Рішення ради №995 «Про затвердження Програми розвитку житлово-комунального господарства Медвинської сільської територіальної громади на 2026-2029 роки»
| Скликання: | VIII скликання |
| Сесія: | 75 сесія 05.08.2025 |
| Тип документу: | Рішення ради |
| Дата прийняття: | 05.08.2025 |
| Дата оприлюднення: | 08.08.2025 |
| Номер документу: | 995 |
| Назва документу: | Про затвердження Програми розвитку житлово-комунального господарства Медвинської сільської територіальної громади на 2026-2029 роки |
| Прикріплені файли: |
БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
75 сесія VIII скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 05 серпня 2025 року с. Медвин № 995
Про затвердження Програми розвитку житлово-комунального господарства Медвинської сільської територіальної громади на 2026-2029 роки
Відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України, пункту 22 частини першої статті 26, частини першої статті 47, статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів», «Про управління відходами», з метою здійснення заходів щодо підвищення ефективності та надійності функціонування житлового - комунального господарства Медвинської сільської територіальної громади, забезпечення сталого розвитку для задоволення потреб населення, враховуючи рішення виконавчого комітету від 22.07.2025 № 108 «Про схвалення проєкту Програми розвитку житлово-комунального господарства Медвинської сільської територіальної громади на 2026-2029 роки», висновки та рекомендації постійної комісії сільської ради з питань освіти, культури, молоді та спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення, Медвинська сільська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму розвитку житлово-комунального господарства Медвинської сільської територіальної громади на 2026-2029 роки, що додається.
2. Визначити головним розпорядником коштів Програми - Медвинську сільську раду, відповідальним виконавцем Програми – КП «Медвин Інвест» Медвинської сільської ради.
3. Фінансовому відділу Медвинської сільської ради при формуванні показників місцевого бюджету на 2026-2029 роки, передбачити за поданням головного розпорядника коштів, потребу в асигнуваннях на реалізацію заходів Програми, виходячи з реальних можливостей бюджету та його пріоритетів.
3. Координацію роботи та узагальнення інформації щодо виконання Програми покласти на сектор з питань житлово-комунального господарства та благоустрою Медвинської сільської ради.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань освіти, культури, молоді та спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення.
Сільський голова Ігнатій СЕРГІЄНКО
с. Медвин
05.08.2025 року
№ 995-75-VІIІ
Додаток
Затверджено
рішення Медвинської
сільської ради
від 05.08.2025 № 995-75-VIII
Програма розвитку житлово-комунального господарства Медвинської сільської територіальної громади на 2026-2029 роки
- Паспорт Програми
|
Підстава до розробки Програми
|
Закони України «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів», «Про управління відходами», «Про місцеве самоврядування в Україні» |
|
Замовник Програми |
Медвинська сільська рада |
|
Головний розробник Програми
|
Сектор з питань житлово-комунального господарства та благоустрою Медвинської сільської ради |
|
Співрозробник Програми |
КП «Медвин Інвест» |
|
Головна мета Програми |
Оновлення та модернізація діючих потужностей, покращення фінансового-господарського стану житлово-комунального підприємства громади, підвищення ефективності та надійності функціонування житлового - комунального господарства Медвинської сільської територіальної громади, забезпечення сталого розвитку для задоволення потреб населення |
|
Строки реалізації Програми |
2026 -2029 роки |
|
Джерела фінансування |
Сільський бюджет, субвенції з державного бюджету на розвиток громад та інші кошти, не заборонені законодавством України |
|
Обсяги фінансування, тис. грн. |
8020,0 |
|
Очікувані результати Програми |
Консолідація та спрямування дій сільської ради, споживачів та виконавців житлово-комунальних послуг на створення дієвої системи управління та сприятливого середовища для формування ефективного власника і розвитку конкуренції |
- Загальні положення
Галузь житлово-комунального господарства має життєво важливе значення, як для населення так і для функціонування господарського комплексу на території сільської ради.
Житлово-комунальне підприємство громади працює сьогодні фактично за рахунок тих ресурсних можливостей, що були накопичені в попередні десятиліття.
Відсутність інвестицій в галузь та обігових коштів підприємств призвели до значного погіршення технічного стану основних фондів, збільшення питомих та непродуктивних витрат матеріальних та енергетичних ресурсів.
Незадовільним є фінансовий стан підприємства.
За останні роки в населених пунктах громади накопичилося безліч проблем з утримання в належному стані територій громади із санітарного очищення, проведення робіт з боротьби зі стихійними звалищами, з належного поводження з твердими побутовими відходами, ремонту доріг, вуличного освітлення, відновлення об’єктів благоустрою тощо, які потребують програмного вирішення.
Програма розвитку житлово-комунального Медвинської сільської територіальної громади на 2026-2029 роки (далі - Програма) розроблена відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про управління відходами», «Про житлово-комунальні послуги» та інших нормативно-правових актів.
Програма розроблена з метою підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунальних систем, життєзабезпечення населення, поліпшення якості надання житлово-комунальних послуг.
Основним завданням є оновлення та модернізація діючих потужностей, покращення фінансового-господарського стану житлово-комунального підприємства громади.
Головним напрямком роботи Медвинської сільської ради, спрямованим на створення умов сприятливих для життєдіяльності населення громади є благоустрій населених пунктів громади.
Благоустрій населених пунктів передбачає:
- розроблення і здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об’єктів;
- організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та об’єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення;
- створення умов для реалізації прав суб’єктами у сфері благоустрою населених пунктів.
На території Медвинської громади функціонує 1 комунальне підприємство.
КП «Медвин Інвест»
Комунальне підприємство «Медвин Інвест» створене рішенням Медвинської сільської ради.
Діяльність підприємства КП «Медвин Інвест» полягає проведенні робіт із благоустрою громади, а саме: санітарної очистки, озеленення населених пунктів, зимового утримання доріг і тротуарів, організація роботи по вивезенню твердих побутових відходів, утримання житлового фонду громади, зовнішнього освітлення населених пунктів, надання побутових послуг населенню, утримання кладовищ, парків та скверів, пам’ятників, дитячих майданчиків та інших робіт по благоустрою населених пунктів.
Протяжність мереж зовнішнього освітлення складає 30 км.
Протяжність доріг місцевого значення складає 163,2 км, з них у комунальній власності сільської громади перебуває 147 км доріг.
Підприємство здійснює утримання доріг, тому числі зимове.
Підприємство недостатньо технічно забезпечене. Невирішеними залишаються питання фінансування, оновлення, розвитку та модернізація діючих потужностей.
Не до кінця вирішене питання будівництва та модернізації мережі зовнішнього освітлення, хоча перехід до сучасних енергоощадних технологій в громаді розпочато.
Розширення території сільської ради та збільшення пасажиропотоку призвело до різкого збільшення транспортного навантаження на вулиці та дороги. Розвиток автомобільних перевезень, підвищення вантажопідйомності автомобілів при одночасному поліпшенні їх динамічних якостей, насиченість транспортних потоків швидкісними легковими автомобілями потребують підвищення темпів розвитку вулично-дорожньої мережі і особливо поліпшення технічного рівня та експлуатаційного стану місцевих вулиць і доріг: організації місць паркування автомобільного транспорту, створення безпечних умов для руху пасажирів і транспортних засобів, своєчасного виконання капітальних та поточних ремонтів доріг, влаштування тротуарів та велосипедних доріжок. Окремої уваги потребує стан доріг.
Несанкціоноване розміщення побутових відходів є суттєвим чинником негативного впливу на земельні, водні та лісові ресурси і здоров’я людей. Масові накопичення побутового сміття в лісозахисних смугах вздовж автомобільних доріг, в лісонасадженнях та поблизу водойм є одним із потенційних джерел забруднення довкілля і підлягають терміновій утилізації.
Видалення дерев, що досягли вікової межі, аварійних та фаутних дерев, а також відновлення зелених насаджень не носить системного характеру. Існує потреба у влаштуванні парків, скверів, розширенні зелених зон та місць для відпочинку громадян.
- Мета і основні завдання Програми
Головна мета Програми – полягає у визначенні засад реалізації державної політики реформування житлово-комунального господарства, здійснення заходів щодо підвищення ефективності та надійності його функціонування, забезпечення сталого розвитку задоволення потреб населення і господарського комплексу в житлово-комунальних послугах відповідно до встановлених нормативів і стандартів, покращення благоустрою населених пунктів.
- Основні завдання Програми та засоби, необхідні для їх виконання
Загальні засади Програми визначаються реалізацією семи стратегічних напрямів:
- Організація ефективного управління у сфері виробництва і надання житлово-комунальних послуг та формування нової житлової політики, орієнтованої на потреби людини, її можливості.
- Забезпечення сталої та ефективної роботи підприємства в галузі житлово-комунального господарства.
- Технічне переоснащення житлово-комунального господарства, скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів на виробництво житлово-комунальних послуг.
- Залучення інвестицій.
- Забезпечення організації широкої громадської підтримки державної політики реформування та розвитку житлово-комунального господарства.
- Покращення благоустрою населених пунктів.
- Розширення переліку послуг, які можуть надаватися житлово-комунальним господарством громади.
Для реалізації стратегічних напрямів Програми передбачається розв’язати такі основні завдання:
- забезпечення ефективного управління житловим фондом;
- забезпечення ефективного управління та регулювання діяльності суб’єктів природних монополій у сфері житлово-комунального господарства, вдосконалення законодавчо-нормативної бази та дотримання державних стандартів і соціальних нормативів надання житлово-комунальних послуг;
- створення ефективної системи поводження з побутовими відходами;
- утримання об’єктів благоустрою;
- розвиток підприємства в галузі житлово-комунального господарства;
- розвиток сфери благоустрою;
- розбудова системи щодо залучення інвестицій, спрямованих на реформування житлово-комунального господарства;
- проведення паспортизації та інвентаризації об’єктів благоустрою;
- підвищення якості ремонту, утримання об’єктів благоустрою;
- технічного переоснащення машин і механізмів, що використовуються під час утримання та ремонту об’єктів благоустрою;
- благоустрою пам’яток культурної та історичної спадщини;
- створення безпечних умов праці персоналу та безпечних виробничих умов під час утримання та ремонту об’єктів благоустрою;
- залучення громадськості до здійснення заходів у сфері благоустрою;
- утримання вулично-дорожньої мережі;
- належного ремонту і утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів;
- впровадження нових високоефективних екологобезпечних матеріалів для ремонту вулично-дорожньої мережі та належного утримання її у зимовий період;
- належного утримання, поточного ремонту та обслуговування об’єктів зовнішнього освітлення;
- автоматизації управління зовнішнім освітленням;
- поточного ремонту зовнішнього освітлення з використанням сучасних енергозберігаючих технологій;
- утримання зелених насаджень: відновлення клумб, газонів, квітників;
- придбання техніки для забезпечення благоустрою населених пунктів;
- інженерного захисту територій: організації відведення поверхневого стоку;
- розчистки та підтримання в належному стані річок та ставків;
- санітарного очищення: організації прибирання територій населених пунктів та вивіз твердих побутових відходів;
- інші завдання щодо створення, покращення стану житлово – комунального господарства та підтримки підприємства в галузі житлово – комунального господарства та благоустрою.
- Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування Програми
Розробка Програми обумовлена необхідністю забезпечення діяльності житлово-комунального господарства, покращення благоустрою населених пунктів.
Фінансування даної Програми проводиться за рахунок коштів сільського бюджету та з інших джерел, не заборонених законодавством.
Обсяг асигнувань для виконання завдань Програми визначається сесією сільської ради.
Фінансування здійснюється відповідно до передбачених у сільському бюджеті коштів на поточний бюджетний рік та заходів Програми.
Напрямок № 1: Забезпечення безперебійного водопостачання та водовідведення:
|
№ п/п |
Оперативні завдання |
Термін виконання |
Відповідальні виконавці |
Джерела фінансування |
Очікувані витрати (тис. грн.) |
|
11. 1 |
Інвентаризація громадських колодязів |
2026-2029 роки |
КП «Медвин Інвест» |
Власні кошти підприємства |
50,0 |
|
2. 2 |
Паспортизація артсвердловин |
2026-2029 роки |
КП «Медвин Інвест» |
Кошти бюджету |
150,0 |
|
3. 3 |
Заміна насосів на артсвердловиніах |
2026-2029 роки |
КП «Медвин Інвест» |
Кошти бюджету |
70,0 |
|
|
ВСЬОГО |
|
|
|
270,0 |
Напрямок № 2: Забезпечення благоустрою місць поховань
|
№ п/п |
Оперативні завдання |
Терміни виконання |
Відповідальні виконавці |
Джерела фінансування |
Очікувані витрати (тис. грн.) |
|
1 |
Паспортизація кладовищ |
2026-2029 роки |
КП «Медвин Інвест» |
Кошти бюджету |
300,0 |
|
2 |
Забезпечення капітального та поточного ремонту братських могил, меморіалів, пам’ятників |
2026-2029 роки |
КП «Медвин Інвест» |
Кошти бюджету |
150,0 |
|
|
ВСЬОГО |
|
|
|
450,0 |
Напрямок № 3: Поводження з твердими побутовими відходами
|
№ п/п |
Оперативні завдання |
Терміни виконання |
Відповідальні виконавці |
Джерела фінансування |
Очікувані витрати (тис. грн.) |
|
1 |
Розробка Схеми санітарної очистки територій населених пунктів |
2026-2029 роки |
КП «Медвин Інвест» |
Кошти бюджету |
200,0 |
|
2 |
Укладення договорів на вивезення твердих побутових відходів |
2026-2029 роки |
КП «Медвин Інвест» |
Кошти бюджету |
100,0 |
|
3 |
Зміцнення матеріально-технічної бази підприємства шляхом придбання спеціалізованої та іншої техніки |
2026-2029 роки |
КП «Медвин Інвест» |
Кошти бюджету |
6000,0 |
|
|
ВСЬОГО |
|
|
|
6300,0 |
Напрямок № 4: Утримання та розвиток вулично-дорожнього господарства
|
№ п/п |
Оперативні завдання |
Терміни виконання |
Відповідальні |
Джерела фінансування |
Очікувані витрати (тис. грн.) |
|
1 |
Паспортизація доріг комунальної власності |
2026-2029 роки |
КП «Медвин Інвест» |
Кошти бюджету |
500,0 |
|
|
ВСЬОГО |
|
|
|
500,0 |
Напрямок № 5: Розширення переліку послуг, які може надавати комунальне підприємство
|
№ п/п |
Оперативні завдання |
Терміни виконання |
Відповідальні виконавці |
Джерела фінансування |
Очікувані витрати (тис. грн.) |
|
1 |
Зміцнення матеріально- технічної бази підприємства шляхом придбання основних засобів |
2026-2029 роки |
КП «Медвин Інвест» |
Кошти бюджету |
500,0 |
|
|
ВСЬОГО |
|
|
|
500,0 |
6. Фінансування та контроль за ходом виконання Програми
Розв'язання проблеми забезпечення фінансової стабілізації житлово-комунального комплексу є головною передумовою формування економічних взаємовідносин у цій галузі. Фінансове забезпечення Програми здійснюється в межах асигнувань, передбачених в сільському бюджеті та з інших джерел, не заборонених законодавством, а саме за рахунок коштів:
- державного бюджету;
- коштів обласного бюджету, за умови співфінансування з місцевого бюджету;
- місцевого бюджету;
- коштів підприємств;
- інших джерел, не заборонених законодавством України.
Організація управління та контроль за станом виконання заходів Програми покладається на сектор з питань житлово-комунального господарства та благоустрою.
Виконання Програми здійснюється шляхом реалізації її заходів і завдань виконавцями, зазначеними у даній Програмі
Головний розпорядник бюджетних коштів та відповідальний виконавець Програми щорічно звітує перед сільською радою про результати виконання Програми.
Контроль за виконанням Програми здійснюється постійною комісією сільської ради з питань освіти, культури, молоді та спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення.
7. Очікувані результати
Основною умовою реалізації Програми є консолідація та спрямування дій сільської ради, споживачів та виконавців житлово-комунальних послуг на створення дієвої системи управління та сприятливого середовища для формування ефективного власника і розвитку конкуренції.
Виконання Програми дасть можливість:
- забезпечити реалізацію державної політики щодо регіонального розвитку, насамперед у сфері житлово-комунального господарства;
- зробити доступними послуги для населення за умови їх своєчасної оплати;
- створити сприятливі умови для накопичення інвестиційних ресурсів з метою технічного переоснащення житлово-комунального господарства та розвитку комунальної інфраструктури;
- створити сприятливі умови для залучення позабюджетних коштів у розвиток об'єктів житлово-комунального господарства;
- провести комплексну модернізацію і технічне переоснащення об’єктів житлово-комунального господарства;
- забезпечити надання населенню житлово-комунальних послуг належної якості відповідно до вимог національних стандартів;
- забезпечити прозорість у формуванні тарифної та цінової політики на житлово-комунальні послуги;
- забезпечити обґрунтованість і прозорість умов реалізації дотаційної політики держави стосовно малозабезпечених верств населення;
- добитися зменшення обсягів використання енергоресурсів у комунальній енергетиці та житлових будівлях;
- забезпечити широку суспільну підтримку виконання основних завдань у рамках реформи житлово-комунального господарства.
Секретар сільської ради Людмила ОГНИСТА
