ІСТОРІЯ ПОБЕРЕЖКИ

Село Побережка розташоване на півдні Київської області та входить до складу Богуславського району. Воно існує з XVII століття.

За переказами, першим поселенцем був біглий кріпак Побережник, який займався ковальським ремеслом.

До складу Побережківської сільської ради також входять села Красногородка, Закутенці та Софійка.

Село Побережка розташоване на правому березі річки Боярка, в селі є загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок, Будинок культури, бібліотека, амбулаторія загальної практики-сімейної медицини, кафе, кафетерій, магазин.

Архівні документи свідчать: Побережка – Звенигородського повіту. В ній дворів-231, жителів – 1230 осіб. Землі – 1570 десятин.  У селі є 1 школа грамоти, 13 вітряних млинів, 1 сільський банк, хлібний магазин, пожежний обоз.

Село Красногородка розташоване на лівому беризі річки Боярка. За переказами назва села походить від прізвища пана Красовського, інша – від кольору глини (червоної, красної) з якої виготовляли цеглу. В селі, на той час, були  1 православна церква, побудована у 1771 році,  церковно приходська школа, 4 вітрових млини,  постоялий двір, пожежний обоз.

Село Закутенці – назва села з’явилась тому, що навкруги села було багато лісів і село, ніби було закутане. У селі було  православна церква (діюча і в даний час),  церковно-приходська школа, 5 вітряних млинів,  кузня, хлібний магазин та пожежний обоз.

Село Софійка – назва села має декілька версій. Одна – походить від імені дружини графа Потоцького Софії, інша – від імені дівчини-сироти Софії яка прославилась своєю добродушністю і тим, що лікувала хворих людей.

З селом Софійка пов’язане ім’я письменника Шолома Алейхема, який працював вихователем дочки Лоєва Ольги, яка згодом стала його дружиною.

На даний час всі вищезгадані села знаходяться на території Побережківської сільської ради, землі котрої орендують сільгосп підприємства СТОВ «Добробут Плюс» та ТОВ «Агро Богуславщина-ЕКО».