Медвинська громада
с.Медвин, Білоцерківський район, Київська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Рішення виконавчого комітету №158 «Про затвердження Положення про порядок обліку внутрішньо переміщених осіб для надання житла із Фонду житла, призначеного для тимчасового проживання, та складу комісії з обліку внутрішньо переміщених осіб і надання житлових приміщень для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, про порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб»

Кількість переглядів: 30
Скликання: VIII скликання
Сесія: Виконком 16.10.2024
Тип документу: Рішення виконавчого комітету
Дата прийняття: 16.10.2024
Дата оприлюднення: 21.10.2024
Номер документу: 158
Назва документу: Про затвердження Положення про порядок обліку внутрішньо переміщених осіб для надання житла із Фонду житла, призначеного для тимчасового проживання, та складу комісії з обліку внутрішньо переміщених осіб і надання житлових приміщень для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, про порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб
Прикріплені файли:
  1. Файл 1 (0.48 МБ)

Фото без опису

МЕДВИНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

РІШЕННЯт

 

від 16 жовтня  2024 року                    с. Медвин                                      158

 

Про затвердження Положення про порядок обліку внутрішньо переміщених осіб для надання житла із Фонду житла, призначеного для тимчасового проживання, та складу комісії з обліку внутрішньо переміщених осіб і надання житлових приміщень для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, про порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб

 

Розглянувши лист від 13.09.2024 № 3227 Благодійної організації «Благодійний фонд «Право на захист», керуючись статтею 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Житловим кодексом України, «Про правовий режим воєнного стану», «Про житловий фонд соціального призначення», «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 року № 495 «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб» зі змінами та доповненнями, з метою визначення механізму обліку громадян, які потребують надання житлових приміщень з Фонду житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, виконавчий комітет Медвинської сільської ради

 

ВИРІШИВ:

1.Затвердити Положення про порядок обліку внутрішньо переміщених осіб для надання житла із Фонду житла, призначеного для тимчасового проживання, згідно додатку 1.

2.Затвердити Положення про Комісію з обліку внутрішньо переміщених осіб та надання житлових приміщень для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, згідно додатку 2.

3.Затвердити персональний склад комісії обліку внутрішньо переміщених осіб і надання житлових приміщень для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, згідно додатку 3.

4. Затвердити положення про порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, згідно додатку 4.

5. Контроль за виконанням рішення залишаю за собою.

 

 

 

Сільський голова                                                                Ігнатій СЕРГІЄНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

Затверджено

Рішенням виконавчого комітету Медвинської сільської ради

від 16.10.2024 № 158

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок обліку внутрішньо переміщених осіб для надання житла із Фонду житла, призначеного для тимчасового проживання

 

1. Цей Порядок обліку внутрішньо переміщених осіб для надання житла із Фонду житла, призначеного для тимчасового проживання (далі – Порядок) на території Медвинської сільської ради розроблено відповідно до Положення про порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 16.10.2024 №  та постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2022 року № 495 «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб» зі змінами та доповненнями, з метою визначення механізму обліку громадян, які потребують надання житлових приміщень з Фонду житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

2. Внутрішньо переміщена особа береться на облік громадян, які потребують надання житлового приміщення з Фонду житла для тимчасового проживання (далі - облік), за умови відсутності в неї та будь-кого з членів сім’ї у власності житлового приміщення/частини житлового приміщення, придатного для проживання, розміром не менше ніж 13,65 кв. метра на одну особу, що розташоване на територіях, не включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, або на територіях, включених до зазначеного переліку, для яких визначено дату завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, або втратили житло (втратили можливість вільно користуватись житлом) через військову агресію.

3. В цьому Положенні термін «сім’я» вживається у значенні, наведеному в статті 3 Сімейного кодексу України.

4. Ведення обліку внутрішньо переміщених осіб для надання житлових приміщень з Фонду житла для тимчасового проживання (далі - Фонд) покладається на уповноважений орган (або Комісію з обліку внутрішньо переміщених осіб та надання житлових приміщень для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті (надалі – Комісія) Медвинської сільської ради, який визначається (склад якої затверджується) рішенням виконавчого комітету Медвинської сільської ради.

5. Посадова особа уповноваженого органу (або Рішенням Комісії визначається уповноважена особа зі складу членів Комісії, яка) з метою взяття на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, здійснює прийом та обробку заяв з документами від внутрішньо переміщених осіб, які потребують таке житло.

6. Внутрішньо переміщеною особою для взяття на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, подається заява (за формою згідно з Додатком 1.1 із підписами всіх повнолітніх членів сім’ї) до посадової особи уповноваженого органу (або Комісії) за місцем перебування на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

Взяття на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, може здійснюватися за заявою представників, уповноважених внутрішньо переміщеною особою, на основі письмової довіреності, завіреної в установленому законом порядку.

7. До заяви додаються:

1) копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. У разі подання заяви уповноваженим представником внутрішньо переміщеної особи пред’являються документи, що посвідчують особу представника, та копія довіреності;

2) копія довідки внутрішньо переміщеної особи про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності);

3) копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);

4) копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті громадянина України);

5) копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень із Фонду. Факт знищення або пошкодження житла, яке призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім’ї.

У випадку відсутності зазначених документів внаслідок їх знищення або пошкодження, внутрішньо переміщена особа подає заяву в довільній формі, в якій зазначає причини відсутності документів. Після відновлення документів, внутрішньо переміщена особа надає їх уповноваженій особі, яка долучає їх до облікової справи заявника.

У разі подання документів, що містять недостовірні відомості, внутрішньо переміщена особа несе відповідальність згідно із законом.

8. Особі, яка подала заяву про взяття на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, уповноваженою особою видається опис документів, в якому зазначається інформація про дату подання та реєстрації заяви, реєстраційний номер заяви та перелік документів, доданих до заяви, за підписом уповноваженої особи, яка їх прийняла.

9. Уповноваженою особою здійснюється реєстрація заяв внутрішньо переміщених осіб, які потребують надання житлових приміщень із Фонду, за формою, встановленою наказом Держжитлокомунгоспу від 14 травня 2004 р. № 98, яка наведена у Додатку 1.2.

10. На кожну внутрішньо переміщену особу або сім’ю, яка потребує надання житлового приміщення з Фонду, заводиться облікова справа, якій присвоюється номер, за яким здійснюється її ідентифікація.

Форма ведення, інформаційне наповнення облікової справи визначається рішенням уповноваженого органу (або Комісії).

Облікова справа зберігається протягом усього строку перебування внутрішньо переміщеної особи на обліку громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, та протягом трьох років після звільнення внутрішньо переміщеною особою житлового приміщення з Фонду. Після закінчення зазначеного строку справи в установленому порядку знищуються.

11. Рішення про взяття внутрішньо переміщеної особи на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, або про відмову у взятті на такий облік приймається уповноваженим органом (або Комісією) протягом одного робочого дня після подання відповідної заяви.

12. Підставами для відмови у взятті внутрішньо переміщених осіб на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, є:

- неподання необхідного пакета документів, зазначених у пункті 7 цього Порядку (крім випадків, коли такі документи були знищені або пошкоджені, що підтверджується відповідною заявою громадянина);

- подання документів, що містять недостовірні відомості.

Не може бути підставою для відмови у взятті внутрішньо переміщених осіб на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, відсутність на момент їх звернення Фонду.

13. Підставами для зняття внутрішньо переміщеної особи з обліку є:

- заява внутрішньо переміщеної особи про зняття з обліку;

- зміна особою місця проживання;

- скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за наявності підстав, передбачених частиною першою статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;

- неотримання протягом 30 календарних днів без поважних причин ордера на вселення в житлове приміщення або неповідомлення протягом цього самого строку про поважні причини, що не дають їй можливості отримати ордер на вселення в житлове приміщення;

- подання завідомо недостовірних відомостей, що є підставою для взяття внутрішньо переміщеної особи на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання.

 

Секретар виконавчого комітету                                   Людмила ОГНИСТА

Додаток 1.1

до ПОЛОЖЕННЯ

про порядок обліку внутрішньо переміщених осіб для надання житла із Фонду житла, призначеного для тимчасового проживання

 

 

________________________________________________
(найменування органу, до якого подається заява)
________________________________________________
(прізвище (за наявності), власне ім’я та по батькові (за наявності)

від*:

Фото без опису  заявника або
Фото без опису  уповноваженого представника

________________________________________________
(прізвище (за наявності), власне ім’я та по батькові (за наявності) заявника/уповноваженого представника)

про взяття на облік**:

________________________________________________,
(прізвище (за наявності), власне ім’я та по батькові (за наявності) суб’єкта звернення)

документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, ________________________ ________________________________________________,

виданий _________________________________________
________________________________________________,

реєстраційний номер облікової картки платника податків*** ________________________________________________
________________________________________________,

адреса, за якою може здійснюватися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та контактний номер телефону _____________________________________________________

(фактичне місце

________________________________________________

проживання/перебування)

ЗАЯВА
про взяття на облік громадян, що потребують надання
житлового приміщення для тимчасового проживання з
фонду житла, призначеного для тимчасового проживання
внутрішньо переміщених осіб

Прошу взяти мене на облік громадян, що потребують надання житлового приміщення для тимчасового проживання з фонду житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, та надати мені житлове приміщення на умовах договору наймання житлового приміщення з фонду житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, на сім’ю у складі _________________ осіб:

  (кількість - цифрами)

Прізвище (за наявності), власне ім’я та по батькові (за наявності)

Родинні стосунки

Дата народження

Серія (за наявності), номер паспорта або свідоцтва про народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків***

Дата і номер довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності)

Найменування посади, підприємства, установи, організації

Про себе повідомляю, що я є внутрішньо переміщеною особою (довідка
від ______ __________________________ 20____ р. № ______________, видана _______________________________________________).

Адреса фактичного місця проживання/перебування: __________________________
на житловій площі
________________________________________________
                                                                       (гуртожитку, службовій, орендованій тощо)

Наявність у внутрішньо переміщеної особи або у будь-кого з членів її сім’ї у власності житлового приміщення/частини житлового приміщення, придатного для проживання, розміром не менше ніж 13,65 кв. метра на одну особу, що розташоване на територіях, не  включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, або на територіях, включених до зазначеного переліку, для яких визначено дату завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації*:

так

ні

Наявність у власності внутрішньо переміщеної особи або будь-кого з членів сім’ї житлового приміщення/частини житлового приміщення, що зруйноване або непридатне для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації*:

так

ні

Чи були обліковані до 24 лютого 2022 р. внутрішньо переміщена особа чи будь-хто із членів її сім’ї як внутрішньо переміщені особи?*

так

ні

 

____ _________ 20__ р.

___________________________
(підпис повнолітнього члена сім’ї)

_______________________
(прізвище (за наявності), власне ім’я та по батькові (за наявності)

____ _________ 20__ р.

_________________________
(підпис заявника/
уповноваженого представника)

_______________________
(прізвище (за наявності), власне ім’я та по батькові (за наявності)

       

 

__________

* Проставляється позначка “˅”.

** Заповнюється уповноваженим представником заявника.

*** Не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорт

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1.2

до ПОЛОЖЕННЯ

про порядок обліку внутрішньо переміщених осіб для надання житла із Фонду житла, призначеного для тимчасового проживання

 

 

 

РЕЄСТР

заяв громадян, що потребують надання

житлових приміщень з фондів житла

для тимчасового проживання

 

_________________________________________________________________
(назва органу місцевого самоврядування, а в разі його відсутності – відповідної військової адміністрації і населеного пункту)

 

Розпочатий ________________ 20____ р.

Закінчений ________________ 20____ р.

 

 

№ з/п

Дата надходження заяви і доданих до неї документів

Прізвище, ім’я, по батькові, адреса реєстрації проживання заявника

Зміст, дата і номер рішення органу місцевого самоврядування, а в разі його відсутності – відповідної військової адміністрації, про надання житла з фондів житла для тимчасового проживання

Дата і номер листа заявникові

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

Затверджено

рішенням виконавчого комітету Медвинської сільської ради

                                                                               від 16.10.2024 № 158

 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію з обліку внутрішньо переміщених осіб та надання житлових приміщень для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Комісія з обліку внутрішньо переміщених осіб та надання житлових приміщень, призначених для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб (далі – Комісія), створюється з метою ведення обліку та визначення осіб, яким будуть надані житлові приміщення з фонду житла призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

1.2. У своїй діяльності Комісія керується Конституцією України, Законами України «Про житловий фонд соціального призначення», «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», Житловим Кодексом, Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2022 року № 495 «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб» зі змінами та доповненнями, Положенням «Про порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб», Положенням «Про порядок обліку внутрішньо переміщених осіб для надання житла із Фонду житла, призначеного для тимчасового проживання» та цим Положенням.

1.3. Комісія здійснює свою діяльність з дотриманням принципів Верховенства права, прозорості та недискримінації.

1.4. Основними завданнями Комісії є:

  • розгляд заяв про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб та членів їх сімей, які потребують надання житлових приміщень з фонду житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб;
  • перевірка підстав для взяття на облік;
  • прийняття рішення про взяття на облік та подання його на затвердження виконавчого комітету  Медвинської сільської ради;
  • підбір житлових приміщень з метою їх придбання до Фонду;
  • розподіл та надання житлових приміщень, призначених для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.      

1.5. Кількісний склад Комісії повинен бути не менше 7 осіб.
Персональний склад Комісії затверджується рішенням виконавчого комітету Медвинської сільської ради.

До складу Комісії додатково можуть залучатися з правом дорадчого голосу депутати сільської ради, громадські об’єднання, благодійні організації та громадські активісти (за їх згодою).

 

ІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ КОМІСІЇ

 

2.1. Основною формою роботи Комісій є засідання, необхідність проведення яких і перелік питань до розгляду визначає Голова Комісії.

2.2. Голова Комісії своєчасно призначає доповідача з числа членів Комісії для розгляду окремого питання та забезпечує можливість для висловлення власної думки всім присутнім на засіданні членам Комісії.

2.3. Голова Комісії організовує роботу Комісії та забезпечує створення необхідних для цього умов.

Голова Комісії:

1) здійснює керівництво діяльністю;

2) веде засідання;

3) підписує рішення (протоколи) засідань.

Голова Комісії має заступника. Заступник голови Комісії виконує обов’язки голови Комісії в разі відсутності голови.

2.2. За організаційне забезпечення роботи Комісії відповідає Секретар Комісії.

2.3. Секретар Комісії за вказівкою голови Комісії забезпечує скликання засідань, складає протоколи, акти, готує проєкти рішень та інших документів, що стосуються діяльності Комісії.

Секретар Комісії:

1) здійснює організаційне забезпечення роботи;

2) за дорученням голови Комісії скликає робочі засідання;

3) контролює своєчасність надання документів і матеріалів, що подаються на розгляд;

4) веде та підписує протокол засідання.

2.4. Засідання Комісії проводяться за потребою, але не рідше одного разу на місяць.

2.5. Засідання Комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини її складу. Рішення Комісії приймається більшістю голосів.

За результатами розгляду на засіданні питань Комісією приймаються рішення, що оформляються протоколом.

Кожен член комісії має право внести до протоколу свою особисту думку щодо питання, яке розглядалося на засіданні.

На засіданні Комісії мають право бути присутніми особи та члени їх сімей, щодо яких вирішується питання про взяття на облік, розподіл житлових приміщень.

 

ІІІ. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ЧЛЕНІВ КОМІСІЇ

 

3.1. Члени Комісії зобов’язані:

  • брати участь у засіданнях;
  • виконувати доручення голови Комісії з підготовки та розгляду матеріалів до засідань;
  • вивчати матеріали справ, що виносяться на розгляд;
  • узгоджувати з головою Комісії всі дії, які вони виконують за дорученням Комісії.

3.2. Члени Комісії мають право виступати на робочих засіданнях Комісії із заявами та клопотаннями, вносити голові Комісії пропозиції щодо удосконалення роботи.

3.3. Комісія простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів Комісії затверджує висновок щодо питання надання житлових приміщень внутрішньо переміщеним особам з фонду житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

3.4. Висновок оформляється протоколом засідання Комісії, який підписує головуючий на засіданні та секретар засідання Комісії, після чого він передається на розгляд виконавчого комітету Медвинської сільської ради .

3.5. У висновку обов’язково зазначаються перелік внутрішньо переміщених осіб і членів їх сімей, яким надаються житлові приміщення, та підстави їх надання, адреса житлового приміщення, що надається, його загальна та житлова площі, кількість кімнат.

3.6. Висновок Комісії містить рекомендації про надання житлових приміщень внутрішньо переміщеним особам та членам їх сімей за результатами нарахованих балів за бальною системою оцінювання потреби у житлі внутрішньо переміщених осіб.

 

 

 

Секретар виконавчого комітету                                        Людмила ОГНИСТА

 

 

 

 

 

Додаток 3

Затверджено

рішенням виконавчого комітету Медвинської сільської ради

                                                                               від 16.10.2024 № 158

 

 

СКЛАД

комісії з надання житлових приміщень, призначених для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради

 

Джемесюк Віра Миколаївна

-

Керуючий справами виконавчого комітета, голова комісії

Ісмаілов Віталій Махнеддінович

-

Начальник відділу соціальної та ветеранської політики населення Медвинської сільської ради, заступник голови комісії

Косяк Оксана Юріївна

 

Спеціаліст 2 категорії сектору з питань комунальної власності та земельних відносин секретар комісії

Слинько Любов Вікторівна

-

Завідувач сектору з питань житлово-комунального господарства та благоустрою

Баталова Євгенія Станіславівна

-

Головний спеціаліст сектору бухгалтерського обліку та звітності

Тихопій Віталій Якович

-

Начальник служби у справах дітей

Огниста Людмила Василівна

-

Депутат Медвинської сільської ради, (за згодою)

 

 

 

 

 

Секретар виконавчого комітету                                   Людмила ОГНИСТА

 

Затверджено

Додаток 4

Рішенням виконавчого комітету

Медвинської сільської ради

від 16.10.2024 № 158

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб

 

І.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Це Положення розроблено з метою формування фонду житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, обліку громадян, які потребують такого житла та надання житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, особам, які перебувають на відповідному обліку на території Медвинської територіальної громади.

1.2. Реалізація заходів направлених на формування фондів тимчасового житла та надання такого житла внутрішньо переміщеним особам посадовими особами Медвинської сільської ради  здійснюється з дотриманням Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування», «Про правовий режим воєнного стану», «Про житловий фонд соціального призначення», «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», Житлового Кодексу, Постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 року № 495 «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб» зі змінами та доповненнями та цим Положенням.

 

ІІ. ПОРЯДОК ФОРМУВАННЯ ФОНДУ ЖИТЛА ДЛЯ ТИМЧАСОВОГО ПРОЖИВАННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

 

2.1. Фонд житла, призначений для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб на території Медвинської територіальної громади (далі – Фонд), формується з урахуванням потреби в наданні такого житла Медвинської сільською радою  шляхом:

  • викупу (придбання) житла;
  • будівництва нового житла;
  • будівництва (нового будівництва, реконструкції) будівель для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб відповідно до підпункту 1 пункту 9-3 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
  • реконструкції наявних будинків і гуртожитків, а також переобладнання нежитлових приміщень на житлові;
  • передачі житла в комунальну або державну власність;
  • капітального ремонту об’єктів житлового фонду, зокрема об’єктів соціального призначення.

До Фонду можуть бути включені тільки вільні житлові приміщення.

2.2. Житлові приміщення з Фонду не підлягають приватизації, обміну та поділу, передачі їх у піднайм, використанню для провадження підприємницької діяльності та вселення до них інших осіб.

2.3. Джерелами фінансування формування Фонду можуть бути кошти державного, місцевих бюджетів, міжнародних донорів, добровільні внески фізичних і юридичних осіб, інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.

У разі використання коштів міжнародних донорів (міжнародна технічна допомога) умови формування фонду житла, а також надання такого житла внутрішньо переміщеним особам для тимчасового проживання можуть бути визначені окремими угодами з такими міжнародними донорами та іншими документами, прирівняними до них.

У разі фінансування Медвинською сільською радою, формування фонду житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, за межами території, в межах якої вона здійснює свої повноваження, або залучення нею з цією метою коштів, Медвинська сільська рада приймає рішення про надання внутрішньо переміщеним особам житла з Фонду, сформованого за рахунок таких коштів, відповідно до угод (договорів, меморандумів тощо), укладених між нею та органами місцевого самоврядування (військовими адміністраціями населених пунктів - у разі їх утворення), місцевими держадміністраціями (відповідними військовими адміністраціями - у разі їх утворення), на території яких знаходиться це житло.

Контроль за цільовим використанням Фонду та його утриманням, технічною експлуатацією та ремонтом здійснює балансоутримувач будинку (приміщення).

2.4. Облік житлових приміщень Фонду на території Медвинської територіальної громади здійснює сектор з питань комунальної власності та земельних відносин виконавчого комітету Медвинської сільської ради за формою, встановленою Наказом Держжитлокомунгоспу від 14 травня 2004 року № 98 «Про затвердження форм щодо житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання», згідно Додатку 4.1 до цього Порядку.

2.5. У разі надходження до фонду житлових приміщень, придатних для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам та членам їх сімей, відповідний уповноважений орган протягом трьох робочих днів з дня надходження такого житла зобов’язаний прийняти рішення про надання житла внутрішньо переміщеним особам.

 

ІІІ. ПОРЯДОК НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕНЬ З ФОНДУ ТИМЧАСОВОГО ЖИТЛА

 

3.1. Внутрішньо переміщеній особі та членам її сім’ї безоплатно надається житлове приміщення з Фонду за місцем фактичного проживання/перебування в межах території уповноважених органів.

3.2. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з Фонду мають багатодітні сім’ї; сім’ї з дітьми; вагітні жінки; особи, які втратили працездатність; особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

У період воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування зазначені категорії внутрішньо переміщених осіб мають пільги, передбачені пунктом 2-1 статті 20 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

3.3. Право на безоплатне отримання житлового приміщення з Фонду мають внутрішньо переміщені особи та члени їх сім’ї, які перебувають на обліку на території Медвинської територіальної громади, які не мають у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, придатного для проживання, розміром не менше ніж 13,65 кв. метра на одну особу, що розташоване на територіях, не включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, або на територіях, включених до зазначеного переліку, для яких визначено дату завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, або втратили житло (через військову агресію втратили можливість вільно користуватись житлом) та перебувають на обліку громадян, що потребують надання житлового приміщення з Фонду.

Право на безоплатне отримання житлового приміщення з фонду тимчасового житла, яке побудоване (нове будівництво, реконструкція), мають внутрішньо переміщені особи із числа працівників підприємств, переміщених (евакуйованих) із зони бойових дій, а також осіб, які належать до соціально незахищених верств населення, відповідно до переліку згідно з Додатком 4.2.

3.4. Потреба в житлових приміщеннях з Фонду визначається в розмірі не менш як 6 кв. метрів на одну особу.

3.5. Ведення обліку внутрішньо переміщених осіб для надання житлових приміщень з Фонду покладається на уповноважений орган (або Комісію з обліку внутрішньо переміщених осіб та надання житлових приміщень для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті (надалі – Комісія) Медвинської сільської ради.

3.6. Взяття на облік внутрішньо переміщених осіб для надання житлових приміщень з Фонду здійснюється уповноваженим органом (або Комісією) на підставі Положення про порядок обліку внутрішньо переміщених осіб для надання житла із фонду житла, призначеного для тимчасового проживання, яке затверджується рішенням виконавчого комітету Медвинської сільської ради.

3.7. Перебування на обліку громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, не є підставою для відмови внутрішньо переміщеній особі в подальшому взятті такої особи на:

- соціальний квартирний облік;

- облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов;

- облік осіб, які мають право на отримання житла (пільгових кредитів на будівництво і придбання житла) за державними житловими програмами для окремих категорій осіб, визначених законодавством;

- інші види обліку для отримання житла.

3.8. Питання надання житлових приміщень внутрішньо переміщеним особам з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб на території Медвинської сільської громади розглядається уповноваженим органом (або Комісією, яка більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії), який затверджує висновок щодо питання надання житлових приміщень внутрішньо переміщеним особам з Фонду з врахуванням бальної системи та пріоритетності, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 року № 495 «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб».

3.9. Пріоритетність надання внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень з Фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб визначається за кількістю балів, що набере внутрішньо переміщена особа/сім’я, за такою системою нарахування балів:

3.9.1. Пріоритетні критерії:

  • сім’ї військовослужбовців з числа внутрішньо переміщених осіб, які беруть/брали участь у бойових діях або забезпечують/забезпечували здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах ведення бойових дій у період здійснення зазначених заходів, - 50 балів;
  • внутрішньо переміщені особи, які зазнали повторного внутрішнього переміщення через повномасштабну збройну агресію Російської Федерації, - 27 балів;
  • внутрішньо переміщені особи з числа мешканців відповідної територіальної громади, яка здійснює забезпечення житловими приміщеннями з Фонду, житло яких було зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації, - 27 балів;
  • сім’ї з трьома і більше дітьми - 27 балів;
  • сім’ї з двома дітьми - 26 балів;
  • сім’ї з однією дитиною - 25 балів;
  • сім’ї, у складі яких є вагітні жінки/одинокі вагітні жінки, - 24 бали;
  • сім’ї, у складі яких є особи, які втратили працездатність/одинокі особи, які втратили працездатність, - 23 бали;
  • сім’ї, у складі яких є особи пенсійного віку/одинокі особи пенсійного віку, - 22 бали.

Пріоритетні критерії нараховуються на сім’ю/внутрішньо переміщену особу за найвищим показником.

3.9.2. Загальні критерії. Загальні критерії нараховуються у разі наявності наступних підстав:

  • сім’ї з дітьми, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) під час збройної агресії Російської Федерації, - 3 бали на сім’ю;
  • сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, визначені абзацом першим пункту 1 статті 10, та сім’ї загиблих (померлих) захисників і захисниць України, визначені статтею 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у складі яких є внутрішньо переміщені особи, - 2 бали на сім’ю;
  • внутрішньо переміщені особи з числа осіб, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни, визначених у пунктах 11-15 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та члени їх сімей - 1 бал на особу;
  • наявність у складі сім’ї дитини, якій надано статус постраждалої внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту, - 2 бали на кожну дитину;
  • сім’ї з дітьми з інвалідністю - 3 бали на кожну дитину;
  • багатодітні сім’ї - 2 бали на сім’ю;
  • неповні сім’ї з дітьми, де мати чи батько виховують їх самостійно, - 2 бали на сім’ю;
  • сім’ї, у складі яких є непрацездатні особи, - 2 бали на сім’ю;
  • наявність у складі сім’ї осіб, які хворіють на рідкісні (орфанні) захворювання за переліком рідкісних (орфанних) захворювань, що призводять до скорочення тривалості життя хворих або їх інвалідизації, та для яких існують визнані методи лікування, затверджені наказом МОЗ від 27 жовтня 2014 р. № 778 «Про затвердження переліку рідкісних (орфанних) захворювань», - 2 бали на сім’ю;
  • особи з інвалідністю I і II групи з числа внутрішньо переміщених осіб - 2 бали на особу;
  • сім’ї, у складі яких є особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1 і 2), - 2 бали на сім’ю;
  • сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців, розрахований уповноваженим органом відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» , менший від прожиткового мінімуму на сім’ю в розрахунку на місяць та величини регіонального показника опосередкованої вартості наймання житла, - 3 бали на сім’ю;
  • особи, нагороджені державними нагородами за безпосередню участь в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації, - 1 бал за одну нагороду;
  • сім’ї, які мають клопотання щодо потреби в забезпеченні житлом для тимчасового проживання від підприємства, установи, організації в галузі науки, охорони здоров’я, освіти, культури та фізичної культури і спорту щодо спеціаліста з числа внутрішньо переміщених осіб, який є висококваліфікованим фахівцем у відповідній галузі, - 2 бали на сім’ю;
  • особи, уповноважені на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування з числа внутрішньо переміщених осіб, - 3 бали на особу.

Рішенням уповноваженого органу може бути затверджений перелік додаткових загальних критеріїв, загальна кількість балів за якими може становити не більше 20 балів на сім’ю.

У разі рівної кількості балів пріоритет на отримання житлових  приміщень з Фонду на території Медвинської територіальної громади має особа, заява якої була зареєстрована раніше за часом.

3.10. У разі зміни обставин, що були підставою для взяття на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, та/або отримання житлових приміщень із Фонду внутрішньо переміщена особа зобов’язана протягом семи робочих днів повідомити про це уповноваженому органу.

3.11. Висновок уповноваженого органу (або Комісії) передається на розгляд виконавчого комітету Медвинської сільської ради.

3.12. На підставі рішення про надання внутрішньо переміщеним особам і членам їх сімей житлових приміщень з Фонду на території Медвинської  територіальної громади виконавчим комітетом Медвинської сільської ради видається ордер на вселення в житлове приміщення згідно з Додатком 4.3.

Ордер вручається внутрішньо переміщеній особі, на ім’я якої він виданий, або уповноваженому нею представнику на основі письмової довіреності, завіреної в установленому законом порядку.

У разі, коли внутрішньо переміщена особа або уповноважений нею представник не отримали протягом 30 (тридцяти) календарних днів без поважних причин ордер або не повідомили протягом цього самого строку про поважні причини, що не дають їм можливості отримати ордер, вони позбавляються права на отримання ордера, а внутрішньо переміщена особа - на вселення в житлове приміщення, що не позбавляє права такої внутрішньо переміщеної особи повторно звернутися для взяття на облік.

Поважними визнаються причини, які не залежать від волі внутрішньо переміщеної особи або уповноваженого нею представника.

3.13. Рішення про надання внутрішньо переміщеним особам та членам їх сімей житлових приміщень із Фонду може бути переглянуте до або після видачі ордера в разі виявлення обставин, що не були раніше відомі та могли вплинути на таке рішення.

 

ІV. ПОРЯДОК ПОСЕЛЕННЯ ТА ПРОЖИВАННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ В ЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕННЯХ ФОНДУ

 

4.1. Після вселення в житлове приміщення з Фонду внутрішньо переміщена особа здає ордер балансоутримувачу будинку (приміщення).

4.2. Житлові приміщення з Фонду безоплатно надаються внутрішньо переміщеним особам та членам їх сімей у тимчасове користування на строк до одного року з можливістю продовження на наступний строк у разі відсутності змін у їх статусі та якщо вони не набули іншого місця проживання.

Після закінчення встановленого строку тимчасового проживання та наявності змін, що спричинили внутрішнє переміщення, або обставин, що раніше існували, або з підстав дострокового припинення права на користування житловими приміщеннями з Фонду внутрішньо переміщені особи зобов’язані звільнити надане житлове приміщення.

4.3. Користування житловими приміщеннями з Фонду здійснюється на підставі договору за формою, встановленою наказом Держжитлокомунгоспу від 14 травня 2004 р. № 98 (далі - Договір користування), яка наведена у Додатку 4.4.

4.4. Договір користування укладається після видачі ордера на житлове приміщення з Фонду між уповноваженим органом або уповноваженою ним особою та внутрішньо переміщеною особою, якій надається в тимчасове користування житлове приміщення.

4.5. Ордер і Договір користування є підставою для вселення в житлове приміщення з Фонду і користування таким житловим приміщенням на договірних умовах. Строк проживання розраховується з дати підписання договору користування.

4.6. У Договорі користування зазначаються особи, які проживатимуть разом із внутрішньо переміщеною особою. Такі особи набувають рівних із внутрішньо переміщеною особою прав та обов’язків щодо користування житловими приміщеннями.

Внутрішньо переміщена особа та члени її сім’ї зобов’язані дотримуватися умов Договору користування, а також правил користування житловими приміщеннями, утримання житлового будинку та прибудинкової території.

Внутрішньо переміщена особа зобов’язана своєчасно вносити плату за житлово-комунальні та інші послуги, перелік яких та умови їх оплати визначаються у Договорі.

4.7. Уповноважений орган за 14 (чотирнадцять) робочих днів до закінчення строку проживання, визначеного договором користування, попереджає внутрішньо переміщену особу про необхідність звільнення такого житла.

4.8. Внутрішньо переміщена особа в разі відсутності істотних змін, що спричинили внутрішнє переміщення, або обставин, що раніше існували, та якщо вона не набула іншого місця проживання не пізніше ніж за 60 (шістдесят) календарних днів до закінчення строку договору користування подає заяву уповноваженому органу про продовження строку надання житлового приміщення з Фонду.

4.9. Продовження строку проживання у житлових приміщеннях з Фонду здійснюється відповідно до умов, передбачених цим Порядком та Порядком формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 року № 495 «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб» зі змінами та доповненнями.

До заяви про продовження строку надання житлового приміщення з Фонду додаються документи, передбачені пунктом 7 Положення про порядок обліку внутрішньо переміщених осіб для надання житла із фонду житла, призначеного для тимчасового проживання.

4.10. Уповноважений орган зобов’язаний розглянути зазначену заяву не пізніше ніж за 50 (п’ятдесят) календарних днів до закінчення строку дії договору користування та письмово повідомити заявнику про прийняте рішення.

4.11. У разі коли внутрішньо переміщена особа не повідомила про свій намір продовжити дію договору користування в установлені строки та порядку, вона втрачає право на продовження договору користування та зобов’язана звільнити житлове приміщення протягом трьох робочих днів після закінчення строку дії договору користування.

 

V. ДОСТРОКОВЕ ПРИПИНЕННЯ НАДАННЯ ЖИТЛОВОГО ПРИМІЩЕННЯ ФОНДУ

 

5.1. Підставами для прийняття рішення про дострокове припинення надання житлового приміщення з Фонду є:

  • отримання в користування внутрішньо переміщеною особою або придбання нею іншого житла (житлового приміщення);
  • скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • подання завідомо недостовірних відомостей, що стали підставою для надання внутрішньо переміщеній особі житлового приміщення з Фонду;
  • систематичне порушення внутрішньо переміщеною особою та/або членами її сім’ї правил користування житловим приміщенням з Фонду;
  • приведення внутрішньо переміщеною особою та/або членами її сім’ї житлового приміщення з Фонду в непридатний для використання стан;
  • порушення умов договору користування після застосування до внутрішньо переміщеної особи заходу впливу, передбаченого пунктом 5.2. Порядку;
  • непроживання внутрішньо переміщеною особою в житловому приміщенні безперервно більше половини строку, на який укладено договір користування;
  • зміна обставин непереборної сили, які унеможливлюють повернення громадянином до місця свого постійного проживання;
  • інші підстави, встановлені законом.

5.2. Порушення внутрішньо переміщеною особою умов договору користування тягне за собою:

  • письмове попередження про порушення умов договору користування;
  • розгляд питання про дострокове припинення надання житлового приміщення з Фонду;
  • подання позову до суду про виселення без надання іншого житлового приміщення.

5.3. Примусове виселення внутрішньо переміщеної особи та членів її сім’ї із житлових приміщень Фонду здійснюється лише на підставі рішення суду.

5.4. Внутрішньо переміщена особа, яка за договором користування не виконує обов’язки, передбачені законодавством і договором користування, несе відповідальність, передбачену законом.

 

 

 

 

Секретар виконавчого комітету                                        Людмила ОГНИСТА

 

Додаток 4.1

до Положення про порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб

 

 

ЖУРНАЛ

обліку житлових приміщень з Фондів житла

для тимчасового проживання

Медвинського виконавчого комітету

 

№ з/п

Адреса житлового приміщення з фондів житла для тимчасового проживання (населений пункт, вулиця, № будинку, № квартири)

Належність житлового будинку і найменування підприємства, організації – балансо-утримувача

Характеристика житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання (комунальна або окрема квартира, упоряджена або неупоряджена, поверх, кількість кімнат, розмір загальної площі)

Дата і № рішення виконавчого комітету органу місцевого самоврядування, а в разі його відсутності – відповідної військової адміністрації, про включення будинку (квартири) житлового приміщення до фонду житла для тимчасового проживання

Дата і № рішення виконавчого комітету органу місцевого самоврядування, а в разі його відсутності – відповідної військової адміністрації, про виключення будинку (квартири) житлового приміщення з фонду житла для тимчасового проживання

Примітка

1

2

3

4

5

6

7

 

Додаток 4.2

до Положення про порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб

 

ПЕРЕЛІК

категорій соціально незахищених верств населення, які мають право

на отримання житла в будівлях для тимчасового проживання

внутрішньо переміщених осіб, визначених підпунктом 1 пункту 9-3 і

пунктом 9-4 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»

 

Соціально незахищені верстви населення із числа внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначено дату завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, житло яких, що було для них єдиним місцем проживання, зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження у зв’язку з воєнними (бойовими) діями:

- особи з інвалідністю;

- особи віком понад 60 років;

- особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- особи, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;

- особи, які хворіють на рідкісні (орфанні) захворювання, визначені переліком рідкісних (орфанних) захворювань, що призводять до скорочення тривалості життя хворих або їх інвалідизації та для яких існують визнані методи лікування, затвердженим наказом МОЗ від 27 жовтня 2014 р. № 778;

- сім’ї з дітьми, сім’ї опікунів, піклувальників, у яких:

- виховуються діти з інвалідністю;

- перебуває на утриманні повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю І чи II групи;

- проживає/перебуває на утриманні особа, визнана судом недієздатною;

- батьки (один із батьків) мають інвалідність;

- сім’ї військовослужбовців, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, до складу яких можуть належати чоловік/дружина, діти, батьки, а також інші особи, які перебувають на їх утриманні;

- багатодітні сім’ї;

- малозабезпечені сім’ї;

- сім’ї патронатних вихователів;

- прийомні сім’ї;

- дитячі будинки сімейного типу.

 

 

Додаток 4.3

до Положення про порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб

 

 

Медвинська сільська рада

(найменування органу місцевого самоврядування)

 

ОРДЕР

на вселення в житлове приміщення з фондів житла, призначеного

для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб

 

____________________________________
(найменування населеного пункту)

___ ____________ 20__ р.

№ ___________ серія ______________

 

Виданий _________________________________________________________________
                  (прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)

на право вселення з сім’єю у складі _________ осіб у житлове приміщення:

                                                                             (кількість)

 

 

житловою площею ________ кв. метрів, що складається з ___________________ кімнат,

                                                                                                                                       (кількість)

у квартирі № __________ за адресою ___________________________________________,

                                                                                                       (вулиця, проспект, провулок)

будинок № ___________, корпус № __________

 

 

або

 

 

у гуртожитку № _______ за адресою ___________________________________________,

                                                                                                       (вулиця, проспект, провулок)

будинок № _______, корпус № ________, кімната № __________, житловою площею кв. метрів ___________

 

 

Ордер видано на підставі __________________________________________

№ _______ від ___ _______________ 20__ р.

 

Склад сім’ї:

Прізвище, власне ім’я та по батькові
(за наявності)

Рік народження

Ступінь родинного зв’язку з особою, на ім’я якої виданий ордер

МП

__________________________

(підпис особи, яка видала ордер)

__________________________

(прізвище, власне ім’я та
по батькові (за наявності)

 

Цей ордер є підставою для вселення з сім’єю в надане житлове приміщення.

Під час вселення ордер здається балансоутримувачу будинку (приміщення).

Ордер дійсний протягом 30 (тридцяти) днів з моменту видачі.

 

___________________________________________________________________________

(найменування органу місцевого самоврядування, а в разі його
відсутності - відповідної військової адміністрації)

КОРІНЕЦЬ ОРДЕРА

на вселення в житлове приміщення з фондів житла, призначеного

для тимчасового  проживання внутрішньо переміщених осіб

 

____________________________________
(найменування населеного пункту)

___ ____________ 20__ р.

 

№ ___________ серія ______________

 

Виданий ______________________________________________________________

                    (прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)

 

на право вселення з сім’єю у складі ___________ осіб у житлове приміщення:

       (кількість)

 

 

житловою площею _________ кв. метрів, що складається з __________________ кімнат,

                                                                                                                                       (кількість)

у квартирі № ___________ за адресою __________________________________________,

                                                                                                       (вулиця, проспект, провулок)

будинок № ___________, корпус № __________

 

 

або

 

 

у гуртожитку № _________ за адресою _________________________________________,

                                                                                                       (вулиця, проспект, провулок)

будинок № _______, корпус № ________, кімната № __________, житловою площею кв. метрів ___________

 

 

Ордер видано на підставі __________________________________________
 

№ _______ від ___ _______________ 20__ р.

 

Склад сім’ї:

 

Прізвище, власне ім’я та по батькові
(за наявності)

Рік народження

Ступінь родинного зв’язку з особою, на ім’я якої виданий ордер

 

 

МП

 

 

__________________________

(підпис особи, яка видала ордер)

 

 

__________________________

(прізвище, власне ім’я та
по батькові (за наявності)

 

 

Ордер одержав:

____ __________ 20____ р.

_____________
(підпис)

 

_______________________________
(прізвище, власне ім’я та по батькові
(за наявності)

 

Додаток 4.4

до Положення про порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Держжитлокомунгоспу України від 14.05.2004 № 98

 

 

ДОГОВІР

найму житлового приміщення з фонду житла для тимчасового проживання

 

«____» ___________ 202__ р.

Назва населеного пункту


Управління комунальної власності ______________________________________________ради

в особі керівника ________________________________________________________________,
                           (прізвище, ім'я, по батькові)

 

що діє на підставі ______________________________ (далі - Наймодавець), з однієї сторони,
і громадянин ______________________________________________________ (далі - Наймач),

                                                                 (прізвище, ім'я, по батькові)  
з іншої сторони, на підставі ________________________________________________________
                                                                                     (назва документа на право поселення)

(далі - Сторони) уклали цей Договір про таке:

 

1. Предмет Договору та зобов'язання сторін

1.1. Наймодавець надає наймачу і членам його сім'ї ___________________________________

________________________________________________________________________________

           (прізвища, імена та по батькові членів сім'ї)
 

у тимчасове користування житло на строк до "___" ______ 20__ року ____________________

________________________________________________________________________________
      (одноквартирний будинок, ізольована квартира, частина
  будинку чи кімната у комунальній квартирі, житлове приміщення)

 

за адресою _____________________________________________________________________
 

загальною площею _________________ кв.м, що складається:
 

з _____ кімнат житловою площею ______ кв.м, у тому числі:
 

кімната ______________ кв.м, кімната ______________ кв.м,
 

кімната ______________ кв.м, кімната ______________ кв.м,
 

кімната ______________ кв.м, кімната ______________ кв.м;
 

кухні площею ___________________ кв.м, обладнаної _________________________________

________________________________________________________________________________
             (перелічити обладнання, вказавши його стан - технічно несправне, потребує ремонту, заміни)

 

вбиральні (сполученої) площею _______ кв. м, обладнаної _____________________________

________________________________________________________________________________
              (перелічити обладнання, вказавши його стан - технічно несправне, потребує ремонту, заміни)

 

ванної кімнати площею _______ кв.м, обладнаної _____________________________________

________________________________________________________________________________
                (перелічити обладнання, вказавши його стан - технічно несправне, потребує ремонту, заміни)

 

коридору площею _______ кв.м, передпокою площею ________ кв.м,
 

лоджії площею _______ кв.м, балкону площею ______ кв.м,
 

веранди площею _______ кв.м, комори площею ______ кв.м,
 

антресолей площею ____ кв.м, вбудованої шафи площею ____ кв.м.
 

Житлове приміщення обладнане: ___________________________________________________
                                                                                             (водопроводом (холодним, гарячим),

________________________________________________________________________________
  опаленням (центральним, індивідуальним, пічним), каналізацією,

________________________________________________________________________________
       сміттєпроводом, газопостачанням, електроосвітленням)

У квартирі є:

________________________________________________________________________________
                     (телефон, радіотрансляційна мережа, телевізійна антена колективного користування)

1.2. Наймодавець зобов'язується:

1.2.1. Здійснювати обслуговування будинку, забезпечувати роботу технічного обладнання відповідно до вимог законодавства.

1.2.2. Забезпечувати надання комунальних послуг.

1.2.3. Своєчасно проводити підготовку житлового будинку і його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період.

1.2.4. Доводити до відома наймача встановлені тарифи на житлово-комунальні послуги та розміри щомісячних платежів за них.

1.3. Наймач зобов'язується:

1.3.1. Використовувати житло за призначенням.

1.3.2. Дотримуватись Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року № 572 (далі - Правила), своєчасно вживати заходів до усунення виявлених у квартирі несправностей. Не допускати самовільного перепланування квартир, руйнування конструкцій будинку, заміни та перестановки технічного обладнання в квартирі. Забезпечувати цілісність пломб приладів обліку води, тепла та газу, не допускати самовільного втручання в роботу цих приладів.

1.3.3. У встановлені терміни своєчасно вносити плату за використання житла, комунальні та інші послуги, економно використовувати воду, газ, електричну і теплову енергію.

1.3.4. Дотримуватися правил пожежної безпеки та Правил безпеки систем газопостачання України, затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 року № 285.

1.3.5. Допускати у квартиру (приватний будинок) та інші займані наймачем приміщення працівників виконавця послуг або підприємств водо-, теплопостачання та водовідведення за наявності у них відповідного посвідчення.

1.3.6. При виїзді разом з членами сім'ї з житла звільнити і здати його наймодавцю в належному технічному і санітарному стані.

1.3.7. Відшкодовувати збитки, завдані житловому приміщенню або майну інших мешканців будинку ним або членами його сім'ї.

2. Права сторін

 

2.1. Наймодавець має право:

2.1.1. Вимагати від наймача дотримання Правил та своєчасного внесення ним плати за житлово-комунальні послуги.

2.1.2. У разі відмови наймача від звільнення приміщення у встановлений термін ініціювати його виселення за рішенням суду.

2.1.3. Уживати необхідних заходів для відселення наймача та членів його сім'ї, якщо будинок (житлове приміщення) загрожує обвалом, відповідно до статей 112, 113 Житлового кодексу України.

 

2.2. Наймач має право:

2.2.1. Вимагати від наймодавця згідно із законодавством та цим Договором виконання покладених на нього обов'язків.

 

3. Відповідальність сторін

 

3.1. Наймодавець відшкодовує наймачу матеріальні збитки, завдані невиконанням обов'язків, передбачених у пунктах 1.2.1-1.2.4 цього Договору, згідно із законодавством.

3.2. Наймодавець, наймач та члени його сім'ї за порушення умов цього Договору несуть відповідальність згідно із законодавством.

 

4. Інші умови

 

4.1. Цей Договір може бути розірвано з ініціативи будь-якої сторони за наявності умов і в порядку, передбачених законодавством.

4.2. Спори та розбіжності, що можуть виникати між сторонами під час виконання умов Договору, якщо вони не будуть вирішені за згодою сторін, вирішуються в судовому порядку.

4.3. Наймач не має права надане житлове приміщення з фондів житла для тимчасового проживання приватизувати, обмінювати та здійснювати поділ цього житлового приміщення, здавати його в піднайм або вселяти в нього інших громадян. Після закінчення встановленого терміну тимчасового проживання наймач зобов'язаний звільнити надане житлове приміщення або продовжити термін дії Договору за згодою сторін.

4.4. Підставами для дострокового припинення права громадянина на користування житловими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання відповідно до статті 132-2 Житлового кодексу України є:

  • надання громадянину або придбання ним іншого житлового приміщення;
  • порушення громадянином правил користування житловим приміщенням з фондів житла для тимчасового проживання;
  • приведення мешканцем житлового приміщення з фондів житла для тимчасового проживання у непридатність для його використання;
  • інші підстави, встановлені законом.

4.5. Цей Договір складено в двох примірниках, один з яких зберігається у наймодавця, а другий -  у наймача. Примірники Договору мають однакову юридичну силу. Договір набирає чинності з дня його підписання.

 

5. Юридична адреса та підписи сторін

 

НАЙМОДАВЕЦЬ

 

НАЙМАЧ

посада

 

П.І.Б

П.І.Б

 

Місце реєстрації

Юридична адреса

 

Паспортні дані

Телефон

 

Контактні дані

Код ЄДРПОУ

 

 

РАХУНОК

 

 

М.П.

 

підпис

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних