Медвинська громада
с.Медвин, Білоцерківський район, Київська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Рішення ради №937 «Про звіти старост Медвинської сільської територіальної громади про підсумки роботи за 2024 рік»

Кількість переглядів: 19
Скликання: VIII скликання
Сесія: 71 сесія 26.03.2025
Тип документу: Рішення ради
Дата прийняття: 26.03.2025
Дата оприлюднення: 28.03.2025
Номер документу: 937
Назва документу: Про звіти старост Медвинської сільської територіальної громади про підсумки роботи за 2024 рік
Прикріплені файли:
  1. Файл 1 (0.47 МБ)

 

МЕДВИНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  1. сесія VIII скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 26 березня 2025 року                 с. Медвин                                         937

 

 

Про звіти старост Медвинської сільської територіальної громади про підсумки роботи за 2024 рік

 

Заслухавши звіти старост Медвинської сільської територіальної громади про підсумки роботи за 2024 рік, керуючись пунктом 6 частиною 5 статті 541 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до «Положенням про старосту Медвинської сільської ради», затвердженого рішенням сільської ради від 19.10.2021 № 372-21-VIIІ, враховуючи рекомендації постійної комісії  сільської ради з питань прав людини, законності, запобігання корупції, регламенту, депутатської діяльності, етики та місцевої згуртованості, Медвинська сільська рада

 

ВИРІШИЛА :

 

1.Звіти старост Медвинської сільської ради Будянської В.М., Бурбан К.О., Мугира Ю. Д., Колюх Л.М. про підсумки робот за 2024 рік взяти до відома (додатки 1-4).

2. Роботу старост Медвинської сільської ради Будянської В.М., Бурбан К.О., Мугира Ю. Д., Колюх Л.М. за 2024 рік визнати задовільною.

3. Старостам Медвинської сільської територіальної громади у 2025 році продовжити роботу щодо:

- виконання чинного законодавства України, Положення про старосту Медвинської сільської ради, доручень Медвинського сільського голови, рішень Медвинської сільської ради та виконавчого комітету,

- контролю за дотриманням правил використання об’єктів комунальної власності територіальної громади, що розташовані на підвідомчій території

- контролю за дотриманням на підвідомчій території правил благоустрою;

- інформування населення підвідомчої території щодо роботи старости.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань прав людини, законності, запобігання корупції, регламенту, депутатської діяльності, етики та місцевої згуртованості.

 

 

 

Сільський голова                                                     Ігнатій СЕРГІЄНКО

 

  • Медвин
  1. .03.2025 року

№ 937-71-VІIІ

 

Додаток 1

до рішення Медвинської сільської ради

від 26.03.2024  № 937-71-VІIІ

 

 

Звіт старости Побережківського старостинського округу Л. М. Колюх про роботу за 2024 рік

 

Згідно із статтею 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» староста звітує перед сільською радою, депутатським корпусом та жителями старостинського округу про свою діяльність.

Виконуючи вимоги цього Закону, керуючись Конституцією та законами України, іншими законодавчими актами, Положення про старосту пропоную звіт про свою роботу за 2024 рік.

Четвертий рік моєї роботи на посаді старости пройшов у тісній співпраці з працівниками Медвинської сільської ради, депутатами, членами виконавчого комітету  та населенням старостату. 

До складу Побережківського старостинського округу входять села: Побережка, Красногородка, Софійка, Закутинці, Митаївка. Загальна площа старостинського округу становить 6072,7 га, площа населених пунктів 896 гектарів. Станом на 01.01.2025 року кількість домогосподарств налічує 761 двір, з них 482 входять до складу об’єктів ПГО з кодом 1.

На території громади розташована Побережківська гімназія, амбулаторія ЗПСМ, аптечний кіоск, будинок культури, два сільські клуби в селі Закутинці та с. Митаївка , три бібліотеки: в с. Побережка, с. Митаївка та в с.Закутинці, працює поштове відділення, два магазини, торговий кіоск, два рази на тиждень по селах їздить автолавка, по четвергах в центрі села Побережка діє базар.

Визначено, що за адресою вул. Ярослава Мудрого, буд.53 с. Побережка знаходиться адміністративне приміщення сільської ради, яке є робочим місцем старости, а також спеціаліста відділу соціальної та ветеранської політики Якименко Н.М., спеціаліста ІІ категорії з питань комунальної власності та земельних відносин Кимличенко Л.А. та інспектора з військового обліку Карпової А.В .

Як член виконавчого комітету Медвинської сільської ради, я приймала участь у 15 засіданнях виконавчого комітету. Була присутня на 7 пленарних засіданнях сільської ради, приймала участь в обговоренні важливих питань з розвитку нашої громади, у апаратних нарадах, пройшла 4 курси онлайн навчань для старост, отримала 2 сертифікати.

Одним із завдань, відповідно до Положення про старосту, є виконувати доручення сільського голови, рішення сільської ради та виконавчого комітету, контролювати дотримання правил використання об’єктів комунальної власності, що розташовані на підвідомчій території, контролювати дотримання правил благоустрою, сприяння жителям округу у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування. Дані завдання протягом підзвітного періоду виконувала сумлінно.

На території нашого округу станом на 01.01.2025 р. зареєстровано 973 жителі, з них 115 дітей до 18 років, також ще у нас проживають 48 ВПО, з  них 15 дітей. За звітний рік у нас народилось двоє дітей, померли 22 громадян.

По місцю роботи в межах робочого часу на особистому прийомі старости було 486 громадян, але незважаючи на встановлений графік прийому громадян розглядаю звернення щоденно і в позаробочий час. Люди звертались з різних питань:

  • по благоустрою,
  • земельних питаннях,
  • відновленні втрачених документів,
  • по виплаті допомоги,
  • мобілізаційних питаннях,
  • з приводу працевлаштування,
  •  по організації похорон,
  • охороні навколишнього середовища,
  • утриманні домашніх тварин,
  • з питань надання інформації щодо переліку необхідних документів, контактів та адрес нотаріальних контор для вступу у спадщину,
  •  зміни поштової адреси,
  • з особистих питань.

Згідно з статтею 37 закону України «Про нотаріат» мною було вчинено 529 нотаріальних дій з питань, віднесених законом до відання посадових осіб. Відтак, мною посвідчено 33 довіреності, зареєстровано 11 заповітів. Відповідно скеровано 11 заяв до Спадкового Реєстру для подальшої реєстрації заповітів, отримано 11 витягів про успішну їх реєстрацію, зареєстровано 4 заяви про відмову вступу в спадщину, а також нотаріально завіряла справжність копій документів.

У старостаті ведеться погосподарський облік домоволодінь для накопичення систематизації відомостей, збираються по кожному, розташованих на території округу, населеному пункті, необхідними для роботи та проведення статистики. Підготували та здали звіт по всіх погосподарських книгах, що зберігаються у нашому старостаті – це 429 книги, починаючи з 1944 року по Митаївці та 1947 року по Побережці та Красногородці. Забезпечую організацію діловодства, відповідно до затвердженої номенклатури справ.

Мною та спеціалістами сільської ради було видано: 567 довідок, 202 витяги про місце реєстрації.

За звітний період в нас зареєстровано 21 особу, з них 9 дітей.

Постійно працюємо в програмі Реєстр Територіальних Громад, проводимо актуалізацію даних громадян, що проживають у нас у старостаті, 109 громадянам зроблено актуалізацію в програмі Резерв Плюс.

З питань соціального захисту населення звернулись 214 громадян, прийнято 158 справ, зроблено 32 акти обстежень домоволодінь. З питань комунальної власності та земельних відносин звернулись 146 громадян,  Надали відповідь на 27 запитів.

Влітку минулого року допомагали в організації та проведенні огляду жителів наших сіл спеціалістами мобільної оптики, також організовували зустрічі керівників місцевого господарства «Добробут Плюс» з власниками земельних паїв щодо використання міжпайових доріг та доброчесного сусідства. Долучились до обговорення та збору інформації для встановлення Алеї Слави нашим - загиблим землякам в селі Медвин, організовували зустрічі з сім’ями загиблих героїв. Відвідувала урочистості та благодійні ярмарки в нашій гімназії та громаді.

На території Побережківського старостинського округу 5 сіл, в яких 25 вулиць, загальною протяжністю 23 км, 6 парків площею понад 2 га, 7 вигонів – 1,7 га, 6 кладовищ -9,6 га, 4 пам’ятні знаки, 9 автобусних зупинок – це все обслуговується працівниками нашого комунального підприємства: вони косять бур’яни, збирають та вивозять сміття, загрібають листя, беруть участь у всіх толоках, прибирають наслідки негоди, видаляють аварійні дерева, проводять поточні ремонти, допомагають у зборі гуманітарної допомоги. У 2024 році було зроблено водовідвід по вулиці Олега Черпака у с. Закутинці, спільними зусиллями знайшли спосіб зупинити відтік води зі ставка у Митаївці, працівники КП допомогли працівникам амбулаторії, коли було потрібно розгрузити меблі з гуманітарної допомоги, вивозити будівельне сміття, провели видалення насаджень під лініями електропередач по селах, впорядкували сміттєзвалища у с.Красногородка та с.Закутинцях, завезли на територію кладовищ пісок, землю, встановили 2 туалети, ліквідували прорив труби та спільно з відділом освіти, СТОВ «Добробут плюс» відновили водопостачання до школи, амбулаторії, магазину та сільської ради, видалили аварійні дерева в шкільному садку та біля 20 квартирного будинку в с.Побережка, відновили водовідвід стічних вод на містку в с. Софійка, с.Митаївка та с.Побережка; встановили лавочку на зупинці по маршруту автобуса Лисянка – Київ у центрі с. Побережка.

Тож, не зважаючи на важкі умови сьогодення спричинені військовими діями російських агресорів, наші села виглядають охайно, упорядковано, затишно.

Працівники старостату приймають показники лічильників за використання газу від населення, видали податкові повідомлення про сплату податків за землю. По необхідності співпрацюю з поліцейськими офіцерами громади, працівниками ТЦК, з працівниками служби у справах дітей, з Центром надання соціальних послуг, зі спеціалістом з комунікацій та зв’язку з громадськістю, з працівниками газового господарства, РЕСУ, МЧС, волонтерами.

2024 рік був непростий, насичений проблемами, зв’язаних з війною у нас зі старостату мобілізовано 42 громадян, ще 8 демобілізованих, ще 4 загиблих та 4 зниклих безвісти… Ми підтримуємо та допомагаємо всім, хто звертається сім’ям військовослужбовців, та щоденною чесною працею робимо хороші справи, виконуємо свої обов’язки, дотримуючись правил службової етики встановленими законодавчими актами України, актами сільської ради, Правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Щиро дякую всім, хто долучався до розвитку нашої громади, працівникам сільської ради Побережківського старостату, працівникам комунального підприємства, депутатам, членам виконавчого комітету, нашим волонтерам, активістам села, вчителям, медпрацівникам, працівникам культури, платникам податків, усім жителям громади за спільно пройдений шлях у 2024 році. Надіюсь на вашу підтримку і надалі. Разом до перемоги!

 

Дякую за увагу.

 

.

 

 

 

Староста Побережківського

старостинського округу                                                                  Лідія КОЛЮХ

 

Додаток 2

до рішення Медвинської сільської ради

від 26.03.2025  № 937-71-VІIІ

 

Звіт

старости с. Щербашинці Дмитренківського старостинського округу про роботу за 2024 рік

 

Порядок організації роботи старости визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Регламентом Медвинської сільської ради, Положенням про старосту , Посадовою Інструкцією та іншими нормативно - правовими актами, що визначають порядок його діяльності та взаємовідносини з  громадою.

Затверджена на посаду старости села Щербашинці 20.11.2020 року, працюю на даній посаді чотири роки на постійній основі, свою роботу не поєдную з будь-якою іншою діяльністю, ознайомлена із Законом України «Про запобігання корупції» та відповідальністю за вчинення корупційних дій.

На виконання Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Положення про старосту - щорічно звітую про свою роботу.

Звітний рік промайнув у складних умовах воєнного стану, але ми постійно працювали, виконуючи посадові обов’язки визначені законодавством у межах своїх повноважень.

Цей звіт не лише про мою роботу, але і про сільське життя, його проблеми, небайдужих жителів, всіх хто долучається до роботи задля вирішення проблем.

До складу території, на якій я працюю старостою, входить село Щербашинці .

Робоче місце старости знаходиться у приміщенні адмінбудинку за адресою: Київська область Білоцерківський район село Щербашинці вул. Травнева,1-А, ( 1 поверх).

Основні повноваження  старости згідно Положення про старосту.

Я, як староста села Щербашинці, являюся членом виконавчого комітету Медвинської сільської ради, беру участь у пленарних засіданнях сесій - 3, засіданнях виконавчого комітету Медвинської сільської ради-11, апаратних нарадах - 4, виконую доручення сільського голови, та письмово інформую про хід  їх виконання-8 .

Сприяю виконанню на території села Програм, затверджених на сесіях Медвинської сільської ради. Приймаю участь у навчаннях, семінарах, що стосуються робочих питань. Представляю у громаді інтереси жителів села з метою вирішення проблем, що виникають.

Статистичні дані:

Станом на 01.01.2025 року в селі налічується 340 дворів з них:

код 1-з реєстрацією місця проживання -155

код 2-місце перебування -17

код 3-домоволодіння -133

код 4-землеволодіння - 20

код 5- закинутий об’єкт  -15

65 будинків опалюються твердим паливом, 145- природним газом .

Враховуючи демографічний рух, населення на 01.01.2025 року становить 342 особи, з них: чоловіки -163, жінки - 179, діти -52, з них: дошкільного віку – 18, шкільного віку – 34, з них 21- учні Медвинського ліцею, віком 18-35р. -64; 36-60 р.-130; -пенсіонери-102

Народилося за звітний період - 2 , померло -7

Ведеться облік пільгових категорій населення: чорнобильців - 7,  учасників бойових дій (АТО) - 12; особи з інвалідністю - 6, дітей з вадами здоров`я - 1, дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування - 0, багатодітних сімей –5, особи, що обслуговуються соціальним працівником - 4 .

Основним видом діяльності сільського населення є городництво та вирощування сільськогосподарської продукції як для власних потреб так і для реалізації.

50 відсотків працездатного населення –безробітні.

На території села Щербашинці функціонують наступні установи: бібліотечна філія – 1, фельдшерський пункт – 1, БК-1 до 10.11.2024, пересувне поштове відділення -1, магазини- 2. Всі установи працюють згідно із затвердженими графіками робіт, надаючи послуги жителям села.

Надання адміністративних послуг та соціальний захист населення:

Прийом громадян проводжу згідно графіка, затвердженого Медвинською сільською радою – понеділок, четвер з 8.00 до 12.00 год. в приміщенні сільської ради (кабінет старости).

У зв’язку з тим, що переважна більшість жителів – це люди похилого віку, пенсіонери, тому практикую також прийом громадян по місцю роботи в межах робочого часу та в позаробочий час, а також за місцем проживання жителів села. Здійснюю аналіз роботи по зверненнях громадян, щорічно звітуючи в громаді.

За звітний період у старости села Щербашинці на прийомі побувало 245 жителів, що на 12 більше проти 2023 року. Звернення жителів села стосуються вирішення наступних питань: ремонт доріг по селі, приватизація земельних ділянок (присадибних), соціальний захист населення, робота пересувного поштового відділення, оформлення субсидії та порядок її  нарахування, вчинення нотаріальних дій, дотримання громадського порядку, оформлення права власності на житлові будинки, реєстрація права власності на нерухоме майно, збір допомоги для ЗСУ, виплата допомоги військовослужбовцям, забезпечення дровами сімей військовослужбовців, оформлення пільг на світло і газ, оформлення допомоги на лікування.

Питання, що належать до компетенції старости вирішувалися у звітному періоді на місці.

Мною за звітний період надано консультацій та роз’яснень при особистому зверненні громадян – 20, позитивно вирішено 225 звернень. При потребі звернення скеровуються за належністю для вирішення.

Видано довідок різного характеру -140

-витягів з РТГ – 35, характеристик  в т.ч. на запит поліції  - 10

-актів обстеження матеріально-побутових умов проживання – 4;

-акти на підтвердження проживання ВПО на компенсацію за надане житло згідно програми «Прихисток» -24

Відповідно до ст.37 «Про нотаріат» вчинено нотаріальних дій та до них прирівняних – 125; з них заповітів – 4, дублікат заповіту -1, посвідчено справжність підписів - 8, завірено копій документів -106, видано довіреностей -6.

Посвідчені заповіти зареєстровані у ДП «Національні інформаційні системи», з отриманням Витягів про реєстрацію, а також робота в Програмі РТГ (реєстрація місця проживання, реєстрація з одночасним зняттям, зняття з реєстрації місця проживання, обробка надісланих повідомлень, видача витягів).

За звітний період зареєстровано місце проживання з одночасним зняттям з попереднього місця проживання - 8 громадян, знято з реєстрації місця проживання-4. При цьому сплачено за послуги 380 грн. до сільського бюджету, а саме: 363 грн.- адміністративний збір та 17грн.- держмито.

Прийнято заяв від жителів та передано їх до Медвинської сільської ради - 4, з них: затвердження технічної документації із землеустрою під будівництво та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд.

Старостою надана допомога жителям села щодо поновлення справ на субсидію:

- на відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги (відсутній природний газ) -5

- поновлено справ на субсидію на природний газ на опалювальний сезон-8;

Налагоджена робота із Центром, службою у справах дітей сільської ради. Проводиться моніторинг населення з метою виявлення людей, що потребують допомоги та вирішення життєвих проблем.

Облік ВПО, допомога ЗСУ :

На даний час на території села проживають 2 сім’ї ВПО із Запорізької та Донецької областей: житло надається сім’ям на безоплатній основі, тому щомісячно складаються акти на підтвердження проживання сімей ВПО за встановленими адресами, акти передані до Медвинської сільської ради для отримання власниками компенсації за надане житло згідно програми «Прихисток».

Станом на сьогоднішній день в селі Щербашинці мобілізовано 19 чоловіків, з них 3- вважаються зниклими безвісти, один днями повернувся з полону додому. Сім’ям військовослужбовців надається допомога у вирішенні проблем з якими звертаються у межах моєї компетенції, консультація, роз’яснення, моральна підтримка.

Жителі села Щербашинці продовжують працювати і допомагати ЗСУ заради наближення Перемоги: збір овочів та готування домашньої їжі – протягом звітного року здійснено 18 відправок для захисників, а також збиралися кошти на потреби військових нашої громади), надається адресна допомога військовим.

Дякую всім небайдужим жителям за допомогу.  

Благоустрій села

З метою наведення належного санітарного стану та підтримання чистоти і порядку на території села Щербашинці проводиться впорядкування дворів та прилеглих до них територій жителями села, прилеглих територій магазинів, установ та узбіччя під’їзних доріг ,пам’ятних місць, територія адмінбудинку та центр села, а також територія сільського кладовища.

За звітний період на території села Щербашинці працівниками комунального підприємства ( відсутній робітник) проведено наступні роботи:

- під час весняного благоустрою проведено два суботники по впорядкуванню центру села та благоустрій сільського кладовища з вивезенням сміття, встановленням туалету та ящиків для сміття.

-обкошування бур`янів, розчищення від кущів та чагарників території парків, кладовища , узбіччя доріг;

-щомісячно згідно графіка (у другий вівторок місяця) вивозиться сміття із господарств жителів села ;

-впорядкування клумб, висаджування квітів та догляд за ними;

- вивезення сміття з кладовища ( по мірі накопичення)

-розчищення території біля школи, на стадіоні, в парку

З липня по жовтень працівники КП 5 разів обкошували бур’яни на території та кладовищі.

У листопаді місяці на території села працював робітник по договору -Музиченко Руслан Володимирович - загрібання опалого листя.

Дякую працівникам комунального підприємства (сіл Бране Поле, Побережка, Медвин, Дмитренки, які працювали на території села Щербашинці у звітному періоді, а також вдячна колегам за розуміння щодо вирішення питання.

На жаль, вкрай проблемним питанням залишається культура людей і їх піклування про навколишнє середовище, коли всупереч здоровому глузду утворюються стихійні сміттєзвалища на обочинах доріг, берегах, водоймах.

Ремонт доріг та їх проблемних відрізків:

На території села Щербашинці 21 вулиця загальною протяжністю 25 км , з них 8 км- з твердим покриттям ,решта – біло - щебеневі та ґрунтові.

Дороги являються самим гострим питанням, так як облаштовувалися всі ще у 1980 роках, тому їх поверхні зношені, та потребують ремонту, по цій причині багато звернень стосовно доріг надходить від жителів села.

Протягом 2024 року роботи по впорядкуванню сільських доріг не проводилися, але після заливних дощів згідно звернень жителів ліквідовувалися наслідки дощів: розгортання нанесення мулу, знесеного щебню шляхом розрівнювання проблемних відрізків, загортання вимитих ям.

Робота культурних закладів:

Заклади культури працюють згідно графіків, планують і проводять заходи згідно календарного плану роботи, про що звітують перед відділом культури і туризму Медвинської сільської ради. З листопада місяця сільський БК не працює через відсутність людини на посаді.

Діловодство:

Справи заведені згідно номенклатури справ Медвинської сільської ради, розділ 14-документи з питань діяльності старостинських округів.

За звітний період старостою села зареєстровано 45 вхідних документів та 49- вихідної кореспонденції , з них виконано: 8 – доручення сільського голови. Вся документація зареєстрована, проставлена резолюція і відмітка про виконання згідно вказаних термінів. Доручення сільського голови виконані згідно вказаних термінів та надано інформацію про виконання. Вхідні документи  опрацьовані та надані інформації у визначені терміни.

Старостою ведуться погосподарські книги, як вид первинного обліку передбачений для накопичення і систематизації відомостей по кожному господарському об’єкту, а також статистичні звіти (6-сільрада, житлофонд) , зберігання архівних документів, що залишилися у старостаті, щорічне формування списку із змінами та доповненнями на сплату земельного податку з фізичних осіб, які є власниками чи користувачами земельних ділянок на території села, а також контроль за своєчасною сплатою земельних податків з метою наповнення місцевого бюджету (видано 340 повідомлень власникам земельних ділянок). Робота проводиться у співпраці з сектором з питань комунальної власності та земельних відносин. Надаються інформації  на запити нотаріальних контор, вчинення нотаріальних дій, в тому числі - на дому.

У звітному році проведено впорядкування по господарських книг ,що знаходяться на зберіганні у сільській раді з 1944 по 2020 рік до ліквідації сільської ради. Складено опис № 3 справ постійного зберігання та передано до обласного архіву. Книги за 1944-1946 та 1947-1949 роки у кількості 13 штук підготовлені згідно архівних вимог для передачі до архіву у зв’язку із закінченням їх терміну служби і зберігання -75років.

У період опалювального сезону (жовтень- квітень) для зручності населення приймаються показники природнього газу для передачі їх до сільської ради.

Інформаційна робота.

Село Щербашинці забезпечене мобільним зв’язком- оператор «Київстар» та має інтернет покриття – провайдер Прокнет.

У соцмережах створена група «Щербашинці для всіх» для доведення населенню інформації чи публікації оголошень, що стосуються робочих питань.

Крім цього у сільській раді є Інформаційний куточок, а також перелік видів адміністративних послуг, що надаються та зразки оформлення документів.

Соціальний захист населення.

Налагоджена робота із Центром, службою у справах дітей. Проводиться моніторинг населення з метою виявлення людей, що потребують допомоги та вирішення життєвих проблем.

На території села працює соціальний працівник (0.5 посадового окладу. вівторок і п’ятниця ) по обслуговуванню одиноких пристарілих громадян, що потребують допомоги, їх на обслуговуванні-4.

Значимими прикладами виконаних завдань у звітному періоді вважаю:

Надання жителям села адміністративних послуг та вирішення питань з якими вони звертаються на місці.

Робота пересувного поштового відділення села Щербашинці (дні роботи: середа і субота) з метою задоволення потреб жителів села а саме: сплата комунальних послуг, отримання періодичних видань, пенсій, виплат на субсидію.

Налагоджена робота з поліцейськими офіцерами громади з метою дотримання громадського порядку в селі, та недопущення дій чи бездіяльності, які шкодять інтересам громади та її жителям.

Робочий рік старости пройшов у тісній співпраці з виконавчим комітетом, керівниками відділів, установ, комунальним підприємством, колективом громади та жителями села, а також колегами - старостами задля обміну досвідом, обговорення проблем з якими стикаємося в роботі під час виконання своїх посадових обов’язків та для вирішення всіх питань на належному рівні для покращення умов життя населення і громади  в цілому.

В роботі дотримуюся правил службової етики, встановлених законодавчими актами України та правилами поведінки та спілкування.

Ознайомлена та дотримуюся Кодексу етики та поведінки працівників Медвинської сільської ради.

Найважливіше у своїй роботі вважаю взаєморозуміння, співпрацю та довіру жителів села , співпрацю депутатського корпусу, керівництва громади у спільному вирішенні проблем з якими звертаються жителі села.

Дякую всім за співпрацю, довіру, розуміння, співпрацю жителів села, громади, сг виробникам, підприємцям, всім хто допомагає вирішувати проблеми села, покращувати і примножувати добробут наших сіл та громади  в цілому.

Дякую нашим захисникам  за можливість жити і працювати .

Бажаю всім здоров’я та мирних робочих днів. Слава Україні!

 

 

 

 

 

З повагою,

Староста с. Щербашинці                                           Валентина БУДЯНСЬКА

 

Додаток 3

до рішення Медвинської сільської ради

від 26.03.2025  № 937-71-VІIІ

 

Звіт старости сіл Дмитренки, Гута, Коряківка

Дмитренківського старостинського округу про роботу

за 2024 рік

 

Доброго дня всім присутнім!

Цей звіт не лише про мою роботу впродовж складного 2024 року, а і звіт про життя громади, сільського активу, всіх жителів старостинського округу, які долучилися до того, щоб життя у нашій громаді стало кращим.

Рік пройшов у умовах воєнного стану, нові реалії вплинули на пріоритети в роботі та здійсненні повноважень.

Робота старостинського округу проводиться відкрито, в інтересах громади. Забезпечується в межах повноважень та фінансової можливості старостинського округу вирішення питань жителів, пошук методів і підходів до розв'язання назрілих, гострих, життєвих питань та проблем, що виникають в силу тих чи інших обставин.

Коротка статистична інформація.

До складу Дмитренківського старостинського округу входять села Дмитренки, Гута та Коряківка.

Чисельність наявного населення в селах станом на 01.01.2025 року складає 399 чоловік, в тому числі: с. Дмитренки 219 чоловік, с. Гута 129 чоловік і с. Коряківка 51 чоловік, із них 39 дітей віком до 18 років. Більше 35% населення люди похилого віку.

Народилася – 2, померло – 14 осіб (за звітний період).

На території сіл проживають: 3 багатодітні сім’ї; 16 осіб з інвалідністю;

Трьома соціальними працівниками обслуговується 24 жителі, які потребують стороннього догляду.

На території старостинського округу працює Дмитренківський будинок культури, Гутянський сільський клуб, бібліотечні пункти село Дмитренки та село Гута, ФАП село Дмитренки, пересувне поштове віділення укр.пошти один магазин, три автомагазини.

Відповідно до покладених на мене повноважень:

- беру участь у засіданнях виконавчого комітету Медвинської сільської ради. Виконую доручення сільської ради, її виконавчого комітету, сільського голови, інформую їх про виконання доручень;

- сприяю виконанню на території, Програми соціально-економічного та культурного розвитку, затверджених рішенням селищної ради;

 - прийом громадян проводжу по місцю роботи та за місцем проживання жителів села в межах робочого та в позаробочий час з проблемами різного характеру. Надаю рекомендації та консультації. Особистий прийом громадян дає змогу контролювати стан дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, культури, реалізації ними права на працю та медичну допомогу;

- веду облік пропозицій членів старостинського округу з питань соціально-економічного та культурного розвитку сіл старостинського округу, соціального, побутового та транспортного обслуговування. Усім громадянам, які звернулись на особистий прийом надано необхідну інформацію та перелік необхідних документів, контактні телефони, адреси;

- приймаю від громадян, адресовані органам та посадовим особам сільської ради, заяви передаю їх за призначенням, головним чином заяви стосувалися земельних питань, заяв на матеріальну допомогу для лікування, акти матеріально- побутових умов різного характеру і таке інше;

- здійснюється моніторинг за дотриманням на території Дмитренківського старостинського округу громадського порядку, станом благоустрою території сіл округу;

- співпрацюю з поліцейськими офіцерами громади (завжди на зв’язку по різним питанням);

- здійснюється облік, ведення, зберігання погосподарських книг, видаються довідки у межах наданих повноважень, видано – 212 довідок, головним чином на субсидію, в соціальні служби, спадщина, РЕМ, газ контора, центр зайнятості та ін.), також громадяни звертаються за отриманням характеристик з місця проживання для представлення до різних організацій. Проводяться обстеження умов проживання громадян для надання відповідних актів до соціальних служб;

- відповідно до Закону України від 10.12.15 р. № 888-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» на мене покладено повноваження щодо реєстрації та зняття місця проживання громадян на території сіл округу. Так протягом року було видано 49 витягів про реєстрацію місця проживання; зареєстровано місце проживання новоприбулих та знято з реєстрації місця проживання - 6 осіб; 

- виконую нотаріальні дії в межах своєї компетенції: виконано 81 нотаріальних дій, відправлено – 7 заяв в Київську філію ДП «Національні інформаційні системи» на отримання витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі, посвідчую доручення, виконую інші нотаріальні дії, готую відповідні документи для переоформлення спадщини;

Надаю інформацію та роз’яснення для збору документів на всі соціальні виплати, допомоги, пільги, субсидії і таке інше.  

Здійснюється контроль за своєчасною сплатою податків отриманих з прибутку фізичних осіб та земельний податок, проводиться роз’яснювальна робота щодо погашення боргів.

  • повідомляю про сплату податку на землю платникам, що мають земельні ділянки на території старостинського округу;
  • сприяю забезпеченню військового обліку військовозобов’язаних на відповідній території, надаю допомогу за вчасне їх оповіщення;

- не допускаю на території Дмитренківського старостинського округу дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам людей громади та держави;

- дотримуюся правил службової етики встановлених законодавчими актами України, актами сільської ради; 

Протягом звітного періоду на території округу, підтримувався задовільний санітарний стан на території населених пунктів, проводились заходи по боротьбі з бур’янами, вирубки сухих дерев, чагарників, в належному стані підтримується пам’ятник загиблим воїнам, на кладовищах організовувались толоки. В цьому році ця робота проводилась і проводиться більш активно, завдяки працівникам від громади.

Небайдужими залишаються жителі наших сіл до тих , хто став на захист нашої України. Жителями громади постійно надається посильна допомога ЗСУ, проводився не одноразово збір продуктів харчування, небайдужими жителями громади на постійній основі випікалися пиріжки та солодощі, збиралися теплі речі для пошиття поясів, тканини натуральні для фарбування (для плетіння сіток), це все передавалося волонтерами на передову. Також зазначу небайдужі мешканці старостату донатять на допомогу ЗСУ, в цій роботі в організації велику допомогу надала працівник нашої бібліотеки особисто Власенко Людмила Петрівна.

Є багато проблемних питань, які планувалось в цьому році вирішити, але війна вносить свої корективи.

Я хочу подякувати керівництву сільської ради, членам виконавчого комітету, депутатам, підприємцям, хто підтримує нас, хто дає поради, хто допомагає і словом, і ділом, тим хто не просто критикує, а вносить пропозиції по покращенню життя старостинського округу, тим хто робить наші села кращими.

 

 

 

 

 

Староста

Дмитренківського старостинського округу                               Катерина БУРБАН

 

Додаток 4

до рішення Медвинської сільської ради

від 26.03.2025  №  937-71-VІIІ

 

Звіт старости Бранепільського старостинського округу про роботу

за 2024 рік

 

Рішеннями першої сесії Медвинської сільської ради VІІІ скликання від 20.11.2020року № 09-01-УІІІ мене затверджено на посаді старости Бранепільського старостинського округу на строк повноважень Медвинської сільської ради VIІІ скликання та затверджено Положення про старосту яке відповідно до Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших актів законодавства України, визначає правовий статус старости, порядок його обрання та припинення повноважень, відповідальність, порядок звітування та інші питання пов’язані з діяльністю старости.

Обов’язок старост — представлення інтересів жителів свого округу в територіальній громаді та надання відповідних адміністративних послуг. Саме у цьому суть реформи децентралізації – щоб потреби громад були почуті та вирішені на місцях.

Чотири роки мої роботи на посаді старости сіл Бране Поле, Дібрівка Бранепільського старостинського округу пройшов у тісній співпраці з депутатським корпусом ради, керівниками відділів, комунальних підприємств, населенням, громадськими організаціями та роботодавцями.

Отож, як член виконавчого комітету Медвинської сільської ради я приймав участь в сих засіданнях  виконавчого комітету.

За звітний період на території Бранепільського старостинського округу вчинено 161 нотаріальних дій з питань, віднесених законом до відання посадових осіб органів місцевого самоврядування згідно зі статтею 37 Закону України «Про нотаріат». Відтак, мною посвідчено 6 довіреностей,  зареєстровано 5 заповітів, про що скеровано відповідно 5 заяв до Київської філії ДП «Національні інформаційні системи» для подальшої реєстрації заповітів в Спадковому реєстрі нотаріальних дій.

В старостинському окрузі ведеться погосподарський облік дворогосподарств, як вид первинного обліку, передбачений для накопичення і систематизації відомостей, які збирають по кожному з розташованих на території громади сільському населеному пункті і які є необхідними для проведення державних статистичних спостережень.

Це досить великий та громіздкий об’єм роботи, оскільки до таких книг поступово вручну вноситься інформація про усіх зареєстрованих в житлових приміщеннях мешканців, поновлюється та відображається достовірна інформація про площу будинків, рік їх побудови, площу земельних ділянок, що надана в користування та рахується за домогосподарством.

Нараховується в окрузі 402 будинки. Населення становить 473 осіб в. т.ч. по с. Дібрівка 110 осіб.

Одним з повноважень старости  є здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання на території сіл громадян. Зміна реєстрації місця проживання — одна з найпопулярніших та водночас найскладніших в отриманні державних послуг.

Прийом громадян проводжу щодня по місцю роботи в межах робочого часу (іноді в позаробочий час). За звітний період прийнято 277 громадян по різних питаннях(це лише ті мешканці округу, що звертались за отриманням соцпослуг, отриманням довідок, характеристик, щодо вчинення нотаріальних дій). Однак цей показник є в рази більший, оскільки щодня мешканці округу звертаються та отримують роз’яснення й в телефонному режимі. Було видано довідок різного характеру 224, зібрано документів та передано до Медвинського відділу соціального захисту населення на оформлено субсидій та пільг.

Неодноразово з поліцейським нашої громади приїздили на звернення громадян.

Також налагоджена робота з поліцейським нашої громади і в інших важливих питаннях.

Надаємо роз’яснення по земельному законодавству, здійснюємо контроль за сплатою податків. повідомляємо про сплату податку на землю платникам, що мають земельні ділянки на території старостинського округу.

Спільно з КП «Медвин інвест» налаштовано роботу з вивезення твердих побутових відходів від помешкань жителів сіл Бране Поле, Дібрівка.

Поставлені в наших селах контейнери на сортування паперу, пластику, скла. 

На весні було перевірено населені пункти на предмет чистоти та наведення порядку в селах після зими.

Проведено благоустрій сіл:

  1. В селі Бране Поле:
  • На місцеве кладовище був завезений гранпиль на дорогу, для розгортання його надали техніку місцеве господарство, за що їм велике дякуємо;
  • Упорядковання кладовища;
  • Прибрана братська могила;
  • На вул. Ярова був завезений щебінь, також працівники комунального приймали участь в роботі бомбосховища в місцевому ліцею для наших діток.
  • Висаджено рози біля адмін будівлі.
  • Також не забуваємо і про наших захисників. Мешканці нашого села приносять хто кошти, хто продукти харчування, закрутки, випічку – це все передаємо волонтерам. За звернення нашої волонтерки Осауленко Надії про допомогу в потребі борошна, цукру та дизпалива. Завдяки Ігнатію Петровичу та нашому орендарю Винниченко А.В. було надано 2 мішки борошна, 1 мішок цукру, та 60 літрів дизпалива.
  1. По селу Дібрівка :

Робили суботник на місцевому кладовищі, вирізали та косили, вивозили сміття. Також проводилися роботи по благоустрою села, а саме вирізання та косіння по вулицях.

Також прибрали несанкціонований смітник.

Надалі проводяться роботи по благоустрою сіл нашої громади.

Болючим питанням сіл нашої громади є дороги, та різне, наприклад: сполучення, медицина

Для маленьких жителів с.Дібрівка було організоване маленьке свято, а саме встановлення та відкриття дитячого майданчика. Завдяки голові нашої громади, керівникам «Тас Агро», депутатам.         

Дякую за увагу!

 

 

З повагою,

староста Бранепільського

старостинського округу                                                                       Юрій МУГИР


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних