Рішення виконавчого комітету №157 «Про затвердження Порядку організації відбування порушником адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт»
Скликання: | VIII скликання |
Сесія: | Виконком 16.10.2024 |
Тип документу: | Рішення виконавчого комітету |
Дата прийняття: | 16.10.2024 |
Дата оприлюднення: | 21.10.2024 |
Номер документу: | 157 |
Назва документу: | Про затвердження Порядку організації відбування порушником адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт |
Прикріплені файли: |
МЕДВИНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
від 16 жовтня 2024 року с. Медвин № 157
Відповідно до статей 311, 3251, 3253 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013 № 474/, керуючись статтею 40, частиною шостою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Медвинської сільської ради
ВИРІШИВ:
1. Затвердити Порядок організації відбування порушником адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, що додається.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на відділ соціальної та ветеранської політики Медвинської сільської ради.
Сільський голова Ігнатій СЕРГІЄНКО
Додаток
Затверджено
рішення Медвинської сільської ради
від 16.10.2024 № 157
Порядок
організації відбування порушником адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт
1. Цей Порядок визначає механізм відбування порушником адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.
2. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається виконавчим комітетом Медвинської сільської ради.
3. На порушників, які відбувають суспільно корисні роботи, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
4. Суспільно корисні роботи виконуються виключно на створених для цього тимчасових робочих місцях.
5. Тимчасові робочі місця для відбування порушником адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт створюються на підставі розпорядження міського голови.
6. З порушниками, які відбувають суспільно корисні роботи, укладається в письмовій формі строковий трудовий договір на строк, що визначений постановою відповідного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт за формою, що додається (додаток 1)
7. Про участь осіб у таких роботах вносяться записи до трудових книжок відповідно до законодавства про працю.
8. Фінансування організації суспільно корисних робіт здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших не заборонених законодавством джерел шляхом їх спрямування на:
плату порушнику за виконання суспільно корисних робіт;
сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зокрема у період тимчасової непрацездатності в межах дії строкового трудового договору;
оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності в межах дії строкового трудового договору.
9. Оплата праці порушнику за виконання суспільно корисних робіт здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
10. Комунальне підприємство «Медвин - інвест» Медвинської сільської ради видає наказ про початок відбування порушником суспільно корисних робіт. У наказі зазначаються відомості про закріплення за порушником відповідальної особи, ознайомлення порушника із правилами техніки безпеки при виконанні робіт. На строк суспільно корисних робіт власник підприємства складає графік виходу на роботу особи, до якої застосовано адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт (додаток 2), у якому зазначаються час та місце відбування цих робіт.
Витяг з наказу та графік завіряються підписом керівника та печаткою і не пізніше наступного дня надсилаються підприємством до уповноваженого органу з питань пробації.
11. Підприємство заповнює табель виходу на роботу особи, до якої застосовано адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт (додаток 3), копія якого щомісяця надсилається до уповноваженого органу з питань пробації протягом відбуття порушником суспільно корисних робіт.
Інформація про кількість відпрацьованих порушником годин заноситься до облікової картки.
12. На підприємство за місцем відбування порушником суспільно корисних робіт покладаються:
погодження з уповноваженим органом з питань пробації переліку об’єктів, на яких порушники відбувають суспільно корисні роботи, та видів робіт, що можуть ними виконуватись;
контроль за виконанням порушниками призначених їм робіт;
своєчасне повідомлення уповноваженого органу з питань пробації про ухилення порушника від відбування суспільно корисних робіт;
ведення обліку та інформування уповноваженого органу з питань пробації про кількість відпрацьованих порушником годин;
нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Секретар виконавчого комітету Людмила ОГНИСТА
Додаток 1
до Порядку організації відбування порушником адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт
Строковий трудовий договір
с. Медвин «__» _____________ 20__ року
Комунальне підприємство «Медвин – інвест» Медвинської сільської ради (надалі - «Роботодавець») в особі директора підприємства ______________________________, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та громадянин(ка) ____________________________________________________, який відбуває адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на підставі постанови суду від ____________ справа № ______ та направлення уповноваженого органу з питань пробації від _________ № ____________ (надалі іменується «Працівник»), з другої сторони, (в подальшому разом іменуються «Сторони», а кожна окремо – «Сторона») уклали цей строковий трудовий договір про відбування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт (надалі іменується «Договір») про таке:
1. Загальні положення
1.1. За цим Договором Працівник зобов'язується виконувати суспільно корисні роботи, зазначені в додатку 1 до цього Договору, а Роботодавець зобов'язується нарахувати плату Працівникові за виконання суспільно корисних робіт та перераховувати її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів, забезпечувати умови праці, необхідні для виконання суспільно корисної роботи, які передбачені чинним в Україні трудовим законодавством, та цим Договором;
1.2. Цей договір є строковим трудовим договором у розумінні чинного в Україні трудового законодавства. На підставі цього договору виникають трудові відносини між Працівником і Роботодавцем.
1.2. За Працівником закріплюється відповідальна особа ______________________.
1.3. Рішення відповідальної особи, прийняті в межах його компетенції є обов’язковими для Працівника.
1.4. Відбування суспільно корисних робіт здійснюється на території об’єктів благоустрою, що перебувають на балансі комунального підприємства «Медвин -інвест».
2. Права та обов'язки сторін
2.1. Роботодавець зобов'язаний:
2.1.1. знайомити Працівника із правилами техніки безпеки при виконанні робіт;
2.1.2. складати графік виходу на роботу Працівника, до якого застосовано адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт;
2.1.3. нарахувати плату Працівникові за виконання суспільно корисних робіт та перерахувати її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів;
2.1.4. своєчасно повідомити уповноважений орган з питань пробації про ухилення Працівника від виконання суспільно корисних робіт.
2.2. Працівник зобов'язаний:
2.2.1. сумлінно виконувати роботу;
2.2.2. дотримуватись вимог щодо охорони праці, правил внутрішнього трудового розпорядку, що діють у Роботодавця.
2.3. Роботодавець має право:
2.3.1. вимагати від Працівника виконання суспільно корисних робіт і дбайливого ставлення до майна Роботодавця, що надано Працівникові для забезпечення виконання ним роботи;
2.3.2. притягати Працівника до дисциплінарної і матеріальної відповідальності в порядку, встановленому чинним в Україні трудовим законодавством.
2.4. Працівник має право на:
2.4.1. нарахування плати Працівникові за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.
2.4.2. забезпечення необхідними матеріалами та інвентарем для виконання суспільно корисних робіт.
3. Оплата праці
3.1. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
3.2. Оплата праці Працівника здійснюється шляхом проведення розрахунку на підставі табелю виходу на роботу особи, до якої застосовано адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, щомісяця в останній робочий день.
3.3. Плата нарахована Працівникові за виконання суспільно корисних робіт перераховується на рахунок органу державної виконавчої служби, що є невід’ємним додатком до цього договору, для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів
4. Робочий час
4.1. Суспільно корисні роботи виконуються _________ годин на день.
4.2. Працівникові встановлюються вихідні дні згідно графіку роботи Роботодавця.
5. Строк дії Договору
5.1. Цей Договір є строковим і укладений на визначений строк.
5.2. Строк виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт обчислюється в годинах, протягом яких Працівник виконує призначену йому суспільно корисну працю. Строк відбування суспільно корисних робіт становить ____________ годин.
5.3. Строк дії цього договору з ________________ року по ___________________ року.
6. Порядок внесення змін, припинення та розірвання Договору
6.1. Зміни та доповнення до цього Договору вносяться шляхом підписання додаткових угод.
6.2. Дія договору припиняється:
6.2.1. після закінчення терміну його дії;
6.2.2. смертю Працівника - за наявності довідки органу державної реєстрації актів цивільного стану;
6.2.3. ухилення Працівника від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт;
6.2.4. скасуванням постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт - за наявності постанови суду (судді);
6.2.5. заміною невідбутої частини суспільно корисних робіт адміністративним арештом - за наявності постанови суду (судді);
6.2.6. з інших підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, крім тих, що не застосовуються відповідно до цього Договору.
7.Порядок вирішення спорів та інші умови
7.1. У випадку якщо Сторонами по спірному питанню не буде досягнута згода, спір вирішується в порядку, встановленому чинним законодавством для розгляду трудових спорів.
7.2. Питання, не врегульовані цим Договором, регламентуються відповідно до чинного в Україні трудового законодавства.
8. Інші умови Договору
8.1. Цей Договір складений у 2-х примірниках - по одному для кожної зі Сторін.
9. Реквізити сторін
Роботодавець ______________________________
|
Працівник ______________________________
|
Додаток 2
до Порядку організації відбування порушником адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт
Місце для штампа
ГРАФІК
виходу на роботу особи, до якої застосовано адміністративне стягнення у вигляді громадських (суспільно корисних) робіт
Прізвище, ім’я, по батькові особи
________________________________________________
Період роботи: з ____ до ___________ 20__ р.
Кількість годин за графіком |
Години праці |
Об’єкти |
Види робіт |
|
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
||||||
|
4 години |
З 8-00 до 12-00 години |
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
||||||||||
____________________ |
_________ |
________________ |
|
||||||||
|
_________ |
________________ |
|||||||||
"___" ___________________ 20___ р.
Додаток 3
до Порядку організації відбування порушником адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт
Місце для штампа
ТАБЕЛЬ
виходу на роботу особи, до якої застосовано адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт
Прізвище, ім’я, по батькові особи __________________________________________________________________
Місяць виходу на роботу _____________20___ р.
Найменування підприємства (установи, організації)___________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________
Дні місяця |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
Усього за місяць |
Кількість годин за графіком |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Фактично відпрацьовано |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Відповідальна особа __________________________________ _________ ________________
(посада) (підпис) (прізвище, ініціали)
Керівник підприємства (установи, організації) _________ ________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
М.П.
"_____"___________________20____ р.