Медвинська громада
с.Медвин, Білоцерківський район, Київська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Рішення ради №965 «Про затвердження Статуту комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області в новій редакції»

Кількість переглядів: 4
Скликання: VIII скликання
Сесія: 73 сесія 06.05.2025
Тип документу: Рішення ради
Дата прийняття: 06.05.2025
Дата оприлюднення: 07.05.2025
Номер документу: 965
Назва документу: Про затвердження Статуту комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області в новій редакції
Прикріплені файли:
  1. Файл 1 (0.45 МБ)

 

МЕДВИНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73 сесія VIII скликання

 

  • І Ш Е Н Н Я

від 06 травня 2025 року                  с. Медвин                                           № 965

 

Про затвердження Статуту комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області в новій редакції

Розглянувши лист КУ «Центр надання соціальних послуг» щодо необхідності внесення змін до Статуту установи від 29.04.2025 № 01-24/71, відповідно до статті 90 Цивільного кодексу України, пункту п’ятого статті 57 Господарського кодексу України, статті 16 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»,  статті 13 Закону України «Про соціальні послуги», статей 25, 26, 47, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів від 03.03.2020р. № 177 «Деякі питання діяльності центрів надання соціальних послуг», постанови Кабінету Міністрів від 02.08.2024р. № 881 «Порядок забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб», наказу Міністерства соціальної політики України від 23.12.2021 № 718 «Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги супроводу під час інклюзивного навчання», наказу Міністерства соціальної політики України від 11.04.2024 № 175 Н «Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги соціальної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей» та внесення зміни до Класифікатора соціальних послуг, враховуючи при цьому висновки та рекомендації постійної комісії сільської ради з питань освіти, культури, молоді та спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення, Медвинська сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Статут комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області (код ЄДРПОУ 43968241) в новій редакції, що додається.

2. Директору комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області вчинити дії пов’язані з державною реєстрацією нової редакції Статуту комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області.

3. Вважати таким, що втратило чинність рішення Медвинської сільської ради від 05.05.2023 № 620-43-VIII «Про затвердження Статуту комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області в новій редакції».

4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань освіти, культури, молоді та спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення.

 

 

 

 

 

Сільський голова                                                    Ігнатій  СЕРГІЄНКО

 

  • Медвин
  1. року

№ 965-73-VІIІ

 

 

Додаток

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення Медвинської сільської ради

від 06.05.2025 р. № 965-73-VІIІ

 

 

 

 

 

 

      

СТАТУТ

Комунальної  установи «Центр надання соціальних послуг» Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області

(нова редакція)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

с. Медвин

 

ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

    1. Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області, скорочена назва  ЦНСП Медвинської сільської ради (далі по тексту - Центр), є бюджетною установою та об’єктом комунальної власності Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області, рішення щодо утворення, ліквідації або реорганізації якого приймає сесія Медвинської сільської ради.

Центр утворюється для надання соціальних послуг особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення або перебувають у складних життєвих обставинах, а також послуг з підтримки переходу від військової служби до цивільного життя категоріям осіб, що визначені у цьому Статуті у порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом Діяльність Центру відповідає критеріям діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги.

1.2. Центр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, актами інших центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також положенням про Центр.

1.3. Основними принципами діяльності Центру є законність, дотримання і захист прав людини, системність, комплексність, адресність та індивідуальний підхід, доступність та відкритість, добровільність вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, конфіденційність, відповідальність за дотримання етичних та правових норм під час надання послуг, дотримання державних стандартів соціальних послуг, недопущення негуманних і дискримінаційних дій щодо соціально незахищених категорій населення, які перебувають у складних життєвих обставинах.

1.4. Центру забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску, членів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

1.5. Передбачається передача активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).

1.6. Передбачається, що доходи (прибутки) Центру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Центру, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Статутом.

 

2. Організаційно-правові засади

2.1 Юридична адреса: Київська обл., Білоцерківський район, с. Медвин, вул. Василенка Олександра, 7 А.

2.2. Засновником Центру є Медвинська сільська рада, уповноваженим органом управління – орган виконавчої влади в галузі соціального захисту населення.

2.3. Центр є юридичною особою публічного права, яка має печатку, штамп, ідентифікаційний номер та може мати самостійний баланс, рахунок у державному казначействі, в установі банку.

Центр фінансується за рахунок бюджету Медвинської сільської територіальної громади.

2.4. Центр утворюється за наявності необхідної матеріально-технічної бази, зокрема приміщень, що відповідають будівельним, технічним, санітарно-гігієнічним нормам, вимогам пожежної безпеки та іншим нормам відповідно до законодавства.

2.5. Статут Центру, гранична чисельність його працівників затверджується рішенням Медвинської сільської ради.

Кошторис, штатний розпис Центру затверджує Медвинський сільський голова за поданням Директора.

2.6. Методичне забезпечення діяльності Центру здійснює Мінсоцполітики, координацію та контроль за забезпеченням його діяльності - в установленому порядку структурний підрозділ з питань соціального захисту населення обласної держадміністрації, організаційно-методичне забезпечення та контроль за додержанням законодавства про надання соціальних послуг - орган виконавчої влади в галузі соціального захисту населення Медвинської сільської ради.

Для забезпечення реалізації соціальної політики щодо надання соціальних послуг Центр взаємодіє зі структурними підрозділами органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності.

2.7. Центр утримується за рахунок коштів, які відповідно до Бюджетного кодексу України виділяються з місцевих бюджетів на соціальний захист населення та соціальне забезпечення, інших надходжень, у тому числі від діяльності його структурних підрозділів, від надання платних соціальних послуг, а також благодійних коштів громадян, підприємств, установ та організацій.

2.8. Для надання соціальних послуг Центр має право:

- залучати на договірних засадах інші підприємства, установи, організації та фізичних осіб, зокрема волонтерів.

- здійснювати посередництво у представництві інтересів осіб, сімей та порушувати клопотання про притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у порушенні вимог законодавства з питань надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи.

- вносити на розгляд сесії Медвинської сільської ради пропозиції щодо вдосконалення надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи;

- подавати пропозиції до проектів відповідних бюджетів з питань, що належать до їх компетенції;

- укладати в установленому порядку договори з підприємствами, установами та організаціями (в тому числі іноземними) щодо проведення робіт, спрямованих на виконання покладених на нього завдань;

У Центрі можуть утворюватися мультидисциплінарні команди відповідно до Порядку організації мультидисциплінарного підходу з надання соціальних послуг.

2.9. Центр має право в установленому порядку отримувати гуманітарну та благодійну допомогу, в тому числі із-за кордону, яка використовується для надання допомоги громадянам, зазначеним у пункті 4.1 Статуту та поліпшення матеріально-технічної бази Центру та інших послуг та витрат в межах Статутної діяльності Центру.

2.10. Перевірка роботи та контроль за організацією діяльності, пов'язаної із наданням соціальних послуг, структурних підрозділів Центру, ревізія фінансово-господарської діяльності Центру проводяться відповідно до законодавства України.

 

3. Мета та завдання Центру.

3.1. Основною метою діяльності Центру є сприяння у розв’язанні проблемних питань і надання соціальних послуг громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які проживають на території України, а саме на території юрисдикції Медвинської сільської ради на законних підставах, які перебувають у складних життєвих обставинах й потребують сторонньої допомоги, а також послуги з підтримки переходу від військової служби до цивільного життя категоріям осіб, що визначені у цьому Статуті.

Центр може надавати соціальні послуги громадянам з інших територіальних громад  за умови фінансування іншими громадами на підставі міжмуніципальних договорів, укладених між Медвинською сільською радою та іншими громадами або  за рахунок отримувачів соціальних послуг чи третіх осіб.

3.2. Основними завданнями Центру є:

- проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення;

- надання особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, комплексу соціальних послуг, яких вони потребують, відповідно до переліку послуг, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення, з метою мінімізації або подолання таких обставин;

- здійснення заходів щодо соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя, організації наставництва;

- організація надання соціальної послуги дітям з особливими освітніми потребами, які відповідно до висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи, наданого інклюзивно-ресурсним центром, потребують супроводу в закладах дошкільної освіти та закладах освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти;

- адаптація осіб / сімей / жителів територіальної громади до кризових ситуацій (зокрема, воєнних дій, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру тощо), набуття навичок стресостійкості (як комплексу особистісних якостей, який дає змогу переносити значні інтелектуальні, вольові та емоційні навантаження без особливих шкідливих наслідків для власного здоров’я, інших людей та професійної діяльності) задля повноцінного функціонування та запобігання психологічній травматизації та мінімізації ризиків повторних випадків психологічної травматизації (ретравматизації);

- зміцнення сімейних і родинних зв’язків та сприяння розвитку батьківських компетентностей;

- зміцнення та координація волонтерського руху у сфері надання соціальних послуг;

- участь в організації заходів із забезпечення реалізації переходу від військової служби до цивільного життя;

- моніторинг потреб ветеранів, проведений за допомогою засобів інформаційно-комунікаційних систем Мінветеранів;

- інформування структурних підрозділів з питань ветеранської політики обласних держадміністрацій (військових адміністрацій) про надані послуги в порядку, визначеному Мінветеранів;

- формування пропозицій із удосконалення надання послуг ветеранам, зокрема за допомогою засобів інформаційно-комунікаційних систем Мінветеранів;

виконання інших завдань, визначених положенням Статутом з урахуванням рекомендацій Мінветеранів;

3.3. Центр, відповідно до покладених на нього завдань виконує такі функції:

3.3.1. здійснює виявлення та веде облік:

- сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- осіб з інвалідністю;

- осіб похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги;

- осіб, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям, стихійним лихом, катастрофою і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї;

- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа;

-сімей, у яких дітей відібрано у батьків без позбавлення їх батьківських прав;

- сімей з дітьми, в яких тривала хвороба батьків перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов’язки;

- сімей, у яких виховуються діти з інвалідністю, та сім’ї з дітьми, у яких батьки мають інвалідність, особи з інвалідністю;

- сімей, у яких батьків поновлено в батьківських правах;

-  малозабезпечених сімей з дітьми;

- сімей, у яких діти перебувають у закладах інституційного догляду та виховання;

- патронатних сімей, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів, піклувальників;

- осіб/сімей, які зазнали жорстокого поводження та насильства, постраждали від торгівлі людьми;

- внутрішньо переміщених осіб;

- ветеранів війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалі учасники Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і загиблих (померлих) Захисниць України, членів сімей безвісти зниклих і полонених та інші демобілізовані особи;

3.3.2. проводить оцінку потреб особи, сім’ї, обстеження матеріально-побутових умов за їх згодою, визначає планування надання соціальних послуг та методи соціальної роботи; впроваджує нові соціальні технології, спрямовані на виявлення отримувачів соціальних послуг на ранніх стадіях життєвих проблем;

3.3.3. узагальнює на місцевому рівні статистичні дані та готує інформаційно-аналітичні матеріали стосовно наданих соціальних послуг та проведеної соціальної роботи;

3.3.4. забезпечує захист персональних даних осіб, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, відповідно до Закону України "Про захист персональних даних”.

3.3.5. забезпечує підвищення професійної кваліфікації працівників Центру відповідно до чинного законодавства.

3.5. Центр надає такі соціальні послуги:

- інформування;

- консультування;

- посередництво;

-представництво інтересів;

-соціальна профілактика;

- догляд вдома;

-догляд стаціонарний;

- натуральна допомога;

- соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

- соціальна адаптація ветеранів війни та членів їх сімей;

- соціальна інтеграція та реінтеграція;

- соціально-психологічна реабілітація;

- супровід під час інклюзивного навчання;

- екстрене (кризове) втручання;

-транспортні послуги;

- інші соціальні послуги.

 

4. Умови та порядок надання соціальних послуг

4.1. На надання соціальних послуг в Центрі мають право:

- громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;

-громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї;

- особи/сім’ї, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах;

-ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалі учасники Революції Гідності, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і загиблих (померлих) Захисниць України, члени сімей безвісти зниклих і полонених та інші демобілізовані особи.

4.2. Підставою для надання соціальної послуги є:

- рішення органу виконавчої влади в галузі соціального захисту населення Медвинської сільської ради про надання соціальної послуги, прийняте в порядку визначеному законодавством у разі, якщо соціальна послуга надається за рахунок бюджетних коштів;

- звернення потенційного отримувача соціальної послуги або його законного представника до Центру у разі надання соціальних послуг за рахунок коштів отримувача або третіх осіб.

4.2.1. Для надання соціальних послуг громадяни, зазначені в пункті 4.1 цього Статуту, подають письмову заяву до органу виконавчої влади в галузі соціального захисту населення Медвинської сільської ради, який в триденний строк після її надходження надсилає запит до закладу охорони здоров’я за місцем проживання/перебування громадянина для одержання медичного висновку про його здатність до самообслуговування та потребу в постійній сторонній допомозі ( далі – медичний висновок), до виконавчого органу сільської ради за місцем реєстрації громадянина для отримання довідки про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб і до територіального органу ДФС для отримання довідки про доходи громадянина ( у разі потреби).

У п’ятиденний строк після надходження запиту відповідні суб’єкти, зазначені в абзаці першому цього пункту, надають медичний висновок, довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, довідку про доходи громадянина (у разі потреби) органу виконавчої влади в галузі соціального захисту населення Медвинської сільської ради, який в одноденний строк після їх надходження приймає рішення про надання або відмову в наданні соціальних послуг і надсилає такі документи Центру разом із заявою громадянина та інформацією з Державного реєстру прав.

Після надходження зазначених документів Центр соціальних послуг протягом строку, визначеного у державних стандартах соціальних послуг, визначає індивідуальні потреби отримувача соціальної послуги, встановлює групу рухової активності, визначає зміст соціальних послуг, уточнює обсяг, складає індивідуальний план, приймає рішення про необхідність надання соціальних послуг, про що видається відповідний наказ, та укладає з отримувачем соціальної послуги договір про надання таких послуг.

Надання Центром соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам здійснюється невідкладно. Особова справа формується на підставі документа, що посвідчує особу, та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Терміни та умови перебування у Центрі, умови надання та припинення послуг, права та обов'язки сторін зазначаються у договорі, що укладається між Центром та сім’єю/особою, яка потребує соціальних послуг, за винятком послуг, що надаються на разовій основі, зокрема консультаційних. Зміст, обсяг та періодичність надання соціальних послуг зазначаються у індивідуальному плані надання послуг, примірник якого у якості додатка є невід’ємною частиною договору.

4.2.2. На кожного громадянина, який отримує соціальні послуги у Центрі ведеться особова справа.

Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про надання соціальних послуг у Центрі та оформлення особової справи, визначається окремо з огляду на те, яких соціальних послуг потребує особа/сім’я, яка знаходиться у складних життєвих обставинах та у яких структурних підрозділах передбачається їх надання.

Особові справи оформляються, обліковуються й зберігаються з дотриманням принципів конфіденційності у структурних підрозділах Центру за визначенням індивідуальних потреб у соціальних послугах.

4.2.3. Особи/сім’ї, які знаходяться у складних життєвих обставинах й отримують соціальні послуги у Центрі, або їх опікуни/піклувальники, законні представники мають право, після подання письмового запиту на ім’я директора Центру, переглянути свою особову справу.

4.2.4. Надання соціальних послуг особі/сім’ї працівниками структурних підрозділів Центру здійснюється згідно індивідуального плану надання соціальних послуг

4.2.5. Підставою для припинення надання соціальних послуг є:

- відсутність потреби у соціальних послугах за результатами оцінювання потреб особи/сім’ї;

- закінчення строку дії договору про надання соціальних послуг.

- зміна місця проживання/перебування отримувача соціальних послуг, що унеможливлює надання соціальних послуг;

- невиконання без поважних причин отримувачем соціальних послуг вимог, визначених договором про надання соціальних послуг;

- виявлення/встановлення недостовірності поданих отримувачем соціальних послуг інформації/документів при зверненні за їх наданням, що унеможливлює подальше надання таких соціальних послуг;

- смерть отримувача соціальних послуг;

- дострокове розірвання договору про надання соціальних послуг за ініціативи отримувача соціальних послуг;

- ліквідація (припинення діяльності) надавача соціальних послуг або припинення надання ним відповідних соціальних послуг.

4.3. Про припинення надання соціальних послуг особі, сім’ї видається наказ, на підставі якого вноситься інформація до електронної бази даних Центру (за наявністю) і робиться позначка в журналі обліку та в особовій справі із зазначенням дати за підписом директора Центру.

4.4. Типові форми заяви, повідомлення про прийняття рішення про надання/відмову у наданні соціальних послуг, медичного висновку, карти визначення стану та індивідуальних потреб отримувача у надані соціальних послуг, акта обстеження матеріально-побутових умов, індивідуального плану надання соціальних послуг, договору про надання соціальних послуг, журналу обліку громадян, яких обслуговує Центр, затверджує Мінсоцполітики в установленому порядку.

4.5. Соціальні послуги можуть надаватися :

 4.5.1 за рахунок бюджетних коштів:

а) незалежно від доходу отримувача соціальних послуг:

особам, які постраждали від торгівлі людьми і отримують соціальну допомогу відповідно до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми, особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю I групи, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, сім’ям опікунів, піклувальників, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям патронатних вихователів, дітям, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежні), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги. Перелік зазначених тяжких захворювань, розладів, травм, станів дітей, яким не встановлено інвалідність, затверджує Кабінет Міністрів України, особам, яким завдано шкоди пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією, - всі соціальні послуги;

іншим категоріям осіб - соціальні послуги з інформування, консультування, надання притулку, представництва інтересів, перекладу жестовою мовою, а також соціальні послуги, що надаються екстрено (кризово);

б) отримувачам соціальних послуг, крім зазначених вище, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб, - всі соціальні послуги.

4.5.2  З установленням диференційованої плати надаються соціальні послуги отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.

4.5.3 За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб надаються соціальні послуги :

1) отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;

2) понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг;

3) отримувачам соціальних послуг, які є мешканцями інших територіальних громад.

4.5.4. Безоплатне надання соціальних послуг у Центрі припиняється у разі:

- виявлення в особи похилого віку, яку безоплатно обслуговує Центр, працездатних рідних (батьків, дітей, чоловіка, дружини) або осіб, які відповідно до законодавства повинні забезпечити йому догляд і допомогу, або осіб, з якими укладено договір довічного утримання (догляду);

- надання особі, яка перебуває у складних життєвих обставинах, соціальних послуг фізичною особою, якій призначено грошову компенсацію у встановленому законодавством порядку.

4.5.5. Обмеження чи відмова в отриманні одних соціальних послуг не може бути підставою для обмеження чи відмови в інших соціальних послугах.

4.5.6. Тарифи на платні соціальні послуги встановлюються Центром відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 р.

№ 429 «Порядок установлення диференційованої плати за надання соціальних послуг» та «Методичних рекомендацій щодо обрахунку вартості соціальних послуг, що надаються за рахунок бюджетних коштів» і затверджуються рішенням сесії Медвинської сільської ради.

4.5.6. Кошти, що надходять від надання платних соціальних послуг, використовуються відповідно до чинного законодавства.

4.5.7. У виняткових випадках громадяни похилого віку, що мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, можуть звільнятися від 
плати за надання соціальних послуг у структурних підрозділах Центру у разі, коли такі рідні належать до малозабезпечених осіб і отримують державну соціальну допомогу в установленому законодавством порядку, залежні від психоактивних речовин, перебувають у місцях позбавлення волі тощо. Для цього засновник самостійно або через утворену ним комісію приймає рішення (розпорядження) про звільнення громадян від зазначеної плати.

 

5. Організація роботи Центру, завдання та функції відділень.

5.1. Надання соціальних послуг здійснюється у відділеннях Центру.

5.2. Надавачами соціальних послуг у Центрі є фахівці із соціальної роботи; соціальні робітники; інші фахівці та професіонали, передбачені стандартами соціальних послуг.

5.3. Надання соціальних послуг у Центрі здійснюється згідно з планами роботи на рік, щоквартальними планами діяльності, щоквартальними планами діяльності його відділів, щоквартальними планами роботи персоналу, який надає соціальні послуги.

5.4. Для виконання завдань у Центрі можуть утворюватися такі відділи:

- відділення соціальної допомоги вдома;

- відділення соціальної роботи;

- відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання у Центрі;

- відділення натуральної допомоги;

-відділення соціального супроводу ветеранів та членам їх сімей;

- інші підрозділи, діяльність яких спрямована на надання соціальних послуг особам, сім’ям, відповідно до встановлених потреб.

5.5. Надання соціальних послуг відділеннями Центру може здійснюватися цілодобово, впродовж дня, почасово, за місцем проживання, в закладі, на разовій, періодичній, тимчасовій (до 6 місяців), постійній основі або терміново. У разі потреби, допускається застосування гнучкого режиму робочого часу для працівників Центру відповідно до Наказу Міністерства праці та соціальної політики «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу» від 04.9.2006 №359.

5.6. Час (тривалість), місце та термін (періодичність), умови та обсяг надання соціальних послуг особі, сім’ї в Центрі залежить від встановлених індивідуальних потреб та конкретних умов, що сприяють реабілітації, реінтеграції та соціальній адаптації цієї особи, сім’ї.

5.7. Для організації надання соціальних послуг у Центрі вивчаються індивідуальні потреби сім’ї, особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах, та спільно з сім’єю, особою розробляється індивідуальний план роботи з нею.

5.8. До вивчення індивідуальних потреб особи, сім’ї та підготовки індивідуального плану надання послуг можуть залучатися необхідні фахівці - члени мультидисциплінарної команди: психіатр, реабілітолог, психотерапевт, нарколог, юрист та ін.

5.9. Надання соціальних послуг особі, сім’ї здійснюється працівниками визначених відділеннями Центру за індивідуальними планами надання соціальних послуг. Працівники забезпечують надання відповідних соціальних послуг згідно встановлених стандартів та нормативів соціальної послуги. У відділеннях можуть надаватись як одиничні соціальні послуги, так і комплекс соціальних послуг.

 

6. Відділення соціальної допомоги вдома

6.1. Відділення соціальної допомоги вдома Центру надання соціальних послуг (далі - відділення соціальної допомоги вдома) утворюється для надання соціальних послуг за місцем проживання/перебування не менш як 70 одиноким громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають III, IV, V групи рухової активності) та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком, а саме:

- похилого віку;

- інвалідів (які досягли 17-річного віку), крім інвалідів унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"

- хворих (з числа одиноких осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці).

6.2. Відділення не здійснює надання соціальних послуг громадян, які потребують цілодобового стороннього догляду.

Право на позачергове надання соціальних послуг відділенням соціальної допомоги вдома мають одинокі ветерани війни, особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", жертви нацистських переслідувань, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1, 2 і 3 категорії, особи, депортовані за національною ознакою.

6.3 У Центрі може бути утворено кілька відділень соціальної допомоги вдома або одне відділення з відповідною структурою, штатним розписом і фондом оплати праці.

У разі виявлення не менш як 50 непрацездатних громадян з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, з психічними розладами (соціально-безпечні, які не перебувають на спеціальному диспансерному обліку), інших категорій громадян, які не здатні до самообслуговування та які потребують надання соціальних послуг вдома, місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування можуть утворювати спеціалізовані відділення, в тому числі паліативного/хоспісного догляду.

6.4. Якщо громадян, які потребують надання соціальних послуг, виявлено менш як 70 осіб (для спеціалізованого відділення - менш як 50 осіб), їх обслуговування може здійснюватися згідно з договором, який укладається з непрацюючою фізичною особою і Центром, про оплату відповідної роботи за рахунок коштів, що виділяються для цієї мети.

Відділення соціальної допомоги вдома відповідно до державних стандартів соціальних послуг надає послугу  догляд вдома;

6.5. Відділення соціальної допомоги вдома може здійснювати обслуговування громадян похилого віку, інвалідів,  хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

6.6. Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги або з установленням диференційованої плати.

6.7. Виконавчий комітет Медвинської сільської ради може приймати, як виняток, рішення про звільнення від плати за надання соціальних послуг відділенням соціальної допомоги вдома громадян, які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. В такому разі видатки, пов'язані із наданням соціальних послуг громадян, передбачаються в кошторисі Центру за рахунок додаткових коштів місцевих бюджетів.

6.8. Кількість громадян, яких повинен обслуговувати соціальний працівник, соціальний робітник, обсяг їх роботи визначає директор Центру з урахуванням стану здоров'я громадянина, який обслуговується, його віку, рівня рухової активності, здатності до самообслуговування, місця та умов проживання, наявності транспортного сполучення, інших факторів, що можуть вплинути на якість надання соціальних послуг (один соціальний робітник обслуговує шістьох громадян у сільській місцевості, інших місцевостях, що не мають транспортного сполучення, у приватному або державному секторі без комунальних зручностей і десять громадян у селищі міського типу з комунальними зручностями.

Один соціальний робітник обслуговує двох непрацездатних громадян, яким установлена V група рухової активності.

6.9. На підставі даних карти визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги та медичного висновку складається індивідуальний план надання соціальної послуги, після чого між громадянином і Центром укладається договір, в якому зазначаються зміст та обсяг послуги, порядок оплати, обумовлюються періодичність, строки надання соціальної послуги відділенням соціальної допомоги вдома, інші умови.

Відділення соціальної допомоги вдома згідно з умовами договору, затвердженим графіком роботи та індивідуальним планом надання соціальної послуги з догляду вдома надає соціальну послугу з догляду вдома постійно (III група рухової активності - два рази на тиждень, IV - три рази, V - п’ять разів), періодично (два рази на місяць), тимчасово (визначений у договорі період), організовує надання передбачених договором послуг, контролює їх якість, визначає додаткові потреби, вживає заходів до їх задоволення

6.10 На кожного громадянина, якого обслуговує відділення соціальної допомоги вдома, ведеться особова справа, в якій міститься:

1) письмова заява громадянина чи його законного представника;

2) медичний висновок про не здатність до самообслуговування, потребу в постійній сторонній допомозі та догляді в домашніх умовах;

3) карта визначення індивідуальних потреб отримувача соціальних послуг.

4) один примірник договору, укладеного між громадянином чи його законним представником і Центром;

5) довідка про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

6) інформація з Державного реєстру прав, отримана посадовою особою структурного підрозділу з питань соціального захисту населення виконавчого органу сільської ради шляхом безпосереднього доступу до цього Реєстру;

7) копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності);

8) рішення органу виконавчої влади в галузі соціального захисту населення про надання соціальної послуги, прийняте в порядку визначеному законодавством (у разі, якщо соціальна послуга надається за рахунок бюджетних коштів)

9) копія рішення виконавчого комітету Медвинської сільської ради, або утвореної ним комісії, про звільнення від плати громадян похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу (за наявності);

10) копія наказу про здійснення (припинення) надання соціальних послуг;

11) довідка про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг;

12) індивідуальний план надання соціальної послуги;

13) копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб).

6.11. Протипоказаннями для прийняття на обслуговування відділенням є наявність у громадянина інфекційних, онкологічних захворювань IV клінічної групи, СНІДу, захворювань на наркоманію, алкоголізм, психічних захворювань.

6.12. Обслуговування громадян відділенням припиняється за рішенням завідуючого відділенням у разі:

- встановлення наявності у громадянина працездатних дітей, які відповідно до чинного законодавства зобов'язані його доглядати, проживають в одному й тому ж населеному пункті або разом з ним і не мають поважних причин для звільнення від обов'язків щодо догляду за ним;

- направлення громадянина до стаціонарного відділення Центру , будинку-інтернату для громадян похилого віку, пансіонату, психоневрологічного інтернату, будинку для ветеранів та інших установ;

- переїзду на нове місце проживання;

 - виявлення протипоказань для обслуговування, які перелічені у п.9 цього положення;

 - систематичного грубого ставлення до соціального працівника;

- смерті громадянина.

 

7. Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання

7.1. Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання (далі - відділення стаціонарного догляду) утворюється для обслуговування не менш як 20 і не більш як 50 одиноких громадян, до якого на постійне або тимчасове проживання, повне державне утримання безоплатно приймаються одинокі громадяни Медвинської територіальної громади похилого віку, інваліди (які досягли 17-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які відповідно до висновку лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров'я, за станом здоров'я не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду та допомоги, соціально-побутових, соціально-медичних та інших соціальних послуг.

7.2. У відділенні стаціонарного догляду громадяни перебувають на повному державному утриманні, одержують необхідні їм соціальні послуги та відповідно до встановлених норм забезпечуються:

  1. житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем і столовим посудом;
  2. раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі з урахуванням віку і стану здоров'я, у межах натуральних норм харчування, передбачених для мешканців інтернатних установ;
  3. соціально-медичним обслуговуванням;
  4. слуховими апаратами, окулярами, протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування (крім моторизованих), медикаментами відповідно до медичного висновку;
  5. комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, радіофікація, тепло-, водопостачання тощо).
  6. одиноким пенсіонерам, які перебувають у відділенні стаціонарного догляду, пенсія виплачується у встановленому законодавством порядку.

7.3. За наявності вільних місць до відділення стаціонарного догляду на загальних умовах строком до 4 місяців можуть прийматись одинокі громадяни похилого віку, інваліди (які досягли 17-річного віку), хворі ( з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як 4 місяці), які тимчасово втратили здатність до самообслуговування, потребують стороннього догляду, соціально-медичного обслуговування.

7.4. За рішенням (направленням) виконавчого органу Медвинської сільської ради, до відділення стаціонарного догляду на загальних підставах можуть прийматися (за наявності вільних місць) громадяни похилого віку, інваліди (які досягли 17-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. В такому разі зазначені категорії громадян перебувають у відділенні стаціонарного догляду на умовах оплати згідно із затвердженими тарифами або за рахунок додаткових коштів місцевих бюджетів.

7.5. Право на позачергове влаштування до відділення стаціонарного догляду мають одинокі ветерани війни, особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", жертви нацистських переслідувань, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1, 2 і 3 категорії, у разі, коли вони не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду та соціально-медичного обслуговування.

Одинокі ветерани праці, самотні громадяни похилого віку та члени сімей загиблих військовослужбовців мають переважне право на влаштування до стаціонарного відділення.

7.6. До відділення стаціонарного догляду громадяни приймаються за рішенням (направленням) виконавчого органу Медвинської сільської ради. Рішення видається на підставі письмової заяви громадянина, паспорта, висновку лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров'я про не здатність його до самообслуговування та потребу в  постійному сторонньому догляді та допомозі.

7.7. На кожного громадянина, який перебуває у відділенні стаціонарного догляду, ведеться особова справа, в якій міститься:

1) письмова заява громадянина чи його законного представника;

2) копії паспорта або іншого документа, що посвідчує особу отримувача соціальних послуг та його законного представника;

3) рішення органу виконавчої влади в галузі соціального захисту населення про надання соціальної послуги, прийняте в порядку визначеному законодавством;

4) висновок лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров'я  про нездатність до самообслуговування та потребу в постійному сторонньому догляді та допомозі;

5) довідка про розмір призначеної пенсії;

6) довідка про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

7) інформація з Державного реєстру прав, отримана посадовою особою виконавчого органу відповідної ради шляхом безпосереднього доступу до цього Реєстру;

8) довідка медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (за наявності);

9) копія наказу про надання (припинення) соціальних послуг;  

10) копія рішення виконкому про звільнення від плати громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 17-річного віку), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу (за наявності);

11) довідка про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг.

12) карта визначення індивідуальних потреб отримувача соціальних послуг;

13) індивідуальний план надання соціальної послуги;

14) договір про надання соціальної послуги;

15) копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб).

7.8. Громадяни, які приймаються до відділення стаціонарного догляду, проходять карантин в окремому ізольованому приміщенні протягом 14 днів, після чого у разі відсутності інфекційних захворювань переводяться до приміщення постійного проживання.

7.9. Тимчасове вибуття громадянина із відділення стаціонарного догляду за особистим бажанням дозволяється за висновком лікаря та письмовим зобов'язанням родичів або осіб, які згодні його прийняти на проживання та забезпечити належний догляд і необхідні соціальні послуги.

Витрати, пов'язані з поїздкою до родичів або інших осіб, Центр не компенсує.

Якщо громадянин тимчасово вибуває із відділення стаціонарного догляду на цей період він знімається з матеріального забезпечення. Про вибуття із відділення стаціонарного догляду громадянин завчасно (за три дні) письмово повідомляє завідувача відділення стаціонарного догляду.

7.10. Адміністрація Центру відповідно  до законодавства може виконувати обов'язки опікуна (піклувальника) щодо громадян, які перебувають у відділенні стаціонарного догляду, яким  не встановлено опіку чи піклування або не призначено опікуна чи піклувальника, і одночасно вживає заходів до встановлення опіки чи піклування над такими громадянами.

7.11. Підставою для припинення надання соціальної послуги є:

- письмова відмова отримувача соціальної послуги від отримання соціальної послуги із висновком не менше ніж двох лікарів (для осіб із психічними розладами - обов'язково лікаря-психіатра) про можливість отримувачем соціальної послуги самостійно задовольняти свої основні життєві потреби або письмова відмова його законного представника із зобов’язанням здійснення необхідного догляду;

- перенаправлення отримувача соціальної послуги до установ, закладів або відділень тимчасового перебування, денного догляду або підтриманого проживання;

- зміна місця проживання/перебування отримувача соціальної послуги;

- покращення стану здоров’я;

- закінчення строку дії або порушення умов договору про надання соціальної послуги;

- рішення суду;

- смерть отримувача соціальної послуги;

- ліквідація закладу, що надає соціальну послугу.

У разі припинення перебування у відділенні стаціонарного догляду громадянину видається одяг, білизна, взуття (згідно із сезоном), документи, власні речі та цінності (ощадна книжка, цінні папери тощо), які зберігалися у відділенні, а також довідка із зазначенням строку перебування у відділенні.

7.12. Забезпечення громадян, які перебувають у відділенні стаціонарного догляду, здійснюється відповідно до нормативів, передбачених для будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів і відділень стаціонарного догляду територіальних центрів, затверджених Мінсоцполітики.

7.13. Відділення стаціонарного догляду очолює завідувач, який призначається на посаду і звільняється з посади директором територіального центру.

8. Відділення соціального супроводу ветеранів та членів їх сімей

8.1. Відділення соціального супроводу ветеранів та членам їх сімей утворюється для надання підтримки ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей такої категорії осіб, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і загиблих (померлих) Захисниць України, членам сімей безвісти зниклих та полонених та інших демобілізованих осіб під час їх реадаптації та реінтеграції в територіальній громаді. Безвісти зниклі, полонені, їх сім’ї

8.2. Основними завданнями відділення соціального супроводу ветеранів та членам їх сімей є: - надання комплексної допомоги (комплексу дій) особам, зазначеним в пункті 8.1. цього розділу у різних сферах, зокрема сприяння організаційному вирішенню питань надання правової, соціальної, психологічної допомоги, публічних (електронних публічних), соціальних, медичних, реабілітаційних, освітніх та інших послуг, надання допомоги в оформленні документів щодо забезпечення житлом, земельними ділянками, з питань зайнятості, зокрема отримання грантової підтримки на розвиток підприємницьких ініціатив, надання допомоги з питань участі у спортивних змаганнях, у здійсненні заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації; - сприяння фізичному та психологічному відновленню ветеранів війни та членів їх сімей, адаптацію до цивільного життя, зміцнення/відновлення родинних та суспільно-корисних зв’язків; - організація та забезпечення роботи ветеранського хабу (простору). При цьому першочергово заходами з підтримки забезпечуються особи з інвалідністю внаслідок війни.

8.3.Заходи з підтримки надаються особам, зазначеним в пункті 8.2., на безоплатній основі з урахуванням таких принципів: інтегрованого підходу — узгодження, координації функцій і заходів суб’єктів різних рівнів управління для реалізації комплексного і економічно вигідного підходу до розв’язання проблемних ситуацій, запобігання чи усунення соціальних ризиків та вразливості; індивідуального підходу — гідне ставлення до раси, національності, культури, віросповідання, віку, статі, інших індивідуальних особливостей та потреб осіб; територіальної доступності — оперативного забезпечення здійснення якісних заходів з підтримки за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання осіб або місцем їх фактичного проживання; інформаційної доступності — поширення повної та достовірної інформації про форми та зміст заходів з підтримки; дотримання конфіденційності — нерозголошення отриманої конфіденційної інформації та вжиття заходів до захисту персональних даних відповідно до вимог Законів України “Про інформацію”, “Про захист персональних даних”.

8.4.Заходи з підтримки здійснюються на підставі поданої особами заяви про здійснення заходів з підтримки у паперовій формі за встановленою формою або за наявності технічної можливості в електронній формі засобами Реєстру.

8.5.Підставою для припинення здійснення заходів з підтримки є:

 - письмова відмова особи від здійснення заходів з підтримки за власним бажанням, складена в довільній формі;

 - зміна особою місця проживання;

- досягнення позитивного результату здійснення заходів з підтримки, що узгоджується з особою; - відсутність потреби в заходах з підтримки;

 - смерть особи.

8.5.Відділення відповідно до покладених на нього завдань здійснює заходи щодо:

- проведення оцінювання потреб особи, що включає збір, аналіз та узагальнення даних для визначення потреб, проведення моніторингу потреб особи, зокрема з використанням інформаційних технологій (за наявності технічної можливості), визначення форм і методів роботи з особою, а також переліку необхідних послуг та допомоги;

- проведення інформування/консультування осіб з розгляду і вирішення питань у сферах правової, соціальної, психологічної допомоги, публічних (електронних публічних), соціальних, медичних, реабілітаційних, освітніх та інших послуг, надання допомоги в оформленні документів щодо забезпечення житлом, земельними ділянками, з питань зайнятості, зокрема отримання грантової підтримки на розвиток підприємницьких ініціатив, надання допомоги з питань участі у спортивних змаганнях, у здійсненні заходів з фізкультурноспортивної реабілітації.;

 - здійснення супроводу осіб в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності, зокрема під час надання допомоги в оформленні документів;

 - проведення інформаційно-просвітницької роботи з метою профілактики та запобігання розвитку психічних та поведінкових розладів, формування загального розуміння про власне психічне здоров’я, проведення індивідуального опитування осіб для з’ясування їх стану і оцінки життєвих обставин, організація та проведення заходів з профілактики соціальних проблем, які порушують нормальну життєдіяльність осіб, надання психологічної допомоги першого рівня відповідно до Порядку та умов надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 р. № 1338 “Деякі питання надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб”.

 9. Директор Центру.

9.1. Центр очолює Директор, який призначається на посаду сільським головою за результатами конкурсу  шляхом укладення з ним контракту та звільняється з посади сільським головою Медвинської сільської ради.

Посаду Директора Центру може займати особа, яка має вищу освіту (бакалавр, магістр, спеціаліст).

9.2. Директор Центру:

1) організовує роботу Центру, несе персональну відповідальність за виконання покладених завдань, забезпечує проведення моніторингу та оцінку якості соціальних послуг, визначає ступінь відповідальності працівників;

2) затверджує посадові обов'язки інших працівників Центру;

3) координує діяльність відділень Центру;

4) подає органу, що утворив Центр, пропозиції щодо штатного розпису, кошторису витрат центру;

5) укладає договори, діє від імені Центру і представляє його інтереси;

6) розпоряджається коштами Центру в межах затвердженого кошторису витрат та відповідно до їх цільового призначення, в тому числі на оплату:

- проведення щорічного профілактичного медичного огляду соціальних працівників та соціальних робітників Центру, які безпосередньо надають соціальні послуги;

- придбання для соціальних працівників та соціальних робітників спецодягу, взуття, велосипедів, проїзних квитків (або грошової компенсації за їх придбання);

- придбання для оснащення Центру автотранспорту, засобів пересування, спеціальних засобів для догляду і самообслуговування;

-  підвищення кваліфікації осіб, які надають соціальні послуги;

7) розробляє і подає на затвердження сесії Медвинської сільської ради проект Статуту про центр надання соціальних послуг

 

10. Діяльність Центру

10.1. Діяльність Центру здійснюється за рахунок:

- коштів місцевого бюджету, у тому числі за рахунок коштів, які відповідно до Бюджетного кодексу України виділяються на соціальний захист та соціальне забезпечення і враховуються під час визначення обсягу міжбюджетних трансфертів;

- благодійних внесків юридичних та фізичних осіб;

- коштів від діяльності підсобних господарств та надання платних соціальних послуг;

- інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

10.2. Умови оплати праці, тривалість робочого часу та відпусток працівників Центру встановлюються відповідно до умов, передбачених для працівників закладів, установ соціального обслуговування відповідно до чинного законодавства.

10.3. Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та статистичної звітності здійснюється відповідно до чинного законодавства.

10.4. Прийом осіб, які знаходяться у складних життєвих обставинах зі зверненнями, пропозиціями та скаргами, здійснюється директором згідно графіку прийому.

Розгляд пропозицій (зауважень), заяв та скарг громадян проводиться відповідно до статей 14, 15 та 16 Закону України «Про звернення громадян».

Діловодство за зверненнями громадян у Центру ведеться окремо від інших видів діловодства.

Особисту відповідальність за стан діловодства за зверненнями громадян несе директор Центру.

10.5. Моніторинг і контроль діяльності, пов’язаної із надання соціальних послуг, ревізія фінансово-господарської діяльності проводяться відповідно до законодавства України.

Для проведення внутрішнього моніторингу й контролю якості надання соціальних послуг у Центрі розробляється внутрішня система моніторингу й контролю якості надання соціальних послуг.

 

11. Припинення діяльності Центру.

11.1. Реорганізація (злиття, поділ, виділення, перетворення) або ліквідація Центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) здійснюється за рішенням сесії Медвинської сільської ради.

11.2. Ліквідація Центру здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється уповноваженим органом або органом, який прийняв рішення про ліквідацію. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами визначаються Уповноваженим органом, який прийняв вішення про ліквідацію, згідно з чинним законодавством України.

11.3. З моменту призначення ліквідаційної комісії, за рішенням сесії до неї переходять всі повноваження по управлінню Центром. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс Центру і подає на затвердження органу, який призначив ліквідаційну комісію. Кредиторам, які перебувають у договірних відносинах з Центром, що ліквідується, повідомляється про його ліквідацію у письмовій формі.

11.4. Майно, що залишилось після задоволення претензій кредиторів за рішенням сесії Медвинської сільської ради має бути передано іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховано до бюджету.

11.5. При реорганізації і ліквідації Центру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до чинного законодавства України.

11.6. Центр втрачає право юридичної особи і визначається такою, що припинила існування, з метою виключення її з державного реєстру України.

11.7. У разі реорганізації  Центру права і обов’язки переходять правонаступникам.

12. Заключні положення

12.1. Цей Статут набирає чинності з моменту його державної реєстрації відповідно до чинного законодавства України, попередня редакція та попередні зміни втрачають чинність. Зміни та доповнення до Статуту вносяться в порядку, визначеному чинним законодавством України, та іншими нормативно-правовими  актами.    

 

 

 

 

 

Секретар сільської ради                                                     Людмила ОГНИСТА


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних