Рішення ради №817-63-VІIІ «Про затвердження Стратегії розвитку Побережківської гімназії Білоцерківського району Київської області на 2024-2026 роки»
Скликання: | VIII скликання |
Сесія: | 63 сесія 31.10.2024 |
Тип документу: | Рішення ради |
Дата прийняття: | 31.10.2024 |
Дата оприлюднення: | 05.11.2024 |
Номер документу: | 817-63-VІIІ |
Назва документу: | Про затвердження Стратегії розвитку Побережківської гімназії Білоцерківського району Київської області на 2024-2026 роки |
Прикріплені файли: |
МЕДВИНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
63 сесія VIII скликання
РІШЕННЯ
від 31 жовтня 2024 року с. Медвин № 817
Про затвердження Стратегії розвитку Побережківської гімназії Білоцерківського району Київської області на 2024-2026 роки
З метою реалізації конституційного права жителів громади на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь в освітньому процесі, визначення перспективних шляхів розвитку Побережківської гімназії Медвинської сільської ради, формування в здобувачів освіти цілісної картини світу, духовності, культури особистості, розвитку креативного мислення та соціалізації особистості в сучасному суспільстві, керуючись статтею 37 Закону України «Про освіту» та статтями 25, 47, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії сільської ради з питань освіти, культури, молоді та спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення, Медвинська сільська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Стратегію Побережківської гімназії Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області на 2024-2026 роки, що додається.
2. Директору Побережківської гімназії Медвинської сільської ради Н.РАШКЕВИЧ забезпечувати виконання Стратегії розвитку освітнього закладу.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань освіти, культури, молоді та спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення.
Сільський голова Ігнатій СЕРГІЄНКО
- Медвин
- року
№ 817-63-VІIІ
Додаток
Затверджено
рішення Медвинської сільської ради
від 31.10.2024 № 817-63-VІIІ
Стратегія розвитку
Побережківської гімназії
Медвинської сільської ради
Білоцерківського району
Київської області
на 2024-2027 роки
ЗМІСТ
І. Загальні положення
ІІ. Стратегічна мета розвитку гімназії
ІІІ. Цінності, на яких грунтується діяльність гімназії на 2024-2027 роки
ІV. Місія та Візія Побережківської гімназії
V. Стратегічні та операційні цілі розвитку Побережківської гімназії
VІ. Робота з обдарованою молоддю
VІІ. Структура організації освітнього процесу
VІІІ. Очікувані результати реалізації стратегії закладу
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Побережківська гімназія Медвинської сільської ради – сучасний заклад освіти, у якому поєднуються класичні принципи педагогічного процесу та активно запроваджуються інноваційні технології.
Закон України «Про повну загальну середню освіту» та Концепція НУШ орієнтує педагогів на персональну відповідальність за якість надання освітніх послуг та перехід від декларування переваг особистісної моделі до її практичного впровадження. Визначено вимоги до якості знань здобувачів освіти, які відповідають змісту і структурі предметних компетентностей (знає, розуміє, застосовує, аналізує, виявляє ставлення, оцінює тощо). Разом із предметною підготовкою за роки здобуття загальної середньої освіти діти мають оволодіти ключовими компетентностями, до яких, згідно з міжнародними домовленостями, віднесено: уміння вчитися, спілкуватися державною, рідною та іноземними мовами; математична і базова компетентності в галузі природознавства і техніки; інформаційно-комунікаційна; соціальна і громадянська; загальнокультурна; підприємницька; здоров’язберігаюча. Державний стандарт ґрунтується на засадах особистісно орієнтованого, компетентнісного та діяльнісного підходів. Діяльнісний підхід спрямований на розвиток умінь і навичок здобувачів освіти, застосування здобутих знань у практичній ситуації, пошук шляхів інтеграції до соціокультурного та природного середовища.
Основна мета діяльності закладу освіти – це безперервний процес підвищення ефективності освітнього процесу з одночасним урахуванням потреб суспільства, а також потреб особистості здобувача освіти. Цьому сприяє застосування новітніх досягнень педагогіки та психології, використання інноваційних технологій навчання, комп’ютеризація освітнього процесу.
Стратегія розвитку закладу визначає основні шляхи, скеровує педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб здобувачів освіти, створення освітнього середовища, у якому б реалізувалася сучасна модель випускника, особистості, готової до життя з самореалізацією компетенцій, наданих під час здобуття освіти. Пріоритетними напрямами розвитку освіти є формування сучасних освітніх компетенцій та формування високого рівня інформаційної культури кожного члена суспільства, якісну підготовку підростаючого покоління до життя в основі якого закладена повна академічна свобода.
ІІ. СТРАТЕГІЧНА МЕТА РОЗВИТКУ ГІМНАЗІЇ
Мета стратегії розвитку Побережківської гімназії – створення умов для забезпечення в закладі освіти якісної, сучасної, індивідуально-орієнтованої системи освіти, визначити перспективи розвитку гімназії як закладу, що надає якісну сучасну освіту шляхом вільного творчого навчання відповідно до суспільних потреб, зумовлених розвитком української держави. Створення такого середовища, яке б плекало творчу особистість, створювало умови для повноцінного інтелектуального, творчого, морального, фізичного розвитку дитини, вироблення сучасної моделі випускника школи, спроможного реалізувати власний позитивний потенціал. Освіта є основою інтелектуального, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства.
Освітня та виховна складова
- Забезпечити функціонування гімназії згідно з вимогами суспільного замовлення, потребами сім’ї та громади.
- Продовжити виконання державного замовлення на освіту в рамках Держстандарту.
- Забезпечити випускникам свободу вибору та перспективи у майбутньому.
- Створити якісну систему педагогічного супроводу освітнього процесу.
- Забезпечити комплексну інформатизацію освітнього процесу.
- Розвивати творчі здібності учнів та їх громадянську компетентність.
- Створити умови навчання для дітей з особливими освітніми потребами.
- Створити умови для організації дослідницьких робіт учителів та учнів.
- Удосконалювати комунікативні навички учнів у володінні іноземними мовами;
- Визначити додаткові години варіативної складової на спецкурси, факультативи для профілізації школи.
- Формувати учня як активного, свідомого, творчого суб’єкта освітнього процесу.
- Формувати високогуманну особистість із почуттям людської гідності, готової до співпраці в умовах громадсько орієнтованої школи.
- Виховувати духовність, визначення моральних орієнтирів.
- Розвивати самостійне мислення учня, його індивідуальні та творчі здібності, здатність до відчуття краси.
- Продовжити роботу на основі національно-патріотичного виховання.
- Створити умови для фізичного розвитку особистості, пропаганди здорового способу життя.
- Створити умови для творчого розвитку особистості на основі морально-етичних цінностей української культури, самовдосконалення.
- Виховувати загальнолюдські цінності, національну самобутність через традиційні та інноваційні технології в освітньому процесі.
- Виховувати правову культуру в умовах демократичного суспільства.
- Впровадити екологічні програми з метою створення здорового простору навколишнього середовища.
- Формувати національну самоідентичність та міжкультурну толерантність з урахуванням внутрішніх міжетнічних, міжрелігійних відносин і перспектив інтеграції українського суспільства в європейський простір.
Методична складова
- Створити умови в для поліпшення психолого-педагогічної інформаційної, методичної та практичної підготовки педагогічних кадрів.
- Стимулювати педагогічну майстерності вчителів.
- Створити умови для активної системи безперервної освіти педагогів.
- Вдосконалювати педагогічну майстерність учителів.
- Брати участь у конкурсі професійної майстерності «Учитель року».
- Сприяти формуванню системи психологічної та правової освіти, підвищенню компетентності педагогічних працівників.
- Підвищити соціальний статус вчителя, забезпечити моральне і матеріальне заохочення педагогічних працівників.
- Посилити роль учителя як висококваліфікованого фахівця, який володіє значним арсеналом інноваційних технологій організації освітнього процесу.
Система збереження і зміцнення здоров’я учня та вчителя
- Забезпечити виконання освітньої програми розвитку «Школа здоров’я» з метою формування у дітей позитивного ставлення до здорового способу життя.
- Продовжити роботу над створенням цілісної системи позитивного підходу до здорового способу життя, забезпечити якісну підготовку здоров’язберігаючих технологій навчання та виховання.
- Сприяти формуванню підстав для критичного мислення відносно знань, навичок, практичних дій, спрямованих на збереження здоров’я.
- Забезпечити учнів необхідною інформацією для формування особистої стратегії, яка б дозволила зберегти і зміцнити здоров’я.
- Створити науково-інформаційний простір з питань збереження та зміцнення здоров’я учасників освітнього процесу.
- Розширити та урізноманітнити шляхи взаємодії школи, батьків і громадськості в контексті зміцнення здоров’я.
ІІІ. ПРИНЦИПИ НА ЯКИХ ГРУНТУЄТЬСЯ
ДІЯЛЬНІСТЬ ПОБЕРЕЖКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ НА 2024-2026 РОКИ:
Цінності, які ми плекаємо:
І. Людина:
ü Чесність;
ü Гідність;
ü Турбота.
ü Здоров’я;
ІІ. Команда:
ü Поєднання для спільної справи;
ü Взаємодія для спільного успіху;
ü Дружня атмосфера;
ü Розвиток лідерських якостей.
ІІІ. Довіра:
ü Тотожність сказаного та зробленого;
ü Діяльність об’єктивна, прозора;
ü Заслуговуємо на довіру.
ІV. Відповідальність:
ü Дотримання правил;
ü Виконання зобов’язань;
ü Пріоритет прав людини;
ü Сповідання доброчесності.
V. Свобода:
ü Вільний вибір, постійний розвиток;
ü Можливість висловлювання власної думки;
ü Повага до приватного життя та свобод інших.
VІ. Духовність:
ü Прихильність духовним та культурним цінностям своєї країни;
ü Культура спілкування, толерантність;
ü Розвиток чеснот та позитивних моральних якостей.
VІІ. Громадянська ідентичність:
ü Виховання свідомого громадянина, патріота;
ü Активна життєва позиція;
ü Повага європейського вибору.
Діяльність школи базується на принципах:
ü Дитиноцентризм;
ü Демократизму;
ü Партнерства;
üАкадемічна доброчесність;
üАкадемічна свобода;
üФормування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного або психічного насильства, а також до дискримінації за будь-якими ознаками;
üпрозорість і публічність прийняття та виконання управлінських рішень;
üрозвиток інклюзивного освітнього середовища, у тому числі осіб з особливими освітніми потребами;
üзабезпечення універсального дизайну та розумного пристосування;
ü Системності, послідовності, наступності, безперервності;
ü Зв'язку з життям, актуальності;
ü Органічного поєднання навчання та виховання;
ü Незалежності від політичних, релігійних організацій;
Головними завданнями закладу освіти є:
‒ виховання громадянина України;
‒ формування особистості здобувача освіти, розвиток його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;
‒ формування багатомірного освітнього простору для здобувачів освіти, академічну свободу для всебічного розвитку особистості, як найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей;
‒ забезпечення виконання вимог Державних стандартів загальної середньої освіти, підготовка здобувачів освіти до подальшої освіти і трудової діяльності;
‒ виховання в здобувачів освіти поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;
‒ забезпечення реалізації права здобувачів освіти на вільне формування політичних і світоглядних переконань;
‒ виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, мов національних меншин та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;
‒ виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я здобувачів освіти;
‒ забезпечення соціального захисту здобувачів освіти, сприяння встановлення рівного доступу до повноцінної освіти різних категорій учнів, відповідно до їх індивідуальних нахилів, потреб, інтересів;
‒ реалізація права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття загальної середньої освіти;
‒ створення передумов для соціальної адаптації, подальшої інтеграції в суспільство осіб з особливими освітніми потребами;
‒ формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості;
‒ розвиток творчої ініціативи та академічної свободи педагогів в пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності для надання якісних освітніх послуг;
‒ створення умов для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами (інклюзивне, індивідуальне навчання).
‒ забезпечення прозорості та інформаційної відкритості з приводу роботи закладу на власному веб-сайті.
ІV. МІСІЯ ТА ВІЗІЯ ПОБЕРЕЖКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ
Місія школи: створення освітнього середовища, в якому задоволені потреби всіх учасників навчально-виховного процесу. Дітям – безпека та розвиток, учителям – професійне зростання та повага, батькам - розуміння та підтримка.
Візія школи: конкурентоспроможний сучасний навчальний заклад з виробленою множиною цінностей та постійним прагненням досконалості.
В основу плану покладено місію гімназії, яка полягає в тому, щоб створити найбільш сприятливі умови розвитку для всіх дітей з урахуванням їхніх потреб та здібностей шляхом уведення в освітній процес інноваційних технологій навчання й виховання, збереження та примноження шкільних традицій, заснованих на національних та патріотичних засадах, створення умов для максимального розкриття творчого потенціалу, комфортних умов для розвитку особистості дитини, а отже, формування особистості школяра як громадянина України у процесі взаємодії школи та громади.
V. СТРАТЕГІЧНІ ТА ОПЕРАЦІЙНІ ЦІЛІ РОЗВИТКУ ПОБЕРЕЖКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ
Стратегічні цілі розвитку школи:
ü створення умов для отримання кожним учнем того рівня освіти,
який відповідає його здібностям та індивідуальним
особливостям;
ü розвиток інтелектуальної, емоційної сфери дитини, формування його
ціннісних орієнтирів, прищеплення навичок соціальної компетентності
через включення кожного школяра в систему ранньої предметної
орієнтації, професійного самовизначення;
ü створення безпечного, вільного від будь-яких форм насилля,
комфортного та доступного освітнього середовища;
ü розвиток інноваційної діяльності школи, підвищення якості освіти;
ü інформатизація навчання, вдосконалення бібліотечного та
інформаційно-ресурсного забезпечення;
ü побудова ефективної системи виховання, розвитку і соціалізації учнів;
ü розвиток творчої ініціативи педагогів в пошуках нових форм іметодів
педагогічної діяльності;
ü прищеплення учням шанобливого ставлення до культури,звичаїв,
традицій усіх народів, що населяють Україну;
ü виховання в учнів патріотичних почуттів, формування національної
самосвідомості, любові до рідної землі свого народу, готовності до праці
в ім’я України;
ü створення сучасної матеріально-технічної бази.
Освітнє середовище
1. Створення сучасного, безпечного, комфортного, розвивального, партнерського освітнього середовища з дотриманням вимог універсального дизайну.
2. Запровадження нового освітнього простору у 5-9 класах НУШ
3. Забезпечення освіти для дітей з ООП.
4. Модернізація інфраструктури закладу.
5.1.Операційні цілі:
Шляхи реалізації |
2024-2025 |
2025-2026 |
2026 |
5.1.1. Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці |
|||
Продовжити обладнання укриття. Оформлення Паспорта безпеки (покажчики руху до укриття, план евакуації, розрахунковий час заходу до евакуації). Обладнання системи оповіщення. Навчання з евакуації, надання домедичної допомоги. |
|
||
Обладнання пожежною системою приміщення. Оновлення пожежного інвентарю |
червень |
червень липень |
|
Створення системи відеоспостереження та забезпечення охорони |
червень-серпень |
||
Частковий ремонт коридорів. Частковий ремонт приміщень. |
липень серпень |
липень серпень |
липень серпень |
Поточний ремонт ігрового майданчику. Облаштування зон відпочинку та місць сидіння. |
серпень |
серпень |
серпень |
Поточний ремонт спортивного майданчика |
березень серпень |
|
|
Оновлення твердого покриття на території закладу, доріжок, алеї |
серпень |
||
Впровадження енергозбережувальних технологій та проектів: Система роботи щодо економії енергоресурсів |
червень липень |
|
|
Наповнення освітнього простору НУШ обладнанням, дидактичними та роздатковими матеріалами: 5 -6 класи – адаптаційний; 7 – 9 класи – базове навчання |
липень серпень |
|
|
Модернізація технічної бази закладу: оновлення комп’ютерної техніки в кабінеті інформатики математики, англійської мови, української мови. |
|
|
|
Запровадження в освітній процес здоров’язберігаючих технологій |
|
||
Створення електронної бази підручників |
протягом року |
протягом року |
|
Реформування шкільного харчування. Модернізація харчоблоку |
|
протягом року |
|
Оновлення зелених насаджень. Дизайн клумб. Оновлення зелених зон відпочинку та оздоровлення |
квітень |
травень |
червень |
Оновлення комп’ютерного програмного забезпечення |
протягом року |
||
5.1.2.Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації |
|||
Формування банку інформаційних матеріалів, інфоресурсів |
протягом року |
||
Створення системи профілактичної роботи з учасниками освітнього процесу щодо протидії булінгу, дискримінації, гендерній нерівності, насильству |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Психологічний супровід учасників освітнього процесу, дітей з ООП, ВПО в умовах сучасних викликів |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
5.1.3.Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору |
|||
Розробка прогнозу очікуваної кількості дітей з ООП |
|||
Створення умов для надання освітніх послуг дітям з ООП. Запровадження універсального дизайну, створення безбар’єрного простору (обладнати поручні на пандусі, вбиральні) |
|
||
Налагодження співпраці з спеціалістами інклюзивно-ресурсних центрів, проведення спільних заходів |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Наповнення освітнього простору закладу, шкільних коридорів мотивуючими постерами, написами |
|||
Облаштування інтелектуальних, творчих локацій для учнів |
протягом року |
||
Облаштування зон розвитку і дозвілля для учасників освітнього процесу |
Система оцінювання здобувачів освіти
1. Проведення внутрішніх моніторингів та зовнішніх досліджень для систематичного відстеження, коригування результатів навчання кожного учня, підвищення якості та результативності навчальних досягнень, якості освіти.
2. Створення умов для вибору учнями власної освітньої траєкторії, спрямованої на формування і розвиток ключових компетентностей в НУШ.
3. Реалізація Програми «Надолуження освітніх втрат».
4. Волонтерська та проєктна діяльність учнів.
5.2.Операційні цілі:
Шляхи реалізації |
2024-2025 |
2025-2026 |
2026 |
5.2.1.Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень |
|||
Ознайомлення з Правилами, процедурами, принципами, шкалами, критеріями оцінювання всіх учасників освітнього процесу |
протягом року |
||
Оновлення Правил, процедур, принципів, шкал, критеріїв оцінювання в закладі освіти на сайті закладу, в інформаційних куточках навчальних кабінетів, батьківських та учнівських групах |
протягом року |
||
Створення банку критеріїв оцінювання різних видів робіт, видів діяльності (виступ, само- та взаємооцінювання тощо), форми організації учнів на навчальному занятті(групова, індивідуальна, фронтальна, колективна), які ґрунтуються на критеріях, затверджених МОН |
протягом року |
||
Створення бази авторських компетентнісних завдань, сучасного інструментарію, освітніх ресурсів для проведення оцінювання, відстеження індивідуального поступу учнів, перевірки рівня оволодіння учнями ключовими компетентностями та наскрізними уміннями |
протягом року |
||
5.2.2. Застосування внутрішньої системи оцінювання роботи закладу освіти |
|||
Проведення внутрішніх моніторингів щодо якості та результативності викладання навчальних предметів, курсів: |
протягом року |
||
-українська мова та література; |
грудень |
||
-зарубіжна література; |
грудень |
||
– англійська мова; |
|||
-математика, алгебра, геометрія; |
листопад |
||
– я досліджую світ; |
лютий |
||
– біологія; |
грудень |
||
– географія; |
листопад |
||
– фізика; |
січень |
||
– хімія; |
квітень |
||
– здоров’я, безпека та добробут, основи здоров’я; |
січень |
||
– історія, правознавство; |
грудень |
||
– технології, трудове навчання; |
квітень |
||
-інформатика; |
листопад |
||
– мистецтво, музичне мистецтво, образотворче мистецтво; |
квітень |
||
– фізична культура; |
квітень |
||
– якість та результативність здійснення освітнього процесу в 4,9 класах |
березень травень |
квітень травень |
квітень травень |
– адаптації учнів 1,5 класів, новоприбулих учнів |
жовтень грудень |
жовтень грудень |
жовтень грудень |
– сформованості читацької компетентності учнів початкових класів |
грудень |
грудень |
грудень |
– математичної компетентності учнів початкових класів |
квітень |
квітень |
квітень |
– Результатів навчальних досягнень учнів з навчальних предметів, інтегрованих курсів за І семестр, ІІ семестр, навчальний рік; |
грудень червень |
грудень червень |
грудень червень |
– Порівняльний аналіз між результатами ДПА та підсумковим оцінюванням з предметів, з метою визначення надійності системи оцінювання результатів навчання учнів; |
червень |
червень |
червень |
5.2.3. Спрямованість системи оцінювання на формування в учнів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання |
|||
Налагодження співпраці ВНЗ, коледжами, ліцеями та проведення спільних заходів |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Аналіз працевлаштування випускників закладу |
вересень |
вересень |
вересень |
Організація роботи учнівського самоврядування |
вересень |
вересень |
вересень |
Висвітлення успіхів і досягнень учнів на сайті закладу, сторінці у соціальній мережі |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Залучення учнів до волонтерської діяльності, участі у громадських проєктах |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Організація роботи із здібними та обдарованими учнями. Робота консультативним пунктів щодо підготовки до олімпіад, конкурсів, змагань, турнірів, ДПА |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Дистанційне навчання у вільний час. |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Діяльність педагогічних працівників
1. Професійний розвиток педагогів.
2. Цифровізація педагогічної діяльності.
3. Робота з обдарованими та здібними учнями.
4.Академічна свобода вчителя.
5. Проєктна діяльність педагогічних працівників.
7. Реалізація Концепції НУШ, Державного стандарту базової середньої освіти в 5-9 класах.
5.3.Операційні цілі:
Шляхи реалізації |
2024-2025 |
2025-2026 |
2026 |
5.3.1.Ефективне планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти |
|||
Опрацювання Державного стандарту базової середньої освіти та нормативних документів щодо організації освітньої діяльності |
вересень |
||
Вибір вчителями модельних програм НУШ 7-9 класи |
березень |
||
Розробка навчальних програм, календарних планів: – для учнів 5-6 класів НУШ на основі Державного стандарту та модельних програм; – для учнів 7-9 класів |
червень |
|
|
Цифровізація педагогічної діяльності. Розробка та використання електронних шкільних документів |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Організація системи роботи щодо розвитку в учнів та педагогів навичок 4К: креативність, критичне мислення, комунікація та командна праця |
протягом року |
||
Розробка індивідуальних освітніх траєкторій, індивідуальних програм для учнів, які потребують індивідуальної форми навчання (педагогічного патронажу, екстернату, сімейної освіти); перебували/ють на довготривалому лікуванні; потребують відповідного періоду адаптації;прибули із закладів з іншими умовами навчання; випереджають однокласників у швидкості та якості засвоєння навчального матеріалу; більш повільно засвоюють навчальний матеріал; мають індивідуальні інтереси, нахили, уподобання; мають особливі освітні потреби з окремих предметів чи групи предметів (за заявами батьків) |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Створення та поширення авторських освітніх матеріалів: – календарно-тематичні плани; – плани-конспекти, розробки, сценарії проведення навчальних занять; – додаткові інформаційні, дидактичні, роздаткові матеріали для проведення навчальних занять; – тести, контрольні та моніторингові роботи; – практичні та проєктні завдання для роботи учнів; – завдання для самостійного опрацювання; – навчальні програми; – електронні освітні ресурси для технології дистанційного, змішаного навчання; – критерії оцінювання навчальних досягнень учнів при проведенні різних видів робіт; – публікації, виступи; – електронні освітні інформаційні ресурси, каталоги, бази даних |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Вдосконалення навичок володіння ІКТ шляхом дистанційного навчання цифрових інструментів Google для освіти, Office 365 Education |
протягом року |
||
Внутрішній моніторинг наскрізного виховного процесу: |
|||
– національно-патріотичного виховання; |
квітень |
||
– духовно-морального виховання; |
січень |
||
– військово-патріотичного виховання; |
|||
– екологічного виховання; |
березень |
||
– формування здорового способу життя; |
жовтень |
||
– реалізацію компетентісного підходу класними керівниками |
листопад |
||
– роботи шкільного парламенту |
квітень |
||
5.3.2. Постійне підвищення професійного рівня й педагогічної майстерності педагогічних працівників |
|||
Підвищення кваліфікації педагогічних працівників |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Атестація педагогічних працівників: |
|
|
|
1.Рашкевич Н.В. |
|||
2.Шутовська А.І. |
|||
3.Сидоренко Л.П. |
|||
4. Добринькіна Л.О. |
|||
5. Драган Я.О. |
|||
6. Костенко Н.Л. |
|||
7. Буряк В.В. |
|||
8.Химорода О.В. |
|||
9. Шевченко К.С. |
|||
10. Козуб О.М. |
|||
11.Різник В.О. |
|||
12. Овечкіна Я. А. |
|||
13. Костенко С. П. |
|||
14.Тільненко В. А. |
|||
15. Карягіна Т.І. |
|||
16. Мельниченко Г.В. |
|||
17. Костенко О.І. |
|||
18. Барбара Л.О. |
|||
Інноваційна діяльність, дослідно-експериментальна діяльність, участь в проєктах, професійних конкурсах, виставках. |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Створення та наповнення електронної бази відомостей щодо самоосвітньої діяльності педагогічних працівників: вебінари, семінари, конференції, навчання тощо на Googleдиску закладу |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Організація роботи Професійних спільнот/методичних комісій, інноваційних форм методичної роботи, взаємовідвідування уроків, спільної роботи над науково-методичною темою |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
5.3.3. Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу освіти |
|||
Залучення учнів до участі в олімпіадах, конкурсах, турнірах, змаганнях, МАН, проєктах |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Робота на Всеосвіті, дистанційне навчання у вільний час, надання консультацій та зворотного зв’язку. |
|||
Проведення адаптаційних заходів з метою підтримки учнів, забезпечення їх психологічного комфорту. Організація роботи зони довіри та підтримки |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Створення електронного банку диференційованих завдань, впровадження особистісно- орієнтованого навчання. |
протягом року |
||
Налагодження партнерської співпраці з батьками, залучення їх до спільної діяльності, комунікації. |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
5.3.4. Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності |
|||
Організація та робота освітньої кампанії «Так, академічній доброчесності!» |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Інформування учнів про необхідність дотримання академічної доброчесності: під час проведення навчальних занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації, інфографіки(старанність, самостійність у навчанні, відповідальність за свої рішення, чесність здобуття оцінок тощо) |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Інформування батьків про необхідність дотримання академічної доброчесності в батьківських чатах, особистих розмовах про непотрібність збірників готових домашніх завдань, виконання за дітей домашніх завдань, практичних робіт тощо |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Створення та використання банку дослідницьких, творчих, аналітичних завдань, проєктів, есе, відкритих питань, для перевірки рівня володіння навичками, а не знаннями та неуможливлення списування |
протягом року |
Управлінські процеси
Стратегічні цілі розвитку закладу освіти
1.Інформатизація управлінської діяльності, використання програмного засобу Курс. Школа, застосунків Google, Office 365 Education. Впровадження електронних журналів та щоденників за допомогою порталу « Всеосвіта».
2.Автономія закладу.
3. Проведення внутрішніх моніторингів якості освітньої діяльності.
4. Дотримання принципів академічної доброчесності.
5. Педагогіка партнерства.
5.4 Операційні цілі:
Шляхи реалізації |
2024-2025 |
2025-2026 |
2026 |
5.4.1.Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань |
|||
Спільна розробка, схвалення, затвердження та оприлюднення Стратегії розвитку закладу освіти. Коригування (за потреби) |
січень-серпень |
||
Спільна розробка, схвалення, затвердження та оприлюднення Освітньої програми закладу. Внесення змін (за потреби) |
червень - серпень |
||
Спільна розробка, схвалення, затвердження та оприлюднення річного плану роботи закладу |
червень - серпень |
||
Проведення самоаналізу якості освітньої діяльності за напрямом 1.Освітнє середовище |
протягом року |
||
Проведення самоаналізу якості освітньої діяльності за напрямом 2. Система оцінювання |
протягом року |
||
Проведення самоаналізу освітньої діяльності за напрямом 3.Педагогічна діяльність |
протягом року |
||
Проведення самоаналізу освітньої діяльності за напрямом 4. Управлінські процеси закладу освіти |
протягом року |
||
Проведення комплексного самоаналізу якості освітньої діяльності за 4 напрямами |
протягом року |
||
Річний звіт керівника перед громадськістю, висвітлення діяльності на сайті |
червень |
червень |
червень |
Проведення внутрішніх моніторингів якості освітньої діяльності: |
|||
– освітнього середовища, створення безпечних та комфортних умов |
серпень |
||
– цифрової компетентності, використання ІКТ, дотримання кібербезпеки |
жовтень |
||
– роботи шкільної бібліотеки як інформаційно-ресурсного центру, забезпечення учнів підручниками |
листопад |
||
– запобіганню та протидії булінгу (цькуванню), робота класних керівників, працівників психологічної служби |
січень |
||
– результативності участі учнів у МАН, конкурсах, спортивних змаганнях |
червень |
червень |
червень |
– відвідування учнями закладу та навчальних занять, наявність документів щодо пропусків |
січень червень |
січень червень |
січень червень |
– якості ведення шкільної документації; |
січень червень |
січень червень |
січень червень |
– якості та безпечності харчування, створення умов здорового харчування та роботу шкільної їдальні |
жовтень |
жовтень |
жовтень |
– реалізації освітньої програми та виконання навчальних програм |
січень червень |
січень червень |
січень червень |
Введення та оновлення електронного документообігу, планування, електронних журналів, щоденників електронних виховних планів за допомогою Курс. Школа, Всеосвіта, Office 365 Education, застосунків Google |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Оновлення та оприлюднення положень ДСЯО |
|||
5.4.2.Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм |
|||
Заходи щодо попередження конфліктів. Організація роботи психологічної служби закладу |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Організація роботи чату у Viber «Запитуйте-відповідаю» |
вересень |
||
Організація неформальних зустрічей (свят, екскурсій, волонтерської діяльності тощо) |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Наповнення сайту закладу відповідно статті 30 Закону України «Про освіту» |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
5.4.3.Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників |
|||
Аналіз забезпечення кадрами |
100% |
100% |
100% |
Аналіз перед пенсійного та пенсійного віку |
червень |
червень |
червень |
Аналіз вакантних місць |
червень |
червень |
червень |
Складання та затвердження штатного розпису |
вересень |
вересень |
вересень |
Аналіз підвищення кваліфікації педагогічними працівниками |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Аналіз атестації педагогічних працівників |
квітень |
квітень |
квітень |
Аналіз сертифікації |
грудень |
||
Робота із статистичною звітністю по педагогічних працівниках Курс.Школа |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Матеріальне і нематеріальне стимулювання педагогічних працівників |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Оприлюднення можливостей, пропозицій професійного розвитку навчальних центрів, освітніх онлайн-платформ тощо на сторінці у Viber-групі працівників закладу |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
5.4.4. Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою |
|||
Розробка прогнозу очікуваної кількості дітей |
70 |
65 |
60 |
Спільна розробка колективного договору |
грудень |
||
Оновлення правил поведінки, правил внутрішнього розпорядку, посадових інструкцій |
січень |
||
Проведення інструктивних оперативок, співбесід |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Реалізація Моделі партнерства. Проведення спільних заходів органів самоврядування педагогічних працівників, учнів, батьків |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Співпраця з громадськими організаціями,участь у спільних проєктах,заходах |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Погодження та затвердження режиму роботи , розкладу уроків |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Створення платформи для вибору формату навчання очне, змішане, дистанційне, індивідуальне (за заявами) |
|||
5.4.5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності |
|||
Оновлення та оприлюднення внутрішнього положення закладу про академічну доброчесність |
вересень |
||
Організація та проведення заходів в рамках освітньої кампанії «Так, академічній доброчесності» |
протягом року |
протягом року |
протягом року |
Створення бази інформаційних матеріалів, інфоресурсів |
січень |
||
Моніторинг формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності |
VІ. РОБОТА З ОБДАРОВАНОЮ МОЛОДДЮ
Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, інтелектуальна еліта, гордість, честь України, її світовий авторитет. Недарма видатні діячі нашої держави надавали виняткового значення формуванню розумового потенціалу українського громадянства, вважаючи, що тільки еліта може просувати суспільство й державу до висот досконалості.
Дати учневі змогу не лише отримати знання понад державний мінімум, а й розвинути свій інтелект у самостійній творчій діяльності, з урахуванням індивідуальних особливостей та нахилів, відчути свою значущість, належність до науки, ознайомитися з методами наукової та творчої роботи, задовольнити пізнавальні інтереси – завдання сучасної школи.
Педагогічний колектив усвідомлено працює над створенням освітнього простору закладу як сукупності умов для розвитку особистості. Враховуючи сучасні тенденції, поступово здійснюється перехід до нової педагогічної установки – від ідеї розвитку до ідеї саморозвитку, самоактуалізації всіх учасників освітнього процесу.
Основні напрямки розвитку та підтримки обдарованих учнів:
- розробка заходів з пошуку й цілеспрямованого відбору обдарованих дітей;
- створення системи психолого-педагогічної підтримки та супроводу обдарованих учнів;
- створення сприятливих умов для інтелектуального, духовного, морального, естетичного, фізичного розвитку учнів та надання їм можливості для самореалізації;
- розробка методичних рекомендацій і програм для ефективного навчання та розвитку обдарованих дітей, їх професійної орієнтації;
- оновлення змісту, форм і методів роботи з обдарованими дітьми;
- підготовка вчителів до роботи з обдарованою учнівською молоддю;
- створення системи стимулювання інтелектуально і творчо обдарованих учнів і вчителів, які з ними працюють;
- формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості, підготовленої до професійного самовизначення шляхом поглибленого вивчення профільних дисциплін за програмами, створеними педагогами закладу.
- Участь учнів в олімпіадах та конкурсах.
- Організація постійно діючих виставок робіт учнів школи
- Створення дієвої співпрацю у форматі школа-сім’я-громадськість для створення оптимальних умов розвитку та творчої реалізації обдарованої учнівської молоді.
- Підтримка обдарованих дітей та молоді як важливого чинника формування умов для збереження і розвитку потенціалу нації в рамках програми «Обдарована дитина».
VІІ. СТРУКТУРА ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
Метою будь-якої освітньої системи є створення умов, які забезпечують досягнення учнем відповідного рівня освіти. Ми розуміємо це не тільки як оволодіння відповідними знаннями та вміннями, а і як формування стійких особистісних якостей учнів, необхідних їм в освітньому процесі та після випуску зі школи на протязі всього життя.
Початкова школа (1-4 класи)
Початкова школа поряд із традиційними цілями освітнього процесу на цій ступені навчання - формування базових знань, умінь та навичок - проголошує ціль розвитку пізнавальної мотивації учня та розвитку комунікативних компетенцій учня, тобто навичок культури спілкування та самопізнання.
Призначення початкової школи полягатиме у становленні життєвих навичок особистості учня. Основне завдання початкової школи - створити умови, які допоможуть дитині, яка починає свій освітній шлях, повірити в те, що навчання може і повинно бути для нього успішним, цікавим та привабливим.
Основна школа (5-9 класи)
Стратегічним напрямком розвитку середнього ступеню освіти є створення таких психолого-педагогічних умов, при яких у кожного учня створюється установка , яку можна сформулювати в словах: "Я вмію та люблю вчитися" і розвивається відповідний комплекс навчальних умінь та навичок та розвивається відповідна система цінностей та мотивів участі в щоденному шкільному житті. Продовжуючи цілі початкової школи, основним завданням середньої школи є створення таких умов, які дозволять допомогти учню засвоїти "технології успіху та досягнень", при цьому зберегти загальну емоційно-позитивну орієнтацію на школу. Крім того, реалізація даного стратегічного напрямку буде сприяти створенню у школярів комплексної освітньої мотивації, тобто мотивації з основою не тільки на традиційних мотивах обов'язку, але й мотивів корисності (прагматичні) та мотивів задоволення (отримання радісних відчуттів та можливості самореалізації в процесі освітньої діяльності).
Головним напрямком роботи з учнями стає формування первинної профільної орієнтації, вдосконалення навичок самостійної інтелектуальної діяльності, початок становлення світоглядної позиції особистості. На рівні 8 - 9 класів учні на базі циклу предметів мають можливість формувати свою індивідуальну освітню стратегію.
VІІІ. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ ЗАКЛАДУ:
• залучення здобувачів освіти до участі в управлінні освітніми справами в різних видах діяльності;
• формування системи моніторингу освітнього процесу з метою аналізу стану та динаміки розвитку закладу освіти;
• виховання всебічно розвиненого, відповідального громадянина і патріота з морально-етичним принципом, здатного
приймати відповідальні рішення;
• розвиток управлінських процесів закладу;
• підвищення результативності навчальної діяльності учнів;
• спостерігається задоволення потреб всіх суб’єктів освітнього процесу
• залучення педагогічних працівників до впровадження новітніх технологій навчання;
• зростання науково-методичного забезпечення освітнього процесу;
• зростання особистісних досягнень як учнівського, так і педагогічного колективів;
• сприяння розвитку системи учнівського самоврядування;
• створення системи виховання, яка відповідає загальнолюдським цінностям та інтересам особистості, суспільства,
держави;
• створення умов для реалізації творчого потенціалу особистості;
• забезпечення цілісності і наступності виховного процесу;
• посилюється оздоровча спрямованість освітнього процесу, комплексний підхід до гармонійного формування всіх
компоненті в здоров’я;
• посилення ролі сім’ї у вихованні дітей, зміцнення її взаємодії зі школою;
• дієвість психологічної служби;
• співпраця з громадськими організаціями, соціальними службами.
Секретар сільської ради Людмила ОГНИСТА