Рішення виконавчого комітету №185 «Про схвалення проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Медвинської сільської територіальної громади на 2025-2026 роки»
Скликання: | VIII скликання |
Сесія: | Виконком 04.12.2024 |
Тип документу: | Рішення виконавчого комітету |
Дата прийняття: | 04.12.2024 |
Дата оприлюднення: | 09.12.2024 |
Номер документу: | 185 |
Назва документу: | Про схвалення проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Медвинської сільської територіальної громади на 2025-2026 роки |
Прикріплені файли: |
МЕДВИНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
від 04 грудня 2024 року с. Медвин № 185
Про схвалення проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Медвинської сільської територіальної громади на 2025-2026 роки
Розглянувши проект Програми соціально-економічного розвитку Медвинської сільської територіальної громади на 2025-2026 роки, керуючись підпунктом 1 пункту «а» статті 27, пунктом 1 частини 2 статті 52, частиною шостою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проектів Бюджетної декларації та державного бюджету», виконавчий комітет Медвинської сільської ради
ВИРІШИВ:
1. Схвалити проект Програми соціально-економічного розвитку Медвинської сільської територіальної громади на 2025-2026 роки, що додається.
2. Секретарю виконавчого комітету Л. ОГНИСТІЙ забезпечити подання схваленої Програми на розгляд сесії Медвинської сільської ради.
3. Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.
Сільський голова Ігнатій СЕРГІЄНКО
Додаток
СХВАЛЕНО
рішення виконавчого комітету
Медвинської сільської ради
від 04.12.2024р. № 185
Програма
соціально-економічного та культурного розвитку
Медвинської сільської територіальної громади
на 2025-2026 роки
Медвин – 2024
ЗМІСТ
Сторінка |
|||
Паспорт програми соціально-економічного та культурного розвитку Медвинської сільської територіальної громади на 2025-2026 роки |
3 |
|
|
1. Вступ |
4 |
|
|
2. Аналітична частина |
5 |
|
|
2.1. |
Географічне розташування ОТГ. Опис суміжних територій |
5 |
|
2.2. |
Демографічна ситуація |
5 |
|
2.3. |
Стан розвитку інфраструктури, ЖКГ та дорожнього господарства |
10 |
|
2.4. |
Соціально-культурна інфраструктура |
11 |
|
2.5. |
Економіка та підприємництво |
19 |
|
2.6. |
Надання адміністративних послуг |
23 |
|
2.7. |
Цифровізація публічних послуг |
24 |
|
2.8. |
Підвищення фінансової незалежності місцевого бюджету та ефективності використання бюджетних коштів |
24 |
|
3. Цілі, напрямки та пріоритети економічного, соціального і культурного розвитку у 2025 -2026 роках |
31 |
|
|
3.1. |
Розвиток людського потенціалу |
32 |
|
3.1.1. |
Пріоритетні напрями та завдання в сфері освіти |
|
|
3.1.2. |
Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері медичного обслуговування |
|
|
3.1.3. |
Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері фізичної культури та спорту |
|
|
3.1.4. |
Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері розвитку культури та туризму |
|
|
3.1.5. |
Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері соціального захисту населення |
|
|
3.1.6. |
Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері розвитку молодіжної інфраструктури |
|
|
3.1.7. |
Пріоритетними напрямами та завданнями в питаннях підтримки сім’ї та дітей |
|
|
3.1.8. |
Пріоритетними напрямами та завданнями в удосконалення системи надання адміністративних послуг |
|
|
3.1.9. |
Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері екологічної безпеки, удосконалення системи поводження з твердими побутовими відходами інфраструктури |
|
|
3.2. |
Розвиток інноваційно-орієнтованих галузей економіки |
36 |
|
3.2.1. |
Забезпечення надходжень податків та платежів до сільського бюджету |
|
|
3.2.2. |
Містобудівна діяльність |
|
|
3.2.3. |
Розвиток дорожнього господарства |
|
|
4. Джерела фінансування заходів з економічного та соціального розвитку громади на 2025-2026 р.р. |
37 |
|
|
Додаток №1 «Перелік цільових програм Медвинської сільської ради, які передбачається фінансувати у 2025-2026 роках» |
38 |
|
|
Додаток №2 «Перелік завдань і заходів» |
43 |
|
ПАСПОРТ
Програми соціально-економічного та культурного розвитку
Медвинської сільської територіальної громади на 2025-2026 роки
Назва програми |
Програма соціально-економічного та культурного розвитку Медвинської сільської територіальної громади на 2025-2026 роки |
Підстава для розробки Програми |
Конституція України з урахуванням положень Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про державні цільові програми», «Про стимулювання розвитку регіонів», «Про інвестиційну діяльність», «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць», «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні», «Про державно-приватне партнерство», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про розвиток та підтримку малого та середнього підприємництва в Україні», інших нормативно-правових актів |
Замовник Програми |
Медвинська сільська рада |
Головний розробник Програми |
Сектор економічного розвитку, інвестицій та сільського господарства |
Відповідальні за виконання Програми |
Структурні підрозділи Медвинської сільської ради, служби, підприємства, установи та організації Медвинської сільської ради |
Мета Програми |
Створення умов для економічного зростання та вирішення спільних проблем мешканців громади, посилення інвестиційної та інноваційної активності, збереження і відтворення трудових ресурсів, створення нових робочих місць, доступності широкого спектра соціальних послуг та зростання добробуту населення в умовах воєнного стану та після воєнний період |
Завдання Програми |
- Створення належних умов для розвитку соціального капіталу громади - Забезпечення належних умов для проживання громадян та стабільної діяльності житлово-комунального господарства громади - Створення сприятливих умов для стабільного функціонування бізнесу |
Термін реалізації Програми |
2025-2026 роки |
Основні джерела фінансування заходів Програми |
- бюджет Медвинської сільської територіальної громади; - державний бюджет; - власні кошти підприємств, установ та організацій; - інші джерела, не заборонені діючим законодавством. |
1. Вступ
Програма соціально-економічного розвитку Медвинської сільської територіальної громади на 2025-2026 р.р. (далі - Програма) розроблена з метою аналізу соціально-економічної ситуації в громаді та визначення конкретних завдань розвитку територіальної громади на 2025-2026 р.р. та спрямована на підвищення якості життя та добробуту громадян в період воєнного стану та у післявоєнний період. Містить правові, організаційні та економічні заходи щодо їх забезпечення.
Медвинська територіальна громада утворена з центром в селі Медвин. До складу громади увійшли наступні населені пункти: села Медвин, Дібрівка, Побережка, Красногородка, Закутинці, Софійка, Бране Поле, Митаївка, Дмитренки, Гута, Коряківка, Щербашинці.
Програма розроблена на основі вимог Конституції України з урахуванням положень Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про державні цільові програми», «Про стимулювання розвитку регіонів», «Про інвестиційну діяльність», «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць», «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні», «Про державно- приватне партнерство», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про розвиток та підтримку малого та середнього підприємництва в Україні», Стратегії розвитку Київської області на період до 2027 року (затверджена рішенням Київської обласної ради від 22.06 2020 №858-35- VІІ), інших нормативно-правових актів.
Головною метою Програми є створення умов для економічного зростання та удосконалення механізмів управління розвитку громади на засадах ефективності, відкритості та прозорості, посилення інвестиційної та інноваційної активності, доступності широкого спектра соціальних послуг та зростання добробуту населення, збереження та відтворення трудових ресурсів, збереження та створення нових робочих місць в умовах впровадження економічних реформ.
Програма соціально-економічного та культурного розвитку Медвинської сільської територіальної громади є планом реальних дій та інструментом для організації успішного розвитку та нарощування добробуту Медвинської сільської територіальної громади, підвищення її престижу, співпраці між владними структурами, діловими колами, громадськими організаціями, всіма верствами населення у вирішенні питань розвитку території Медвинської сільської територіальної громади, відстоювання її інтересів.
Програма розроблена сектором економічного розвитку, інвестицій та сільського господарства Медвинської сільської ради на основі аналізу ситуації в громаді за участю громадськості, виходячи із загальної ситуації в країні.
На даному етапі Програма соціально-економічного і культурного розвитку є головним плановим документом в громаді і передбачає акумулювання усіх ресурсів громади та координування дій усіх учасників щодо реалізації Програми.
Фінансування Програми планується здійснювати з усіх джерел, можливих відповідно до чинного законодавства, об’єднуючи як власні фінансові можливості, так і залучені кошти бюджетів усіх рівнів та позабюджетні кошти донорів.
Програма визначає стратегічні та операційні цілі, завдання з їх реалізації та основні заходи економічного, соціального та культурного розвитку економічного і соціального розвитку Медвинської сільської територіальної громади Білоцерківського району Київської області на 2025-2026 рр.
2. Аналітична частина.
2.1. Географічне розташування ТГ. Опис суміжних територій.
Територія Медвинської територіальної громади включає в себе дванадцять сіл: Медвин, Дібрівка, Побережка, Красногородка, Закутинці, Софійка, Бране Поле, Митаївка, Дмитренки, Гута, Коряківка, Щербашинці.
Центром територіальної громади є с. Медвин.
Площа громади складає 23296,509 га, площа населених пунктів 3657,7 га.
Природні багатства: глина, пісок, водні ресурси (ставки загальною площею близько 160 га,), ліси, природний ландшафт.
Протяжність доріг по ОТГ складає 163 км, з них дороги:
- місцевого значення: 145 км (з асфальтним покриттям та ґрунтові);
- обласного значення -18 км.
На території громади проходять транспортні маршрути як обласного, так і місцевого значення. Сполучення з обласним центром здійснюється приватним перевізником ПП «Мережа-Авто». В громаді недостатньо розвинуті внутрішньо пасажирські перевезення між населеними пунктами громади та районним центром.
В цілому по громаді мережа доріг загального користування забезпечує транспортне сполучення між населеними пунктами. Всі населені пункти забезпечені під’їздами з твердим покриттям. Проте, мережа автомобільних доріг потребує як капітального, так і поточного ремонту, що є одним і проблемних питань територіальної громади.
2.2. Демографічна ситуація
Демографічна ситуація в громаді, як і на всій території України, вкрай невтішна вже багато років. Кожен новий рік показники смертності перевищують показники народжуваності, і до цього ще й додається супутнє прискорення демографічного старіння населення. Все це стає однією з найбільш актуальних та гострих демографічних проблем.
Сучасна демографічна ситуація виглядає наступним чином: скорочення чисельності населення, зниження тривалості життя і рівня народжуваності, старіння населення.
Чисельність наявного населення Медвинської ТГ станом на 01.01.2024 року становить 4890 особа. Із загальної кількості жителів: 2573 особи (52,6%) проживають у с. Медвин – адміністративному центрі громади та 2317 особи (47,4%) - проживають у інших населених пунктах, що увійшли до складу Медвинської ТГ. Середній вік населення в громаді становить 46 років.
Основним фактором зменшення чисельності населення є його природне скорочення та міграція. Відсутність належних умов працевлаштування в селі, разом з традиційною для сільської молоді навчальною міграцією, спричиняють значні втрати молодого населення сіл (віком 15-19 років), інтенсивність вибуття якого в 3-4 рази вища, ніж сільського населення загалом. У зв’язку з вибуттям молоді прискорюється старіння сільського населення, погіршуються показники його природного відтворення.
Серед вікових груп переважає населення працездатного віку, яке задіяне переважно в бюджетній сфері, сільському господарстві та значна частина населення – у сфері обслуговування (торгівлі). Серед працюючого населення переважають жінки.
За загальними результатами 2023 року кількість населення, яка прибула в громаду, перевищила кількість «вибулих» (різниця +16 осіб), що вказує на позитивну тенденцію міграційної привабливості громади, поліпшення умов життя, сприятливу екологічну ситуацію.
Серед померлого населення в громаді переважають люди віком 81+ (47% від загальної кількості померлих), що вказує на демографічне старіння нації.
Протягом 2024 року у ЦНАП Медвинської сільської ради було зареєстровано 1 шлюб. Кількість новонароджених у громаді за 2023 рік становить 24 особи, за 9 місяців 2024 року – 7 осіб.
2.3. Стан розвитку інфраструктури, ЖКГ та дорожнього господарства
Загальна протяжність доріг населених пунктів Медвинської сільської ради, які знаходяться в комунальній власності Медвинської територіальної громади – 163 км (дороги з асфальтним покриттям та ґрунтові), в тому числі освітлювальної вулично-дорожньої мережі 12,68 км (вуличні лампи замінені на енергозберігаючі), тротуари та пішохідних доріжок з твердим покриттям 6,4 км.
Питна вода – індивідуальні криниці та свердловини.
КП «Медвин-інвест» отримало дозвіл Державного агентства водних ресурсів України на спеціальне водокористування від 24.06.2024 № 228/КВ/49д-24 на артезіанську свердловину № 1, р. Хоробра, басейн р. Рось, район басейну р. Дніпро, підземний водоносний горизонт в с. Медвин. Мета водокористування: питні і санітарно – гігієнічні потреби; виробничі потреби; передача води вторинним водокористувачам.
Надання послуг газопостачання здійснює Київська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України».
Електропостачання здійснюється ТОВ «Київська обласна ЕК».
КП «Медвин-інвест», основна діяльність якого направлена на утримання, відновлення, організація робіт, підтримання, поточного ремонту та реконструкції, санітарного очищення об’єктів благоустрою на території Медвинської територіальної громади шляхом участі у виконанні програм громади та укладання договорів як з юридичними особами так і громадянами.
Рішенням Медвинської сільської ради від 10.11.2023 № 680-51-VIIІ затверджено Програму благоустрою населених пунктів Медвинської сільської ради на 2024-2026 роки, основними завданнями Програми є покращення мікроклімату та створення умов для комфортного, екологічного, естетичного життя в межах території громади, створення умов сприятливої життєдіяльності людини в гармонії з довкіллям.
В 2023-2024 роках комунальним підприємством виконано роботи та надано послуги з благоустрою Медвинської територіальної громади, основні з них:
- обрізка сухих та аварійних дерев, гілок, прибирання вулиць;
- розчищення доріг від снігу та посипання піщано-солевою сумішшю;
- прибирання, видалення порослі та косіння трави на кладовищах;
- ліквідація, очищення та розгортання сміття на стихійних сміттєзвалищах;
- ремонт та покращення стану доріг щебнем та щебенево-піщаною сумішшю;
- встановлення нових дитячих майданчиків та утримання вже існуючих дитячих майданчиків;
- облаштування рекреаційних площадок;
- облаштування нових та утримання існуючих зупинок громадського транспорту;
- улаштування відмосток відділам громади, а саме: Улаштування відмосток біля будинків культури с. Гута, с. Закутинці, с. Медвин Відділу Культури та туризму Медвинської сільської ради; Улаштування відмосток біля Побережківської та Бранепільської гімназії Відділу освіти, молоді та спорту Медвинської сільської ради.;
- поточний ремонт сходів біля будинків культури с. Побережка, с. Гута, с. Дібрівка Відділу культури та туризму Медвинської сільської ради;
- ремонт підвального приміщення цивільного захисту (укриття) Бранепільської гімназії Відділу освіти, молоді та спорту Медвинської сільської ради;
- поточні ремонти об’єктів комунальної власності;
- ремонт та монтаж каналізаційної вигрібної ями для КНП «Медвинська АЗПСМ»
- облаштування кладовищ (встановлення туалетів, скриньок для сміття, та інші роботи);
- ремонт приміщення місцевого пожежно-рятувального підрозділу;
- на сьогоднішній день ведуться роботи по встановленню «Алеї слави Героям» у центрі села Медвин.
2.4. Соціально-культурна інфраструктура
Система освіти ТГ.
Станом на 01.09.2024 р. |
||||
розрахункова к-ть місць |
в них: |
форма власності |
||
вчителів, вихователів |
учнів, дітей |
|||
Медвинський ліцей |
600 |
27 |
207 |
комунальна |
Побережківська гімназія |
250 |
14/14 |
80(66/14) |
комунальна |
Бранепільська гімназія |
380 |
11/10 |
51(41/10) |
комунальна |
Медвинський заклад дошкільної освіти «Капітошка» |
40 |
3 |
26 |
комунальна |
За 9 місяців поточного року видатки на утримання закладів освіти по загальному фонду використані в сумі 18 241 937 грн, що становить 93,3% до уточнених призначень на період (19 547 209 грн). З них:
- на виплату заробітної плати з нарахуваннями — 15 370 756 грн, або 84,3% від загальної суми фінансування (оплата праці, відпускних, лікарняних, розрахункових; нарахування на ці види виплат);
- предмети та матеріали – 769 278 грн, або 4,3% (кошти використано на придбання: талонів на дизельне паливо; сифон для мийки, господарське приладдя; запасні частини до бензопили; будівельні матеріали; розетки; кран кульовий; канцтовари; миючі та дезінфікуючі засоби; канцтовари; фільтри, навісний екран та інше);
- продукти харчування – 825 175 грн, або 4,6%
- послуги крім комунальних – 269 503 грн, або 1,5% (кошти використано на: заправка картриджів, ремонт комп'ютерів; автозапчастини; технічне обслуговування газопроводів; аналіз питної води; облаштування споруд цивільного захисту Бранепільської гімназії; послуги із збирання побутових відходів; поточний ремонт відмостки Побережківської гімназії; послуги з автомобільних перевезень; послуги охорони; медичний огляд педпрацівників; страхування; підключення електрообладнання харчоблоку )
- оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 955 115 грн., або 5,3% (розподіл природного газу та електрики; спожитий природній газ; спожита електрична енергія; дрова);
- інші виплати населенню – 52 110 грн., або 0,3%.
Капітальний ремонт у харчоблоку Медвинського ліцею надав можливість отримувати безкоштовне гаряче харчування здобувачів освіти всіх категорій.
У серпні 2024 завдяки співпраці Медвинської сільської ради з партнерами Французької республіки, зокрема Національною федерацією цивільного захисту Франції Protection Civile, Медвинський ліцей отримав генератор потужністю 60 кВт для харчоблоку.
Проводиться розроблення Стратегії по оптимізації навчальних закладів згідно НУШ у зв’язку з демографічною ситуацією.
Планується на 2025-2026 навчальні рок оптимізувати Бранепільську гімназію (прогнозована кількість учнів менше 45), а 2026-2027 роки оптимізація Побережківської гімназії. (прогнозована кількість учнів менше 60).
Пріоритетними завданнями розвитку освіти направлені на:
- розвиток освітньої системи регіону та запровадження змін, які сприятимуть підвищенню її якості та ефективності;
- розширення різних форм дистанційної освіти;
- забезпечення права громадян на освіту та створення рівних можливостей, включаючи інклюзію, для здобуття якісної освіти відповідно до потреб;
- розбудову безпечного і здорового освітнього середовища;
- оновлення змісту й форм організації освітнього процесу;
- підвищення фахового рівня педагогічних працівників;
- виконання заходів протипожежної безпеки, та охорона навчальних закладів;
- реформування моделі організації харчування вихованців ЗДО та учнів ЗЗСО;
- посилення кадрового потенціалу системи освіти;
- забезпечення громадянського, національно-патріотичного виховання дітей та молоді;
- формування соціально активної, відповідальної та толерантної особистості, яка усвідомлює свою приналежність до українського народу, європейської цивілізації.
Розвиток культури та туризму.
Культурно-освітню роботу в Медвинській громаді здійснюють 5 будинків культури, 4 сільських клуби, комунальний заклад «Медвинська публічна бібліотека» Медвинської сільської ради, комунальний заклад «Медвинська музична школа» Медвинської сільської ради.
Видатки бюджету за 9 місяців 2024 року на галузь склали 1 912 130 грн, що становить 74,6% до уточнених призначень на період (2 563 380 грн). З них:
-
- на виплату заробітної плати з нарахуваннями — 1 743 720 грн, або 91,2% від загальної суми фінансування (оплата праці, відпускних, лікарняних, розрахункових; нарахування на ці види виплат);
- предмети та матеріали – 14 750 грн, або 0,8%
- послуги крім комунальних – 28 176 грн., або 1% (кошти використано на послуги технічного обслуговування газових систем; відключення газопостачання; послуги з приймання передплати);
- оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 125 484 грн., або 18,6% (розподіл природного газу та електрики; спожитий природній газ; спожита електрична енергія)
На 2025-2026 роки заплановано оновлення технічної бази в застарілих будинках культури, створення інтерактивних хабів та зони дозвілля (зона для дітей, майстер класи, міні кінотеатри, тощо). До прикладу в Щербашинському БК на основі підвального приміщення історичної споруди винокурні, зробити музейні зали, що вплине на туристичний потенціал громади і додасть туристичну локацію. В Медвинському БК відновити кінотеатр, осучаснити малий та великі зали.
Також в планах є реорганізація мережі закладів культури на КЗ «Центр надання культурних послуг».
КЗ «Медвинська музична школа» Медвинської сільської ради.
Станом на 01 жовтня 2024 року у КЗ «Медвинська музична школа» Медвинської сільської ради навчається 36 учнів від 6 до 14 років, працює 4 вчителя. На базі школи функціонують класи: фортепіано, синтезатор, гітара, бандура (з 2021 року), та сольний спів (академічний).
Мистецька школа у сільській громаді – це заклад який:
- має прямий вплив на гармонійний розвиток дітей громади;
- популяризує музичне мистецтво та українську культуру загалом;
- частково покриває культурні потреби населення у театрах і філармонічних закладах.
Школа має наступні відділи:
- вокальний;
- фортепіанний;
- народних інструментів.
У 2024 навчальному році музична школа продовжує працювати за наскрізною освітньою програмою з музичного мистецтва, розробленою відповідно до п.7 ст. 21 ЗУ «Про освіту», ст. 16 ЗУ «Про позашкільну освіту», «Концепції сучасної мистецької школи».
Протягом дев’яти місяців 2024 року у навчальному закладі проводилися заходи з основної діяльності, а саме:
- технічні заліки;
- відкриті уроки;
- залікові уроки з музично-теоретичних дисциплін;
- випускні іспити;
- педагогічні наради.
Вихованці школи протягом року брали участь не лише у музичних конкурсах, але і активно проявляли себе в культурних заходах та творчому житті громади.
Ремонт і інтер’єр: у приміщенні музичної школи практично відсутнє меблювання (є необхідність у придбанні сучасних меблів: столів, стільців, також необхідна мультимедійна дошка).
КЗ «Медвинська публічна бібліотека» Медвинської сільської ради.
1 липня 2022 року рішенням сесії № 534 був створений КЗ «Медвинська публічна бібліотека» Медвинської сільської ради, шляхом реорганізації, та затвердження Положення закладу. Реорганізацію бібліотечних закладів було погоджено Міністерством культури та інформаційної політики України. Після затвердження базової мережі закладів культури громади рішенням сесії від 27.01.2023 року № 596-39-VІIІ КЗ «Медвинська публічна бібліотека» Медвинської сільської ради має наступну структуру: опорна бібліотека, яка виконує функції методичного центру, здійснює контроль та координує, 3 філії та 5 бібліотечних пунктів. У 2024 році КЗ «МПБ» МСР продовжує працювати за затвердженою структурою.
Діяльність бібліотеки у 2024 році була спрямована на формування здорової та вільної нації, виховання інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї. Особлива увага приділялася широкій популяризації української сучасної літератури, літератури з питань історії, культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу. Надавалася психологічна підтримка дітям ВПО та їх батькам.
Робота бібліотеки ведеться згідно річного плану.
Бібліотекари протягом року:
- здійснювали системну, цілеспрямовану допомогу в підборі літератури для різних вікових категорій,
- сприяли розвитку творчого мислення, пізнавальних інтересів і здібностей дітей з використанням бібліотечного ресурсу,
- надавали інформаційну підтримку працівникам ТГ у підвищенні методичної культури та педагогічної майстерності,
- формували в читачів навички незалежного користувача бібліотеки,
- навчали користуватися книгою й іншими носіями інформації, пошуку, відбору й критичній оцінці інформації.
- Удосконалювали традиційні й освоювали нові бібліотечні технології, забезпечували можливості найбільш повного й швидкого доступу до документів, надавали методичні консультаційну допомогу педагогам, учням та їх батькам, загальному колу користувачів в одержанні інформації.
В КЗ «Медвинська публічна бібліотека» створено клуб за інтересами «Історичні мандри» з дуже цікавими історичними лекціями, які проводить науковий співробітник музеїв Києва К. Сіроштан.
Протягом року бібліотекарами було проведено чимало цікавих і захоплюючих заходів:
- бесіди з користувачами, щодо правил користування бібліотекою, виявлення їхніх інтересів та інформаційних потреб;
- розроблено схему залучення бібліотечного активу до роботи в бібліотеці;
- на належному рівні організовано роботу з інформаційного обслуговування читачів,
- оновлено алфавітний каталог та картотеку газетно-журнальних статей;
- проведено аналіз читацьких формулярів,
- активні учасники бібліотечних акцій нагороджені Грамотами, Дипломами, Подяками;
- традиційними стали «Хвилини спілкування» з бібліотечно-бібліографічної грамотності населення, комп`ютерні презентації з морально-етичного, патріотичного виховання, екологічної спрямованості, екскурсії до бібліотеки;
Уся робота спрямована на виховання гармонійної, морально-досконалої особистості, свідомої свого громадського обов’язку, відкритої до інтелектуального і творчого розвитку.
Проведено заходів – 398.
Відвідувачів – 1880.
Отримано книжкового фонду від благодійних організацій на суму 58939,70 грн.
Періодика (газети) за рахунок бюджету ТГ – 5575,00 грн.
Діяльність КЗ «МПБ» висвітлюється на офіційній сторінці громади.
Станом на 01 жовтня 2024 року:
- доступ до інтернет – мережі мають всі бібліотеки і бібліотечні пункти громади;
- проводиться до оснащення комп’ютерами усіх філій та бібліотечних пунктів.
- шляхом газопостачання опалюється 3 бібліотеки: Медвинська опорна бібліотека, бібліотечний пункт с. Закутинці, бібліотечний пункт с. Гута. Бібліотека-філія № 2 с. Побережка з 2022 року перебуває у будівлі амбулаторії с. Побережка.
- деревиною дров’яною відбувається обігрів бібліотечного пункту с. Дмитренки та бібліотеки-філії №1 с. Бране Поле. Для обігріву решти закладів використовуються електрообігрівачі.
Клубні заклади.
Станом на 01 жовтня 2024 року мережа клубних закладів – це 5 сільських будинків культури та 4 сільських клуби. У закладах працює 5 директорів, 4 завідувачі, 1 художній керівник, 2 керівника вокального ансамблю, 1 лектор (екскурсовод), 1 концертмейстер (баян) та 2 технічні працівники.
У 2024 році клубні заклади Медвинської сільської ради продовжили забезпечення комп’ютерною технікою та доступом до інтернет мережі.
В клубних закладах працюють різножанрові та різновікові клубні формування:
- Вокальний ансамбль «Світанок» с. Медвин;
- Хореографічний дитячий ансамбль «Хвиля»,
- Вокальний дует «Мрія» СБК с. Бране Поле;
- Вокальний ансамбль «Веснянка» СБК с. Побережка;
Хочеться наголосити, що масові заходи в умовах правового режиму воєнного стану проводяться там де наявне укриття і лише за виключних обставин, тому задля безпеки жителів, більшість заходів проводиться в онлайн форматі.
Кількість проведених заходів – 140.
Кількість глядачів – 3520.
Більшість будівель культурних закладів потребують ремонту та оновлення/покращення матеріально-технічної бази.
Музей.
На території громади станом на 2024 рік відсутні музеї на базі культури. З огляду на потреби населення і російсько-українську війну, яка закріпила цінності, що підтверджують важливість збереження та примноження історико-культурної спадщини українського народу, нагальним лишається реалізація рішення виконкому 10 сесії VII скликання Медвинської сільської ради «Про створення музею історичної спадщини Медвинської сільської об’єднаної територіальної громади» (№26 від 21.03.2018). Тож, на 2025 рік заплановано створення «Меморіального музею (кімнати, кіно-майстерні) В.О. Денисенка (1930-1984) – кінематографа, режисера, актора, реформатора, політв’язня комуністичної системи.
На сьогодні виділено приміщення під музей, розроблена концепція та ведеться дослідницька діяльність.
Туризм.
Медвинська громада має перспективи для розвитку туристичної галузі на базі культурно-пізнавального туризму:
- сільський туризм (екотуризм);
- спортивний туризм;
- гастрономічний туризм.
Сильні сторони:
- багата історико-культурна спадщина;
- потенціал розвитку рекреаційних об’єктів;
- помірно напружений екологічний стан;
- різноманітне природне середовище;
- помірно сприятливе транспортно-географічне положення.
Слабкі сторони:
- стан об’єктів історико-культурної спадщини;
- не систематизованість інформації;
- відсутнє облаштування рекреаційних територій та інфраструктури;
- неконтрольований «зовнішній» туризм.
Плани та завдання:
- дослідження та систематизація даних про історичні події та особистостей, що мали вплив на розвиток громади, країни;
- створення великої екскурсійної програми, що охопить громаду загалом та кожне село/місце зокрема;
- регулювання потоку «зовнішніх» екскурсій;
- визначення головного туристичного магніту, гори Тотохи, як пам’ятки археології, яка у результаті буде під охороною держави;
- створення проєктів та пошук джерел фінансування.
Культурна сфера життя нашої громади розвивається, але потребує технічних та смислових реорганізацій з урахуванням потреб населення в кожному селі громади.
Охорона здоров’я
По програмі фінансової підтримки закладів охорони здоров'я, що надають медичні послуги на території Медвинської територіальної громади, а саме КНП Медвинська АЗПСМ, видатки бюджету за 9 місяців поточного року склали 1 665 619 грн. при уточненому плані на період 2 187 930 грн, або на 76,1%. З них:
- на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 1 239 760 грн, або 74,5 % від загальної суми фінансування (оплата праці, відпускних, лікарняних, розрахункових; нарахування на ці види виплат);
- послуги крім комунальних – 34 248 грн, або 2,1%;
- оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 391 611 грн, або 29,5% (розподіл природного газу та електрики; спожитий природній газ; спожита електрична енергія).
У травні 2024 року завдяки співпраці Медвинської сільської ради з партнерами Французької республіки, місцевими підприємцями та фермерами було відкрито сучасний фізіотерапевтичний кабінет в амбулаторії КНП «Медвинська АЗПСМ» в якому надається широкий спектр фізіотерапевтичних процедур адоптованих для різноманітних потреб пацієнтів.
Втілення проекту «Сучасна медична лабораторія в сільській громаді» дала можливість населенню громади отримувати якісні лабораторні послуги. Кабінет лабораторних досліджень, користується все більшим попитом серед жителів громади, якщо в минулому році було зроблено близько 1600 аналізів (клінічний аналіз крові, загальний аналіз сечі, біохімія, глюкоза крові), то за 9 місяців 2024 року зроблено вже 2200 аналогічних аналізів. Спектр послуг постійно розширюється, в цьому році додалися нові види аналізів – альфа-амілаза (сечі і крові), сечова кислота, ПТІ (протромбіновий індекс). В майбутньому планується придбати апарат коагулометр, за домогою якого будуть здійснюватися дослідження, які відповідають за систему згортання крові.
У 2023 році відбулося відкриття проєкту «ТЕЛЕМЕДИЧНА ДОПОМОГА». Втілення цього проекту надав можливість кожному пацієнту громади отримати такі можливості:
- отримати швидку первинну консультацію;
- проконсультуватися з профільними лікарями, які працюють у містах;
- скоротити витрати на лікування;
- віддалено моніторити стан здоров’я.
Реалізація цього проекту стала можливою завдяки співпраці з французькими партнерами – громадською організацією «Національна Федерація Цивільного Захисту» (Federation Nationale de Protection Civile) та в співробітництві з меценатом проєкту компанією “Servier Ukraine”.
Продовжуючи проект «ТЕЛЕМЕДИЧНА ДОПОМОГА» підписаний договір про співпрацю з Державною установою «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук'янової Національної академії медичних наук України», ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова».
КНП «Медвинська АЗПСМ» уклала договори співпраці з наступними установами:
- Державною установою «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМ України»;
- Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О.М. Лук’янової Національної академії медичних наук України»;
- КНП БМР «Богуславська центральна лікарня»;
- КНП ТМР «Таращанська міська лікарня».
Так, у Медвинській амбулаторії відбувся прийом жителів громади лікарями вузьких спеціальностей Богуславської ЦЛ. Всього на прийомі у лікарів побувало 45 осіб:
- травматолог – 20;
- ЛОР – 17;
- дерматолог – 8.
Лікарями здійснено обстеження діагностичними методами та, за потреби, проведено маніпуляційні процедури. Візит відбувся в рамках співпраці між КНП «Медвинська АЗПСМ»: та КНП БМР «Богуславська ЦЛ».
Також на базі КНП «Медвинська АЗПСМ» кардіологи Інституту Амосова провели безоплатний прийом пацієнтів, які мають серцево-судинні хвороби. За один день обстежили та призначили лікування 50 пацієнтам, 4 пацієнтів скерували на дообстеження. Прийом відбувся у рамках меморандуму між ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова» та Медвинською ТГ.
Два легкові автомобілі з необхідним медичним обладнанням надані французькими партнерами дають змогу надавати послуги перевезення хворих до спеціалізованих медичних закладів. За 9 місяців цього року здійснено близько 262 перевезень хворих.
Працівники медичних закладів постійно працюють над підвищенням рівня медичної грамотності населення, а основна ціль роботи – це міцне здоров’я кожного мешканця.
Станом на 01.10.2024 року двома сімейними лікарями укладено 3336 декларацій, що становить 68 відсотків всього зареєстрованого населення.
На сьогодні продовжується робота по:
- облаштування пандусів в амбулаторіях та ФАПах відповідно до вимог;
- проведення поточних ремонтів в амбулаторіях та ФАПах;
- підтримання належного стану прибудинкової території амбулаторій, ФАПах;
- подальша робота по підписанню декларацій з населенням громади;
- реконструкція ВОГ амбулаторії с. Побережка;
- робота над збільшенням медичних послуг:
- розвиток та вдосконалення надання телеконсультацій;
- подальша робота по підписанню договорів про співпрацю з спеціалізованими медичними закладами.
Соціальний захист громадян похилого віку та громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Рішенням сесії № 30-02-VIII від 22.12.2020 р. Медвинської сільської ради створена Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг». Центр розпочав свою діяльність з 01.01.2021р.
Центр створений для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які проживають на території Медвинської територіальної громади, перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, в умовах стаціонарного тимчасового та постійного перебування.
Центр надання соціальних послуг Медвинської сільської ради провадить свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних i позабюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання стандартів якості, поваги прав i гідності підопічних.
На соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) в Центрі мають право:
- громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;
- громадяни, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сім’ї нижчий, ніж встановлений законом прожитковий мінімум для сім’ї.
До складу Центру входить два відділення:
- відділення догляду вдома;
- відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, яке розташоване на другому поверсі амбулаторії в с. Медвин.
Станом на 01.11.2024 року структурними підрозділами Центру фактично надано соціальні послуги різного характеру 762 особам. Сумарно усім підопічним було надано 207802 соціальні послуги.
За 10 місяців 2024 року на рахунок Центру надійшло 807,895 тис. грн. за надання платних послуг.
За 10 місяців 2024 року Центру була надана благодійна допомога на загальну суму 973,907 тис. грн.
Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» співпрацює з багатьма благодійними фондами та організаціями: МБФ «Let`s help», всеукраїнського благодійного фонду «Фонд Сергія Тігіпка», фонду “We stand with Ukraine “, ГО «Європейський шлях», ГО «Крим SOS», Благодійна організація «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ГУДВІЛЛ», небайдужих громадян та учнів навчальних закладів громади.
Найбільшу благодійну допомогу зараз надає БО «БФ «Схід СОС». В рамках підписаного меморандуму фонд забезпечує стаціонарне відділення усім необхідним для комфортного проживання ВПО із зони бойових дій. На даний час у нас проживає 14осіб похилого віку, які отримали прихисток в Центрі. Всього послугу стаціонарного догляду отримало 24 особи переміщених із зони бойових дій
24 лютого 2022 року наше життя кардинально змінилося. Цей день назавжди розділив наше життя на “до” і “після”. З початку війни Центр прийняв у своїх стінах 117 внутрішньо переміщених осіб, які приїхали з територій, де ведуться бойові дії, та потребують тут соціального захисту, харчування, житла.
Основною метою діяльності Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» є допомогти отримувачам послуг, ix сім’ям та родичам справитися з соціальними, економічними та психологічними проблемами та труднощами, пов'язаними з оточуючим середовищем, зберегти незалежність i можливість жити в громадi нормальним життям, на скільки це можливо.
-
- Економіка та підприємництво.
На території Медвинської сільської територіальної громади зареєстровано та сплачують податки до місцевого бюджету 67 юридичні особи та 163 фізична особа.
Найбільшими бюджетоутворюючими платниками податків та зборів є:
- ТОВ «ТАС АГРО ЦЕНТР» та група пов’язаних з ним компаній (ТОВ «ТАС АВТО ТРАНС», СТОВ «РОСЬ»), є основними платниками податку та зборів на доходи фізичних осіб, єдиного податку з с/г товаровиробників. Підприємство за 9 місяців 2024 року сплатило до місцевого бюджету громади 10 376 762 грн, що становить 34 % від загальної суми надходжень загального фонду без трансфертів ( з них 4 559 928 грн – податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати, 4 278 860 грн – податку на інші доходи крім заробітної плати, єдиного податку з с/г товаровиробників – 1 114 638 грн, орендна плата з юридичних осіб – 292 550 грн, збір за реєстрацію речових прав – 99 010 грн, податку на нерухоме майно з ю/о – 34 922 грн, орендна плата за водні об’єкти – 3 686 грн);
- СТОВ «Добробут Плюс» сплатило до бюджету громади 2 065 186 грн, що становить 6,8 % від загальної суми надходжень (з них 699 360 грн – податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати, 585 702 грн – податку на інші доходи крім заробітної плати, єдиного податку з с/г товаровиробників – 507 699 грн, орендна плата з юридичних осіб – 111 496 грн, податку на нерухоме майно з ю/о – 35 635 грн);
- від ТОВ «Медвинське ХПП» надійшло 1 910 843 грн, що становить 6,3 % від суми надходжень загального фонду (з них 1 135 838 грн – податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати, 454 899 грн – податку на нерухоме майно, 319 101 грн – орендної плати) та екологічного податку, який зараховується до спеціального фонду місцевого бюджету в сумі 16 767 грн;
- ПОСП «Дружба» сплатило 2 109 176 грн, що становить 6,9% від загальної суми надходжень (з них податку на доходи фізичних осіб з заробітної плати – 321 210 грн, податку на інші доходи крім заробітної плати – 1 089 298 грн, акцизного податку – 20 128 грн, податку на нерухоме майно – 24 687 грн, орендної плати з юридичних осіб – 301 818 грн, єдиного податку з с/г товаровиробників – 351 941 грн);
- від ТОВ НФК «УРОЖАЙ» надійшло 1 171 149 грн (з них 810 759 грн – податку на інші доходи фізичних осіб крім заробітної плати, 75 709 грн – орендної плати, єдиного податку з с/г товаровиробників – 281 382 грн);
- фермерські господарства (СФГ з відокремленою садибою «КОЛОСОК», СФГ ТКД, ФГ Край Агро, ТОВ «АГРО – УБД», СФГ «Трудівник», ФГ «Кичинці», ПОСП «Голуба Нива», СФГ «Рільник») сплатили до бюджету – 630 517 грн.
Агропромисловий комплекс:
Головна мета: розвиток сільського господарства територіальної громади шляхом нарощування обсягів виробництва продукції, зниження її собівартості та енергозатратності, подальший розвиток інфраструктури аграрного ринку.
Економічна спеціалізація територіальної громади: аграрна. Сприятливі природно-кліматичні умови дозволяють вести інтенсивне сільське господарство, вирощувати весь спектр культур, отримувати урожай високої якості.
На території територіальної громади працюють сільськогосподарські товариства з обмеженою відповідальністю та невеликі фермерські господарства. Фермери та сільськогосподарські товариства займаються інтенсивним рослинництвом з використанням сучасних технологій для збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції за рахунок:
- вирощування сучасних високопродуктивних сортів рослин;
- енергоекономічної та потужної техніки;
- підвищенню якості виробленої продукції та покращенню умов для реалізації сільськогосподарської продукції в межах регіону;
- залученню коштів державної підтримки галузі агропромислового виробництва та освоєнню іноземних інвестицій;
- створенню сімейних фермерських господарств.
В приватному секторі вирощують ягоди, овочі, розвинено садівництво. Продукція реалізується на місцевих ринках. Переробка сільськогосподарської продукції в селах громади - відсутня, організація підприємства такої спеціалізації – це спосіб суттєво збільшити доходи населення.
Реальна можливість наповнити бюджет – створити нові робочі місця. Це можливо зробити за рахунок релокації бізнесу з окупованих територій та територій де ведуться бойові дії, так в с. Медвин у цьому році з’явився перший релокаційний бізнес з Донеччини, який надав громаді нові робочі міста та хлібобулочну продукцію власного виробництва.
Для розвитку бізнесу в громаді, продовжується робота Медвинської сільської ради по залучанню нових інвесторів, як всередині Держави, так і за її межами.
Також, проваджується робота між: Медвинською сільською радою → сільськогосподарськими виробниками → партнерами сільського розвитку, за для досягання спільних цілей у сферах новітніх технологій, інноваційних рішень, обміну досвідом і сортами сільськогосподарських культур та технічного забезпечення сільськогосподарської діяльності.
На території Медвинської громади є земельні ділянки з нефункціонуючими підприємствами (Медвинське переробно-заготівельне підприємство, Медвинське ремонтне підприємство, Медвинський хлібозавод), які можуть бути викуплені для розміщення бізнесу (з підведеними комунікаціями, зручною транспортною доступністю).
На території громади доцільно сконцентрувати інвестиції в аграрному напрямку:
Можливі напрямки виробництва:
- виробництво круп, макаронних виробів, випічка хлібопекарських виробів з муки власного виробництва;
- переробка олійних культур;
- заготівля, зберігання, переробка, заморозка, сушка овочів, фруктів та ягід, виробництво соків та фруктових пюре, джемів, сидру з яблучної сировини;
- виробництво спирту;
- виробництво біопалива;
- переробка горіхів, насіння;
- інша переробка сільськогосподарської продукції.
В громаді відсутні промислові та переробні підприємства.
Торгівля та побутові послуги населенню.
Сфера внутрішньої торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення є важливою складовою внутрішнього ринку і відіграє значну роль як у формуванні загального економічного потенціалу, так і у забезпеченні потреб населення в товарах і послугах на території громади. Політика у сфері внутрішньої торгівлі спрямована на забезпечення стабілізації споживчого ринку для задоволення соціальних потреб населення, підвищення ефективності правового захисту комерційних відносин між товаровиробниками, продавцями і споживачами на всіх етапах просування товарів.
Функціонують підприємства торгівлі:
|
Станом на 01.10.2024 |
Магазини в т.ч.: |
23 |
Міні-маркет |
2 |
Універсальні |
16 |
Промислові |
3 |
Господарчі |
2 |
Підприємства обслуговування:
За типом діяльності |
Станом на 01.10.2024 |
Перукарня |
2 |
Кафе |
1 |
Ритуальні послуги |
1 |
Послуги зв’язку:
Станом на 01.10.2024 |
|
Поштові відділення Укрпошта |
3 |
Відділення «Нова Пошта» |
1 |
На даний час на території ТГ працює 23 заклади торгівлі в тому числі:
с. Побережка - 3, с. Дмитренки - 1, с. Щербашинці - 2, с. Бране Поле - 2, с. Медвин - 15, 1 заклад громадського харчування, 3 відділення «Укрпошта», відділення «Нова пошта», 2 - аптеки, 1- ветеринарний аптечний пункт.
В населених пунктах громади, в яких відсутні магазини та торгові точки віддалені від населення, обслуговування проводиться авто-лавкою.
Проблемним питанням Медвинської територіальної громади є відсутність на території сіл закладів сфери надання послуг та заготівельних пунктів сільськогосподарської продукції.
2.6. Надання адміністративних послуг.
Медвинською територіальною громадою взято курс на створення досконалої системи надання адміністративних послуг для мешканців населених пунктів громади, враховуючи максимальну можливість їх наближення та забезпечення якісного рівня обслуговування споживачів адмінпослуг.
Саме тому, 02.02.2024 року в громаді було відкрито сучасний Дія Центр, який був побудований за кошти субвенції з державного бюджету на розвиток мережі ЦНАП та за співфінансування Медвинською ТГ.
Метою діяльності Дія Центру є мінімізація бар'єрів та перешкод, а також створення комфортних та зручних умов для маломобільних груп населення. Тому будівля оснащена сучасним пандусом з поручнями, таблицями зі шрифтом Брайля, кнопкою виклику працівників ЦНАП, вбиральнею для людей з інвалідністю, укладено договір з УТОГ (для обслуговування людей з вадами слуху), наявні два планшети для обслуговування громадян з особливими потребами.
На сьогоднішній день ЦНАП Медвинської сільської ради надає 285 адміністративних послуг, з них в електронному виді 47 послуг.
Серед яких найпопулярніші:
- Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання особи; внесення до паспорта громадянина України відомостей про зміну нумерації будинків, вулиць, населених пунктів; видача довідок про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання;
- Реєстрація актів цивільного стану (державна реєстрація народження; державна реєстрація смерті; державна реєстрація шлюбу);
- Реєстрація нерухомості (реєстрація інших речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень);
- Реєстрація бізнесу;
- Видача витягів з ДЗК про земельну ділянку та витягів про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки;
- Реєстрація документів про початок та закінчення будівництва (через Єдину державну систему у сфері будівництва);
- Ведення реєстру звернень та рішень, що стосуються земельних питань;
- Надання послуг соціального характеру;
- Надання адміністративних послуг для внутрішньо переміщених осіб;
Ефективне надання необхідного переліку адміністративних послуг у ЦНАП Медвинської сільської ради можливе завдяки наявності доступу до основних державних реєстрів та систем:
- державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП);
- реєстру територіальної громади;
- державного реєстру актів цивільного стану;
- ІС «Соціальна громада»;
- Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва;
- державного земельного кадастру;
- Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР).
Важливим елементом, що підвищує якість та швидкість обслуговування у ЦНАП є ступінь їх електронізації. Він визначається наявністю сервісів які пришвидшують та спрощують процедуру надання адміністративних послуг. У нашому ЦНАПі можна скористуватися такими додатковими сервісами:
- онлайн консультування;
- наявність у приміщенні ЦНАП платіжного терміналу для оплати адміністративних послуг;
- вільний Wi-Fі;
- ігровий простір та сповивальний столик для відвідувачів із дітьми;
- безоплатне паркування авто;
- впізнавана та зрозуміла вивіска «Дія Центр»
- постери з інформацією про нові цифрові можливості;
- можливість скористатися електронними послугами Єдиного порталу державних послуг Дія через місце самообслуговування;
- шеринг документів під час отримання адміністративної послуги. Шеринг– це новітній спосіб надання копій цифрових документів.
Відділ надання адміністративних послуг Медвинської сільської ради систематично інформує суб’єктів звернення про перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, повідомляє актуальну інформацію у сфері цифровізації адміністративних послуг та надає консультативну допомогу громадянам, які мають бажання отримати електронні послуги та інформацію з державних електронних інформаційних ресурсів.
Разом з цим, систематично проводяться виїзні прийоми громадян представниками суб’єктів надання адміністративних послуг (Пенсійний фонд України, Центр зайнятості, АТ «Райффайзен Банк», нотаріус).
2.7. Цифровізація публічних послуг.
Рішенням сесії Медвинської сільської ради від 12.11.2021 № 404-22-VІIІ прийнята Програма інформатизації Медвинської територіальної громади на 2022 – 2025 роки.
У виконавчих органах Медвинській сільській раді та бюджетних установах використовуються наступні системи: державних закупівель ProZorro, Соціальна Громада, модуль “Система Logica” комплексу програм АІС “Місцеві бюджети”, ФІТ Бюджет, е-Звітність та інші.
Медвинська сільська рада має:
свій офіційний сайт у мережі Інтернет: medvyn-gromada.gov.ua;
сторінку Facebook: https://www.facebook.com/medvynotg;
канал YouTube: https://www.youtube.com/@medvyn.
Що забезпечує потребу громадян у інформації про події у громаді та прозорість діяльності влади.
Основні проблеми інформатизації, що потребують вирішення в громаді:
- необхідність в розробці заходів для навчання комп’ютерної грамотності громадян громади;
- необхідність контролю за використання ліцензійного програмного забезпечення.
2.8 Підвищення фінансової незалежності місцевого бюджету та ефективності використання бюджетних коштів
План по доходах загального фонду бюджету Медвинської сільської територіальної громади (без трансфертів) за 9 місяців 2024 року виконано на 108,5 %. До загального фонду надійшло 30 502 952 грн власних доходів при уточненому плані на рік 28 125 850 грн.
Податкові надходження загального фонду
- ККДБ 11010100 Податок та збір на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати – надійшло 11 361 251 грн або 101,1% при плані 11 235 000 грн.
- ККДБ 11010400 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата – надійшло 7 453 948 грн або 110,1% від плану 6 770 000 грн.
- ККДБ 11010500 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування – надійшло 101 849 грн або 88,6 % при плані 115 000 грн.
- ККДБ 11011300 Податок на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового забезпечення, що підлягає сплаті фізичними особами (МПЗ – це мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до ПКУ) – надійшло 153 826 грн або 102,6% при плані 150 000 грн.
- ККДБ 11020200 Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності надійшло 5 520 грн при плані 5 400 грн або 102,2%.
- ККДБ 13010100 Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини заготовленої в порядку рубок головного користування – надійшло 14 046 грн або 18,2 % при плані 77 000 грн.
- ККДБ 13010200 Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини заготовленої в порядку рубок головного користування) – надійшло 20 144 грн або 80,6 % при плані 25 000 грн).
- ККДБ 13030100 Рента плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення – надійшло 362 грн або 241,2 % при плані 150 грн.
- ККДБ 14021900 Пальне – надійшло 111 228 грн або 96,6% при плані 115 100 грн.
- ККДБ 14031900 Пальне – надійшло 698 256 грн або 122,4% при плані 570 400 грн понад план надійшло 127 856 грн.
- ККДБ 14040100 Акцизний податок з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовується в ел. сигаретах – надійшло 157 174 грн або 158,8 % при плані 99 000 грн понад план надійшло 58 174 грн.
- ККДБ 14040200 Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – надійшло 70 930 грн при плані 48 000 грн або 147,7%. Понад план надійшло 22 930 грн.
- ККДБ 18010100 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості – надійшло 22 152 грн при плані 16 100 грн, понад план надійшло 6 052 грн.
- ККДБ 18010200 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості – надійшло 202 209 грн або 228,7% при плані 88 400 грн понад план надійшло 113 809 грн.
- ККДБ 18010300 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачений фізичними особами, які власниками об’єктів нежитлової нерухомості – надійшло 54 907 грн або 109,8% при плані 50 000 грн.
- ККДБ 18010400 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості – надійшло 655 794 грн або 72,95 % при плані 899 000 грн.
- ККДБ 18010500 Земельний податок з юридичних осіб – надійшло 214 644 грн або 86,2 % від плану 249 000 грн.
- ККДБ 18010600 Орендна плата з юридичних осіб – надійшло 1 815 357 грн або 112,8 % при плані 1 610 000 грн. Понад план надійшло 74 499 грн.
- ККДБ 18010700 Земельний податок з фізичних осіб – надійшло 299 308 грн або 114,2% від плану понад план надійшло 37 308 грн.
- ККДБ 18010900 Орендна плата з фізичних осіб – надійшло 625 267 грн при плані 843 000 грн.
- ККДБ 18011000 Транспортний податок з фізичних осіб – надійшло 25 000 грн або 100,4%
- ККДБ 18050300 Єдиний податок з юридичних осіб – надійшло 35 240 грн або 133,5 % при плані 26 400 грн.
- ККДБ 18050400 Єдиний податок з фізичних осіб – надійшло 3 201 016 грн, або 112,6 % при плані 2 843 130 грн. Понад план надійшло 357 886 грн.
- ККДБ 18050500 єдиний податок з с/г товаровиробників, яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий рік дорівнює або перевищує 75 відсотків – даного податку надійшло 2 415 815 грн або 185,8% при плані 1 300 000 грн.
Офіційні трансферти
До загального фонду місцевого бюджету за 9 місяців надійшло офіційних трансфертів в сумі 10 993 650 грн або 100% від плану на період.
Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам :
- освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 9 853 800 грн або 100% від плану.
- Дотації з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам :
- дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету надійшло в сумі 755 181 грн, що становить 100% від плану.
Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам
- субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету в сумі – 19 994 грн або 100% від плану.
- субвенція з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – надійшло 215 085 грн.
- субвенція з місцевого бюджету на виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту «Активні парки – локації здорової України» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – надійшло 145 770 грн або 100% планових призначень.
- субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, що утворився на початок бюджетного періоду надійшло 3 820 грн або 100 % від плану.
Доходи спеціального фонду
До спеціального фонду місцевого бюджету Медвинської територіальної громади надійшло 2 145 851 грн.
До спеціального фонду бюджету за звітний період надійшло:
- ККДБ 19010000 Екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (за винятком викидів в атмосферне повітря двоокису вуглецю) – надійшло 17 239 грн або 38,3% при плані 45 000 грн.
- ККДБ 25010100 Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю – надійшло 740 374 грн при плані 727 000 грн.
- ККДБ 25020100 Благодійні внески, гранти та дарунки – надійшло 1 032 846 грн.
- ККДБ 25020200 Надходження, що отримають бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних та інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок а розміщення на них інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних чи юридичних осіб – надійшло 355 392 грн.
Відповідно до статті 78 Бюджетного кодексу України видатки бюджету Медвинської сільської територіальної громади за 9 місяців 2024 року проводились відповідно до помісячного розпису сільського бюджету, згідно встановлених бюджетних призначень головним розпорядникам, розпорядникам нижчого рівня та отримувачам бюджетних коштів, затверджених рішенням Медвинської сільської ради від 26.12.2023 року №720-54-VIIІ «Про місцевий бюджет Медвинської сільської територіальної громади на 2024рік» з внесеними змінами.
Наявний фінансовий ресурс дозволив забезпечити:
-
- своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ з нарахуваннями;
- оплату за спожиті бюджетними установами та організаціями енергоносії та комунальні послуги;
- оплату видатків на придбання продуктів харчування та медикаментів;
- поточні трансферти населенню;
- фінансування інших видатків, що забезпечують виконання бюджетними установами своїх функцій.
При покритті незабезпеченості, що виникла протягом бюджетного періоду використано кошти вільного залишку. Зміни заплановано з дотриманням п.22 8 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного Кодексу України та ст.46 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» щодо переліку використання вільних залишків коштів місцевих бюджетів.
Видатки загального фонду
Видатки загального фонду за звітний період 2024 року виконані в сумі 40 211 759 грн, або 90% до уточнених призначень з початку року (44 736 414 грн), із них по галузевих напрямках кошти розподіллено на:
- державне управління – 8 551 680 грн;
- заклади освіти – 18 241 937 грн;
- заклади охорони здоров'я – 2 456 881 грн;
- соціальний захист населення – 4 367 784 грн;
- культура та мистецтво – 1 912 130 грн;
- фізична культура і спорт – 110 032 грн;
- житлово-комунальне господарство – 4 135 086 грн;
- економічна діяльність – 119 729 грн;
- інша діяльність – 11 400;
- міжбюджетні трансферти – 305 100 грн.
За економічною структурою видатки на утримання установ сільської ТГ та фінансування місцевих програм та заходів характеризуються наступними показниками:
-
- видатки на заробітну плату з нарахуваннями – 28 250 059 грн, або 70,3% від загального обсягу видатків;
- предмети та матеріали – 1 011 789 грн, або 2,6%;
- продукти харчування – 825 176 грн, або 2,1%
- послуги крім комунальних – 607 948 грн, або 1,6%
- відрядження – 1 500 грн, або 0,1%
- оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 1 523 065 грн, або 3,8%
- субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям) – 6 505 610 грн, або 16,2%
- поточні трансферти органам державного управління інших рівнів – 255 100 грн, або 0,9%
- інші виплати населенню – 1 117 211 грн, або 2,8%;
- інші поточні видатки – 64 301 грн, або 0,1%;
- капітальні трансфери органам державного управління інших рівнів – 50 000 грн
Державне управління
Орган державного управління юридично, функціонально та фінансово розподіллено між 4 структурними підрозділами: Медвинська сільська рада, Відділ освіти молоді та спорту, Відділ культури та туризму, Фінансовий відділ.
Видатки на утримання органів самоврядування за 9 місяців поточного року виконані в сумі 8 551 680 грн. при уточненому плані на період (9 356 920) грн, або на 91,4%. Із загальної суми видатків направлено:
- на виплату заробітної плати з нарахуваннями — 7 997 297 грн, або 93,6% від загальної суми фінансування, (оплата праці, відпускних, лікарняних, розрахункових; нарахування на них);
- предмети та матеріали – 227 761 грн, або 2,7% ( кошти використано на: покриття кредиторської заборгованості за запчастини до службового автомобіля; придбання штампів в ЦНАП; книги реєстрації; папір; бензин; господарчі та будівельні матеріали);
- послуги крім комунальних – 108 089 грн, або 1,3% (кошти використано на: заправка картриджів, ремонт комп'ютера; обслуговування газових систем; відключення газопостачання; оплата послуг зв'язку; страхування службового автомобіля; навчання реєстратора в ЦНАП; ремонт авто; консультаційні послуги; інші послуги);
- видатки на відрядження – 1 500 грн;
- оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 152 732 грн, або 1,8% (розподіл природного газу та електрики; спожитий природній газ; спожита електрична енергія);
- інші поточні видатки – 64 301 грн, або 0,8% (рентна плата за водний об'єкт та надра; судові витрати)
Освіта
По галузі освіти кількість освітніх закладів станом на 2024 рік залишається незмінною: КЗДО «Капітошка», Бранепільська гімназія, Медвинський ліцей, Побержківська гімназія, КЗ «Медвинська музична школа». За 9 місяців поточного року видатки на утримання закладів освіти по загальному фонду використані в сумі 18 241 937 грн, що становить 93,3% до уточнених призначень на період (19 547 209 грн). З них:
-
- на виплату заробітної плати з нарахуваннями — 15 370 756 грн, або 84,3% від загальної суми фінансування (оплата праці, відпускних, лікарняних, розрахункових; нарахування на ці види виплат);
- предмети та матеріали – 769 278 грн, або 4,3% (кошти використано на придбання: талонів на дизельне паливо; сифон для мийки, господарське приладдя; запасні частини до бензопили; будівельні матеріали; розетки; кран кульовий; канцтовари; миючі та дезінфікуючі засоби; канцтовари; фільтри, навісний екран та інше);
- продукти харчування – 825 175 грн, або 4,6%
- послуги крім комунальних – 269 503 грн, або 1,5% (кошти використано на: заправка картриджів, ремонт комп'ютерів; автозапчастини; технічне обслуговування газопроводів; аналіз питної води; облаштування споруд цивільного захисту Бранепільської гімназії; послуги із збирання побутових відходів; поточний ремонт відмостки Побережківської гімназії; послуги з автомобільних перевезень; послуги охорони; медичний огляд педпрацівників; страхування; підключення електрообладнання харчоблоку )
- оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 955 115 грн., або 5,3% (розподіл природного газу та електрики; спожитий природній газ; спожита електрична енергія; дрова);
- інші виплати населенню – 52 110 грн., або 0,3%.
Охорона здоров'я
Галузь включає одну установу Комунальне некомерційне підприємство «Медвинська амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Медвинської сільської ради. До її складу входять Медвинська та Побержківська амбулаторії та три фельдшерські пункти.
По програмі фінансової підтримки закладів охорони здоров'я, що надають медичні послуги на території Медвинської територіальної громади, а саме КНП Медвинська АЗПСМ, видатки бюджету за 9 місяців поточного року склали 2 456 881 грн при уточненому плані на період 3 261 025 грн, або на 75,3%. З них:
-
- на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 1 760 228 грн, або 71,7 % від загальної суми фінансування (оплата праці, відпускних, лікарняних, розрахункових; нарахування на ці види виплат);
- предмети та матеріали – 156 619 грн, або 6,4% (паливо, будівельні та господарчі матеріали);
- послуги крім комунальних – 115 262 грн, або 4,7% (послуги по обслуговуванню опалювальних систем та підготовці до опалювального сезону);
- оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 424 772 грн, або 17,3% (розподіл природного газу та електрики; спожитий природній газ; спожита електрична енергія).
Соціальний захист та соціальне забезпечення
Видатки бюджету на соціальний захист та соціальне забезпечення населення склали 4 367 784 грн, що становить 90,6% до уточненого плану на 9 місяців 2024року (4 820 100 грн).
Згідно затвердженої рішенням ради соціальної цільової Програми «Турбота на 2024 рік» виплачено коштів на суму – 1 051 597 грн.
Виплата соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги - 101 047 грн.
На забезпечення діяльності КУ «Центр надання соціальних послуг» Медвинської територіальної громади, касові видатки склали 3 215 140 грн, а саме:
-
- на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 3 028 254 грн або 94,2% від загальної суми фінансування (оплата праці, відпускних, лікарняних, розрахункових; нарахування на ці види виплат);
- оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 186 886 грн, або 5,8% (розподіл природного газу та електрики; спожитий природній газ; спожита електрична енергія).
Культура і мистецтво
По галузі культури кількість закладів та установ станом на 2024 рік залишається незмінною. Бібліотечна діяльність включає 1 установу - Комунальний заклад «Медвинська публічна бібліотека», яка включає: Бранепільська бібліотека філія №1 КЗ "МПБ" (1 бібліотечний пункт), Побережківська бібліотека філія №2 КЗ "МПБ" (2 бібліотечні пункти), Щербашинська бібліотека філія №3 КЗ "МПБ"(2 бібліотечні пункти). Клубна система налічує 1 установу – Медвинський сільський будинок культури, який включає: 4 сільських будинки культури та 4 сільські клуби.
Видатки бюджету за 9 місяців 2024 року на галузь склали 1 912 130 грн, що становить 74,6% до уточнених призначень на період (2 563 380 грн). З них:
-
- на виплату заробітної плати з нарахуваннями — 1 743 720 грн, або 91,2% від загальної суми фінансування (оплата праці, відпускних, лікарняних, розрахункових; нарахування на ці види виплат);
- предмети та матеріали – 14 750 грн, або 0,8%
- послуги крім комунальних – 28 176 грн., або 1% (кошти використано на послуги технічного обслуговування газових систем; відключення газопостачання; послуги з приймання передплати);
- оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 125 484 грн., або 18,6% (розподіл природного газу та електрики; спожитий природній газ; спожита електрична енергія)
Фізична культура і спорт
Другий рік поспіль в бюджет громади надходить «Субвенція з місцевого бюджету на виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту «Активні парки - локації здорової України» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету» мета якої розвивати та підтримувати здоровий дух та фізичну культуру молоді громади, шляхом оплати праці координатора, що проводить заходи в місцях локацій.
Видатки бюджету за 9 місяців 2024 року на галузь склали 110 032 грн, що становить 75,5% до уточнених призначень на період (145 770 грн). З них:
-
- на виплату заробітної плати з нарахуваннями — 110 032 грн, або 100% від загальної суми фінансування (оплата праці та нарахування на оплату праці);
Житлово-комунальне господарство
На галузь «Житлово-комунальне господарство» у звітному періоді кошти використані в сумі 4 135 086 грн, що становить 95,7% до уточненого плану на 9 місяців 2024р (4 320 300 грн). З них:
-
- послуги крім комунальних – 2 625 грн, або 0,1% (оплата послуг по ремонту камер відеоспостереження),
- розрахунки за спожиті енергоносії – 102 848 грн, або 2,4% (оплата електроенергії за вуличне освітлення; подача води насосом в Побережківській свердловині)
- субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям) – 4 029 613 грн, або 97,5%.
Функцію благоустрою території громади здійснює Комунальне підприємство «Медвин Інвест» Медвинської сільської ради, згідно прийнятих радою програм, а саме:
- Програма Фінансової підтримки КП «Медвин Інвест» Медвинської сільської ради на 2024 -2026 роки. Касові видатки по якій складають 990 000 грн (витрати по ремонтах та обслуговуванню, витрати по дозволу на спец водокористування, а також адміністративні та загальновиробничі витрати);
- Програма Благоустрою населених пунктів Медвинської сільської ради на 2024-2026 роки. Касові видатки по якій складають 3 027 021 грн ( очищення від сухостійних дерев по громаді, утримання кладовищ, організація прибирання території по громаді, висадка молодих дерев, облаштування громадських вбиральнь, встановлення бетонних огорож по кладовищах громади, покращення стану ґрунтових доріг сипучими матеріалами, послуги з покосу трави, інші роботи та послуги);
- Програма організації суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт. Касові видатки склали 12 592 грн.
В цілому по програмах касові видатки розподіляються:
-
- на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 3 000 052 грн, або 60,9% від загальної суми фінансування (оплата праці, відпускних, лікарняних, розрахункових; нарахування на ці види виплат);
- предмети та матеріали – 792 882 грн, або 19,7% (кошти використано на придбання: талонів на дизельне паливо та бензин; запасні частини для легкового авто; матеріали та предмети для проведення господарських робіт);
- послуги крім комунальних – 101 679 грн, або 2,6% (кошти використано на послуги: виготовлення дозволу на спецводокористуання; бульдозера; ремонт радіатора охолодження трактора МТЗ; ремонт мотокоси Штіль)
- інші видатки – 135 000 грн, або 3,4% (кошти використано на сплату ПДВ);
Економічна діяльність
По галузі «Економічна діяльність» у звітному періоді касові видатки становлять 119 729 грн, що становить 33,1% до уточненого плану на 9 місяців 2024р. (361 610 грн).
Касові видатки виконані по напрямах:
- послуги крім комунальних – 100 613 грн, або 84,1% від загальної суми фінансування
- (згідно програми інформатизації кошти використано на: виготовлення електронних ключів; оплату доступу до ліцензійних робочих програм необхідних для здійснення операційної діяльності: «Соната», технічна підтримка освітнього сайту, розробка технічної документації із землеустрою).
- субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям) – 19 116 грн, або 16% (видатки на утримання автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури)
Інша діяльність
По галузі «Інша діяльність» у звітному періоді касові видатки становлять 11 400 грн, що становить 20,7% до уточненого плану на 9 місяців 2024р. (55 000 грн).
Касові видатки виконані по напрямах:
- послуги крім комунальних – 11 400 грн послуги з ремонту системи сповіщення.
Міжбюджетні трансферти
За 9 місяців 2024 року касові видатки по міжбюджетних трансфертах становлять 305 100 грн, що становить 100% до уточненого плану на 9 місяців 2024 р (305 100 грн).
93 100 грн передано трансферт до бюджету Богуславської міської територіальної громади згідно «Програми збереження архівних фондів Медвинської територіальної громади на 2024-2026 роки».
212 000 грн передано субвенцію з місцевого бюджету державному бюджету для забезпечення витрат на придбання пального, страхування та ремонт службового автомобіля, капітальний ремонт приміщення поліцейської станції згідно «Програми профілактики правопорушень «Безпечна громада» на 2023-2026 роки».
3. Цілі, напрямки та пріоритети економічного, соціального і культурного розвитку у 2025 -2026 роках
Головна ціль Програми є забезпечення гідних умов життя та добробуту населення громади на основі стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу, забезпечення енергоефективності об’єктів соціальної сфери, нарощування потенціалу реального сектору економіки, активізації інвестиційної діяльності, поліпшення якості надання послуг та підвищення матеріального добробуту громадян.
Громада відкрита для співпраці, до налагодження контактів, що створять передумови для економічного та соціального розвитку, готові вчитися і реалізовувати нові перспективні проекти, працювати системно, бути послідовними в розвитку, завжди прагнути кращого для громади і також готові відстоювати свої інтереси серед інших громад.
Досягнення цієї мети передбачає реалізацію таких пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку Медвинської громади у 2025-2026 роках:
Розвиток людського потенціалу за рахунок:
- надання якісних та доступних освітніх послуг;
- підвищення рівня надання медичної допомоги;
- створення умов для розвитку фізичної культури та спорту;
- розвитку культурного та духовного середовища, збереження та популяризації культурної спадщини;
- надання якісних та доступних послуг соціально незахищеним верствам населення;
- розвитку молодіжної інфраструктури, підтримки проектів національно-патріотичного виховання;
- надання підтримки дітям та сім’ям;
- удосконалення системи надання адміністративних послуг;
- покращення екологічної ситуації в громаді, удосконалення системи поводження з твердими побутовими відходами.
Розвиток інноваційно-орієнтованих галузей економіки.
Сталий розвиток територій населених пунктів і громади завдяки:
-
- забезпеченню надходжень податків та платежів до сільського бюджету;
- містобудівній діяльності;
- розвитку дорожнього господарства.
3.1. Розвиток людського потенціалу
3.1.1 Пріоритетні напрями та завдання в сфері освіти є:
- підвищення якості освіти в громаді, її орієнтація у європейський освітній простір з урахуванням державної політики у сфері освіти;
- забезпечення доступу до дошкільної освіти дітям відповідного віку незалежно від місця проживання, соціального походження, матеріального забезпечення;
- продовження реалізації заходів Програми розвитку системи освіти Медвинської сільської територіальної громади Білоцерківського району Київської області на 2024-2027 роки;
- продовження реалізації заходів Стратегії розвитку Бранепільської гімназії Білоцерківського району Київської області на 2024-2025 навчальний рік;
- продовження реалізації заходів Стратегії розвитку Побережківської гімназії Білоцерківського району Київської області на 2024-2026 роки
- створення сучасного, розвивального, безпечного, комфортного освітнього середовища, яке сприяє збереженню та зміцненню здоров’я і підвищенню рухової активності дітей та захисту їх від небезпек;
- пошук і реалізація сучасних ефективних моделей виховання, спрямованих на формування системи цінностей особистості, адекватних актуальним завданням розбудови суспільства в Україні;
- посилення мотивації вчителя до професійного зростання, забезпечення умов для підвищення кваліфікації за різними формами;
- сприяння інноваційному розвитку освітніх процесів, кадровому забезпеченню шкіл, налагодженню ефективної співпраці закладів освіти між собою;
- підвищення рівня забезпечення транспортними послугами учнів та педагогічних працівників до місць навчання, роботи і додому;
- розбудову системи здорового харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок;
- впровадження інноваційних технологій, демократичних підходів в організації освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами, їх психолого-педагогічного, медико-соціального супроводу, забезпеченню архітектурної доступності загальноосвітніх навчальних закладів громади відповідно до потреб дітей.
3.1.2. Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері медичного обслуговування є:
- підвищення якості та доступності надання медичної допомоги населенню Медвинської територіальної громади;
- продовження реалізації заходів Програми фінансової підтримки КНП «Медвинська АЗПСМ» Медвинської сільської ради на 2024- 2026 роки
- продовження реалізації заходів Програми підготовки медичних кадрів для закладів охорони здоров’я Медвинської територіальної громади на 2022-2026 роки
- запровадження медичних стандартів (уніфікованих клінічних протоколів) надання медичної допомоги у профілактичних заходах для збереження здоров’я громадян;
- профілактика, рання діагностика, розвиток первинної медико-санітарної допомоги;
- зменшення рівня смертності працездатного населення;
- забезпечення населення пільговими медикаментами, інсуліном, наркотичними засобами за призначенням;
- проведення роботи з пропаганди здорового способу життя та формування громадської думки щодо нетерпимості до таких шкідливих звичок як алкоголізм, наркоманія, тютюнопаління, статева нерозбірливість;
- поліпшення матеріально-технічної бази КНП «Медвинська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини» Медвинської сільської ради, Побережківськівської амбулаторії ЗПСМ, фельдшерсько-акушерські пункти шляхом залучення різних джерел фінансування.
3.1.3. Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері фізичної культури та спорту є:
- Реалізації заходів Програми розвитку фізичної культури і спорту на території Медвинської сільської територіальної громади Білоцерківського району Київської області на 2025-2027 роки затвердженої рішенням Медвинської сільської ради від 20.11.2024 року №861-64-VІIІ.
- проведення інформаційно-просвітницьких заходів серед різних верств населення громади з метою популяризації оздоровчої рухової активності, здорового способу життя;
- створення умов для максимальної реалізації здібностей обдарованих дітей та молоді, в тому числі і молоді з інвалідністю, у дитячо-юнацькому віці;
- будівництво стадіону для міні-футболу із штучним покриттям по вулиці Олександра Василенка, 11 в с. Медвин на базі Медвинського ліцею Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області;
- будівництво спортивних об’єктів по вулиці Шевченка, 15 в селі Медвин.
- Будівництво майданчика для волейболу на стадіоні в центрі села Бране Поле;
- Будівництво спортивної площадки (поле для міні-футболу та баскетболу) с. Медвин вул. Богуславська;
- Будівництво спортивних об’єктів с. Бране Поле, вул. Центральна 11.
3.1.4. Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері розвитку культури та туризму є:
- сприяти збереженню культурної спадщини та зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури та мистецьких колективів громади;
- здійснення заходів із охорони і збереження об’єктів культурної спадщини на території громади;
- продовження реалізації Програми розвитку туризму в Медвинській територіальній громаді на 2021-2026 роки;
- продовження реалізації Програми розвитку культури в Медвинській територіальній громаді на 2021-2025 роки;
- продовження реалізації Програми «Охорона та збереження об’єктів культурної спадщини Медвинської сільської ради на 2023 – 2027 роки»
- розробка цікавих туристичних продуктів/маршрутів, привабливих туристичних подій для різних цільових аудиторій;
- Посилювати краєзнавчу роботу та проводити заходи, спрямовані на збереження національних традицій та обрядів, мистецтва та самобутніх ремесл на базі закладів культури на території територіальної громади.
3.1.5. Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері соціального захисту населення є:
- продовження реалізації заходів цільової Програми Медвинської територіальної громади «Турбота» на 2025 рік;
- створення умов для надання всебічної соціальної допомоги найбільш вразливим верствам населення;
- підтримка жителів Медвинської громади, які опинилися в складних життєвих обставинах;
- надання всіх видів державної допомоги для сімей з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю за адресною спрямованістю;
- забезпечення соціальної підтримки громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- забезпечення соціальної підтримки внутрішньо переміщеним особам;
- забезпечення соціального захисту громадян – мобілізованих на військову службу, учасників АТО/OOC та членів їхніх родин;
- підвищення якості соціального обслуговування громадян похилого віку, осіб з інвалідністю в КЗ «Центр надання соціальних послуг» Медвинської сільської ради;
- сприяти ветеранам війни, демобілізованим особам та членам їхніх сімей у реалізації їхніх можливостей, прав, соціальних гарантій на шляху переходу від військової служби до цивільного життя.
3.1.6. Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері розвитку молодіжної інфраструктури є:
- створення та сприяння функціонуванню молодіжної ради громади;
- розширення мережі молодіжної інфраструктури громади;
- залучення молоді до активної участі у національно-культурному житті громади, збереженні звичаїв та традицій українського народу;
- формування здорового способу життя як важливої складової розвитку та виховання людини, підготовки її до високопродуктивної праці, захисту Батьківщини та організації змістовного дозвілля;
- сприяння зацікавленості молоді у службі у Збройних Силах України, готовності до захисту України та виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України;
- підвищення кваліфікацій і компетентностей активної молоді, залучення її до реалізації проектів на території Медвинської громади, розширення участі у розвитку громади шляхом використання неформальної освіти та проведення різноспрямованих на розвиток молоді семінарів, тренінгів, форумів, конференцій тощо;
- заснування конкурсів проектів для молоді за рахунок коштів місцевих бюджетів.
3.1.7. Пріоритетними напрямами та завданнями в питаннях підтримки сім’ї та дітей є:
- реалізація заходів Програма надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку, які проживають на території Медвинської сільської ради на 2021-2025 рр.;
- забезпечення конституційних прав дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;
- забезпечення реалізації заходів спрямованих на захист та підтримку осіб, сімей і дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах чи потребують особливої соціальної уваги та підтримки;
- удосконалення механізмів здійснення профілактики негативних проявів наркоманії, алкоголізму та правопорушень серед дітей та їхніх батьків.
3.1.8. Пріоритетними напрямами та завданнями удосконалення системи надання адміністративних послуг є:
- запровадження нових підходів до сервісного обслуговування населення з надання адміністративних послуг на території громади;
- організація дистанційного навчання для посадових осіб, адміністраторів ЦНАПу та старост громади щодо документального та організаційно-технічного забезпечення надання адміністративних послуг;
- підвищення рівня ресурсного забезпечення центру, у тому числі шляхом залучення коштів державного бюджету у вигляді субвенції на розвиток ЦНАПу, коштів Державного фонду регіонального розвитку, а також співпраці з міжнародними програмами й проектами, громадськими об’єднаннями;
- розвиток каналів доступу та створення на базі ЦНАПу, бібліотек робочих місць для громадян з метою організації навчання та безпосереднього доступу до електронних сервісів.
3.1.9. Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері екологічної безпеки, удосконалення системи поводження з твердими побутовими відходами, інфраструктури є:
- продовження реалізації заходів Програма охорони навколишнього природного середовища Медвинської територіальної громади на 2021-2025 роки;
- Реалізація заходів Програми боротьби з амброзією полинолистою на території Медвинської територіальної громади на 2025 – 2027 роки;
- Реалізація заходів Програми поводження з відходами на території Медвинської територіальної громади на 2025-2027 роки;
- впровадження роздільного збору твердих побутових відходів шляхом просвітницької діяльності про сортування ТПВ, впровадження сортування відходів у закладах освіти;
- заходи з охорони підземних вод та ліквідація джерел їх забруднення;
- паспортизація водойм;
- заходи щодо відновлення і підтримання санітарного стану водойм;
- здійснення заходів по очищенню, відновленню земель засмічених промисловими, побутовими та іншими відходами.;
- заходи з озеленення , благоустрою населених пунктів;
- ліквідація стихійних сміттєзвалищ твердих побутових відходів;
- формування екологічної культури населення.
3.2 Розвиток інноваційно-орієнтованих галузей економіки.
3.2.1 Успішне виконання функцій та завдань місцевого самоврядування неможливе без належного фінансового забезпечення. Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів є податки, зокрема місцеві податки та збори, що є матеріальною й фінансовою основою місцевого самоврядування. Основними напрямками та завданнями в частині забезпеченості надходжень податків є:
- продовження реалізації Програма залучення нових платників податків до бюджету Медвинської сільської територіальної громади на 2021-2025 роки затвердженої рішення Медвинської сільської ради від 09.04.2021 № 181-10-VIII
- розвиток власних ресурсних баз шляхом залучення інвестицій в промисловий та логістичний комплекс громади, розвиток малого підприємництва, впровадження енерго- та ресурсоощадних технологій у всіх сферах життєдіяльності громади,;
- підвищення ефективності використання бюджетних коштів;
- підвищення ефективності бюджетного процесу та фінансової дисципліни.
3.2.2 З метою ефективного і раціонального планування територій, розвитку інженерної та соціальної інфраструктури, сталого та гармонійного розвитку громад на 2024-2025 роки заплановані такі основні завдання та заходи:
-
- продовження реалізації Програма розроблення та внесення змін до містобудівної документації населених пунктів Медвинської сільської ради на 2021-2025 роки та продовження терміну дії містобудівної документації, затвердженої рішенням Медвинської сільської ради затвердженої;
- підготовка матеріалів для затвердження комплексного плану просторового розвитку територій Медвинської територіальної громади;
- організація розроблення схем планування територій Медвинської територіальної громади, містобудівної документації (детальних планів територій) для розміщення головних інфраструктурних об’єктів, з врахуванням інвестиційної привабливості територій, розвитку малого і середнього бізнесу і створення нових робочих місць;
- визначення i раціональне розташування територій житлової та громадської забудови, промислових, рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих, історико-культурних та інших територій i об'єктів, в тому числі й об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури.
- розроблення геоінформаційної системи ведення містобудівного кадастру та містобудівного моніторингу;
- розроблення нормативно-технічного та методичного забезпечення ведення містобудівного кадастру та містобудівного моніторингу;
- створення наборів базових геопросторових даних геоінформаційної системи містобудівного кадастру;
- ведення і підтримка системи геоінформаційної системи містобудівного кадастру та містобудівного моніторингу.
3.2.3 З метою активізації роботи щодо утримання доріг громади в належному технічному стані, поліпшення якості дорожнього покриття автодоріг передбачені такі основні завдання та заходи:
- виконання робіт з капітального та поточного ремонтів доріг місцевого значення територіальної громади методом влаштування поверхневих обробок покриття доріг з використанням новітніх технологій, виконання робіт із застосуванням в’яжучих матеріалів на основі високоякісних бітумів та інших дорожньо-будівельних матеріалів вітчизняного виробництва;
- виконання профілактичних робіт шляхом грейдерування узбіччя доріг, розчистка узбіччя доріг від лісонасаджень та інше;
- встановлення засобів організації дорожнього руху (знаки, покажчики, назви населених пунктів);
- облаштування майданчиків для зупинки транспортних засобів, встановлення додаткових майданчиків для зупинки;
- підвищення рівня безпеки дорожнього руху та покращення стану дорожньої мережі громади.
-
-
- Джерела фінансування заходів з економічного та соціального розвитку громади на 2025-2026 роки.
-
Реалізацію заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку Медвинської територіальної громади на 2025-2026 роки передбачається здійснювати за рахунок власного бюджету сільської ради, коштів Державного фонду регіонального розвитку, субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, обласного бюджету в межах видатків, що передбачені для головних розпорядників бюджетних коштів, відповідальних за їх виконання, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
Передбачається, що у 2025-2026 роках в Медвинській територіальній громаді здійснюватиметься реалізація близько 34 комплексних та цільових програм (Додаток №1).
Додаток №1
до Програми соціально-економічного і культурного розвитку Медвинської ТГ на 2025-2026 рр.
Перелік цільових програм Медвинської сільської ради,
які передбачається фінансувати у 2025-2026 роках
№ з/п |
Назва програми |
Назва документа, яким затверджена програма |
Термін дії (роки) |
Виконавець програми |
1 |
Програма охорони навколишнього природного середовища Медвинської територіальної громади на 2021-2025 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 22.09.2021 № 335-20-VIII |
2021-2025 |
Медвинська сільська рада, КП «Медвин Інвест» Медвинської сільської ради |
2 |
Програма інформатизації Медвинської територіальної громади на 2022 - 2025 рок |
Рішення Медвинської сільської ради від 12.11.2021 № 404-21-VIII |
2022-2025 |
Медвинська сільська рада, відділ освіти, молоді та спорту Медвинської сільської ради, відділ культури та туризму Медвинської сільської ради, фінансовий відділ Медвинської сільської ради, комунальне некомерційне підприємство «Медвинська амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Медвинської сільської ради |
3 |
Програма придбання, оренди житла у Медвинській територіальній громаді на 2021-2025 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 26.07 2021 № 297-16-VІІІ |
2021-2025 |
Медвинська сільська рада, сектор з питань житловокомунального та благоустрою Медвинської сільської ради |
4 |
Програма розроблення та внесення змін до містобудівної документації населених пунктів Медвинської сільської ради на 2021-2025 роки та продовження терміну дії містобудівної документації |
Рішення Медвинської сільської ради від 26.07.2021 № 287-16-VIII |
2021-2025 |
Медвинська сільська рада
|
5 |
Програма енергозбереження та енергоефективності Медвинської територіальної громади на 2021-2025 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 11.06.2021 № 243-15-VIII |
2021-2025 |
Медвинська сільська рада , відділ освіти, молоді та спорту Медвинської сільської ради; відділ культури та туризму Медвинської сільської ради»; КНП «Медвинська АЗПСМ» Медвинської сільської ради |
6 |
Програма розроблення землевпорядної та іншої документації, регулювання та розвитку земельних відносин на території Медвинської територіальної громади на 2021-2025 роки |
Рішення Медвинської сільської від 11.06.2021 № 242-15-VIII |
2021-2025 |
Медвинська сільська рада, відділ освіти, молоді та спорту Медвинської сільської ради, відділ культури та туризму Медвинської сільської ради.КНП «Медвинська АЗПСМ» Медвинської сільської ради |
7 |
Програма розвитку туризму в Медвинській територіальній громаді на 2021-2026 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 28.05.2021 № 232-14-VIII |
2021-2026 |
Відділ культури та туризму Медвинської сільської ради. |
8 |
Програма розвитку культури в Медвинській територіальній громаді на 2021-2025 роки |
Рішенням Медвинської сільської ради від 28.05.2021 № 233-14-VIII |
2021-2025 |
Відділ культури та туризму Медвинської сільської ради |
9 |
Програма надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку, які проживають на території Медвинської сільської ради на 2021-2025 рр. |
Рішення Медвинської сільської ради від 12.05.2021 № 203-13-VIII |
2021-2025 |
Відділ освіти, молоді та спорту Медвинської сільської ради |
10 |
Програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Медвинської територіальної громади на 2021-2025 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 12.05.2021 № 202-13-VIII |
2021-2025 |
Відділ господарського забезпечення та цивільного захисту населення сільської ради, Богуславський РС ГУДСНС України у Київській області |
11 |
Програма залучення нових платників податків до бюджету Медвинської сільської територіальної громади на 2021-2025 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 09.04.2021 № 181-10-VIII |
2021-2025 |
Медвинська сільська рада |
12 |
Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді Медвинської сільської територіальної громади на 2022-2025 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 28.01.2022 № 473-27-VІIІ |
2022-2025 |
Відділ освіти, молоді та спорту Медвинської сільської ради |
13 |
Програма підготовки медичних кадрів для закладів охорони здоров’я Медвинської територіальної громади на 2022-2026 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 01.07.2022 № 531-33-VIII |
2022-2025 |
КНП «Медвинська АЗПСМ» Медвинської сільської |
14 |
Програма «Охорона та збереження об’єктів культурної спадщини Медвинської сільської ради на 2023 – 2027 роки» |
Рішення Медвинської сільської ради від 01.03.2023 № 605-40-VІIІ |
2023-2027 |
Відділ культури та туризму Медвинської сільської ради |
15 |
Програма розвитку житлово-комунального господарства Медвинської сільської територіальної громади на 2023-2025 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 05.05.2023 № 616-43-VІIІ |
2023-2025 |
Сектор з питань житлово-комунального господарства та благоустрою |
16 |
Програма профілактики правопорушень «Безпечна громада» на 2023-2026 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 05.07.2023 № 629-45-VІIІ |
2023-2026 |
Медвинська сільська рада |
17 |
Програма фінансової підтримки КНП «Медвинська АЗПСМ» Медвинської сільської ради на 2024- 2026 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 10.11.2023 № 681-51-VIIІ |
2024-2026 |
Комунальне некомерційне підприємство «Медвинська амбулаторія загальної практики сімейної медицини" Медвинської сільської ради |
18 |
Програма благоустрою населених пунктів Медвинської сільської ради на 2024-2026 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 10.11.2023 № 680-51-VIIІ |
2024-2026 |
КП «Медвин –інвест» |
19 |
Програма збереження архівних фондів Медвинської територіальної громади на 2024-2026 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 20.12.2023 № 709-53-VIIІ |
2024-2026 |
Медвинська сільська рада |
20 |
Програма забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури, підвищення стійкості до кризових ситуацій на 2024-2025 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 20.12.2023 № 708-53-VIIІ |
2024-2025 |
Сектор з питань житлово-комунального господарства та благоустрою |
21 |
Програма «Підтримка обдарованих дітей Медвинської громади на 2024-2025 роки» |
Рішення Медвинської сільської ради від 20.12.2023 № 707-53-VIIІ |
2024-2025 |
Відділ освіти, молоді та спорту Медвинської сільської ради |
22 |
Програма фінансової підтримки комунального підприємства «Медвин - інвест» Медвинської сільської ради на 2024- 2026 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 20.12.2023 № 719-53-VIIІ |
2024-2026 |
КП «Медвин –інвест» |
23 |
Програма сприяння розвитку волонтерства на території Медвинської сільської територіальної громади на 2024-2026 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 24.05.2024 № 767-58-VIIІ |
2024-2026 |
Відділ соціальної та ветеранської політики |
24 |
Програма підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2025-2026 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 31.10.2024 № 837-63-VIIІ |
2025-2026 |
Відділ соціальної та ветеранської політики |
25 |
Програма організації суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт, у Медвинській сільській раді на 2025-2027 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 31.10.2024 № 836-63-VIIІ |
2025-2027 |
КП «Медвин –інвест» |
26 |
Цільова Програма Медвинської територіальної громади «Турбота» на 2025 рік |
Рішення Медвинської сільської ради від 31.10.2024 № 839-63-VIIІ |
2025 |
Відділ соціальної та ветеранської політики |
27 |
Програма мобілізаційної підготовки та забезпечення заходів, пов’язаних із проведенням мобілізації на території Медвинської сільської територіальної громади на 2025-2026 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 31.10.2024 № 835-63-VIIІ |
2025-2026 |
Відділ цивільного захисту населення, мобілізаційної роботи та господарського забезпечення |
28 |
Програма боротьби з амброзією полинолистою на території Медвинської територіальної громади на 2025 – 2027 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 31.10.2024 № 834-63-VIIІ |
2025-2027 |
КП «Медвин –інвест» |
29 |
Програма поводження з відходами на території Медвинської територіальної громади на 2025-2027 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 31.10.2024 № 833-63-VIIІ |
2025-2027 |
Медвинська сільська рада, КП «Медвин –інвест». |
30 |
Програма відзначення державних, регіональних та професійних свят, ювілейних, пам’ятних та знаменних дат, заохочення за заслуги перед Медвинською сільською територіальною громадою, здійснення представницьких та інших заходів на 2025-2027 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 31.10.2024 № 822-63-VIIІ |
2025-2027 |
Відділ культури та туризму Медвинської сільської ради |
31 |
Програма підтримки Збройних сил України на 2025 рік |
Рішення Медвинської сільської ради від 31.10.2024 № 821-63-VIIІ |
2025 |
Медвинська сільська рада |
32 |
Програма розвитку системи освіти Медвинської сільської територіальної громади Білоцерківського району Київської області на 2024-2027 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 31.10.2024 № 819-63-VIIІ |
2024-2027 |
Відділ освіти, молоді та спорту Медвинської сільської ради |
33 |
Програма розвитку фізичної культури і спорту на території Медвинської сільської територіальної громади Білоцерківського району Київської області на 2025-2027 роки |
Рішення Медвинської сільської ради від 20.11.2024 № 861-64-VІIІ |
2025-2027 |
Відділ освіти, молоді та спорту Медвинської сільської ради |
34 |
Програма для кривдників на 2025-2027 роки у Медвинській сільській територіальній громаді |
Рішення Медвинської сільської ради від 20.11.2024 № 860-64-VІIІ |
2025-2027 |
КУ «Центр надання соціальних послуг» Медвинської сільської ради |
Додаток № 2
до Програми соціально-економічного і культурного розвитку Медвинської ТГ на 2025-2026 рр.
Перелік завдань і заходів
Програми соціально-економічного та культурного розвитку Медвинської сільської територіальної громади на 2025-2026 роки
Назва проекту |
Обсяг фінансування, тис.грн. |
|
Розвиток медичної галузі |
||
1 |
Капітальний ремонт частини елементів покрівлі будівлі КНП «Медвинська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини» Медвинської сільської ради. |
3987,68 |
2 |
Капітальний ремонт по заміні віконних блоків на енергозберігаючі у будівлі КНП «Медвинська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини» Медвинської сільської ради |
1969,335 |
3 |
Внутрішній водопровід та каналізація Реконструкція Медвинської дільничної лікарні |
150,0 |
4 |
Реконструкція системи газопостачання котельні амбулаторії ЗПСМ за адресою: вулиця Ярослава Мудрого 66 в с.Побережка |
150,0 |
5 |
Розробка проектної документації та Реконструкція системи газопостачання ФАП с. Дмитренки |
100,0 |
6 |
Капітальний ремонт вхідної групи амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Побережка КНП «Медвинська АЗПСМ» |
843,323 |
7 |
Благоустрій прилеглої території біля будівлі ФАП (встановлення огорожі, облаштування сходів, тротуарної доріжки, обмостки) с. Щербащенці |
80,0 |
8 |
Встановлення (ремонт) відливу на даху будівлі ФАП с. Щербащенці. |
40,0 |
Безпека життєдіяльності та цивільний захист |
||
9 |
Поточний ремонт припливної та витяжної вентиляції захисної споруди цивільного захисту «ПРУ138545» в Київська обл., Білоцерківський р-н, с.Побережка, вул Я.Мудрого 66, 125-РП-23 |
454,728 |
Розвиток культурного та духовного середовища, туристичного потенціалу |
||
10 |
Заміна віконних блоків та дверей на енергозберігаючі у Будинку культури та бібліотеці (вул. Центральна, с. Бране Поле) |
120,0 |
11 |
Збереження і розвиток історико – культурної та духовної спадщини. |
160,0 |
12 |
Оновлення, наповнення матеріально-технічної бази закладів культури громади. |
1712,5 |
13 |
Проведення капітального та поточного ремонтів закладів культури с. Медвин, с. Побережка, с. Митаївка, с. Закутинці, с. Дібрівка, с. Бране Поле, с. Дмитренки, с. Щербашинці, с. Гута |
7675,0 |
14 |
Проведення капітального та поточного ремонту покрівлі сільських будинків культури с. Бране Поле, с. Дібрівка, с. Закутинці, с. Гута та бібліотеки с. Дмитренки |
2575,0 |
15 |
Встановлення, реконструкція/капремонт опалювальної систем у закладах культури с. Медвин, с. Побережка, с. Митаївка, с. Закутинці, с. Дібрівка, с. Бране Поле, с. Дмитренки, с. Щербашинці, с. Закутинці |
4225,0 |
16 |
Заміна проводки електросистеми у закладах культури с. Медвин, с. Побережка, с. Митаївка, с. Закутинці, с. Дібрівка, с. Бране Поле, с. Дмитренки, с. Щербашинці, с. Закутинці |
1092,5 |
17 |
Розвиток зеленого туризму на території громади |
1950,0 |
18 |
Перекриття крівлі в газовій котельні Будинку культури с. Медвин |
100,0 |
19 |
Поповнення бібліотечних фондів |
140,0 |
20 |
Встановлення каналізаційної системи, підведення води та встановлення туалетів в закладах культури Медвинської територіальної громади |
1520,0 |
21 |
Забезпечення сценічними костюмами колективи художньої самодіяльності закладів культури Медвинської територіальної громади |
225,0 |
22 |
Забезпечення протипожежними системами та інвентарем закладів культури Медвинської територіальної громади |
1150,0 |
23 |
Побудова дороги з твердим покриттям та розвиток інфраструктури біля Тотохи |
4325,0 |
24 |
Облаштування зон відпочинку біля водоймищ сіл Бране Поле, Дібрівка, Медвин, Дмитренки, Щербашинці, Побережка. |
300,0 |
25 |
Облаштування паркової зони в центрі села Медвин |
437,5 |
Якісна освіта для всіх |
||
26 |
Капітальний ремонт покрівлі з утепленням горищного перекриття Медвинського ліцею за адресою: Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Медвин, вул. О.Василенка, будинок 10. |
7950,0 |
27 |
Придбання шкільних автобусів |
7925,0 |
28 |
Реконструкція котельні Медвинського ліцею з заміною твердлпаливного котла за адресою: Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Медвин, вул. О.Василенка, будинок10 |
1415,875 |
29 |
Переобладнання котельні Побережківської гімназії на альтернативні види палива за адресою Київська обл,, Білоцерківський р-н, вул. Ярослава Мудрого, будинок 55. |
2937,5 |
30 |
Капітальний ремонт приміщень Медвинського ліцею по монтажу системи автоматичної пожежної сигналізації, системи оповіщення людей про пожежу та обробки дерев'яних конструкцій горищ вогнебіозахисним розчином за адресою: Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Медвин, вул. О.Василенка, будинок10. |
1596,25 |
31 |
Капітальний ремонт приміщень Побережківської гімназії по монтажу системи автоматичної пожежної сигналізації, системи оповіщення людей про пожежу та обробки дерев'яних конструкцій горищ вогнебіозахисним розчином за адресою Київська обл,, Білоцерківський р-н, вул. Ярослава Мудрого, будинок 55. |
1525,875 |
32 |
Капітальний ремонт приміщень Бранепільської гімназії по монтажу системи автоматичної пожежної сигналізації, системи оповіщення людей про пожежу та обробки дерев'яних конструкцій горищ вогнебіозахисним розчином за адресою: Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Бране Поле вул. Перемоги будинок 12-А. |
1125,5 |
33 |
Капітальний ремонт санвузлів Медвинського ліцею Медвинської сільської ради Київської області за адресою: Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Медвин, вул. Олександра Василенка, будинок10. |
2403,125 |
Відновлення інфраструктури та житлове будівництво |
||
34 |
Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в населеному пункті с. Коряківка, вулиця Перемоги, від КТП-107 |
205,625 |
35 |
Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в населеному пункті с. Коряківка, вулиця Перемоги, провулок Степовий від КТП-108 |
428,125 |
36 |
Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в населеному пункті с. Закутинці, вулиця Марка Вовчка, провулок Сошенка від КТП-177 |
297,0 |
37 |
Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в населеному пункті с. Софійка вулиця Софіївська від КТП-194 |
328,0 |
38 |
Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в населеному пункті с. Митаївка: вул. Молодіжна; вул. Хоменки; вул. Кислинки; вул. Козярівська; вул. Левада; вул. Куток; вул. Мелниківка. |
3062,5 |
39 |
Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в населеному пункті с. Медвин, вулиця Миколія, вулиця Першотравнева від КТП-153 |
328,0 |
40 |
Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в населеному пункті с. Медвин, вулиця Першотравнева |
283,725 |
41 |
Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в населеному пункті с. Медвин вулиця Шевченка від КТП-82, провулок Набережний від КТП-292 |
291,375 |
42 |
Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в населеному пункті с. Медвин: вул. Набережна; вул. Соборна; вул. Миколія; вул. Зруби; вул. Червінська; вул. Капецівка; вул. Київська; вул. Хрещатик; вул. Лісова; вул. Богуславська; вул. Шевченка. |
5437,5 |
43 |
Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в населеному пункті с. Бране Поле: вул. Остапа Вишні; вул. Перемоги; вул. Віталія Підлубного - вул. Подільська; вул. Тараса Шевченка - вул. Вишнева. |
437,5 |
44 |
Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в населеному пункті с. Дмитренки: вул. Берегова; вул. Садова; вул. Лісова; вул. Красилівка; вул. Тараса Шевченка. |
2700,0 |
45 |
Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в населеному пункті с. Гута: вул. Тараса Шевченка; вул. М. Диченка; вул. Вишнева; пров. Котолупівський. |
1787,5 |
46 |
Капітальний ремонт мережі вуличного освітлення с. Щербашинці |
600,0 |
47 |
Капітальний ремонт східців в адмінбудинку (вул. Центральна, с. Бране Поле) |
80,0 |
48 |
Капітальний ремонт адмінбудинку (вул. Л.Українки, 16, с.Дмитренки) |
140,0 |
49 |
Капітальний та поточний ремонт адмінбудівель територіальної громади з використанням енергозберігаючих технологій |
5125,0 |
50 |
Ремонт гідроспоруди та греблі біля ставка «Старенький» в с. Щербашинці |
100,0 |
51 |
Облаштування майданчику для торгівлі у с. Побережка |
50,0 |
52 |
Облаштування нових та утримання існуючих зупинок громадського транспорту |
700,0 |
Розвиток дорожнього господарства |
||
53 |
Капітальний ремонт дороги вул. Набережна с. Медвин Білоцерківського району Київської області |
3937,5 |
54 |
Поточний ремонт доріг комунальної власності (ямковий ремонт доріг, облаштування обочин) в населених пунктах громади с. Медвин, с. Дібрівка, с. Побережка, с. Красногородка, с. Закутинці, с. Софійка, с. Бране Поле, с. Митаївка, с. Дмитренки, с. Гута, с. Коряківка, с. Щербашинці. |
3600,0 |
55 |
Капітальний ремонт доріг в с. Дмитренки, с. Гута, с. Коряківка |
5087,5 |
56 |
Капітальний ремонт доріг в с. Бране Поле |
1650,0 |
Удосконалення системи надання адміністративних послуг |
||
57 |
Благоустрій території прилеглої до будівлі Дія Центру, розташованого за адресою: с. Медвин, вул. Шевченка 1-А |
150,0 |
58 |
Закупівля станції для оформлення та видачі паспортних документів |
700,0 |
Розвиток фізичної культури та спорту |
||
Встановити майданчик для волейболу на стадіоні в центрі села Бране Поле, Білоцерківського р-н, Київської обл. |
212,5 |
|
60 |
«Будівництво стадіону для міні-футболу із штучним покриттям по вулиці Олександра Василенка, 11 в с. Медвин на базі Медвинського ліцею Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області». |
2051,375 |
61 |
Будівництво спортивних об’єктів по вулиці Шевченка 15, с. Медвин, Білоцерківського району Київської області. |
7062,5 |
62 |
Будівництво спортивної площадки (поле для міні-футболу та баскетболу) с. Медвин вул. Богуславська, Білоцерківського р-ну, Київської обл. |
1350,0 |
63 |
Будівництво спортивних об’єктів с. Бране Поле, вул. Центральна 11 |
1093,75 |
Інші направлення завдань та заходів |
||
64 |
Забезпечення екологічного збирання, перевезення, зберігання, оброблення і утилізації відходів на території Медвинської громади. |
3650,0 |
65 |
Придбання для потреб громади бульдозер ТД-75, мінітрактор, трактора (МТЗ-82), інвентаря для викошування кущів, |
2337,5 |
66 |
Розробку технічної документації щодо оцінки земель Медвинської сільської територіальної громади |
99,0 |
67 |
Розробка комплексного плану просторового розвитку території громади |
12138,0 |
68 |
Виготовлення паспортів водних об’єктів громади |
200,0 |
69 |
Розробка документації із землеустрою щодо інвентаризації земель |
100,0 |
70 |
Встановлення бетонної огорожі вздовж кладовищ, утримання кладовищ |
640,0 |
71 |
Санітарне очищення та оновлення зелених насаджень |
940,0 |
72 |
Утримання та облаштування парків, скверів, рекреаційних площадок |
1400,0 |
73 |
Облаштування, утримання дитячих майданчиків |
590,0 |
Секретар виконавчого комітету Людмила ОГНИСТА