування депутата визначаються законодавством або окремим рішенням ради.
Під час воєнного стану, депутат може змінювати дату проведення звітів у відповідності до обставин, пов’язаних з воєнним станом в країні.
2.10. Витрати, пов'язані з проведенням звітів депутатів місцевої ради перед виборцями та їх зустрічей з ними, здійснюються за рахунок місцевого бюджету у межах затверджених на ці цілі видатків.
Для забезпечення діяльності депутата та відшкодування видатків депутата (його помічників-консультантів), видатків діяльності постійних та тимчасових комісій рада може приймати окремі рішення.
3. Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано. Депутат місцевої ради, який не входить до складу відповідного органу ради, може брати участь у його роботі з правом дорадчого голосу.
4. Діяльність депутата висвітлюється на офіційному веб-сайті ради шляхом розміщення інформації про депутатську діяльність, засоби зв’язку з депутатом, статистичні дані про відвідування пленарних засідань, засідань постійних і тимчасових комісій, про дотримання вимог законодавства. Такі відомості повинні розміщатись зусиллями службових та посадових осіб ради. Окрім цього, за письмовим зверненням депутата можуть бути оприлюднені направлені запити, внесені проекти пропозиції, поправки, виступи, дані про входження і роботу депутата у комісіях і органах, утворених радою, дані про зустрічі з виборцями, роботу в раді, громадську і наукову діяльність, статті, публікації у ЗМІ тощо. Така інформація розміщується за даними наданими депутатом.
5. Депутат має право на депутатське звернення, депутатський запит, депутатське запитання, які оформлюються письмово і може надсилатись за вибором депутата через апарат ради або самим депутатом. Депутатські звернення, що направляються через апарат ради реєструються в окремому журналі вхідної кореспонденції. Працівники служби діловодства ради контролюють строки надання відповіді.
6. Депутат на території ради має право на невідкладний прийом будь-якою службовою особою підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, а також органів влади, в т.ч. правоохоронних органів, державних адміністрацій, судів. Таке право реалізується шляхом безумовної негайної зустрічі відповідної службової особи та депутата. Здійснюючи таке право депутат повинен пред’явити посвідчення та повідомити про бажання зустрітись із службовою особою в порядку невідкладного прийому. Службова особа, до якої з’явився депутат із вимогою невідкладного прийому, зобов’язана перервати усі заплановані справи (оголосити коротку перерву в нараді, перервати службові спілкування, розгляд документів, прийом громадян, тощо) і негайно провести прийом депутата для заслуховування його вимог, заяв, скарг чи пропозицій. Депутати повинні використовувати право невідкладного прийому таким чином, щоб такий прийом був зумовлений нагальними та особливо важливими справами, тривав якомога оперативно та не завдавав невиправданих втручань в роботу службової особи. Службові особи, що створили перешкоди (в т.ч. не забезпечили реалізацію прав через відсутність необхідних знань про права депутата місцевої ради у технічних працівників, секретарів, охоронців, тощо) у реалізації права на невідкладний прийом підлягають за наявності достатніх підстав дисциплінарній відповідальності, а також кримінальній відповідальності за ст. 351 КК України.
7. Депутат має право порушувати питання про недовіру посадовим особам органів місцевого самоврядування, голові, особам яких обирала рада або давала згоду на призначення. Це право реалізується через внесення відповідного проекту рішення в порядку визначеному Регламентом. Проект рішення повинен містити чіткі і послідовні мотиви недовіри (порушення вимог закону, ігнорування законних вимог, порушення норм моралі, професійної етики, тощо). Наслідки висловлення недовіри для особи визначаються законами України та рішеннями ради.
8. Депутат має право порушувати питання про розпуск органів, утворених радою, та звільнення посадових осіб місцевого самоврядування. Таке право реалізується депутатом через внесення відповідного вмотивованого проекту рішення. Проект рішення розглядається на сесії Ради (в постійних комісіях та пленарному засіданні). Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували депутати в кількості більше половини від загального складу Ради. Орган, щодо якого було прийнято рішення про розпуск, вважається розпущеним (ліквідованим, припиненим) із моменту набуття чинності відповідним рішенням Ради. Рішення щодо ініціювання звільнення посадових осіб місцевого самоврядування має наслідком початок усіх передбачених законом процедур для оформлення та проведення звільнення відповідної посадової особи. Рішення про розпуск органів Ради та/або звільнення посадових осіб місцевого самоврядування підлягає оприлюдненню на сайті Ради. Рішення може бути обговорено на громадських слуханнях, що проводяться в порядку визначеному законом та Статутом територіальної громади.
9. Депутат має право вносити пропозиції про заслуховування на пленарному засіданні Ради звіту чи інформації будь-якого органу або посадової особи, підзвітних чи підконтрольних раді, а також з питань, що віднесені до компетенції ради, інших органів і посадових осіб, які діють на її території. Таке право реалізується через внесення письмової пропозиції депутата до служби діловодства Ради із зазначенням органу чи посадової особи, яку пропонується заслухати на пленарному засіданні ради, також вказується предмет та обсяг звітування і причини такої необхідності. Письмова пропозиція депутата спрямовується на голову ради, який зобов’язаний підготувати на розгляд найближчої чергової сесії ради проект рішення про заслуховування звіту чи інформації відповідного органу або службової особи. Апарат ради повідомляє відповідний орган або службову особу про дату і час пленарного засідання, на розгляд якого винесено питання щодо звіту (інформації) цього органу (посадової особи), а також зазначає предмет і обсяг звітування (інформування). У відповідності до ч. 2 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на вимогу відповідних органів та посадових осіб місцевого самоврядування керівники розташованих або зареєстрованих на відповідній території підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності зобов’язані прибути на засідання цих органів для подання інформації з питань, віднесених до відання ради та її органів, відповіді на запити депутатів.
10. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесії ради, або передані в письмовій формі головуючому на сесії, розглядаються радою чи за її дорученням постійними комісіями ради або надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним її органам та посадовим особам, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і про вжиті заходи повідомити депутатові та раді.
11. Депутат місцевої ради не несе відповідальності за виступи на засіданнях ради та її органів, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.
12. Публічна образа депутата місцевої ради, опублікування або поширення іншим способом завідомо неправдивих відомостей про нього, а також намагання в будь-якій формі вплинути на депутата місцевої ради, членів його сім'ї з метою перешкодити депутату виконувати свої повноваження, змусити його до вчинення неправомірних дій тягне за собою відповідальність згідно з законом. Невиконання посадовими особами вимог закону щодо забезпечення гарантій депутатської діяльності тягне за собою відповідальність згідно із законом.
13. Повноваження депутата сільської ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі:
1) його відкликання за народною ініціативою у порядку встановленому чинним законодавством України;
2) припинення його громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;
3) обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень;
4) обрання його депутатом іншої місцевої ради;
5) визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
6) набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до позбавлення волі, або набрання законної сили рішенням суду, яким його притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, та застосовано покарання або накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
7) набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів чи активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави;
8) його смерті.
14. Повноваження депутата сільської ради можуть припинятися достроково також за рішенням ради у зв'язку:
1) з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі;
2) з особистою заявою депутата сільської ради про складення ним депутатських повноважень;
3) з несплатою аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Стаття 11. Помічники-консультанти депутата Ради
Права, обов’язки та умови діяльності помічників-консультантів депутата ради визначаються окремим положенням, затвердженим Медвинською сільською радою.
Стаття 12. Депутатські групи
1. Для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень у виборчих округах депутати ради можуть на основі їх взаємної згоди об'єднуватися в депутатські групи.
2. Депутати ради об'єднуються в депутатські групи за єдністю території їх виборчих округів, спільністю проблем, які вони вирішують, або іншими ознаками.
3. Повноваження депутатських груп є похідними від повноважень депутата місцевої ради, передбачених Законом України «Про статус депутатів місцевих рад».
4. Членство депутата місцевої ради в депутатській групі не звільняє його від персональної відповідальності за здійснення своїх депутатських повноважень у виборчому окрузі.
5. Депутатська група створюється на установчому засіданні членів групи. Група повинна мати свою назву. Депутатська група може мати свою символіку та має право на розміщення такої символіки на робочих місцях депутатів, які входять до складу групи;
6. Депутатська група може бути утворена в будь-який час протягом строку повноважень ради даного скликання за рішенням зборів депутатів місцевої ради, які виявили бажання увійти до її складу. Депутатська група складається не менш як з трьох депутатів місцевої ради.
7. Депутати місцевої ради, які входять до складу депутатської групи, обирають особу, яка очолює депутатську групу.
8. Депутатська група реєструється радою за поданням особи, яка очолює депутатську групу, до якого додається підписане депутатами цієї групи письмове повідомлення про сформування депутатської групи із зазначенням її назви, персонального складу та партійної належності членів групи та депутатів, які уповноважені представляти групу.
9. Депутатські групи можуть утворюватися на визначений ними період, але не більше ніж на строк повноважень відповідних рад.
10. Діяльність депутатської групи припиняється:
1) у разі вибуття окремих депутатів ради, внаслідок чого її чисельність стає меншою, ніж встановлено п.6 цієї статті;
2) у разі прийняття депутатами ради, які входять до її складу, рішення про розпуск депутатської групи;
3) після закінчення строку, на який депутати місцевої ради об'єдналися в депутатську групу, або строку повноважень відповідних рад.
11. Рада сприяє діяльності зареєстрованих нею депутатських груп, координує їх роботу і може заслуховувати повідомлення про їх діяльність.
Стаття 13. Депутатські фракції
1. Депутати сільської ради на основі єдності поглядів або партійного членства можуть об'єднуватися у депутатські фракції ради. До складу депутатських фракцій можуть входити також позапартійні депутати сільської ради, які підтримують політичну спрямованість фракцій.
2. Депутатська фракція повинна включати в себе не менш як двох членів.
3. Депутатська фракція створюється на установчому засіданні членів фракції, бере за основу партійну назву та символіку. Депутатська фракція має право на розміщення такої символіки на робочих місцях депутатів, які входять до складу фракції.
4. Депутат місцевої ради може входити до складу лише однієї депутатської фракції.
5. Фракції на внутрішніх засіданнях можуть затверджувати положення про роботу фракцій.
Стаття 14. Порядок реєстрації та припинення діяльності депутатських фракцій та груп
- Кожна депутатська фракція або група реєструється. Умовою реєстрації є надходження до служби діловодства Ради підписаного особисто кожним депутатом, який увійшов до складу депутатської фракції (групи), письмового повідомлення про сформування та копії протоколу установчих зборів депутатської групи/фракції. У письмовому повідомленні зазначаються назва депутатської фракції (групи), її персональний склад та партійна належність членів депутатської фракції (групи), а також прізвища голови депутатської фракції (групи) та її членів. Депутатська фракція (група) зобов’язана інформувати Раду про виникнення змін у складі депутатської фракції (групи);
- Головуючий на пленарному засіданні інформує депутатів про реєстрацію такої депутатської фракції (групи), її кількісний склад, голову депутатської фракції (групи) та її членів. Депутатська фракція та депутатська група вважаються створеними з моменту оголошення головуючим про це на пленарному засіданні ради.
- Про вступ до депутатської фракції (групи) нових членів головуючий на пленарному засіданні інформує депутатів на підставі письмового повідомлення, що підписується головою депутатської фракції (групи) та новими членами фракції (групи).
- Про вихід депутатів з депутатської фракції (групи) головуючий на пленарному засіданні інформує депутатів на підставі письмової заяви депутата, що виходить з фракції (групи).
- Про виключення депутата з депутатської фракції (групи) головуючий на пленарному засіданні інформує депутатів на підставі письмового повідомлення, підписаного головою депутатської фракції (групи).
Стаття 15. Права депутатських груп, фракцій
1. Депутатські групи, фракції мають право:
1) на пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях ради;
2) попередньо обговорювати кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує рада;
3) на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні ради з кожного питання порядку денного сесії ради;
4) об'єднувати зусилля з іншими групами, фракціями для створення більшості в раді чи опозиції;
5) здійснювати інші права, передбачені законами України.
2. Порядок роботи депутатської фракції та групи, умови вступу депутата Ради до депутатської фракції та групи, його виходу чи виключення з неї визначаються цим Регламентом.
Стаття 16. Реорганізація, зміни і припинення діяльності депутатських фракцій, груп
- Реорганізація та формування нових депутатських фракцій та груп можуть проводитися протягом повноважень Ради із збереженням їх пропорційного представництва в органах Ради, чи з відступом від нього відповідно до рішення, прийнятого Радою щодо такого представництва
- Про зміни в складі депутатської фракції та групи її уповноважений представник повідомляє письмово Медвинського сільського голову. Це повідомлення підписує депутат Ради, який його подає, та уповноважений представник групи (фракції) або уповноважений представник депутатської фракції чи групи, якщо депутата виключено з неї.
Стаття 17. Забезпечення діяльності депутатських фракцій та груп
1. Медвинська сільська рада забезпечує депутатські фракції та групи приміщенням, необхідним обладнанням тощо, а також сприяє у здійсненні депутатськими фракціями та групами передбачених законами і цим Регламентом функцій в раді.
2. За зверненням уповноваженого представника депутатської фракції чи групи поширюються серед депутатів Ради підготовлені нею матеріали про її діяльність як офіційні від депутатської фракції чи групи.
ІІ. 2. Посадові особи ради
Стаття 18. Сільський голова
1. Сільський голова є головною посадовою особою в системі органів місцевого самоврядування громади та несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
2. Повноваження голови ради починаються з моменту оголошення відповідною виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання і закінчуються в момент вступу на цю посаду іншої обраної відповідно до закону особи, крім випадків дострокового припинення його повноважень.
3. Повноваження голови ради визначаються чинним законодавством та цим Регламентом і можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених чинним законодавством.
4. При здійсненні наданих повноважень голова ради є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед громадою, підзвітним і підконтрольним перед сільською радою за діяльність її виконавчих органів.
5. Сільський голова, періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу, роботу виконкому та виконавчих органів перед виборцями. Звітування проводиться протягом 1 кварталу наступного за звітним роком. Голова громади від імені виконавчого комітету зобов'язаний подати завчасно письмовий звіт для його оприлюднення, а також провести звітну зустріч із виборцями в строки вказані вище.
Під час діючого воєнного стану, сільській голова може змінювати дату проведення звіту у відповідності до обставин, пов’язаних з воєнним станом в країні.
- На письмову вимогу не менш як половини депутатів від загального складу ради сільський голова звітує на найближчому пленарному засіданні ради про роботу виконавчого комітету та виконавчих органів за період, який зазначений у письмовій вимозі.
- Публічна образа сільського голови, опублікування або поширення іншим способом завідомо неправдивих відомостей про нього, а також намагання в будь-якій формі вплинути на сільського голову ради, членів його сім'ї з метою перешкодити сільському голові виконувати свої повноваження, змусити його до вчинення неправомірних дій тягне за собою відповідальність згідно з законом.
- Повноваження сільського, селищного, міського голови, вважаються достроково припиненими у разі:
- його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови;
- припинення його громадянства;
- набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
- набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
- набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів або активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави;
- відкликання з посади за народною ініціативою;
- визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;
- його смерті.
- у випадках, передбачених законами України "Про військово-цивільні адміністрації", "Про правовий режим воєнного стану".
- за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради
Стаття 19. Секретар ради
1. Секретар ради обирається за пропозицією сільського голови радою з числа її депутатів на строк повноважень ради та працює в раді на постійній основі. Повноваження секретаря ради можуть бути достроково припинені за рішенням ради.
2. Секретар ради:
1) у випадках, передбачених чинним законодавством та цим Регламентом:
- у разі тимчасової відсутності голови ради скликає сесії ради;
- у разі тимчасової відсутності голови ради веде засідання ради;
- оформляє та подає на підпис голові протоколи сесії Ради та підписує додатки до її рішень;
2) організовує підготовку сесій ради та питань, що вносяться на розгляд ради;
3) повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради;
4) забезпечує оприлюднення проєктів рішень ради з урахуванням Закону України «Про доступ до публічної інформації» на офіційному веб-сайті Медвинської сільської ради та viber групі «Депутати Медвинської СР»;
5) забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організовує контроль за їх виконанням;
6) за дорученням сільського голови координує та контролює діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;
7) сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень;
8) організовує за дорученням ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою та проведенням референдумів і виборів до органів державної влади та місцевого самоврядування;
9) забезпечує зберігання у раді офіційних документів, пов'язаних з місцевим самоврядуванням територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;
10) вирішує за дорученням сільського голови або ради інші питання, пов'язані з діяльністю ради та її органів;
11) здійснює інші повноваження, що випливають із Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та цього Регламенту.
3. Секретар ради за пропозиціями відповідних комісій ради організовує планування роботи з підготовки проектів рішень ради і, враховуючи висновки профільних комісій про готовність проектів рішень та інших актів до розгляду, вносить відповідні пропозиції на розгляд сільського голови.
Стаття 20. Староста
1.Староста є посадовою особою місцевого самоврядування, яка представляє інтереси жителів відповідного села (сіл), що входять до складу Медвинської сільської ради, та затверджується рішенням Медвинської сільської ради на строк її повноважень за пропозицією сільського голови.
2. Староста працює на постійній основі в апараті сільської ради, а разі обрання членом виконавчого комітету – у виконавчому комітеті ради.
3. Староста бере участь у пленарних засіданнях ради, участь у засіданнях постійних комісій, має інші права та повноваження, визначені законодавством.
4. Староста має гарантоване право виступу на пленарних засіданнях та засіданнях постійних комісій ради з правом дорадчого голосу.
5. Староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед жителями відповідних сіл на відкритій зустрічі з громадянами, у спосіб, що дає можливість жителям старостинського округу поставити запитання, висловити зауваження та внести пропозиції. Староста не рідше одного разу на рік, протягом першого кварталу року, а на вимогу не менш як третини депутатів - у визначений Медвинською сільською радою термін, звітує про свою роботу перед Медвинською сільською радою.
6.Порядок організації роботи старости визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами, а також Положенням про Старосту, затвердженим сільською радою.
ІІ. 3. Постійні комісії ради
Стаття 21. Постійні комісії
1. Постійні комісії ради є її органами, що утворюються для попереднього розгляду та підготовки питань, які належать до її відання, а також здійснення контрольних повноважень щодо виконання рішень ради її виконавчого комітету у сфері компетенції комісії.
2. Кількість членів комісії не може бути більшою третини складу ради та меншою трьох депутатів ради. Повноваження постійних комісій ради, порядок їх створення та діяльності визначаються чинним законодавством, цим Регламентом та Положенням про постійні комісії ради.
3. Депутат (окрім Секретаря Ради) зобов’язаний входити до складу однієї з постійних комісій, брати участь у її роботі.
4. Депутат зобов’язаний поінформувати голову постійної комісії або секретаря Ради про неможливість бути присутнім на засіданні комісії та вказати відповідні причини. У випадку відсутності такого повідомлення, вважається, що депутат відсутній без поважних причин.
Стаття 22. Порядок відкликання голів та членів постійних комісій
1. Голова постійної комісії може бути у будь-який час відкликаний радою. Вмотивовані пропозиції про відкликання голови постійної комісії ради вносяться:
1.1. За рішенням відповідної постійної комісії Ради, прийнятим на її засіданні (без врахування голосу самого голови постійної комісії);
1.2. За ініціативою не менш як третини депутатів від загальної кількості Ради;
3. Якщо питання про відкликання порушено за рішенням постійної комісії, Рада заслуховує доповідь з цього питання одного з членів комісії, визначеного нею. Голова постійної комісії доповідає про свою діяльність на цій посаді та організацію і стан справ з питань, віднесених до його компетенції. Рішення Ради про відкликання голови постійної комісії повинно містити відомості про причини відкликання.
4. Голова постійної комісії вважається відкликаним у випадку прийняття про це рішення Ради, що приймається більшістю від загального складу Ради. Відкликаний голова постійної комісії стає членом цієї комісії, якщо ним не подано заяву про входження до іншої постійної комісії. Рада зобов’язана розглянути питання обрання нового голови постійної комісії та прийняти рішення.
5. За заявою депутата, поданою до служби діловодства Ради, та рішенням ради депутат може бути обраний в іншу постійну комісію. Питання про обрання депутата в іншу комісію можуть бути ініційовані керівництвом ради, головою депутатської фракції (групи), до якої входить депутат, головою постійної комісії та самим депутатом.
Стаття 23. Загальні повноваження постійних комісій ради
Відповідно до компетенції, визначеної положенням про постійні комісії ради, постійні комісії:
1) Розглядають на своїх засіданнях та готують висновки та рекомендації щодо проектів нормативних та інших юридичних актів сільської ради, незалежно від суб'єкта їх внесення, розробляють проекти рішень ради та готують висновки та рекомендації з цих питань;
2) заслуховують на своїх засіданнях звіти керівників виконавчих органів ради, комунальних підприємств, установ та організацій щодо виконання рішень ради та скарг депутатів, юридичних чи фізичних осіб на їх діяльність та приймають рекомендації щодо подальшого перебування на посаді цих керівників;
3) виступають ініціаторами проведення громадських слухань з питань найбільш важливого громадського значення;
4) готують пропозиції раді щодо необхідності проведення місцевого референдуму чи дорадчого опитування громадян.
Стаття 24. Права постійних комісій ради
1. Для реалізації своїх повноважень постійні комісії ради мають право:
1) створювати із свого складу постійні підкомісії та тимчасові робочі групи для аналізу необхідних матеріалів та підготовки проектів висновків з найбільш складних питань на розгляд комісії;
2) створювати експертні групи, залучати на договірній основі, в межах коштів, виділених на роботу комісії, необхідних фахівців для підготовки висновків з питань, що належать до компетенції комісії;
3) провадити відкриті слухання в комісії, на які запрошувати керівників виконавчих органів ради, посадових осіб відділів, секторів сільської ради, підприємств, установ та організацій, що розміщені на території ради з питань, що належать до компетенції місцевого самоврядування та відповідної комісії ради;
4) вимагати присутності на засіданні комісії посадових осіб виконавчих органів ради під час розгляду питань, що належать до їх компетенції;
5) вносити пропозиції щодо проведення позачергової сесії ради, вносити пропозиції до порядку денного сесії ради, визначати доповідачів та співдоповідачів;
6) мати право обов'язкового слова від комісії при розгляді будь-якого питання на сесії ради, що має пряме чи опосередковане відношення до компетенції комісії або може призвести до зменшення надходжень чи збільшення витрат бюджету громади;
7) виступати організатором чи брати участь у роботі конференцій, семінарів, круглих столів, інших публічних заходів, що стосуються компетенції комісії.
2. Для запрошення на своє засідання посадових осіб, визначених підпунктами 3, 4 пункту 1 цієї статті, постійна комісія не пізніш як за три робочих дні до дати засідання направляє посадовій особі запрошення за підписом голови комісії, чи особи, що його замінює. В запрошенні вказується дата, час, місце проведення засідання та питання, для розгляду якого запрошується особа. У разі необхідності комісія може вказати, які додаткові інформаційні матеріали будуть потрібні від цієї особи на засіданні.
3. Посадова особа, яку запрошено на засідання, зобов'язана вчасно прибути на засідання комісії.
4. У разі неможливості прибути на засідання комісії з поважних причин запрошеної посадової особи, вона зобов'язана письмово попередити про це комісію, вказавши причини відсутності та направити замість себе повноважну особу для розгляду питання.
5. Комісія, розглянувши письмову відповідь запрошеної особи може взяти до відома інформацію про причини відсутності і прийняти рішення провести засідання комісії за участю особи, що замінює запрошену або перенести засідання комісії на інший день.
6. Щодо особи, яка ухиляється від явки на запрошення комісії, може бути порушено питання про її дисциплінарну відповідальність аж до звільнення з займаної посади перед органом, до компетенції якого належить призначення цієї особи на посаду.
Стаття 25. Засідання постійної комісії
- Засідання постійної комісії є основною формою її роботи і скликається головою комісії за потребою, відповідно до плану роботи комісії або у зв'язку з проведенням сесії ради та інших обставин, згідно з Положенням про постійні комісії.
- Засідання постійної комісії проводяться не пізніше, ніж за два робочих дні до проведення пленарного засідання чергової сесії ради та не пізніше, ніж за три години до пленарного засідання позачергової сесії ради.
- Формами проведення засідань постійної комісії можуть бути офлайн, онлайн (на цифрових електронних платформах комунікацій з функцією відеозапису що дозволяють ідентифікувати особу) та змішана (офлайн з долученням до присутніх членів комісії в режимі офлайн інших членів комісії в режимі онлайн з використанням цифрових електронних платформ комунікацій з функцією відеозапису, що дозволяють ідентифікувати особу).
Голова постійної комісії з урахуванням пропозицій членів комісії визначає форму проведення кожного засідання та, з метою технічної підтримки засідання, не пізніше, ніж за один день до його проведення, повідомляє секретаря ради про обрану форму.
Порядок проведення засідання комісії, обговорення питань порядку денного засідання, прийняття рішення комісії при онлайн або змішаній формі проводиться відповідно до Регламенту.
4. Засідання комісії може бути скликане також за письмовим зверненням сільського голови або ініціативою не менш як 1/3 членів комісії.
5. Апарат ради після отримання звернення сільського голови або за ініціативи членів комісії, підписаної власноручно не менш як 1/3 її членів, зобов'язаний сповістити голову та всіх членів комісії про проведення її засідання відповідно до дати та часу, які вказані у звернені чи ініціативі, або іншої дати, яка не може бути пізнішою трьох днів від дати, заявленої у вказаних документах.
6. Засідання комісії є повноважним, якщо у ньому бере участь більше половини депутатів від загального складу комісії
7. Головує на засідання комісії її голова, а у разі його відсутності – заступник голови чи секретар комісії.
8. У разі відмови від головування на засіданні комісії осіб, визначених ч. 7 цієї статті, члени комісії можуть обрати зі свого складу головуючого, який наділяється правом підписання документів, ухвалених комісією.
В протоколі засідання комісії вказується причина, що призвела до обрання головуючого на засіданні.
Стаття 26. Слухання в постійній комісії ради
1. Слухання в постійній комісії ради є особливою формою засідання комісії, за участю інших осіб, присутність яких є доцільною з метою отримання необхідної інформації, аналізу всіх можливих варіантів вирішення питання та надання обговорюваному питанню публічності у випадках, коли питання є надзвичайно складним для вирішення, а наслідки від його вирішення можуть мати значний вплив на громаду в цілому, чи на окремі її частини.
2. Рішення за наслідками слухання не приймаються, а отримана інформація використовується для підготовки проектів документів ради з питань, що належать до компетенції комісії.
3. Слухання мають відкритий характер і в місці їх проведення забезпечується доступ громадськості, представників засобів масової інформації.
4. До початку слухань комісія проводить попередній аналіз напрямків вирішення питання, отримує необхідну інформацію, запрошує необхідних для участі осіб, розміщує в ЗМІ інформацію про час та місце проведення слухань, а також іншу інформацію, необхідну для успішного проведення слухань.
5. На слуханнях у порядку, встановленому головою комісії, мають право на виступ з доповіддю та обговорення запрошені та представники громадськості.
6. Якщо питання, винесене на слухання стосується окремих сіл громади, на такі слухання запрошуються старости цих сіл з правом слова.
Стаття 27. Порядок денний засідання комісії
- Проєкт порядку денного засідання комісії формується її головою з урахуванням питань, що готуються на розгляд поточної сесії ради, та плану роботи комісії і пропозицій голови громади, виконавчого комітету, членів комісії.
- Проекти порядку денного засідань постійної комісії є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
3. Перед початком засідання комісії голова або особа, що його замінює, оголошує перелік питань, що пропонуються до розгляду. Кожен член комісії може пропонувати до порядку денного будь-яку кількість інших питань, які належать до компетенції комісії, або зняти з розгляду будь-яке питання, попередньо включене до проекту порядку денного.
4. Порядок денний вважається затвердженим, якщо його підтримала більшість членів комісії, присутніх на засіданні.
Стаття 28. Прийняття рішень на засіданні постійної комісії
1. За результатами вивчення і розгляду питань постійна комісія готує висновки та рекомендації.
2. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів від загального складу комісії.
Рішення комісії, які ухвалені є позитивними висновками та рекомендаціями, які не ухвалені – є негативними висновками постійних комісій.
3. Рекомендації комісії підлягають обов'язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами та посадовими особами, яким вони надсилаються, які зобов'язані дати вмотивовану відповідь щодо рекомендацій у визначений комісією термін, але не пізніше як місяця від дня їх отримання.
4. Висновки та рекомендації комісії підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником голови комісії або секретарем комісії..
5. Висновки та рекомендації постійної комісії є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»
Стаття 29. Протокол засідання комісії
1. Кожне засідання комісії оформляється протоколом, який складає відповідальний працівник апарату ради чи в окремих випадках секретар комісії.
2. У протоколі вказується:
1) дата та місце проведення засідання комісії;
2) список членів комісії, присутніх та відсутніх на засіданні;
3) список запрошених на засідання комісії;
4) перелік питань, що розглядались;
5) стислий або розгорнутий виклад перебігу розгляду та обговорення питань;
6) результати відкритих поіменних голосувань по кожному з рішень.
3. У вигляді додатків до протоколу можуть додаватися: ухвалені рішення, особливі думки депутатів – членів комісії, не згодних з прийнятими рішеннями.
4. Протокол оформляється не пізніше семи робочих днів після проведення засідання, надається працівником, відповідальним за складання протоколу, на підпис голові та секретареві комісії.
5. Протоколи засідань комісії, в яких зазначаються результати поіменного голосування, підписуються головою і секретарем комісії. Якщо на засіданні комісії відсутній секретар комісії, то в цьому випадку протоколи підписуються лише головою (заступником голови) комісії.
6. Протоколи постійних комісій є відкритими та оприлюднюються на офіційному веб-сайті Медвинської сільської ради в розділі «Протоколи постійних комісій» і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»
Стаття 30. Спільне засідання комісій
1. У разі потреби чи за власною ініціативою комісії можуть проводити спільне засідання двох чи більше комісій ради.
2. Головує на такому засіданні голова комісії, яка визначена головною у підготовці чи попередньому розгляді питання. У інших випадках головуючого визначають за взаємним погодженням.
3. Порядок проведення спільного засідання комісій має відповідати нормам, викладеним у цьому Регламенті для засідання комісії.
4. Голосування по кожному питанню проводиться окремо по кожній із комісій.
5. Спільним ухваленим рішенням вважається рішення, за яке проголосувала більшість від складу в кожній комісії, що брала участь у спільному засіданні. У цьому випадку може бути оформлено спільне рішення комісій, яке підписують голови комісій або особи, що їх замінюють.
6. У разі якщо результати голосування по окремому чи всіх рішеннях у різних комісіях є протилежними, оформляються окремі рішення по кожній із комісій в порядку, встановленому цим Регламентом .
7. Відповідальним за складання протоколу є комісія, визначена головною, або комісія, голова якої був головуючим на спільному засіданні.
8. Протокол спільного засідання підписує головуючий на засіданні та голови комісій, що брали участь у спільному засіданні, або особи, що їх замінюють.
Стаття 31. Забезпечення роботи комісій
1. Апарат ради забезпечує комісію для проведення засідань необхідним приміщенням, здійснює тиражування проектів документів, що підлягають розгляду.
2. За заявкою голови комісії апарат ради забезпечує присутність на засіданні комісії відповідального працівника для ведення протоколу засідання та вирішення організаційних питань, що виникають під час проведення засідання.
3. У межах коштів, передбачених бюджетом громади на організацію роботи комісій, комісія може залучати для забезпечення своєї діяльності позаштатних консультантів, експертів з окремих питань, а також замовляти проведення необхідних досліджень чи розроблення проектів нормативних актів у межах своєї компетенції.
ІІ. 4. Тимчасові контрольні комісії ради
Стаття 32. Тимчасові контрольні комісії ради
1. Рада може створювати тимчасові контрольні комісії ради для підготовки та попереднього розгляду, доопрацювання проектів рішень та інших документів ради з питань контролю за дотриманням конкретних рішень ради, а також інших конкретних питань, визначених радою, що належать до компетенції місцевого самоврядування громади.
2. Питання про створення тимчасової контрольної комісії включається до порядку денного сесії ради за ініціативою сільського голови або не менш як третиною депутатів від складу ради, якщо інше не встановлено цим регламентом.
3. Тимчасова контрольна комісія здійснює свою діяльність відповідно до порядку, встановленого для постійних комісій ради.
Стаття 32. Створення тимчасової контрольної комісії ради
1. Тимчасова контрольна комісія ради утворюється шляхом ухвалення відповідного рішення.
2. Рішення ради про створення тимчасової контрольної комісії має визначати:
1) назву комісії;
2) завдання комісії;
3) кількісний склад комісії;
4) обраного радою голову (співголів) комісії;
5) персональний склад членів комісії;
6) термін діяльності комісії (на заздалегідь визначений час або на час виконання певної роботи);
7) додаткові права у межах чинного законодавства (якщо це необхідно), надані радою цій комісії;
8) обсяг коштів (та їх джерела), попередньо виділених у розпорядження комісії для оплати робіт чи послуг, виконаних або наданих юридичними і фізичними особами, залученими комісією для виконання завдання;
9) заходи щодо кадрового, матеріально-технічного, інформаційного, організаційного забезпечення роботи комісії.
3. Головою або членом тимчасової контрольної комісії ради не може бути депутат, щодо якого може мати місце конфлікт інтересів, а саме: комісія розглядає питання, що стосується діяльності депутата, пов'язаних з ним осіб в розумінні українського законодавства або юридичних осіб, до керівництва якими чи щодо власності над якими він або пов'язані з ним особи мають безпосереднє відношення.
4. Тимчасова контрольна комісія обирається з числа депутатів ради, які дали на це згоду і які відповідають вимогам ч. 3 цієї статті. У складі тимчасової контрольної комісії мають бути представлені за їх бажанням усі депутатські фракції ради.
5. Голосування щодо утворення та персонального складу кожної тимчасової контрольної комісії здійснюється окремо.
6. У разі потреби на час роботи в тимчасовій контрольній комісії депутат може тимчасово звільнятися від виконання своїх обов'язків за основним місцем праці з відповідною компенсацією, передбаченою законодавством за участь у роботі ради та її органах.
Стаття 34. Припинення повноважень тимчасової контрольної комісії
1. Тимчасова контрольна комісія у визначений радою термін подає раді звіт про виконану роботу, а також підготовлені нею проекти рішень ради та інші матеріали, які поширюються серед депутатів.
2. Після обговорення результатів роботи тимчасової контрольної комісії в постійних комісіях ради та на пленарному засіданні рада приймає щодо цих результатів остаточне рішення або доручає комісії продовжити роботу і визначає для цього новий термін.
3. Повноваження тимчасової контрольної комісії припиняються з прийняттям радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії.
Якщо тимчасова контрольна комісія не надає протягом року на розгляд ради остаточного рішення щодо роботи цієї комісії, то вона вважається такою, що припинила свої повноваження без прийняття відповідного рішення ради.
РОЗДІЛ III. СЕСІЇ РАДИ
ІІІ. 1. Загальні положення
Стаття 35. Форми роботи Ради
1. Рада проводить свою роботу сесійно. Сесія Ради складається з пленарних засідань Ради, а також засідань постійних комісій Ради. У разі необхідності сесії Ради можуть складатися з двох та більше пленарних засідань.
2. Постійна комісія або робоча група Ради може проводити своє засідання у перервах пленарного засідання Ради у тих випадках, коли питання визнано невідкладним, чи за дорученням Ради.
3. Для автоматизації процесу проведення пленарних засідань сесій ради може застосовуватися програмно-технічний комплекс системи електронного голосування.
Стаття 36. Порядок скликання першої сесії Ради
1. Перша сесія новообраної сільської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів Медвинського сільського голови. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання та новообраного Медвинського сільського голови він головує на пленарних засіданнях першої сесії ради нового скликання.
2. У разі якщо на час проведення першої сесії Медвинський сільський голова не обраний, про що на сесії ради інформує голова територіальної виборчої комісії, рада обирає тимчасову президію з числа депутатів ради в кількості трьох - п'яти осіб. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання секретаря ради. З часу обрання секретаря ради він головує на пленарних засіданнях ради.
Стаття 37. Порядок денний першого пленарного засідання сесії Ради
- До порядку денного першого пленарного засідання сесiї Ради включаються такi питання:
- інформація голови територіальної виборчої комісії про підсумки виборів депутатів Ради та сільського голови;
- про обрання секретаря Ради;
- Рада до утворення постійних депутатських комісій проводить засідання з таким порядком денним:
- обрання лічильної комісії;
- обрання секретаря ради;
- обговорення і визначення переліку, кількісного складу і функцій постійних комісій Ради;
- утворення постійних комісій Ради та затвердження їх складу;
- обрання голів постійних комісій Ради.
Згадана вище частина порядку денного першої сесії Ради нового скликання не потребує обговорення.
До порядку денного сесії включаються й інші питання, які потребують обговорення і затвердження.
ІІІ. 2. Скликання, відкриття і закриття сесії
Стаття 38. Скликання сесії ради
1. Сесії Ради, окрім першої, скликаються сільським головою. У разі тимчасової відсутності сільського голови, сесію скликає секретар ради.
2. Сесія Ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.
3. У разі немотивованої відмови сільського голови або неможливості його скликати сесію Ради вона скликається секретарем Ради.
4. У цих випадках сесія Ради скликається:
1) якщо сесія не скликається Медвинським сільським головою у строки, передбачені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
2) якщо Медвинський сільський голова без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених ч. 7 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
5. Сесія Ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу Ради, виконавчого комітету Ради.
6. У разі якщо сільський голова або секретар Ради у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб'єктів, зазначених у ч. 5 цієї статті Регламенту або у разі якщо такі посади є вакантними, сесія може бути скликана депутатами Ради, які становлять не менш як одну третину складу Ради, або постійною комісією Ради. У такому випадку головуючий на засіданні обирається рішенням Ради.
7. Рішення про скликання чергової сесії Ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 робочих днів до сесії, із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.
8. Окрім чергових сесій ради, в порядку визначеному законом, у разі потреби, у виняткових випадках, скликається позачергова сесія ради, рішення про скликання якої доводиться до відома депутатів та населення не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд Ради.
До питань, які розглядаються на позачерговій сесії ради відносяться: прийняття та внесення змін до цільових програм, змін до місцевого бюджету щодо забезпечення мобілізаційної підготовки, обороноздатності громади, країни, національного спротиву, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійного лиха, інших невідкладних питань, які мають вагоме значення для життєдіяльності та розвитку Медвинської сільської громади та України.
9. Сесія ради скликається для розгляду електронної петиції, що набрала необхідну кількість підписів, протягом строку, встановленого для її розгляду.
10. Інформація про скликання сесії Ради оприлюднюється на офіційному веб-сайті Ради за адресою https://medvyn-gromada.gov.ua та доводиться до відома депутатів ради секретарем ради шляхом надсилання інформації про скликання сесії та проектів рішень з необхідними матеріалами у viber групу «Депутати Медвинської СР»;
11. На вимогу депутата матеріали сесії видаються в друкованому вигляді. 12. Сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.
13. Сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до Регламенту.
Стаття 39. Відкриття та закриття сесії ради
1. Відкриття сесії ради оголошується головуючим на початку першого пленарного засідання.
2. Відкриваючи сесію, головуючий повідомляє номер сесії, скликання ради та оголошує підставу її скликання відповідно до цього Регламенту.
3. Закриття сесії оголошується головуючим на пленарному засіданні після розгляду всіх питань порядку денного.
4. Сесія не може бути закритою, якщо рада не визначилась щодо всіх питань порядку денного.
5. Під час відкриття сесії та після її закриття виконується Державний Гімн України.
ІІІ. 3. Робочі органи сесії ради
Стаття 40. Лічильна комісія
1. Лічильною комісією є робочий орган сесії ради, що утворюється для підрахунку голосів депутатів під час голосування.
2. Лічильні комісії формуються не менше як з трьох депутатів.
3. Лічильні комісії обираються радою процедурним рішенням за пропозицією головуючого. Лічильна комісія не може складатися тільки з членів однієї депутатської групи чи фракції. Підрахунок голосів під час обрання першої Лічильної комісії здійснює головуючий.
4. Лічильна комісія обирає зі свого складу голову. Засідання лічильної комісії проводяться гласно і відкрито.
5. У роботі лічильної комісії не можуть брати участі депутати, кандидатури яких включені до бюлетенів для таємного голосування.
6. Рішення лічильної комісії приймається більшістю голосів членів комісії.
ІІІ. 4. Порядок денний сесії
Стаття 41. Формування проекту порядку денного сесії ради
- Проєкт порядку денного чергової сесії ради, не пізніше як за 10 робочих днів до дати початку сесії ради, а у разі проведення позачергової сесії, не пізніше як за день до початку сесії ради, формує сільський голова на основі:
1) плану роботи ради;
2) пропозицій секретаря ради;
3) пропозицій депутатів ради;
4) пропозицій постійних та інших комісій ради;
5) пропозицій, поданих громадою в порядку місцевої ініціативи;
6) пропозицій виконавчого комітету;
7) пропозицій старост,
8) пропозицій керівників виконавчих органів ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності.
2. Пропозиція щодо кожного питання, яке пропонується включити до проекту порядку денного сесії, подається з проектом рішення, яке пропонується прийняти за цією пропозицією, підготовленим згідно з вимогами цього Регламенту.
Стаття 42. Затвердження порядку денного
1. Проект порядку денного підлягає затвердженню на початку кожного пленарного засідання сесії ради, для чого головуючий оголошує розгляд питання «Про порядок денний сесії ради» в такій послідовності:
- внесення та обговорення пропозицій про можливість включення до проекту порядку денного додаткових питань, якщо вони підготовлені відповідно до вимог цього Регламенту;
- голосування проекту порядку денного за основу;
- вилучення окремих питань з розгляду – більшістю присутніх на засіданні;
- включення додаткових питань до розгляду, якщо вони підготовлені відповідно до вимог цього Регламенту;
- затвердження порядку денного в цілому.
- Пропозиції щодо порядку денного, подані в порядку місцевої ініціативи або електронної петиції, вважаються включеними в порядок денний без голосування і не можуть бути вилученими з порядку денного голосуванням депутатів.
- При затвердженні порядку денного засідання Ради включаються і ті питання, проекти рішень яких отримали негативні висновки постійних комісії, якщо за їх включення до порядку денного проголосувало більшість депутатів, присутніх на пленарному засіданні Ради. Про включення до порядку денного проектів рішень, що мають негативні висновки постійних комісій, приймається процедурне рішення ради. Перед голосуванням з конкретного питання порядку денного голови постійних комісій оголошують позицію постійних комісій по цьому питанню.
ІІІ. 5. Підготовка питань на розгляд сесії
Стаття 43. Попередній розгляд проекту рішення
- Включенню питання до проекту порядку денного та його винесенню на розгляд пленарного засідання ради передує попередній розгляд цього проекту в постійних комісіях ради, до сфери повноважень яких належать ці питання (якщо рішення не процедурне).
- Зміни до проєкту рішення, напрацьовані комісією, обов’язково узгоджуються з автором проєкту рішення. Не допускається внесення членами комісій до проєкту рішення пропозицій, які змінюють суть та/або мету прийняття рішення.
Якщо автор проєкту рішення погоджується з запропонованими комісією змінами, то на сесію подається змінений проєкт рішення. Якщо автор проєкту не погоджується з запропонованими комісією змінами, то комісія готує альтернативний проєкт рішення та подає його на розгляд ради.
3. Питання, які не були попередньо розглянуті відповідними постійними комісіями ради, до порядку денного не включаються та не розглядаються на сесії. У разі, якщо засідання постійної комісії не відбулося через бездіяльність голови (заступника голови) комісії, через відсутність кворуму або постійна комісія ухилилась від розгляду питання, яке включене в порядок денний пленарного засідання, затвердженого розпорядженням голови ради про скликання сесії, то перед затвердженням порядку денного пленарного засідання сесії ради, за пропозицією сільського голови чи депутатів ради, процедурним рішенням ради розгляд даного проєкту рішення передається на розгляд іншої постійної комісії, яка відразу ж проводить своє засідання. За висновками та рекомендаціями визначеної комісії, проєкти рішень розглянуті на засіданні включаються до порядку денного з урахуванням п. 3 статті 42 Регламенту.
4. Під час прийняття невідкладних рішень на вимогу сільського голови, або однієї третини депутатів від загального складу ради, за погодженням більшості депутатів від загального складу ради, засідання відповідної комісії з розгляду внесеного до порядку денного питання може бути проведене під час пленарного засідання
5. Підготовку питань на розгляд сесії ради організовує секретар ради.
Стаття 44. Вимоги до проекту рішення ради
1. Проєкт рішення, що планується винести на розгляд ради, подається автором проєкту до служби діловодства Ради у друкованій та електронній формі (у текстовому форматі).
2. До проекту рішення додається пояснювальна записка, в якій вказується:
-
- потреба і мета прийняття рішення;
- прогнозовані суспільні, економічні, фінансові та правові наслідки прийняття рішення;
- прогноз щодо можливого зменшення надходжень або збільшення видатків місцевого бюджету внаслідок прийняття або неприйняття відповідного рішення;
- результати громадського обговорення чи громадських слухань з цього питання, якщо це передбачено законодавством або рішенням ради для розгляду відповідного питання;
- інформація про погодження проекту необхідними виконавцями чи службами відповідно до їх повноважень;
- інформація про проведення процедур передбачених для прийняття регуляторних актів;
- інша інформація, яка на думку розробника проекту є важливою для прийняття рішення.
3. Друкований примірник проекту повинен мати такі реквізити: у правому верхньому куті на бланку рішення сільської ради – помітку «Проєкт» і прізвища авторів, нижче ліворуч – назву рішення; ще нижче – текст проекту рішення.
4. Текст проекту рішення має складатися з таких частин:
1) мотивувальної, в якій містяться посилання на закон, інший акт або обставини, якими викликана необхідність прийняття даного рішення;
2) резолютивної, в якій конкретно і чітко формулюється текст рішення, у т.ч. особи, відповідальні за реалізацію даного рішення;
3) заключної, в якій вказані посадова особа або постійна комісія ради, на яких покладається контроль за виконанням рішення.
5. До проекту рішення додаються передбачені текстом додатки.
Стаття 45. Узгодження проекту рішення
- Проекти рішень підлягають реєстрації в службі діловодства Ради.
Голова ради, а при його відсутності, секретар ради, розглядає поданий проект та визначає перелік комісій ради та відповідних структурних підрозділів виконавчого органу, які мають попередньо його розглянути.
- Після реєстрації проект рішення разом із переліком комісій ради та структурних підрозділів виконавчого органу, які мають його розглянути, передається до цих виконавців в порядку, встановленому для служби діловодства Ради.
- Погодження проекту рішення із відповідними особами ради здійснюється шляхом проставлення віз та складанням юридичного висновку на предмет відповідності даного рішення нормам чинного законодавства.
Проект має містити візи:
- автора(рів) проекту;
- керівників виконавчого органу (органів) ради, до компетенції яких належить дане питання, чи визначених секретарем ради інших осіб, до компетенції яких належить дане питання;
- юриста, який готує юридичний висновок;
- голів відповідних постійних комісій.
4. Візи та юридичний висновок вписується на зворотній стороні першого примірника останнього аркуша проекту рішення. Під ним проставляються візи і розміщуються таким чином: ліворуч – назва посади, праворуч – підпис і розшифрування підпису (прізвище), знизу під розшифруванням підпису – дата візування.
5.У разі наявності у того, хто візує, зауважень і пропозицій, їх викладають на окремому аркуші, який зберігається разом з оригіналом рішення.
6. Підготовлений проект рішення ради за наявності віз уповноважених представників відповідних комісій ради та відповідальних посадових осіб ради (її виконавчих органів) підлягає включенню до проекту порядку денного.
- Друкування та розмноження проектів рішень та інших матеріалів сесії проводиться з примірника, підготовленого відповідно до вимог Регламенту.
- Секретар ради відповідає за забезпечення депутатів необхідною кількістю копій проектів рішень до початку відповідного пленарного засідання.
- На розгляд комісії проєкт рішення подається у письмовій формі. Висновки і рекомендації комісій щодо проекту рішення подаються у письмовій формі. Обговорення кожного проєкту рішення у постійних комісіях має бути завершене до початку пленарного засідання, на розгляд якого винесене відповідне питання.
- Узагальнення зауважень і пропозицій до проекту рішення, вироблення остаточного його варіанта покладається на ініціаторів проекту та відповідну комісію ради і можуть бути додатково розглянуті на спільних засіданнях постійних комісій ради. Поправки до проектів рішень зводять у порівняльну таблицю для розгляду на пленарному засіданні.
ІІІ. 6. Пленарні засідання
Стаття 46. Розклад пленарних засідань сесії ради
1. Сесія ради розпочинається з пленарного засідання у визначений в розпорядженні голови ради про скликання сесії час.
2. Пленарні засідання є складовою сесії Ради. При неможливості розглянути порядок денний протягом одного пленарного засідання, процедурним рішенням Ради розгляд питань порядку денного розбивається на два і більше пленарних засідання. Відкриття сесії Ради оголошується головуючим засідання на початку першого пленарного засідання.
3. На початку першого пленарного засідання сесії Рада визначає порядок роботи, яке відбувається в наступному порядку:
- реєстрація депутатів та повідомлення про відсутніх на пленарному засіданні депутатів;
- вступне слово головуючого про відкриття сесії Ради;
- затвердження порядку денного та регламенту роботи сесії;
- вирішення процедурних питань проведення сесії;
- обговорення питань порядку денного та голосування по них;
- закриття сесії Ради/оголошення перерви у роботі пленарного засідання ради.
Друге та наступні пленарні засідання відбувається в наступному порядку:
- реєстрація депутатів та повідомлення про відсутніх на пленарному засіданні депутатів
- вступне слово головуючого про продовження роботи після перерви в роботі сесії Ради;
- обговорення питань порядку денного та голосування по них;
- закриття сесії Ради.
4. Після кожних двох годин роботи оголошується перерва на 15 хвилин.
Стаття 47. Встановлення повноважності (кворуму) засідання
1. Пленарне засідання є повноважним за умови участі у ньому більше половини депутатів ради від загального складу ради.
2. Участь депутатів визначається за їх підписами при реєстрації, яка проводиться перед початком пленарного засідання, а також програмно-технічним комплексом системи електронного голосування. Дані щодо реєстрації оголошуються головуючим на початку засідання.
В разі залишення сесійної зали депутатом чи групою депутатів під час проведення засідання, повторно визначається повноважність засідання шляхом проведення процедурного голосування за допомогою програмно-технічного комплексу системи електронного голосування або, а разі відсутності технічних можливостей, підписами у відомості, що засвідчують присутність депутата на пленарному засіданні.
3. У разі відсутності необхідної кількості депутатів головуючий може перенести початок пленарного засідання на годину для виклику відсутніх депутатів або перенести проведення засідання на інший, встановлений ним день.
ІІІ. 7. Ведення пленарних засідань
Стаття 48. Головуючий на пленарному засіданні ради
1. Відкриває, веде і закриває пленарні засідання ради сільський голова, окрім випадків визначених у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні».
2. У разі відсутності сільського голови громади або немотивованої відмови сільського голови скликати сесію, її скликає та веде секретар ради.
3. У разі вакантної посад сільського голови та секретаря ради або немотивованої відмови голови громади та секретаря ради скликати сесію протягом двох тижнів, сесія повинна бути скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу ради. В цьому випадку за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, її відкриває один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради – один з депутатів цієї ради.
3. На час доповіді, співдоповіді або виступу головуючого у дебатах на засіданні, а також під час розгляду питання персонально щодо головуючого на засіданні, ведення засідання доручається секретарю ради, а в разі його відсутності чи за обставин, що не дозволяють йому проводити засідання, – іншому депутату.
Стаття 49. Повноваження головуючого
1. Головуючий на засіданні Ради:
1) відкриває та веде засідання, оголошує перерви та закриває засідання;
2) під час розгляду питань порядку денного виносить на обговорення проекти рішень ради, оголошує їх повну назву, ініціаторів внесення та наявність віз (погоджень), висновків профільних постійних комісій;
3) інформує про матеріали, що надійшли на адресу ради;
4) організовує розгляд питань;
5) повідомляє списки осіб, які записалися для виступу;
6) надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця;
7) створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань;
8) ставить питання на голосування, оголошує його результати;
9) забезпечує дотримання цього Регламенту всіма присутніми на засіданні;
10) робить офіційні повідомлення, а також ті, які вважає за необхідне оголосити;
11) вживає заходів до підтримання порядку на засіданні;
12) має право виправляти фактологічні помилки, допущені у виступах на пленарному засіданні;
13) здійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту.
2. Під час засідання ради головуючий на засіданні не коментує і не дає оцінок щодо промовців та їх виступів, за винятком випадків, зазначених в цьому Регламенті.
3. Головуючий на засіданні може доручити іншим особам зачитувати письмові документи, пропозиції щодо обговорюваного питання.
4. З питань, підготовлених відповідною комісією ради, документи, пропозиції від комісії зачитує визначений комісією доповідач.
Стаття 50. Затвердження порядку денного і внесення до нього змін.
- Проєкт порядку денного пленарного засідання оголошується головуючим на початку та приймається за основу більшістю голосів депутатів Ради, зареєстрованих на пленарному засіданні Ради процедурним рішенням. Пропозиції про зміни та доповнення до проекту порядку денного (виключення окремих питань, що не потребують інформування громади, зміна черговості розгляду вже включених питань тощо) ставляться головуючим на голосування у порядку їх надходження. Процедурне рішення по пропозиціях про зміни або доповнення в порядку денному ухвалюється більшістю голосів депутатів Ради, зареєстрованих на пленарному засіданні Ради.
- Порядок денний приймається в цілому більшістю голосів депутатів Ради, зареєстрованих на пленарному засіданні Ради процедурним рішенням. В разі неприйняття порядку денного в цілому, головуючий проводить голосування по кожному пункту окремо процедурним рішенням.
Стаття 51. Депутатський запит
1. Депутатський запит – це письмово чи усно заявлена попередньо або на пленарному засіданні ради та підтримана радою вимога депутата до посадових осіб ради і її органів, сільського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на території Медвинської сільської ради, з питань, які віднесені до відання ради.
2. Депутатський запит може бути внесений депутатом місцевої ради або групою депутатів попередньо або на пленарному засіданні ради у письмовій чи усній формі.
Запит підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання ради.
3. Депутатський запит оголошується на пленарному засіданні і повинен містити коротку характеристику фактичного стану справи, що є предметом запиту, також проблеми, що виникає з цього стану та суть вимоги щодо дій особи, до якої звернено запит.
4. В разі внесення депутатського запиту до апарату ради в міжсесійний період, то депутатом -ініціатором внесення депутатського запиту готується проект рішення з даного питання відповідно до Регламенту та сам запит.
В разі внесення депутатського запиту безпосередньо на пленарному засіданні ради у письмовій формі чи усній формі, то перед розглядом такого питання по суті робиться перерва в пленарному засіданні ради для розгляду цього питання відповідною профільною комісією за безпосередньою участю депутата - ініціатора депутатського запиту
Відповідна профільна комісія розробляє проект рішення ради та готує висновок з цього питання.
5. Якщо запит оголошено на пленарному засіданні, на якому присутня особа, до якої звернено запит, вона може дати обґрунтовану відповідь на цьому ж засіданні. Якщо депутат не задоволений усною відповіддю особи на запит, то депутатський запит може бути внесений на розгляд ради.
6. Орган або посадова особа, до яких адресований запит, зобов'язані у місячний, якщо радою не встановлено інший, строк дати письмову відповідь на нього.
7. Депутатський запит не може стосуватися питань, порядок розгляду яких передбачений Законом України «Про адміністративну процедуру»
Стаття 52. Депутатське запитання
1. Депутатське запитання – це засіб одержання депутатом інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми.
2. Запитання до керівних осіб ради, її виконавчих органів можуть бути поставлені депутатом усно під час його виступу на сесії ради або подані письмово через секретаря ради.
3. Відповідь на депутатське запитання може бути оголошена на пленарному засіданні ради або дана депутатові особисто.
4. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення щодо нього не приймається.
Стаття 53. Питання процедурного характеру
1. Рада розглядає питання процедурного характеру. Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на пленарному засіданні Ради, а також зазначені як такі в Регламенті.
2. Процедурні питання не потребують обговорення. Якщо виникає сумнів, чи є запропоноване для розгляду питання процедурним, рішення про це без обговорення приймається Радою більшістю голосів депутатів, присутніх на пленарному засіданні Ради.
3. Рішення Ради з процедурних питань приймаються більшістю голосів депутатів, присутніх на пленарному засіданні Ради.
4. Для організації ходу пленарного засідання головуючий на засіданні має право ставити запитання і в першочерговому порядку вносити пропозиції з процедурних питань щодо ходу засідання; якщо з цих питань висуваються альтернативні пропозиції, його пропозиції ставляться на голосування першими.
5. Перед розглядом питання головуючий зобов'язаний з’ясувати, чи не має у депутатів пропозицій щодо процедури його розгляду, а саме: додаткових доповідей, повідомлень щодо цього питання.
Стаття 54. Оголошення початку розгляду питання порядку денного
1. Перехід до розгляду чергового питання порядку денного оголошується головуючим на засіданні.
2. Головуючий оголошує номер питання, що розглядається відповідно до порядку денного, повідомляє про назви і редакції проектів документів (в тому числі й альтернативних), які підлягають розгляду, та про прогнозований порядок розгляду питання відповідно до цього Регламенту.
3. Головуючий може запропонувати об'єднати обговорення кількох пов'язаних між собою питань порядку денного засідання. Якщо з цього приводу виникають заперечення депутатів, відповідне процедурне рішення приймається радою без обговорення більшістю голосів депутатів, присутніх на засіданні Ради.
4. Перед розглядом питання порядку денного головуючий може робити повідомлення раді, які вважає доцільними; у термінових випадках такі повідомлення він може робити і в ході засідання, але не перериваючи виступу промовця або процедуру голосування (за звичайних обставин). Такі повідомлення головуючий на засіданні може робити і тоді, коли пленарне засідання не можна відкрити через відсутність кворуму.
5. Після оголошення питання до розгляду головуючий надає слово доповідачеві з цього питання.
ІІІ. 8. Порядок надання слова
Стаття 55. Регламент розгляду питання
1. Розгляд питання порядку денного включає: доповідь, співдоповідь, запитання та відповіді доповідачеві, обговорення та заключне слово доповідача.
2. Для доповіді надається час тривалістю до 10 хвилин, співдоповіді – до 7 хвилин, постановку запитання – до 1 хвилини, відповіді на запитання – до 1 хвилин, час на запитання та відповіді доповідачеві – до 10 хвилин і заключного слова – до 3 хвилин.
3. Для виступів в обговоренні надається час до 5 хвилин; для повторних виступів у обговоренні, для виступів за процедурою скороченого обговорення, а також для виступів щодо постатейного голосування проектів рішень, для заяв, внесення запитів, резолюцій – до 3 хвилини; для виступів щодо кандидатур, процедури та з мотивів голосування, пояснень, зауважень, запитань, пропозицій, повідомлень і довідок, внесення поправок – до 2 хвилини.
4. При необхідності головуючий може надати промовцю триваліший час, якщо ніхто з присутніх депутатів не заперечує. У разі наявності заперечень триваліший час може надаватися за прийнятим без обговорення процедурним рішенням.
5. Якщо виступ промовця був перерваний, наданий для виступу час продовжується на відповідний термін.
6. Розгляд питання порядку денного не може перериватися розглядом інших питань порядку денного: якщо таке відбувається, то розгляд перерваного питання починається спочатку.
Стаття 56. Надання слова
1. Заява про надання слова на пленарному засіданні з будь-якого питання порядку денного подається головуючому після оголошення питання порядку денного, шляхом підняття руки.
2. Після доповіді та співдоповіді з обговорюваного питання головуючий оголошує список осіб, які записалися на виступ з питання, що розглядається.
3. Головуючий надає слово для виступу за зверненням депутата, підтвердженим підняттям руки.
4. Депутат (крім сільського голови, секретаря ради, голів постійних комісій ради, представників фракції (групи) та доповідача) може виступити на засіданні ради з одного й того ж питання чи пропозиції, які будуть ставитися на голосування, тільки один раз, не рахуючи внесення поправок у ході засідання. Повторно слово депутату може надаватися тільки в разі необхідності процедурним рішення ради, прийнятим без обговорення.
5. Позачергово, але не перериваючи промовця, головуючий на засіданні надає слово для довідки, відповіді на запитання, роз'яснень та щодо:
1) порядку ведення засідання ради;
2) поставлення відкладеного питання;
3) поставлення питання про неприйнятність;
4) внесення поправки або заперечення щодо неї.
6. Окремі репліки чи виступи депутатів з місця, зроблені без надання слова головуючим, є неприпустимими, до уваги не беруться та до протоколу і стенограми засідань не вносяться.
Стаття 57. Гарантоване право виступу
1. Кожна із фракцій (груп), постійних комісій, депутати, а також старости мають гарантоване право на постановку запитання доповідачу, а також на виступ одного свого представника (для депутатів та старост – особистого виступу) з питання порядку денного чи пропозиції, які мають ставитися на голосування.
2. Гарантоване право виступу належить депутату, автору (співавтору) проекту рішення чи поправки, яка голосується, на його прохання.
3. Гарантоване право виступу належить депутату, обраному у відповідному населеному пункті, якого стосується проект рішення, що розглядається, зокрема: з питань розробки містобудівної документації, надання дозволів на будівництво, відведення земель в межах цього населеного пункту тощо.
4. Головуючий надає слово для виступу з обговорюваного питання:
- Голові постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально - економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва та керівнику фінансового відділу – з питань, що стосуються можливих змін надходжень чи видатків бюджету громади;
2) особам, запрошеним на засідання для розгляду конкретного питання, якщо щодо цього є процедурне рішення ради.
5. Гарантоване право на доповідь та заключне слово належить представникові ініціативної групи від якої було внесене на розгляд питання в порядку місцевої ініціативи.
Стаття 58. Відмова від виступу
1. Депутат у будь-який момент може відмовитися від свого виступу, передати своє право на виступ іншому депутатові або помінятися з ним чергою, повідомивши про це головуючого.
2. У разі відсутності депутата у момент надання йому слова вважається, що він відмовився від слова, якщо він не передав свого права на виступ іншому депутату.
Стаття 59. Вимоги до виступу
1. Доповіді та співдоповіді виголошують з трибуни.
2. В разі, якщо головуючий на засіданні не представив промовця під час надання йому слова, промовець представляється на початку виступу, а у разі виступу від депутатської групи та фракції чи комісії ради – зазначає і їх назву.
3. Промовець повинен виступати тільки з того питання, з якого йому надано слово
4. Доповідь, співдоповідь мають містити інформацію про суть проблеми, що розв'язується рішенням, яке обговорюється, зміст самого рішення та можливі позитивні та негативні наслідки від його ухвалення.
5. Пропозиції щодо питання, яке розглядається або до проекту рішення, яке голосується, мають бути чітко сформульованими і містити визначену позицію промовця щодо цього питання.
6. Запитання доповідачам і співдоповідачам ставляться письмово або усно. Запитання формулюються коротко і чітко. Головуючий на засіданні оголошує письмові запитання та надає слово для одного запитання депутатам почергово на засадах рівності. Депутат, який поставив запитання, може уточнити та доповнити його. Тим, хто виступає в обговоренні, запитання не ставляться, за винятком уточнюючих запитань від головуючого на засіданні.
7. Якщо депутат вважає, що доповідач або головуючий на засіданні неправильно тлумачать його слова або дії, він може звернутися до головуючого з проханням надати йому слово для пояснень чи зауважень. Слово надається одразу після звернення.
Стаття 60. Закінчення обговорення
1. Після закінчення обговорення головуючий повідомляє депутатів про перехід до голосування.
2. З цього моменту слово може надаватися тільки з процедурних питань, способу чи порядку голосування й тільки до моменту оголошення головуючим голосування.
ІІІ. 9. Розгляд питань порядку денного
Стаття 61. Загальний порядок розгляду питань порядку денного
1. Питання порядку денного пленарного засідання розглядаються у тій послідовності, в якій їх включено до порядку денного засідання.
При необхідності, за пропозицією депутатів чи головуючого, послідовність розгляду питань порядку денного може бути змінена лише за процедурним рішенням Ради
- Питання порядку денного, які попередньо не розглянуто відповідною постійною чи іншою комісією у виняткових випадках можуть бути включені до порядку денного шляхом прийняття відповідного рішення, за умови підготовки проекту рішення з даного питання відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації та Регламенту. Перед розглядом такого питання по суті робиться перерва для розгляду цього питання відповідними комісіями.
- Питання, рішення по яких не прийняті на поточному пленарному засіданні, можуть розглядатися на наступному пленарному засіданні.
Стаття 62. Скорочена процедура розгляду питань порядку денного
1. Рішення щодо поправок, а також з процедурних питань та інших прямо зазначених у регламенті питань приймаються радою після скороченого обговорення, яке включає:
1) виступи ініціаторів з внесенням та обґрунтуванням пропозицій;
2) виступ голови або представника профільної постійної комісії, якщо приймається рішення щодо питання, яке готувала ця комісія;
3) виступи депутатів на підтримку та проти прийняття пропозиції;
4) уточнення та оголошення головуючим на засіданні пропозицій, які надійшли і будуть ставитися на голосування;
5) виступи з мотивів голосування по одному представнику від кожної зареєстрованої фракції (групи).
2. При застосуванні процедури скороченого обговорення головуючий на засіданні надає слово за усним або письмовим зверненням депутатів.
Стаття 63. Пропозиції, що можуть вноситися в ході обговорення
1. У ході обговорення питання на засіданні ради можуть вноситися:
1) пропозиції щодо порядку ведення засідання та організації розгляду питання;
2) питання про неприйнятність та відкладені питання;
3) пропозиції щодо обговорюваного питання, які є наслідком розгляду цього питання на поточному пленарному засіданні, та поправки до них;
4) пропозиції і поправки комісії, на якій розглядалось дане питання;
5) пропозиції і поправки, внесені депутатськими фракціями та групами;
6) інші питання, пропозиції, поправки, можливість внесення яких на засіданні ради встановлена регламентом.
Стаття 64. Перерва перед голосуванням
1. Після обговорення питання порядку денного до початку голосування голова комісії чи керівник фракції (групи) може внести вмотивовану пропозицію про перерву у засіданні для узгодження позицій щодо голосування.
2. Така пропозиція ставиться на голосування без обговорення і вважається схваленою за підтримки третини депутатів, зареєстрованих на засіданні.
3. Тривалість перерви визначається головуючим в межах від 10 до 20 хвилин.
Стаття 65. Рішення про неприйнятність питання до розгляду
1. У ході обговорення питань депутати, сільський голова чи представник виконавчого комітету ради у будь-який час можуть порушити питання про неприйнятність проекту рішення з цього питання за таких підстав:
1) їх невідповідності Конституції України, чинним законам або попереднім рішенням ради;
2) їх прийняття не входить до компетенції ради.
2. У разі порушення кількох питань про неприйнятність, їх обговорення здійснюється одночасно і на голосування вони ставляться в порядку їх надходження.
3. Рішення про неприйнятність приймається більшістю від загального складу ради.
Стаття 66. Відкладення розгляду питання
1. До і під час обговорення питання порядку денного депутати можуть запропонувати відкласти це питання, а саме – перенести його розгляд чи прийняття остаточного рішення щодо нього до настання певних обставин чи здійснення певних дій.
2. Рішення щодо відкладених питань приймаються більшістю голосів від загального складу ради, за винятком випадків, визначених Регламентом.
Стаття 67. Розгляд пропозицій про неприйнятність та про відкладення питання
1. Розгляд і прийняття рішення про неприйнятність чи щодо відкладеного питання здійснюються одразу після їх внесення та обговорення за скороченою процедурою.
2. Обговорення і прийняття рішення про неприйнятність чи щодо відкладеного питання відбувається до голосування по проекту рішення, їх відносно якого ці питання внесено.
3. У разі внесення кількох відкладених питань вони обговорюються одночасно.
ІІІ. 10. Порядок голосування пропозицій
Стаття 68. Загальні вимоги до голосування пропозицій
1. На голосування ставляться всі пропозиції і поправки, що надійшли у письмовому чи усному вигляді і не були відкликані, які стосуються обговорюваного питання, крім питань, що мають особливу процедуру розгляду (питання про затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього).
2. Якщо окрема думка депутата містить пропозиції щодо обговорюваного питання, головуючий на засіданні оголошує ці пропозиції і ставить їх на голосування також.
3. Процедурне рішення з цього приводу може прийматися радою без обговорення.
Стаття 69. Голосування альтернативних пропозицій
1. У разі, коли дві або більше пропозицій (проектів рішення), щодо одного й того ж питання, виключають одна одну (альтернативні пропозиції), рада, якщо вона не прийме іншого рішення, проводить голосування пропозицій у порядку їх внесення і виявляє з них ту, яка є прийнятною для подальшого розгляду за її суттю. Результатом вибору однієї з таких пропозицій є відхилення інших, і решта на голосування не ставиться. Однією з альтернатив може бути прийняття проекту рішення у першому читанні і відправлення проекту на доопрацювання у комісіях ради.
2. Якщо до пропозиції, визнаної голосуванням прийнятною для подальшого розгляду, не надійшло жодної поправки, вона вважається прийнятою в цілому; в інших випадках її подальше обговорення і голосування щодо неї здійснюються на загальних засадах без врахування голосування про її прийнятність для розгляду.
Стаття 70. Голосування поправок
1. Внесена до пропозиції поправка до рішення ставиться на голосування раніше, ніж сама пропозиція. Якщо внесена поправка має на меті відхилення пропозиції, то на голосування ставиться текст пропозиції.
2. Поправка до поправки ставиться на голосування раніше, ніж основна поправка. У поправку до поправки зміни і доповнення шляхом голосування не вносяться, а подаються у вигляді окремої пропозиції.
3. У разі внесення до пропозиції двох або більше поправок головуючий проводить голосування спочатку щодо поправки, яка найбільше змінює суть пропозиції, потім – щодо поправки, яка менше змінює суть пропозиції, після неї – щодо поправки-доповнення і так далі, доки всі поправки не будуть проголосовані. Якщо ж результатом прийняття однієї поправки буде відхилення іншої альтернативної поправки, остання на голосування не ставиться.
4. Після голосування поправок до пропозиції на голосування в цілому ставиться пропозиція з внесеними до неї поправками.
Стаття 71. Оголошення суті голосування
1. Перед голосуванням, головуючий зачитує тексти пропозиції чи поправки, що будуть ставитися на голосування, при цьому називається ініціатор внесення тексту.
2. Перед голосуванням кількох пропозицій або поправок, які виключають одна одну, головуючий на засіданні послідовно оголошує їх зміст і, якщо немає зауважень до їх змісту, проводить голосування щодо кожної поправки чи пропозиції окремо.
3. Після голосування всіх поправок проект рішення голосується в цілому.
4. Після закінчення голосування головуючий на засіданні оголошує його результати і прийняте рішення.
ІІІ. 11. Прийняття рішень
Стаття 72. Прийняття радою рішень
1. На пленарних засіданнях рада може приймати у межах своєї компетенції та відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» нормативні та інші акти у формі рішень.
2. Рішення ради приймається після обговорення на її пленарному засіданні більшістю депутатів від загального складу ради.
При встановленні результатів голосування до загального складу сільської ради включається голос сільського голови, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос, окрім випадків, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», в яких рішення приймається таємним голосуванням
- Рішення Ради з будь-якого питання після його обговорення приймається на її пленарному засіданні у такій послідовності:
– проект рішення ставиться на голосування за основу;
– після цього ставляться на голосування, у порядку надходження, усі зміни та доповнення, що надійшли під час обговорення проекту;
– проект рішення ставиться на голосування в цілому як рішення з урахуванням змін та доповнень, підтриманих більшістю депутатів від загального складу Ради.
5. Якщо до проєкту рішення не вносять поправки, подані депутатами у вигляді пропозицій, то воно може прийматися за спрощеною процедурою, яка передбачає одночасне голосування за основу та в цілому. При цьому головуючий оголошує, що даний проект рішення буде прийматися за спрощеною процедурою.
6. У випадку, якщо Рада прийняла рішення за основу, головуючий пропонує розглянути пропозиції та доповнення до тексту проекту рішення. Можливе прийняття рішення Ради спочатку по пунктах, розділах, а потім – в цілому.
7. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні шляхом відкритого поіменного голосування депутатів, в тому числі засобами електронної системи поіменного голосування, окрім випадків, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», в яких рішення приймається таємним голосуванням.
8. Після оголошення головуючим на засіданні початку голосування ніхто не може переривати голосування. З початку процедури голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.
9. У разі порушення процедури голосування або виникнення перешкод під час його проведення негайно проводиться повторне голосування без обговорення.
10. Якщо результат голосування викликає обґрунтовані сумніви, рада може прийняти процедурне рішення про переголосування.
Стаття 73. Відкрите голосування
1. Для прийняття рішень, з’ясування волевиявлення депутатів Ради на пленарних засіданнях Ради проводиться відкрите поіменне голосування.
Відкрите поіменне голосування здійснюється:
– за допомогою програмно-технічного комплексу системи електронного голосування з фіксацією результатів голосування, у тому числі з можливим роздрукуванням результатів голосування кожного депутата;
– шляхом поіменного відкритого голосування у разі відсутності технічної можливості голосування за допомогою системи електронного голосування підрахунок голосів здійснюється Лічильною комісією, утвореною у порядку, передбаченому цим Регламентом.
2. Дані про результати поіменного голосування відразу оголошується головуючим, та після закриття пленарного засідання в цей же день оприлюднюються на офіційному веб сайті Медвинської сільської ради і надаються апаратом Ради уповноваженим представникам депутатських фракцій та груп, а також депутатам Ради, за їх письмовим зверненням.
Стаття 74. Загальні положення про таємне голосування
1. Таємне голосування обов’язково проводиться у випадках, передбачених пунктами 4, 10, 16 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
2. Таємне голосування відбувається із застосуванням бюлетенів для таємного голосування. Бюлетені для таємного голосування виготовляє апарат Ради за дорученням голови Ради або іншої особи, яка скликала пленарне засідання Ради.
3. Протоколювання процедури таємного голосування та підрахунок голосів під час таємного голосування здійснює Лічильна комісія.
4. Протоколи Лічильної комісії про виготовлення бюлетенів для голосування та результати таємного голосування за допомогою бюлетенів зберігаються разом із протоколом пленарного засідання Ради.
5. Таємне голосування має здійснюватися депутатом Ради особисто, без стороннього втручання. Контроль з боку сторонніх осіб за волевиявленням депутата забороняється.
Стаття 75. Вимоги до бюлетеня для таємного голосування
1. Бюлетені для таємного голосування повинні бути однаковими за матеріалом виготовлення, кольором, розміром, змістом. У бюлетені для таємного голосування зазначається також мета голосування – обрання, призначення, затвердження, дострокове припинення повноважень тощо.
2. Запитання, винесені для вирішення шляхом проведення таємного голосування, повинні бути сформульовані таким чином, щоб на них можна було дати чітку та однозначну відповідь (висловити чітку позицію з волевиявлення). Проти кожного питання, винесеного на таємне голосування, має бути розміщений графічний знак (трикутник, квадрат, коло тощо), за допомогою відмітки у якому депутат може чітко висловити своє волевиявлення. Якщо питання передбачає кілька варіантів відповідей («так», «ні», «утримався»), проти такого питання у бюлетені має бути розміщено кілька графічних символів із позначенням варіанту відповіді. Варіанти відповіді та графічні символи мають бути розміщені таким чином, аби унеможливити їх неоднозначне розуміння та уникнути плутанини щодо того, яку відповідь надає депутат, роблячи позначку рядом (навколо) відповідного символу (варіанту відповіді).
3. Організація виготовлення бюлетенів для таємного голосування у кількості, що відповідає фактичній кількості депутатів Ради, покладається на апарат Ради. Доручення про виготовлення бюлетенів для таємного голосування дає голова Ради або інша особа, на вимогу якої скликане пленарне засідання Ради. У випадку проведення першого засідання Ради нового скликання бюлетені для голосування виготовляються апаратом Ради за дорученням голови Лічильної комісії одразу після обрання комісії для чого у пленарному засіданні оголошується перерва.
4. Виготовлені до початку пленарного засідання бюлетені для таємного голосування передаються представником апарату Ради голові Лічильної комісії одразу після її обрання. Лічильна комісія перевіряє, чи відповідають бюлетені для таємного голосування встановленій формі та чи виготовлені вони у кількості, що відповідає фактичній кількості депутатів Ради.
5. Якщо виготовлені до початку пленарного засідання бюлетені не відповідають вимогам, передбаченим чинним законодавством чи цим Регламентом, у засіданні Ради оголошується перерва для виготовлення нових бюлетенів для таємного голосування за формою, встановленою Лічильною комісією. Нові бюлетені виготовляються виконавчим апаратом Ради під контролем уповноваженого представника (представників) Лічильної комісії.
6. Недійсними вважаються бюлетені:
- невстановленого зразка;
- в яких підтримано дві і більше кандидатур на одну посаду;
- у яких голосуючим не зроблено жодної позначки;
- в яких неможливо з'ясувати волевиявлення депутата Ради;
- до яких додатково вписані прізвища, не погоджені на пленарному засіданні.
- Якщо у скриньках для таємного голосування виявиться більше бюлетенів встановленого зразка, ніж їх видано згідно з реєстром про одержання бюлетенів, всі бюлетені для таємного голосування вважаються недійсними і проводиться переголосування.
Стаття 76. Процедура таємного голосування
1. Час, місце і порядок проведення таємного голосування визначаються Лічильною комісією, про що вона повідомляє депутатів Ради. Лічильна комісія перед початком голосування перевіряє наявність місць для таємного голосування, опечатує скриньки для таємного голосування та забезпечує всі необхідні умови для додержання таємності голосування.
2. Бюлетені видаються безпосередньо біля місць для таємного голосування згідно відомості про одержання бюлетеня для таємного голосування.
3. Кожному депутату Ради після пред'явлення ним посвідчення депутата чи іншого документа, що посвідчує особу та проставлення особистого підпису в відомості про одержання бюлетеня для таємного голосування Лічильна комісія видає один бюлетень для таємного голосування.
4.Голосування проводиться у місці для таємного голосування і здійснюється проставленням у бюлетені позначки напроти прізвища кандидата, за якого депутат ради голосує (проставлення позначки навпроти відповіді «так», «ні» або «утримався» - якщо питання передбачає кілька варіантів відповіді). Заповнений бюлетень опускається в прозору скриньку, яка повинна знаходитися біля місця для таємного голосування.
Стаття 77. Таємне голосування списком кандидатур
1. Рада може прийняти процедурне рішення про таємне голосування щодо кандидатур списком, якщо інше не встановлено законом.
2. Кандидатури вносяться до бюлетенів в алфавітному порядку.
3. Підрахунок голосів здійснюються щодо кожної кандидатури окремо. Обраними, призначеними чи затвердженими при голосуванні списком вважаються кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів депутатів Ради, при дотриманні умов Регламенту.
4. Якщо кілька кандидатів набрали однакову кількість голосів, щодо цих кандидатів проводиться повторне голосування, якщо жоден з них не надасть заяву про самовідвід.
Стаття 78. Підведення підсумків таємного голосування
1.Підрахунок результатів таємного голосування здійснюється Лічильною комісією відкрито.
2.Результати таємного голосування Лічильна комісія заносить до протоколу, який підписують всі її члени. У разі незгоди будь-кого з членів Лічильної комісії з даними протоколу, він у письмовій формі викладає свою окрему думку, яка додається до протоколу і оголошується на пленарному засіданні Ради.
3.Про результати таємного голосування голова Лічильної комісії або визначений комісією доповідач доповідає на пленарному засіданні Ради, відповідає на запитання депутатів Ради.
Стаття 79. Наслідки порушення порядку таємного голосування
1. У разі виявлення Лічильною комісією порушення порядку голосування, результати голосування оголошуються Лічильною комісією недійсними.
2. Про порушення Лічильна комісія доповідає Раді. Якщо при визначенні результатів голосування порушено порядок визначення результатів голосування, за процедурним рішенням Ради проводиться повторне голосування.
Стаття 80. Підписання, зупинення та набуття чинності рішень ради
1. Рішення ради у п’ятиденний термін з моменту його прийняття підписується сільським головою, а у випадках, визначених цим регламентом, головуючим на засіданні ради.
2. Рішення ради у п’ятиденний термін з моменту його прийняття може бути зупинено сільським головою і внесено на повторний розгляд ради з обґрунтуванням зауважень.
3. Рада зобов’язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності незалежно від підписання його головою громади і оприлюднюється.
4. Якщо сільський голова у двотижневий термін не скликав пленарного засідання ради чи не вніс зупиненого рішення на розгляд ради, воно набирає чинності незалежно від підписання його головою громади і оприлюднюється.
5. У випадку, коли сільський голова не підписує прийняті радою в межах її компетенції рішення, рада може поставити питання про незабезпечення головою громади наданих йому повноважень та висловити недовіру.
6. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.
7. Оприлюднення актів Ради здійснюється шляхом опублікування їх на офіційному веб-сайті Ради.
ІІІ. 12. Спеціальні процедури прийняття рішень
Стаття 81. Обрання голів постійних комісій
1. Постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови і членів комісії. Голови комісій можуть обиратися як окремим голосування, так і голосуванням в цілому за склад комісії та її голови, що визначається процедурним рішенням ради.
2. Кандидатури для обрання голів постійних комісій ради висуваються сільським головою та депутатами з урахуванням пропозицій депутатських фракцій (груп) та з урахуванням згоди кандидатів.
3. У разі внесення головою узгодженого з депутатськими фракціями (групами) списку голів постійних комісій, за процедурним рішенням ради, голосування здійснюється за списком у цілому, при цьому обговорення кандидатур на пленарному засіданні не проводиться.
4. Список кандидатів для обрання на посади голів постійних комісій ради повинен містити:
1) прізвища, імена та по батькові кандидатів на посади голів відповідних комісій;
2) даних про виборчі округи, від яких їх обрано, їх фракційну та партійну приналежність;
3) назви фракцій, які висунули відповідних кандидатів.
4. У разі коли голосування за списком голів постійних комісій не привело до їх обрання, сільський голова вносить кандидатури на посади голів комісій, голосування по яким кандидатурах відбувається окремо.
5. При необхідності, кожному кандидату на посаду голови постійної комісії надається слово для виступу та відповідей на запитання.
6. У разі вибуття голови постійної комісії із складу депутатів, сільський голова пропонує кандидатуру на цю посаду. В разі, якщо такий кандидат не обраний, пропозиції щодо кандидатів може вносити депутати та депутатські фракції.
Стаття 82. Відкликання голови постійної комісії
1. Голова постійної комісії може бути в будь-який час звільнений з посади за рішенням ради, прийнятим відкритим поіменним голосуванням.
2. Пропозиції про звільнення з посади голови постійної комісії ради вносяться:
1) сільським головою;
2) за рішенням відповідної постійної комісії ради, прийнятим на її засіданні (без врахування голосу самого голови постійної комісії);
3) не менш як третиною депутатів від їх фактичної кількості.
3. Якщо питання про відкликання порушено за рішенням постійної комісії, рада заслуховує доповідь з цього питання одного з членів комісії, визначеного нею.
4. Голова постійної комісії доповідає про свою діяльність на цій посаді та організацію і стан справ з питань, віднесених до його відання, та відповідає на запитання депутатів.
5. Рішення ради про відкликання голови постійної комісії має містити відомості про причини відкликання.
6. Якщо рішення про відкликання з посади голови постійної комісії не прийнято, наступного разу подання про відкликання може виноситися на голосування не раніше наступної сесії.
Стаття 83. Обрання членів виконавчого комітету ради
1. Кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою.
Персональний склад виконавчого комітету ради затверджується радою за пропозицією сільського голови.
Виконавчий комітет ради утворюється у складі сільського голови, заступника сільського голови, керуючого справами (секретаря виконавчого комітету, а такою керівників відділів, секторів та інших виконавчих органів ради, інших осіб.
Секретар сільської ради входить до складу виконавчого комітету за посадою.
Рада за пропозицією сільського голови може прийняти рішення про входження старост до складу виконавчого комітету за посадою.
Очолює виконавчий комітет сільський голова.
2. Внесені на розгляд ради кандидатури членів виконавчого комітету обговорюються в постійних комісіях, депутатських фракціях та групах, які готують щодо кандидатур мотивовані висновки і у разі потреби роблять доповіді на пленарних засіданнях.
3. Постійні комісії, які обговорюють кандидатури до складу виконавчого комітету, не пізніше як за 3 дні до свого засідання повинні отримати через апарат ради інформаційні матеріали щодо цих кандидатур, які включають автобіографію, відомості про освіту та професійну діяльність кандидата. У разі необхідності комісії можуть запросити додаткову інформацію в межах своїх повноважень, визначених законодавством та цим регламентом.
4. Розгляд кандидатур до складу виконкому постійними комісіями ради відбувається за участю цих кандидатур, яким депутати можуть ставити запитання відповіді по темі обговорення.
5. Кандидати на посади, які затверджуються радою, обов’язково обговорюються на пленарному засіданні ради, виступають та відповідають на запитання. Щодо інших кандидатів у члени виконкому, то їх персональні виступи на засіданнях ради є обов'язковими, якщо цього вимагає хоча б одна з постійних комісій чи фракцій (груп) ради.
6. В обговоренні кандидатур на посади, які затверджуються радою, членів виконкому можуть брати участь тільки депутати.
7. Рада приймає процедурне рішення про голосування щодо кожної кандидатури окремо чи списком.
8. Якщо запропонована сільським головою кандидатура не дістала підтримки необхідної більшості депутатів, сільський голова у десятиденний термін представляє раді кандидатуру, щодо якої проводиться нове обговорення і голосування.
9. Питання про звільнення із займаних посад, затвердження на які проводиться за рішення ради, керівників утворених радою органів підлягає на сесії ради.
Стаття 84. Звільнення з посад за власним бажанням
1. Будь-яка посадова особа, обрання чи призначення якої передбачено цим Регламентом, у будь-який час може скласти свої повноваження за власним бажанням чи угодою сторін шляхом подання відповідної заяви на ім’я сільського голови.
2. Рішення про задоволення заяви вважається прийнятим з моменту оголошення цієї заяви та прийняття відповідного рішення.
Стаття 85. Дострокове припинення повноважень сільського голови
1. Повноваження Медвинського сільського голови достроково припиняються у випадках, передбачених законодавством України.
Стаття 86. Дострокове припинення повноважень депутата ради
1. Повноваження депутата Медвинської сільської ради достроково припиняються у випадках та з урахуванням процедур, передбачених законодавством України.
Стаття 87. Розгляд проекту бюджету
1. Підготовка проєкту бюджету є обов'язком виконавчого комітету ради.
Фінансовий відділ Медвинської сільської ради готує проєкт рішення сільської ради про місцевий бюджет, матеріали, які додаються до проєкту рішення та забезпечує подання проєкту рішення на схвалення виконавчим комітетом ради, є доповідачем на засіданні.
Виконавчий комітет розглядає, поданий фінансовим відділом проєкт бюджету, схвалює його.
2. Не пізніше двох робочих після підписання сільським головою схваленого проєкту бюджету, секретар виконавчого комітету подає його на розгляд спільного засідання всіх постійних комісій ради. На вивчення проєкту місцевого бюджету депутатам надається 10 календарних днів, після чого проводиться його розгляд на спільному засідання постійних комісій. Протягом зазначеного періоду до постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально - економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва та фінансового відділу Медвинської сільської ради можуть надходити пропозиції щодо внесення змін до показників бюджету з урахування пункту 3 статті 87 Регламенту.
3. Внесені депутатами ради, комісіями чи членами виконавчого комітету пропозиції до проєкту бюджету повинні відповідати наступним вимогам:
- пропозиції щодо збільшення видатків бюджету мають визначати джерела їх покриття, а пропозиції про зменшення доходів бюджету мають визначати джерела компенсації доходів або види та обсяги видатків, що підлягають відповідному скороченню;
- пропозиції до проєкту бюджету та пропозиції до текстових статей рішення про бюджет не можуть призводити до збільшення місцевого боргу і місцевих гарантій порівняно з їх граничним обсягом, передбаченим у проєкті рішення про бюджет.
До кожної пропозиції додається письмове обґрунтування. У разі недотримання цих вимог пропозиція не приймається до розгляду.
4. Після розгляду схваленого рішенням виконавчого комітету проєкту бюджету на спільному засіданні постійних комісій та за відсутності пропозицій щодо внесення змін до показників бюджету, він подається на розгляд ради.
У разі внесення пропозицій, поданих відповідно до пункту 3 статті 87 Регламенту, схвалений проєкт бюджету подається до фінансового відділу Медвинської сільської ради для узагальнення пропозицій. Після їх опрацювання, фінансовий відділ готує нову редакцію проєкту бюджету та подає його на розгляд та схвалення виконавчого комітету. Виконавчий комітет розглядає нову редакцію проєкту бюджету, схвалює його та подає на розгляд постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально - економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
- У разі, коли спільне засідання постійних комісій ради чи засідання постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально - економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва не відбувається в терміни, зазначені пунктом 2 даної статті, розгляд схваленого проєкту бюджету відбувається з дотриманням пункту 3 статті 43 Регламенту.
Стаття 88. Розгляд проєкту змін до бюджету
- Підготовка проєкту змін до бюджету є обов'язком виконавчого комітету ради.
Фінансовий відділ Медвинської сільської ради готує проєкт рішення сільської ради про внесення змін до місцевого бюджету, матеріали, які додаються до проєкту рішення та забезпечує подання проєкту рішення на схвалення виконавчим комітетом ради та є доповідачем на засіданні. Виконавчий комітет розглядає, поданий фінансовим відділом, проєкт рішення про внесення змін до бюджету та схвалює його.
- Не пізніше двох робочих після підписання сільським головою схваленого проєкту рішення про внесення змін до бюджету, секретар виконавчого комітету подає його на розгляд постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально - економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
На вивчення проєкту рішення про внесення змін до бюджету членам комісії надається 5 календарних днів, а у разі проведення позачергової сесії 1 календарний день після чого проводиться засідання комісії.
- Внесені депутатами ради, постійними комісіями, членами виконавчого комітету пропозиції до проєкту рішення про внесення змін до бюджету повинні відповідати наступним вимогам:
- пропозиції щодо збільшення видатків бюджету мають визначати джерела їх покриття, а пропозиції про зменшення доходів бюджету мають визначати джерела компенсації доходів або види та обсяги видатків, що підлягають відповідному скороченню;
- пропозиції до проєкту рішення про внесення змін до бюджету та пропозиції до текстових статей рішення про внесення змін до бюджету не можуть призводити до збільшення місцевого боргу і місцевих гарантій порівняно з їх граничним обсягом, передбаченим у проєкті рішення про внесення змін до бюджету.
До кожної пропозиції додається письмове обґрунтування.
У разі недотримання цих вимог пропозиція не приймається до розгляду.
- У разі внесення пропозицій, поданих відповідно до пункту 3 статті 88 Регламенту, фінансовий відділ Медвинської сільської ради узагальнює їх. Після їх опрацювання, фінансовий відділ готує нову редакцію проєкту змін до бюджету та подає його на схвалення до виконавчого комітету. Виконавчий комітет розглядає нову редакцію проєкту змін до бюджету, схвалює його та подає на розгляд ради.
ІІІ. 13. Набрання чинності рішень ради
Стаття 89. Набрання чинності рішень ради
1. Рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.
Стаття 90. Рішення ради з процедурних питань
1. Рада може прийняти рішення з процедурних питань (надалі – процедурне рішення), зазначених у цьому Регламенті, без підготовки у постійних комісіях та включення до порядку денного і таке, що не потребує окремого документального оформлення.
2. Процедурне рішення приймається відразу після обговорення і заноситься до протоколу пленарного засідання Ради.
3. Процедурними, зокрема, вважаються рішення щодо:
3.1. Затвердження порядку денного пленарного засідання, внесення до нього змін (зміна черговості розгляду питань), повернення до формування порядку денного;
3.2. Про повторне голосування та переголосування;
3.3. Про передачу питання на розгляд відповідної комісії ради;
3.4. Про терміновість питань порядку денного;
3.5. Про відмову в поставленні на голосування пропозиції (поправки);
3.6. Про визначення способу проведення голосування;
3.7. Про перерву у засіданні, продовження роботи під час встановленої регламентом перерви, перенесення чи закриття засідання;
3.8. Про проведення додаткової реєстрації (перереєстрації) і спосіб перереєстрації;
3.9. Про надання додаткового часу для виступу;
3.10. Про зміну черговості виступів;
3.11. Про надання слова запрошеним на засідання та встановлення тривалості їх виступів;
3.12. Про перерахунок голосів під час голосування шляхом підняття руки або таємного голосування;
3.13. Про обговорення відповіді на депутатський запит;
3.14. Про застосування заходів впливу за порушення вимог Регламенту та порушення правил поведінки на пленарному засіданні ради, її органів.
4. Процедурне рішення приймається більшістю депутатів, присутніх на пленарному засіданні Ради.
ІІІ. 14. Підготовка і розгляд проектів регуляторних актів ради
Стаття 91. Загальні правила
1. Підготовка і розгляд проектів регуляторних актів ради здійснюється відповідно до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, що складається та затверджується радою щорічно, але не пізніше 15 грудня поточного року. План діяльності з підготовки регуляторних актів є складовою частиною плану роботи ради. Після затвердження плану роботи ради план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів опубліковується на офіційному сайті Ради.
2. При підготовці проекту регуляторного акту, який не внесено до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, Рада вносить зміни до плану не пізніше десяти робочих днів з дня внесення проекту на розгляд, але не пізніше дня оприлюднення цього проекту.
3. Розробник регуляторного акта, відповідно до строку підготовки проекту, встановленого планом діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, розробляє регуляторний акт.
4. Розробник кожного проєкту регуляторного акта з метою одержання пропозицій і зауважень до оприлюднення проекту готує аналіз регуляторного впливу, публікує на сайті Медвинської сільської ради повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного, що містить стислий виклад змісту проекту, поштову та електронну адресу розробника, інформацію про оприлюднення проекту, строк, протягом якого приймаються зауваження і пропозиції , а також інформацію про спосіб їх надання.
5. Розробник кожного проєкту регуляторного акта з метою одержання пропозицій і зауважень до оприлюднення проекту готує аналіз регуляторного впливу, публікує на сайті Медвинської сільської ради повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного, що містить стислий виклад змісту проекту, поштову та електронну адресу розробника, інформацію про оприлюднення проекту, строк, протягом якого приймаються зауваження і пропозиції , а також інформацію про спосіб їх надання6. Усі зауваження та пропозиції до проекту регуляторного акта направляються на визначену розробником поштову чи електронну адресу, після чого підлягають обов’язковому розгляду розробником. За результатами такого розгляду розробник може: повністю чи частково врахувати одержані зауваження і пропозиції або мотивовано відхилити їх.
6. Проект регуляторного акту з повністю чи частково врахованими одержаними зауваження і пропозиції разом з аналізом регуляторного впливу направляється постійній комісії Ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально - економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва (далі відповідальна комісія).
7. Відповідальна комісія протягом 5 робочих днів здійснює підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта.
8. Після завершення підготовки експертного висновку відповідальна комісія направляє експертний висновок до сільської ради.
9. Сільська рада подає експертний висновок, проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу до Державної регуляторної служби України для отримання пропозицій щодо вдосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики.
10. Після отримання відповіді від Державної регуляторної служби України відповідальна комісія на підставі аналізу регуляторного впливу, експертного висновку щодо регуляторного впливу і пропозицій Державної регуляторної служби України готує висновок про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону, а саме принципам державної регуляторної політики та порядку розробки аналізу регуляторного впливу.
Стаття 92. Питання розгляду регуляторних актів
1. Висновок відповідальної постійної комісії про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону разом з іншими документами протягом 3 робочих днів направляється для вивчення до головної постійної комісії – комісії, що є профільною з розгляду даного проекту регуляторного акта виходячи з предмету його регулювання. У випадку, якщо відповідальна постійна комісія одночасно є головною постійною комісією з розгляду даного проекту рішення, відповідальна постійна комісія відразу направляє свій висновок про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону, оригінал проекту рішення та інші документи до сільської ради.
2. При представленні на пленарному засіданні сесії Ради проекту регуляторного акта голова відповідальної комісії доповідає про висновки цієї комісії ради щодо відповідності проекту регуляторного акта вимогам Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
3. Регуляторний акт не може бути прийнятий, якщо присутня хоча б одна з таких обставин:
– відсутній аналіз регуляторного впливу;
– проект регуляторного акту не був оприлюднений;
- відсутні пропозиції Державної регуляторної служби України щодо вдосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики.
4. Рішення з питань прийняття регуляторних актів приймаються за процедурою і в порядку визначеному для прийняття рішень Ради. Регуляторні акти оприлюднюються в порядку визначеному законодавством.
ІІІ. 15. Дисципліна та етика пленарних засідань
Стаття 93. Норми депутатської етики та дисципліна
1. Голова Ради та депутат Ради, здійснюючи свої повноваження, повинен дотримуватися правил депутатської етики, в тому числі керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності; не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів Ради, громадян.
2. Під час виконання депутатських повноважень, для голови і депутата є неприпустимим вживання образливих, неетичних, лайливих висловів по відношенню до громадян, окремих депутатів, депутатського корпусу в цілому, Ради, службовців місцевого самоврядування, тощо. Неприпустимими є критика депутата щодо його вибору при голосуванні з окремого питання, зловживання та спекуляції при коментуванні прийнятих чи відхилених радою рішень.
3. Під час пленарного засідання голова, депутати, а також запрошені особи, присутні на засіданні члени територіальної громади та представники засобів масової інформації не повинні заважити виступаючим і слухачам діями, які перешкоджають викладенню або сприйняттю виступу, здійсненню голосування, підбиття його підсумків (вигуками, оплесками, вставанням, тощо). Під час пленарного засідання сільський голова, депутати, а також запрошені особи повинні вимкнути персональні засоби зв’язку або перевести їх у беззвучний режим. Запрошеним особам та представникам засобів масової інформації заборонено здійснювати та приймати телефонні дзвінки в залі проведення пленарного засідання під час засідання.
4. Вимоги поведінки, визначені у частині третій цієї статті, застосовуються також під час проведення засідань постійних та тимчасових контрольних комісій Ради.
5. Голова Ради та депутат ради зобов’язаний вживати всі можливі заходи щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у депутата ради він не має права брати участь у прийнятті рішення. Порядок врегулювання конфлікту інтересів визначається Законом України «Про запобігання корупції»
6. Голова, депутати, інші присутні на пленарному засіданні Ради особи зобов’язані дотримуватись вимог даного Регламенту.
7. Якщо промовець перевищує час, відведений для виступу, головуючий на засіданні після двох попереджень позбавляє його слова. Частина виступу промовця, виголошена після позбавлення його слова, не включається до запису та протоколу засідання.
Стаття 94. Заходи впливу за порушення вимог Регламенту
1. Під час засідання ради сільський голова, депутати, інші присутні на пленарному засіданні Ради особи не повинні заважати промовцям і слухачам діями, які перешкоджають викладенню або сприйманню виступу (вигуками, оплесками, вставанням тощо.
2. Якщо головуючий на засіданні звертається до виступаючого чи присутнього, останній повинен зупинити свій виступ чи припинити свої дії. У випадку не реагування виступаючого на звернення головуючого, головуючий може відключити мікрофон і поставити на голосування питання про позбавлення права виступу. Якщо вказана пропозиція головуючого не буде підтримана процедурним рішенням ради, виступ промовця повинен бути продовженим із додаванням до часу виступу часу, який було використано для голосування з цього процедурного питання
3. До застосування заходів впливу з метою наведення порядку в залі засідань, головуючий на пленарному засіданні Ради або головуючий на засіданні комісії може оголосити порушнику попередження та перервати його виступ. У випадку, якщо порушник не припинив вчинення порушення або вчинив порушення повторно, головуючий або депутат вносить пропозицію накласти на порушника заходи впливу. Головуючий зобов’язаний поставити дану пропозицію на голосування для прийняття процедурного рішення Ради (процедурного рішення комісії).
4. Стягнення, передбачені п. 3 цієї статті Регламенту, застосовуються до порушників за невиконання вимог статей цього Регламенту, а також до порушників, що вчинили такі порушення на засіданнях постійної чи тимчасової контрольної комісій, в т.ч. виступає без дозволу, перевищує час, відведений для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання, або виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово тощо.
5. Головуючий на засіданні зобов’язаний дотримуватись усіх норм та вимог, передбачених цим Регламентом. До головуючого на засіданні Ради (комісії) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені даним Регламентом. При цьому, головуючий не може ухилитись від поставлення на голосування питання про застосування до нього заходів впливу.
Стаття 95. Відсутність депутата на засіданнях ради
1. Відсутність депутата на засіданнях ради та її органів, до яких його обрано, допускається лише з поважних причин.
2. Підставою для відсутності депутата на засіданнях ради чи її органів, які проводяться згідно з розкладом засідань, є виконання депутатом у цей же час доручень ради або її органів, якщо про такі доручення ними було прийнято відповідні рішення. Про відсутність депутата із зазначених підстав раду повідомляє секретар ради.
3. За звичайних умов поважною причиною для відсутності депутата є його відпустка, відрядження за місцем основної роботи, тимчасове увільнення від роботи у зв'язку із хворобою, доглядом за дитиною та іншими обставинами, коли згідно із законодавством працівник має право на тимчасову відпустку.
4. Якщо хтось із депутатів не може прибути вчасно на засідання, то про це він має повідомити головуючого (секретаря ради) не пізніше як за добу до початку пленарного засідання.
ІІІ. 16. Протокол та запис засідання
Стаття 96. Протокол пленарного засідання ради
1. Засідання ради протоколюється. Ведення протоколу засідань здійснює секретар ради або посадова особа, якій рада доручає ці обов'язки. Протокол засідання ради підписує головуючий засідання.
2. У протоколі фіксуються хід і результати проведення пленарного засідання Ради, зокрема (але не виключно):
- назву ради та її скликання, порядковий номер сесії, відомості про дату, час і місце проведення пленарного засідання Ради;
- загальний склад депутатів ради, список депутатів Ради, зареєстрованих на пленарному засіданні Ради; список депутатів Ради, відсутніх на пленарному засіданні Ради, список запрошених на сесію, які були присутніми на сесії;
- питання порядку денного пленарного засідання Ради та ті з них, які винесені на голосування;
- прізвище, ім’я, по батькові головуючого на пленарному засіданні Ради і виступаючих;
- прізвище, ім’я, по батькові депутата (депутатів), які утрималися від голосування з мотивів наявності конфлікту інтересів, із зазначенням найменування питання, винесеного на розгляд;
- результати відкритого поіменного голосування і прийняті рішення;
- запити депутатів, відповіді на них, прийняті радою рішення по запитах.
3. До протоколу сесії додаються:
- тексти доповідей і співдоповідей;
- тексти виступів депутатів, які не брали участі у дебатах і в зв’язку з припиненням обговорення питань;
- список присутніх та відсутніх на сесії депутатів;
- поправки і доповнення до проектів рішень;
- довідки, зауваження;
4. Протоколи сесій та прийняті нею рішення підписуються особисто сільським головою, а у разі його тимчасової відсутності — секретарем сільської Ради, а у випадку, передбаченому пунктом 3 статті 48 Регламенту, - депутатом Ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні.
5. Протокол оформлюється протягом 10 робочих днів від дати пленарного засідання сесії ради
6. Протоколи сесії Ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» з урахуванням особливостей, визначених цим Регламентом.
Стаття 97. Запис засідання
1. Пленарне засідання ради, засідання постійних комісій транслюються в мережі Інтернет у режимі реального часу, крім випадків розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», або робиться відеозапис.
Відеозапис пленарного засідання ради, постійної комісії ради оприлюднюється в частині, що транслюється, невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання, на офіційному веб-сайті ради із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису.
Стаття 98. Зберігання протоколів та записів
1. Запис і протокол засідання ради є офіційними документами, що підтверджують процес обговорення та прийняття рішення радою.
2. Протоколи засідань зберігають протягом п’яти років у секретаря ради. Після закінчення зазначеного терміну вони передаються до державного архіву на постійне зберігання.
3. Протокол закритого засідання зберігають у порядку, встановленому для документів з обмеженим доступом.
4. Записи пленарних засідань ради, засідань постійних комісій зберігаються не менше п’яти років на зовнішніх носіях інформації у секретаря ради та у вільному доступі на офіційному веб сайті ради https://medvyn-gromada.gov.ua/
5. Депутати забезпечуються витягами з протоколу чи копіями з уривків запису за їх особистими заявами.
6. Записи та протоколи засідань ради надаються депутатам ради для ознайомлення за їх зверненням.
7. Матеріали засідання надаються для ознайомлення за дорученням секретаря ради, відповідно до вимог законодавства України про інформацію.
Розділ IV. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 99. Повнота та дійсність Регламенту
- Регламент Ради затверджується на пленарному засіданні ради більшістю голосів депутатів від загального складу депутатів ради.
- Даний Регламент регулює діяльність ради та припиняє свою чинність з моменту ухвалення Регламенту радою наступного скликання.
- Контроль за дотриманням Регламенту покладається на сільського голову, секретаря ради, відповідну постійну комісію. Під час пленарного засідання ради контроль за дотриманням Регламенту покладається на головуючого на пленарному засіданні.
- Зміни та доповнення до Регламенту можуть бути внесені на пленарному засіданні ради у порядку, передбаченому цим Регламентом та діючим законодавством.
Секретар ради Л. ОГНИСТА