Медвинська сільська рада
с.Медвин, Білоцерківський район, Київська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Рішення виконавчого комітету №194 «Про затвердження Положення про адміністративну комісію при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради та Порядку організації діяльності адміністративної комісії при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради під час розгляду та вирішенні справ про адміністративні правопорушення»

Кількість переглядів: 73
Скликання: VIII скликання
Сесія: Виконком 10.12.2025
Тип документу: Рішення виконавчого комітету
Дата прийняття: 10.12.2025
Дата оприлюднення: 11.12.2025
Номер документу: 194
Назва документу: Про затвердження Положення про адміністративну комісію при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради та Порядку організації діяльності адміністративної комісії при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради під час розгляду та вирішенні справ про адміністративні правопорушення
Прикріплені файли:
  1. Файл 1 (0.41 МБ)
  2. Файл 2 (0.3 МБ)


 

 

 

МЕДВИНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

РІШЕННЯ

 

від 10 грудня 2025 року                 с. Медвин                                      № 194

 

Про затвердження Положення про адміністративну комісію при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради та Порядку організації діяльності адміністративної комісії при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради під час розгляду та вирішенні справ про адміністративні правопорушення

 

Відповідно до статей 213, 215, 216 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підпункту 4 пункту “б” частини першої статті 38, частини першої статті 47, частини шостої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою організації та регламентації діяльності адміністративної комісії при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради під час розгляду та вирішенні справ про адміністративні правопорушення, виконавчий комітет Медвинської сільської ради

 

ВИРІШИВ:

1. Затвердити склад адміністративної комісії при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради (Додаток 1).

2. Затвердити Положення про адміністративну комісію при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради (Додаток 2).

3. Затвердити Порядок організації діяльності адміністративної комісії при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради під час розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення (Додаток 3).

4. Вважати рішення виконавчого комітету Медвинської сільської ради від 05.03.2021 № 229 «Про створення адміністративної комісії, затвердження Положення про адміністративну комісію та зразків документів адміністративної комісії», від 27.09.2023 № 116 «Про внесення змін до складу адміністративної комісії при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради, затвердженої рішенням виконавчого комітету від 05.03.2021 № 229», від 16.08.2024 № 123 «Про внесення змін до складу адміністративної комісії при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради, затвердженої рішенням виконавчого комітету від 05.03.2021 № 229», від 04.12.2024 № 195 «Про внесення змін до складу адміністративної комісії при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради, затвердженої рішенням виконавчого комітету від 05.03.2021 № 229» такими, що втратили чинність.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань прав людини, законності, запобігання корупції, регламенту, депутатської діяльності, етики та місцевої згуртованості.

 

 

 

 

 

Сільський голова                                                           Ігнатій СЕРГІЄНКО

 

 

Додаток 1

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення виконавчого комітету Медвинської сільської ради

від 10.12.2025 № 194

 

Склад

Адміністративної комісії при виконавчому комітеті

Медвинської сільської ради

 

ШЕВЧЕНКО Леонід Якович

-

Член виконавчого комітету, голова комісії

 

МИТЯЙ Михайло Васильович

-

Головний спеціаліст сектору з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та комунального майна, заступник голови комісії

 

Проценко Олеся Анатоліївна

-

Головний спеціаліст з управління персоналом сектору юридичної та кадрової роботи, секретар комісії

 

Члени комісії:

                                              

 

 

ЛИСТОПАД Оксана Валеріївна

-

Адміністратор відділу надання адміністративних послуг (ЦНАП) Медвинської сільської ради

 

ОГНИСТА Людмила Василівна

-

Секретар Медвинської сільської ради

 

ОНОФРЕЙ Тетяна Олександрівна

-

Інспектор відділу соціальної та ветеранської політики

 

ПАВЛЕНКО Інна Володимирівна

-

Головний спеціаліст фінансового відділу Медвинської сільської ради (за згодою)

 

 

 

 

Секретар виконавчого комітету                               Людмила ОГНИСТА

 

Додаток 2

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення виконавчого комітету Медвинської сільської ради

від 10.12.2025 № 194

 

Положення

про адміністративну комісію при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради

 

1. Загальні положення

1.1. Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради (далі - адміністративна комісія) є колегіальним органом, який утворюється для розгляду і вирішення справ про адміністративні правопорушення (передбачених частиною другою статті 218 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), за винятком справ, віднесених КУпАП до відання інших органів (посадових осіб).

1.2. Адміністративна комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, цим Положенням, а також рішеннями Медвинської сільської ради та її виконавчого комітету.

1.3. Діяльність адміністративної комісії ґрунтується на принципах законності, охорони інтересів особи, держави та громади, гласності, публічності, самостійності і незалежності у прийнятті рішень, рівності учасників адміністративного процесу перед законом.

1.4. Адміністративна комісія забезпечує своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної адміністративної справи, вирішення її відповідно до вимог чинного законодавства України, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобіганню правопорушень, підвищенню правової культури громадян, зміцненню законності.

 

2. Завдання адміністративної комісії

2.1. Завданням адміністративної комісії є розгляд справ про адміністративні правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання законів України, підвищення правової культури громадян, правил співжиття, чесного ставлення до державного і громадського обов’язку, поваги до прав, честі й гідності громадян, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самими правопорушниками, так і іншими особами.

2.2. Адміністративна комісія розглядає, відповідно до чинного законодавства, справи про адміністративні правопорушення, віднесені Кодексом України про адміністративні правопорушення до їх відання, а саме:

- у сфері охорони культурної спадщини (ст. 92);

- у сфері використання паливно-енергетичних ресурсів (ст.ст. 99, 103-1, 103-2);

- у сільському господарстві (ст. 104);

- на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку (ст.ст. 136 (за

вчинення порушень на автомобільному транспорті, 141, 142);

- в галузі житлових прав громадян, житлово-комунального господарства та благоустрою (ст.ст. 150-152, 152-1);

- в галузі торгівлі та туризму (ст.ст. 155, 155-2, ч. 2 ст. 156, 156-1, ст.156-2, ст.159, ч.1 ст.163-17);

- що посягають на громадську безпеку (ст. 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), ст.ст. 179, 180 (крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють), ч. 4 ст. 181, ч. 1 ст. 182, ст. 183);

- що посягають на встановлений порядок управління (ст.ст. 186, 212-1).

2.3. Адміністративна відповідальність реалізується шляхом застосування до винних осіб адміністративних стягнень, тобто у своїй сукупності вони й складають систему заходів адміністративної відповідальності. Загальною особливістю адміністративних стягнень є їх виховний, репресивний, каральний та профілактичний характер. Вони застосовуються лише до винних у вчиненні адміністративних проступків осіб.

2.4. Адміністративні стягнення, як правило, полягають у позбавлені або обмеженні певних прав, благ. Цим досягається мета покарання порушника, запобігання скоєнню нових правопорушень. Проте покарання не є самоціллю, воно виступає необхідним засобом виховання правопорушника і запобігання правопорушенням. За вчинений проступок громадянин або позбавляється будь-якого суб’єктивного права, або обмежується його правосуб’єктність, або на нього покладаються спеціальні “штрафні” обов’язки. Тобто адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

 

3. Порядок утворення та склад адміністративної комісії

3.1. Адміністративна комісія утворюється при виконавчому комітеті сільської ради на строк повноважень Медвинської сільської ради. У своїй діяльності відповідальна перед Медвинською сільською радою та її виконавчим комітетом і підзвітна їм.

3.2. Адміністративна комісія в усіх питаннях, віднесених до її компетенції, взаємодіє з постійними комісіями Медвинської сільської ради та комісіями, утворюваними при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради, із структурними підрозділами ради, а також з державними органами виконавчої влади, установами, організаціями, іншими юридичними та фізичними особами.

3.3. Адміністративна комісія організовує облік розглянутих справ про адміністративні правопорушення, узагальнює практику їх розгляду.

3.4. Адміністративна комісія, встановивши при розгляді конкретних справ або в результаті узагальнення практики їх розгляду причини та умови, що сприяли вчиненню адміністративних правопорушень, вносить до відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, їх посадовим особам пропозиції щодо вжиття заходів для усунення цих причин та умов. Не пізніш як у місячний строк відповідний орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, підприємство, установа, організація, їх посадові особи повідомляють адміністративну комісію про результати вжиття необхідних заходів.

3.5. Справа, що заводиться адміністративною комісією, повинна містити протокол про адміністративне правопорушення, протокол засідання адміністративної комісії, постанову адміністративної комісії, дані про сповіщення членів адміністративної комісії та осіб, які беруть участь у справі про день, час та місце засідання адміністративної комісії, вручення або надіслання постанови особі, щодо якої її винесено, відмітки про виконання постанови, хід і результати її виконання та інші документи у цій справі.

3.6. Адміністративна комісія користується гербовою печаткою Медвинської сільської ради.

3.7. Адміністративна комісія утворюється у складі голови, заступника голови, відповідального секретаря та не менш як 4 членів комісії. Число членів комісії встановлюється залежно від обсягу роботи комісії виконавчим комітетом Медвинської сільської ради. До складу адміністративної комісії можуть входити депутати Медвинської сільської ради, представники профспілкових, громадських організацій, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, працівники трудового колективу сільської ради.

3.8. До складу адміністративної комісії не можуть входити представники органів державної влади, посадові особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, а також працівники прокуратури, суду й адвокати.

 

4. Права та обов’язки членів адміністративної комісії

4.1. Голова адміністративної комісії, а під час його відсутності – заступник голови:

- організовує та керує роботою адміністративної комісії, головує на її засіданнях, несе відповідальність за виконання покладених на неї завдань;

- забезпечує регулярне та своєчасне проведення засідань адміністративної комісії, визначає коло питань, що підлягають розгляду на її черговому засіданні;

- розподіляє обов’язки між членами адміністративної комісії;

- підписує заяви, повідомлення, листи підготовлені комісією;

- вживає заходів щодо підвищення рівня правової культури і правової підготовки членів адміністративної комісії;

- представляє інтереси адміністративної комісії у судах по справах з оскарження рішень адміністративної комісії, у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, іншими юридичними незалежно від форм власності та фізичними особами;

- аналізує стан справ, розглянутих адміністративною комісією;

- підписує протокол засідання і постанови адміністративної комісії по справах про адміністративні правопорушення.

4.2. Відповідальний секретар адміністративної комісії:

- заводить по кожному протоколу про адміністративне правопорушення окрему справу;

- здійснює підготовку до розгляду справ про адміністративні правопорушення;

- вирішує організаційні питання проведення засідань адміністративної комісії;

- за дорученням голови забезпечує скликання засідання адміністративної комісії;

- інформує членів комісії та осіб, які беруть у ньому участь засіданні про порядок денний, формат, дату, час і місце проведення засідання адміністративної комісії;

- веде та підписує протокол засідання по справах що розглядаються адміністративною комісією;

- оформляє за результатами засідання адміністративної комісії відповідні постанови;

- разом з головою підписує протокол і постанови адміністративної комісії по справах про адміністративні правопорушення;

- звертає до виконання постанови про накладення адміністративного стягнення, взаємодіє з державною виконавчою службою щодо виконання нею постанов та контролює хід їх виконання;

- веде діловодство адміністративної комісії, облік розглянутих справ про адміністративні правопорушення, формує їх номенклатуру, забезпечує архівне зберігання цих справ, готує акти на знищення документів;

- контролює своєчасність надання документів і матеріалів, що подаються на розгляд адміністративної комісії;

- представляє інтереси адміністративної комісії у судах по справах з оскарження рішень адміністративної комісії, у стосунках з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, іншими юридичними та фізичними особами;

- веде реєстрацію членів комісії, які присутні на засіданні адміністративної комісії;

- виконує інші доручення голови адміністративної комісії.

4.3. В період відсутності відповідального секретаря, його функції виконує член адміністративної комісії, за погодженням голови адміністративної комісії.

4.4. Член адміністративної комісії:

- ознайомлюється з матеріалами, поданими на розгляд адміністративної комісії, бере участь у їх вивченні та перевірці;

- бере участь у роботі адміністративної комісії та прийнятті рішень шляхом голосування;

- надає пропозиції до порядку денного засідання адміністративної комісії;

- викладає окрему думку у письмовій формі (у разі її наявності);

- виконує доручення голови адміністративної комісії з підготовки та розгляду матеріалів до засідань;

- виступає на засіданнях адміністративної комісії із заявами, вносить пропозиції щодо її роботи;

- повідомляє адміністративній комісії про наявність конфлікту інтересів з особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, заявляє про самовідвід.

 

5. Загальний порядок діяльності адміністративної комісії

5.1. Адміністративна комісія розглядає справи про адміністративні правопорушення віднесені до її компетенції, зазначені у частині другій статті 218 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

5.2. Підставою для розгляду адміністративною комісією справи є протокол про адміністративне правопорушення, складений у встановленому порядку уповноваженою на те посадовою особою чи іншими особами відповідно до статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

5.3. Адміністративна комісія розглядає справи на засіданнях, що проводяться за необхідності (у разі наявності протоколів про адміністративні правопорушення). Засідання комісії є правомочним при наявності не менш як половини загального складу комісії.

5.4. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються адміністративною комісією відносно громадян, зареєстрованих або тих, які фактично проживають на території Медвинської сільської територіальної громади.

5.5. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і адміністративною комісією, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.

5.6. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються адміністративною комісією за місцем проживання порушника.

5.7. Адміністративна комісія розглядає справи в п’ятнадцятиденний строк з дня одержання протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

5.8. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

5.9. При підготовці до розгляду справи відповідальний секретар адміністративної комісії вирішує такі питання:

- чи належить до його компетенції розгляд даної справи;

- чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;

- чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;

- чи витребувано необхідні додаткові матеріали;

- чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

При виявленні порушень вимог складання протоколу про адміністративне правопорушення або інших матеріалів справи, відповідальний секретар адміністративної комісії повертає дану адміністративну справу органу, що її надіслав, для усунення виявлених недоліків.

5.10. Розгляд справи розпочинається з оголошення складу адміністративної комісії. Голова адміністративної комісії, а під час його відсутності - заступник голови оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов’язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення. На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання.

5.11. Адміністративна комісія при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язана з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

5.12. При розгляді справ про адміністративні правопорушення адміністративною комісією ведеться протокол її засідання, в якому зазначаються:

- найменування і склад адміністративної комісії;

- формат, дата та місце проведення засідання;

- порядок денний засідання;

- прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) присутніх на засіданні членів адміністративної комісії та наявність кворуму;

- відомості про присутність осіб, які беруть участь у провадженні по справі про адміністративні правопорушення;

- суть (зміст) кожної справи, що розглядається;

- зміст клопотань, пояснень та зауважень осіб, які беруть участь у провадженні по справі про адміністративні правопорушення та результати їх розгляду;

- документи і речові докази, досліджені під час розгляду справи;

- відомості про оголошення винесеної постанови і роз’яснення порядку та строків її оскарження. Протокол засідання адміністративної комісії підписується головою, а під час його відсутності - заступником голови і відповідальним секретарем.

5.13. По справі про адміністративне правопорушення адміністративна комісія виносить одну з таких постанов:

- про накладення адміністративного стягнення;

- про закриття справи.

5.14. За вчинення правопорушень адміністративна комісія може застосовувати такі адміністративні стягнення:

- попередження;

- штраф.

5.15. При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення адміністративна комісія накладає його в межах, установлених відповідною статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення та іншими актами, які передбачають відповідальність за адміністративні правопорушення.

5.16. При накладенні стягнення адміністративна комісія враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

5.17. Якщо одночасно розглядаються дві або більше справ про вчинення однією особою кількох порушень, адміністративна комісія накладає стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

5.18. Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - два місяці з дня його виявлення.

5.19. Постанова адміністративної комісії повинна містити:

- найменування адміністративної комісії, яка винесла постанову;

- дату розгляду справи;

- відомості про особу, стосовно якої розглядалась справа, зокрема прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання або перебування, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті), а також інші дані, якщо вони відомі адміністративній комісії, які ідентифікують особу чи можуть сприяти примусовому виконанню постанови (місце роботи, місцезнаходження майна, реквізити рахунків, номери засобів зв’язку та адреси електронної пошти тощо);

- опис обставин, встановлених під час розгляду справи;

- зазначення підпункту, частини, статті нормативно-правового акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення;

- прийняте по справі рішення, а також інформацію про право оскарження постанови в порядку та у строк, визначені статтями 288, 289 КУпАП;

- розмір шкоди, що підлягає стягненню, порядок і строк її відшкодування (якщо при вирішенні питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення адміністративною комісією одночасно було вирішено питання про відшкодування винним майнової шкоди);

- дату набрання постановою законної сили;

- строк пред’явлення постанови до виконання;

- розмір штрафу та реквізити рахунку для сплати штрафу, строк сплати штрафу (у разі застосування адміністративного стягнення у виді штрафу).

5.20. Постанова приймається простою більшістю голосів членів адміністративної комісії, присутніх на засіданні. При рівному розподілі голосів, голос головуючого є вирішальним.

5.21. Постанова підписується головою адміністративної комісії, а під час його відсутності - заступником голови і відповідальним секретарем.

5.22. Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається особі, щодо якої її винесено. Копія постанови в той же строк вручається або висилається потерпілому на його прохання. Копія постанови вручається під розписку. У разі якщо копія постанови висилається, про це робиться відповідна відмітка у справі.

5.23. Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим до виконавчого комітету Медвинської сільської ради або до суду в порядку визначеному чинним законодавством України.

5.24. Скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення подається в адміністративну комісію, яка винесла постанову, якщо інше не встановлено чинним законодавством України. Скарга, що надійшла, протягом трьох діб надсилається разом із справою до виконавчого комітету Медвинської сільської ради.

5.25. Подання у встановлений строк скарги на постанову, за винятком постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження, зупиняє виконання постанови до розгляду скарги.

5.26. Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови, за винятком постанов про застосування стягнення у вигляді попередження, передбаченого статтею 26 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

5.27. Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов’язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.

5.28. Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше не встановлено Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими законами України.

5.29. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення, за винятком постанов про застосування заходу стягнення у вигляді попередження.

5.30. Контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладання адміністративного стягнення здійснюється адміністративною комісією в порядку встановленому законом.

5.31. Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження виконується адміністративною комісією шляхом оголошення постанови порушнику. Якщо така постанова виноситься під час відсутності порушника, йому вручається копія постанови в порядку і строки, передбачені статтею 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

5.32. Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення, відповідно до статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

5.33. У разі несплати штрафу правопорушником у строк, встановлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

5.34. На підставі документа, що свідчить про виконання постанови, відповідальний секретар адміністративної комісії робить на постанові відповідну відмітку.

 

6. Діловодство у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються адміністративною комісією

6.1. Діловодство у справах, що розглядаються адміністративною комісією, ведеться відповідно до вимог чинного законодавства України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, інших законодавчих актів про адміністративні правопорушення та цього Положення.

6.2. Бланки протоколів про адміністративні правопорушення, постанов по справах про адміністративні правопорушення друкуються на комп’ютері.

6.3. Облік використаних бланків протоколів про адміністративні правопорушення, бланків постанов по справах про адміністративні правопорушення ведеться в журналі видачі бланків протоколів про адміністративні правопорушення, який за наявності технічної можливості ведеться в електронній формі.

6.4. Складені протоколи по справах про адміністративні правопорушення, постанови по справах про адміністративні правопорушення реєструються впродовж доби в журналі обліку справ про адміністративні правопорушення, який за наявності технічної можливості ведеться в електронній формі.

6.5. Справи про адміністративні правопорушення, сторінки яких нумеруються, прошиваються, зберігаються в металевому сейфі за місцем прийняття рішення протягом трьох років з дня накладення адміністративного стягнення.

 

7. Прикінцеві положення

7.1. Юридична адреса адміністративної комісії: вул. Шевченка, 1 с. Медвин, Білоцерківський район Київська область 09751 ,

7.2. Ліквідація адміністративної комісії здійснюються за ініціативою виконавчого комітету Медвинської сільської ради та в інших випадках, передбачених діючим законодавством України.

7.3. Зміни в складі адміністративної комісії затверджуються рішенням виконавчого комітету Медвинської сільської ради.

7.4. Це Положення набирає чинності з моменту його затвердження виконавчим комітетом Медвинської сільської ради.

   

 

 

 

Секретар виконавчого комітету                                     Людмила ОГНИСТА

 

Додаток 3

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення виконавчого комітету

Медвинської сільської ради

від 10.12.2025  № 194

 

ПОРЯДОК

організації діяльності адміністративної комісії при виконавчому комітеті

Медвинської сільської ради під час розгляду та вирішення справ про

адміністративні правопорушення

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Цей Порядок регламентує питання організації діяльності адміністративної комісії при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради при розгляді та вирішенні справ про адміністративні правопорушення.

1.2. Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради (далі - адміністративна комісія) розглядає справи про адміністративні правопорушення відповідно до підвідомчості справ, визначеної Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), та керуючись цим Порядком.

1.3. Вчинення дій адміністративною комісією та прийняття нею рішень здійснюється з урахуванням Закону України “Про адміністративну процедуру”.

 

2. ПІДГОТОВКА ДО РОЗГЛЯДУ СПРАВ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ

ПРАВОПОРУШЕННЯ

2.1. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються адміністративною комісією відносно громадян, зареєстрованих або тих, які фактично проживають на території Медвинської сільської територіальної громади.

2.2. Підставою для розгляду адміністративною комісією справи про адміністративне правопорушення є протокол про адміністративне правопорушення, складений у встановленому порядку уповноваженою на те посадовою особою, іншими особами відповідно до статті 255 КУпАП.

2.3. Засідання адміністративної комісії проводиться за необхідності (у разі наявності протоколів про адміністративні правопорушення).

2.4. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються відкрито. З метою підвищення виховної і запобіжної ролі провадження в справах про адміністративні правопорушення справи можуть розглядатися у виїзних засіданнях комісії.

2.5. Справа про адміністративне правопорушення, провадження щодо якої здійснюється адміністративною комісією, повинна містити:

- протокол про адміністративне правопорушення;

- протокол засідання адміністративної комісії;

- постанову адміністративної комісії;

- дані про повідомлення членів адміністративної комісії щодо порядку денного, формату, дати, часу та місця проведення засідання адміністративної комісії;

- дані про сповіщення осіб, які беруть участь у справі, про формат, день, час та місце засідання комісії, вручення або надіслання постанови особі, щодо якої її винесено;

- відмітки про звернення до виконання постанови, хід і результати її виконання та інші документи у цій справі.

2.6. Адміністративна комісія, відповідно до покладених на неї завдань:

1) приймає у провадження матеріали справи, які відносяться до її компетенції,

а також складені відповідно до вимог законодавства;

2) розглядає справи про адміністративні правопорушення;

3) виносить постанови;

4) здійснює контроль за виконанням постанов адміністративної комісії;

5) веде діловодство у справах про адміністративні правопорушення.

2.7. При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення адміністративна комісія (відповідальний секретар) вирішує такі питання:

1) чи належить до компетенції адміністративної комісії розгляд даної справи;

2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;

3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи про формат, дату, час та місце її розгляду;

4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали та чи надійшли вони до адміністративної комісії;

5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

2.8. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, сповіщається про засідання адміністративної комісії шляхом направлення їй повідомлення (додаток 1 Положення) не пізніше ніж за сім календарних днів до дня засідання адміністративної комісії. Повідомлення вручається особисто під підпис, надсилається поштовим відправленням або іншими засобами зв’язку (телефоном, електронною поштою тощо) за наявними у справі контактними даними, про що в матеріалах справи робиться відповідний запис. У повідомленні зазначаються: адреса адміністративної комісії; відомості про справу про адміністративну комісію, статус та мета, з якою запрошується особа; дата, час і місце, куди пропонується прибути особі; контактний номер телефону та адреса електронної пошти адміністративної комісії, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) члена адміністративної комісії, до якого можна звернутися за інформацією; інші відомості (за потреби); права особи знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі.

2.9. Потерпілий у справі про адміністративне правопорушення повідомляється про відкриття провадження у справі про адміністративне правопорушення відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру» із застосуванням особливостей, передбачених КУпАП, але не пізніше строку, передбаченого для сповіщення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Інші особи, які беруть або можуть брати участь у справі про адміністративне правопорушення, залучаються до провадження такої справи відповідно до КУпАП з дотриманням принципів, передбачених Законом України “Про адміністративну процедуру”.

 

3. ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ СПРАВ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ

ПРАВОПОРУШЕННЯ

3.1. Справа про адміністративне правопорушення розглядається адміністративною комісією не пізніше п’ятнадцяти календарних днів з дня одержання протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

3.2. Розгляд справи про адміністративне правопорушення розпочинається з оголошення загального складу адміністративної комісії, яка розглядає дану справу, та членів комісії, присутніх на засіданні.

3.3. Головуючий на засіданні адміністративної комісії оголошує яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їхні права і обов’язки, передбачені статтями 268-274 КУпАП. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення.

3.4. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. В разі відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Доказом своєчасного сповіщення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є дані про своєчасне повідомлення її про місце і час розгляду справи на засіданні адміністративної комісії, надіслане у порядку, передбаченому пунктом 2.8. цього Порядку.

3.5. Під час засідання заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, вирішуються клопотання та досліджуються докази. Доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких адміністративна комісія встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, вину особи в його вчиненні, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі та у порядку, передбаченому КУпАП з урахуванням положень Закону України «Про адміністративну процедуру».

3.6. Адміністративна комісія при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язана з’ясувати:

- чи було вчинено адміністративне правопорушення;

- чи винна дана особа в його вчиненні;

- чи підлягає вона адміністративній відповідальності;

- чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність;

- чи заподіяно майнову шкоду;

- інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

3.7. При розгляді кожної справи про адміністративне правопорушення адміністративною комісією ведеться протокол засідання (додаток 2 до цього Положення), в якому зазначаються:

- найменування і склад адміністративної комісії;

- формат, дата та місце проведення засідання;

- порядок денний засідання;

- прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) присутніх на засіданні членів адміністративної комісії та наявність кворуму;

- відомості про присутність осіб, які беруть участь у провадженні по справі про адміністративні правопорушення;

- суть (зміст) кожної справи, що розглядається;

- зміст клопотань, пояснень та зауважень осіб, які беруть участь у провадженні по справі про адміністративні правопорушення та результати їх розгляду;

- документи і речові докази, досліджені під час розгляду справи;

- відомості про оголошення винесеної постанови і роз’яснення порядку та строків її оскарження.

3.8. Протокол засідання адміністративної комісії підписується головуючим на засіданні і відповідальним секретарем.

 

4. ПОРЯДОК ВИНЕСЕННЯ ПОСТАНОВ ПО СПРАВАХ ПРО

АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

4.1. Результатом розгляду справи про адміністративне правопорушення є винесення адміністративною комісією постанови по справі.

4.2. По справі про адміністративне правопорушення адміністративна комісія виносить одну з таких постанов:

1) про накладення адміністративного стягнення (додаток 3 Положення);

2) про закриття справи (додаток 4 Положення);

Постанова про закриття справи виноситься за наявності обставин, передбачених статтями 247, 284 КУпАП.

4.3. За вчинення адміністративних правопорушень адміністративна комісія може застосувати такі адміністративні стягнення: 1) попередження; 2) штраф.

4.4. Якщо у результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові, підприємству, установі або організації, то адміністративна комісія під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди, якщо сума такої шкоди не перевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

4.5. При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення адміністративна комісія накладає його в межах, установлених відповідною статтею КУпАП.

4.6. При накладенні стягнення адміністративна комісія враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність згідно зі статтями 34, 35 КУпАП.

4.7. При вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо одночасно розглядаються дві або більше справи про вчинення однією особою кількох правопорушень, адміністративна комісія накладає стягнення в межах санкцій, встановлених за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

4.8. Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш, як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - два місяці з дня його виявлення.

4.9. Постанова по справі про адміністративне правопорушення повинна містити:

1) найменування адміністративної комісії, яка винесла постанову;

2) дату розгляду справи;

3) відомості про особу, стосовно якої розглядалась справа, зокрема прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання або перебування, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті), а також інші дані, якщо вони відомі адміністративній комісії, які ідентифікують особу чи можуть сприяти примусовому виконанню постанови (місце роботи, місцезнаходження майна, реквізити рахунків, номери засобів зв’язку та адреси електронної пошти тощо);

4) опис обставин, встановлених під час розгляду справи;

5) зазначення підпункту, частини, статті нормативно-правового акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення;

6) прийняте по справі рішення, а також інформацію про право оскарження постанови в порядку та у строк, визначені статтями 288, 289 КУпАП;

7) розмір шкоди, що підлягає стягненню, порядок і строк її відшкодування (якщо при вирішенні питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення адміністративною комісією одночасно було вирішено питання про відшкодування винним майнової шкоди);

8) дату набрання постановою законної сили;

9) строк пред’явлення постанови до виконання;

10) розмір штрафу та реквізити рахунку для сплати штрафу, строк сплати штрафу (у разі застосування адміністративного стягнення у виді штрафу).

4.10. Постанова адміністративної комісії приймається простою більшістю голосів членів адміністративної комісії, присутніх на засіданні. При рівному розподілі голосів, голос головуючого є вирішальним.

4.11. Постанова підписується головою адміністративної комісії, а під час його відсутності - заступником голови і відповідальним секретарем.

4.12. Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається або надсилається рекомендованим листом із повідомленням про вручення поштового відправлення особі, щодо якої її винесено. Якщо копія постанови вручається особі, яку було притягнуто до адміністративної відповідальності, особисто, то в постанові вказується дата її вручення і проставляється підпис такої особи. У разі, якщо копія постанови надсилається, про це робиться відповідна відмітка у справі.

 

5. ОСКАРЖЕННЯ ПОСТАНОВИ АДМІНІСТРАТИВНОЇ КОМІСІЇ

5.1. Постанова адміністративної комісії може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення особою, відносно якої її винесено, а також потерпілим до виконавчого комітету Медвинської сільської ради у порядку, визначеному КУпАП, або в судовому порядку.

5.2. У разі пропуску строку на оскарження постанови адміністративної комісії з поважних причин, цей строк за заявою скаржника може бути поновлено відповідно виконавчим комітетом Медвинської сільської ради або судом.

5.3. Скарга на постанову адміністративної комісії, що оскаржується до виконавчого комітету Медвинської сільської ради, подається до адміністративної комісії та разом з матеріалами справи протягом трьох діб надсилається нею до виконавчого комітету Медвинської сільської ради.

5.4. Особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення до виконавчого комітету Медвинської сільської ради, звільняється від сплати державного мита.

5.5. Подана у порядку, передбаченому КУпАП, скарга на постанову адміністративної комісії, за винятком постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження, зупиняє виконання оскарженої постанови до її розгляду та прийняття рішення за результатами розгляду скарги.

 

 

6. НАБРАННЯ ЗАКОННОЇ СИЛИ ПОСТАНОВАМИ

АДМІНІСТРАТИВНОЇ КОМІСІЇ ТА ЇХ ВИКОНАННЯ

6.1. Постанови адміністративної комісії у справі про адміністративне правопорушення набирають законної сили після закінчення строку оскарження цих постанов, за винятком постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження.

6.2. Постанови про накладення адміністративного стягнення є обов’язковими для виконання підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами та громадянами.

6.3. Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з дня набрання нею законної сили після закінчення строку оскарження. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення ця постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.

6.4. Контроль за правильним та своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється відповідальним секретарем адміністративної комісії.

6.5. Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження виконується шляхом оголошення постанови порушнику. Якщо постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження виноситься під час відсутності порушника, йому вручається копія постанови в порядку і строки, передбачені статтею 285 КУпАП.

6.6. Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься правопорушником в установу банку України не пізніше як через п’ятнадцять календарних днів з дня вручення йому постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п’ятнадцять календарних днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Сума штрафів, накладених за вчинення адміністративного правопорушення, зараховується до місцевого бюджету.

6.7. При отриманні копії платіжного документа про сплату штрафу, відповідальним секретарем до постанови вноситься запис про її виконання (зазначаються назва та реквізити документа, що підтверджує сплату, установа банку, що його видала, сума) та додається копія квитанції (іншого платіжного документа), або копія постанови про закінчення виконавчого провадження, яка підшивається до справи.

6.8. Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу здійснюється в порядку, встановленому законом.

6.9. У разі несплати штрафу у зазначений вище строк постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу разом із заявою про відкриття виконавчого провадження (додаток 4 Положення) за підписом голови адміністративної комісії надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

6.10. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

6.11. Постанова про накладення адміністративного стягнення не підлягає виконанню у випадках, передбачених статтею 303 КУпАП.

6.12. Провадження у справі про адміністративне правопорушення вважається закінченим після виконання постанови про накладення адміністративного стягнення.

 

7. ОФОРМЛЕННЯ, ОБЛІК ТА ЗБЕРІГАННЯ МАТЕРІАЛІВ СПРАВ

ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

7.1. Протокол про адміністративне правопорушення разом з доданими до нього матеріалами не пізніше наступного дня після його надходження реєструється відповідальним секретарем в журналі обліку матеріалів про  адміністративні правопорушення, віднесених до компетенції адміністративної комісії (далі - Журнал) (додаток 6 Положення).

7.2. Винесені постанови адміністративної комісії реєструються відповідальним секретарем у Журналі.

7.3. Облік постанов адміністративної комісії проводиться окремо в межах кожного календарного року. Кожній постанові присвоюється реєстраційний номер.

7.4. У день реєстрації постанови адміністративної комісії її оригінал долучається до справи про адміністративне правопорушення.

7.5. Закрита справа про адміністративне правопорушення разом з описом документів, що є у справі про адміністративне правопорушення, прошнуровується, засвідчується підписом голови адміністративної комісії, скріплюється печаткою виконавчого комітету/адміністративної комісії (у разі затвердження її опису та зразка) та зберігається в архіві апарату Медвинської сільської ради та її виконавчого комітету п’ять років.        

 

 

 

 

Секретар виконавчого комітету                                 Людмила ОГНИСТА

 

Додаток 1

до Порядку організації діяльності адміністративної комісії при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради та вирішенні справ про адміністративні правопорушення

 

АДМІНІСТРАТИВНА КОМІСІЯ

при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради

 

«_____»_________ 2024 року №______

 

________________________________

________________________________

________________________________

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

 

Шановний _______________________________________________________

(ім’я, по батькові)

Вам необхідно з’явитися на засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради, що відбудеться «___»__________ 20_____ р. о ____ год. ______ хв. для розгляду справи

про__________________________________________________________________________________________________________________________

(адміністративне правопорушення)

 

Засідання відбудеться в приміщенні ______________ за адресою:_______________.

При собі Вам необхідно документ, що посвідчує особу та картку платника податків (за наявності).

Явка на засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради є обов’язковою. У випадку Вашої неявки питання буде розглянуте без Вашої присутності.

 

 

Секретар

адміністративної комісії ______________             _______________________

                                                       (підпис)                            (власне ім’я, ПРІЗВИЩЕ)

 

Додаток 2

до Порядку організації діяльності адміністративної комісії при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради та вирішенні справ про адміністративні правопорушення

 

ПРОТОКОЛ №___

засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті

Медвинської сільської ради про адміністративне правопорушення

 

__ __________ 2025 року                                              _____________________

(формат та/або місце проведення засідання)

 

ПРИСУТНІ:

 

Комісія у складі:

Голова комісії __________________________________________________

Заступник голови комісії

Секретар комісії __________________________________

Члени комісії:

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

(посади, власне ім’я, прізвище членів комісії)

Громадянин (ка):

____________________________________________________________________________________________________________________________

(зазначити про присутність / відсутність особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, захисника, законного представника, свідка, експерта, перекладача, потерпілого)

 

Особам, які беруть участь у розгляді справи, роз’яснені їхні права і обов’язки.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Розгляд справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. ___ ст.____КУпАП стосовно __________________ (ПІП особи, стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення) та прийняття рішення за результатами розгляду.

СЛУХАЛИ:

1. ______________________, голову адміністративної комісії, який(а), повідомив(ла), що на розгляд адміністративної комісії надійшов протокол про адміністративне правопорушення №___ від “__” _____ 2025 року, складений

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

(посада, ПІП особи, яка склала протокол)

 

про вчинення громадянином (кою) ________________________________

(ПІП особи, яка притягається до адміністративної відповідальності)

 

правопорушення, передбаченого ч. ____ ст. ____ КУпАП _________________________.

Згідно протоколу _______________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

(опис правопорушення згідно протоколу)

 

2.__________________, відповідального секретаря, який(а) повідомив(ла), що гр._______________ був(ла) належним чином повідомлена про дату, час і місце проведення засідання адміністративної комісії та від нього(неї) не

надходило/надійшло (обрати необхідне) про перенесення розгляду справи (розгляду справи без його/її участі).

Інші відомості та матеріали справи _______.

 

ВИСТУПИЛИ:

Гр. ________________ (ПІП особи, яка притягається до адміністративної відповідальності)___________________________________________________________________________________________________________________________________________

(пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності)

_________________________________________________________

_________________________________________________________

(доповіді інших осіб, які беруть участь у розгляді справи зі стисло викладеним змістом справи, перелічені документи, речові докази, досліджені при розгляді справи)

____________________________________________________________________________________________________________________________________

(члени комісії з пропозиціями щодо виду стягнення, яке необхідно застосувати до порушника)

Голосували:

ЗА - _________

ПРОТИ - ______

ВИРІШИЛИ:

Варіант 1: Визнати громадянина (ку) ___________________________________

                                                            (ПІП правопорушника)

 

винним(ою) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого

__________ (вказати відповідну частину та статтю КУпАП) та накласти адміністративне стягнення у вигляді________________________________________________________________________________________________________________

(вид адміністративного стягнення, його розмір словами)

 

Варіант 2: Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення

щодо________________________________________________________________________________________________________________

(опис правопорушення)

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________

(зазначаються ПІП особи, щодо якої винесено постанову)

 

у зв’язку з тим, що___________________________________________________

(опис підстав)

 

Постанова про накладення адміністративного стягнення/про закриття адміністративної справи № ___ від “__” ___________ 2024 року.

_______________________________________________________

(ПІП. особи, щодо якої розглядалась справа про адміністративне правопорушення)

 

оголошена на засіданні адміністративної комісії.

 

______________________________ роз’яснено, що постанову про накладення

адміністративного стягнення може бути оскаржено протягом десяти днів з дня

винесення постанови/набрання постановою законної сили відповідно до вимог, визначених статтею 289 КУпАП.

В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

 

 

Голова                                 _____________                      __________________

адміністративної комісії       (підпис)                            (власне ім’я, ПРІЗВИЩЕ)

 

Секретар

адміністративної комісії _____________                     __________________

                                                      (підпис)                                (власне ім’я, ПРІЗВИЩЕ)

 

Додаток 3

до Порядку організації діяльності адміністративної комісії при

виконавчому комітеті Медвинської сільської ради та вирішенні

справ про адміністративні правопорушення

 

Адміністративна комісія при виконавчому комітеті

Медвинської сільської ради

 

ПОСТАНОВА № ___

про накладення адміністративного стягнення

 

___________________                                                    ____________________

(дата складання постанови)                                                         (місце складання постанови)

 

Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради у складі:

 

(посади, прізвища, імена, по батькові (за наявності) осіб, які розглянули справу із зазначенням головуючого та відповідального секретаря)

 

розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо

 

(ПІБ громадянина/посадова особа)

 

на підставі протоколу про адміністративне правопорушення № ___, складеного«___»___2025 року________________________________________

(посада, прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка склала протокол)

 

про порушення вимог законодавства про ______________________________,

вислухавши осіб, що брали участь у розгляді справи, та дослідивши докази

__________________________________________________________________

(зазначити фактичні обставини справи; зміст документів

________________________________________________________________

та відомості, враховані під час розгляду справи; посилання на докази або інші

__________________________________________________________________

матеріали справи, на яких ґрунтуються висновки адміністративної комісії;

__________________________________________________________________

детальну правову оцінку обставин, виявлених адміністративною комісією, та

__________________________________________________________________

чітке зазначення висновків, зроблених на підставі такої правової оцінки

 

виявлених обставин.

 

 

 

ВСТАНОВИЛА:

 

що________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, та по батькові (за наявності) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності)

дата народження __________________________________________________

зареєстроване/задеклароване місце проживання (перебування): ____________

посада та повне найменування підприємства, установи, організації, де працює або навчається особа, яка притягається до адміністративної відповідальності:

______________________________

документ, що посвідчує особу______________________________

(вид (паспорт, id-картка), серія (за наявності), номер, ким і коли виданий)/витяг з Єдиного державного демографічного реєстру (за наявності id-картки)/ довідка кадрової служби /витяг з особової справи)/довідка про особу)

 

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті)

___________________________________________ ,

вчинив(ла) _________________________________________________________,

(зазначити обставини, що встановлені при розгляді справи)

що є порушенням __________________________________________________.

(зазначити пункт, частину, статтю назву НПА, який порушено)

 

Враховуючи зазначене, обставини та матеріали справи, керуючись статтями 24, 33-35, 38, пунктом 1 частини першої статті 213, статтями 276-279, 280, 283, пунктом 1 частини першої статті 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна комісія

 

ПОСТАНОВИЛА:

 

1. Визнати винним(ою)

_________________________________________________________________

(зазначити прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи/посаду, щодо якої винесено рішення)

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною __ статті ___ Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього (неї) адміністративне стягнення у вигляді

__________________________________________________________________,

(вказується вид адміністративного стягнення (попередження або штраф), розмір штрафу цифрами та словами у разі, якщо до особи застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу)

Сума штрафу перераховується до місцевого бюджету на рахунок № _____________, МФО _________, код _______________________, призначення платежу ___________.

Відповідно до статті 40 КУпАП стягнути з _________________________

(зазначити прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи/посаду, щодо якої винесено рішення)

на користь ________________ на рахунок № _____________, МФО _________, код _______________, заподіяну майнову шкоду у розмірі ____ грн. _____ коп.

Ця постанова підлягає виконанню з моменту її винесення згідно зі статтею 299 КУпАП та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення у виконавчий комітет Медвинської сільської ради або в районний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими КУпАП.

Відповідно до статті 291 КУпАП постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а саме: “___” _______ 2025 року.

Постанова підлягає пред’явленню до виконання до “___” ______ 2025 року.

 

 

Голова                                 _____________                     __________________

Адміністративної комісії     (підпис)                                     (власне ім’я, ПРІЗВИЩЕ)

                         М.П.

 

Секретар

адміністративної комісії   _____________                     __________________

                                               (підпис)                                      (власне ім’я, ПРІЗВИЩЕ)

 

Примітка: Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше ніж через п’ятнадцять календарних днів з дня вручення йому постанови про застосування штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше ніж через п’ятнадцять календарних днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

 

Копію документа, що підтверджує сплату штрафу, не пізніше трьох днів з дня сплати, надати до адміністративної комісії за адресою: вул. Шевченка, 1, с. Медвин Київська обл. Білоцерківський р-н.

На підставі частини другої статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням

його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначеного у цій постанові.

 

Копію постанови про накладення адміністративного стягнення отримав(ла)

«____» _____ 2025 року ___________________________________________

(підпис, ініціали, прізвище особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності)

 

Копію постанови про накладення адміністративного стягнення надіслано поштою___________________________________________________________

(оператор поштового зв’язку, дата і номер поштового відправлення)

 

Додаток 5

до Порядку організації діяльності адміністративної комісії при виконавчому

комітеті Медвинської сільської ради та вирішенні справ про адміністративні правопорушення

                                                   ____________________________

найменування органу державної виконавчої служби до якого направляється постанова про накладення адміністративного стягнення

 

___________________________________

Стягувач: Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради

Місцезнаходження

Телефон

Адреса електронної пошти

 

ЗАЯВА

про відкриття виконавчого провадження

 

Адміністративна комісія направляє до виконання постанову про накладення адміністративного стягнення від _______ 2024 року № ___ відносно__________________________________________________________

(зазначаються прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, щодо якої винесено постанову)

 

для стягнення штрафу у сумі ______ грн. ___ коп. до місцевого бюджету.

Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», з метою повного та своєчасного виконання постанови, просимо:

1. Винести постанову про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного робочого дня після одержання виконавчого документа.

2. Копію постанови про відкриття виконавчого провадження надіслати стягувачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення на зазначену вище адресу.

3. Провести перевірку майнового стану боржника у 10-денний строк з дня відкриття виконавчого провадження.

4. У разі невиконання стороною боржника законних вимог державного виконавця, вирішити питання про притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності в порядку, визначеному статтею 188-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Додаток: оригінал постанови про накладення адміністративного стягнення.

 

 

Секретар адміністративної комісії ________________ ___________________

      (підпис)                        (власне ім’я, ПРІЗВИЩЕ)

 

 

 

Додаток 6

до Порядку організації діяльності

адміністративної комісії при

виконавчому комітеті Медвинської сільської ради та вирішенні справ про

адміністративні правопорушення

 

ЖУРНАЛ

ОБЛІКУ МАТЕРІАЛІВ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

 

Розпочато: «____» __________ 202 __ року

Закінчено: «____» __________ 202 __ року

 

№ з/п

Дата надходження протоколу до адміністративної

комісії

Орган

(підрозділ),

посадовою

особою якого

складено

протокол

Реєстраційні

дані протоколу

(порядковий

номер, серія та

номер бланка,

дата складення)

ПІБ, особи яка притягається до адміністративної відповідальності, дата народження, засоби зв’язку, місце проживання

Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта

Час і дата

вчинення

правопорушення

Номер частини та статті Кодексу

України про

адміністративні

правопорушення, вимоги якої порушено, коротка суть порушення

Дата

винесення

постанови

адміністративною комісією

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

                                                        

 

Вид стягнення

(попередження, штраф)

Розмір штрафу

Дата сплати

штрафу

Сплачена сума

штрафу

Орган, який розглянув справу

Примітка

10

11

12

13

14

15

 

 

 

 

 

Додаток 7

до Порядку організації діяльності

адміністративної комісії при

виконавчому комітеті Медвинської сільської ради та вирішенні справ про

адміністративні правопорушення

 

АДМІНІСТРАТИВНА КОМІСІЯ

при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради

 

«     »                          20                                                  с.

 

 

Гр._______________________

         (ПІБ, місце проживання)

 

Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради надсилає Вам постанову серія ____ № ___ від «___»_______ 20 року про накладення на Вас адміністративного стягнення у вигляді попередження, згідно з ч.__ ст.__ КУпАП. Про засідання адміністративної комісії Вас повідомлено належним чином.

Відповідно до ст. 306 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження виконується органом (посадовою особою), який виніс постанову, шляхом оголошення постанови правопорушнику.

Якщо постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді

попередження виноситься під час відсутності правопорушника, йому протягом трьох днів вручається або висилається постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження.

У зв’язку з відсутністю Вас на засіданні адміністративної комісії та неможливістю оголосити постанову особисто, надсилаємо Вам копію постанови серія ___ №______ від «___»_______ 2024 року про накладення на Вас адміністративного стягнення у вигляді попередження та рекомендуємо Вам не вчиняти адміністративних правопорушень у майбутньому.

 

Додаток 1. Постанова серія ___ №______ від «___»_______ 2024 року про

накладення на Вас адміністративного стягнення у вигляді попередження, на ___ арк., тільки адресату.

 

 

Секретар адміністративної комісії ________________ _________________

                                                                                (підпис)               (власне ім’я, ПРІЗВИЩЕ)

 

Додаток 8

до Порядку організації діяльності

адміністративної комісії при

виконавчому комітеті Медвинської сільської ради та вирішенні справ про

адміністративні правопорушення

 

АДМІНІСТРАТИВНА КОМІСІЯ

при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради

 

«     »                          20                                                  с.

 

Гр._______________________

       (ПІБ, місце проживання)

 

Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Медвинської сільської ради надсилає Вам постанову серія ____ № ___ від «___»_______ 2025 року про накладення на Вас адміністративного стягнення у вигляді штрафу на суму___________________________________ грн, згідно з ч.__ ст.__ КУпАП. Про засідання адміністративної комісії Вас було повідомлено належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 299 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення.

Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У зв’язку з цим, просимо Вас невідкладно, з моменту отримання листа, сплатити штраф на рахунок Медвинської сільської ради за наступними реквізитами:

Медвинська сільська рада

р/р _____________ ГУДКСУ у _________ обл.

ЄРДПОУ ________

КОД ________

Квитанцію про сплату штрафу необхідно пред’явити відповідальному секретарю адміністративної комісії (в __________________) не пізніше «___» _________ 2025 року.

У разі несплати Вами штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП,

постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення

адміністративного правопорушення з Вас буде стягнуто подвійний розмір штрафу на суму______________________________________________грн.

 

Додаток 1. Постанова серія ___ №______ від «___»_______ 20__ р. про

накладення на Вас адміністративного стягнення, на ___ арк., тільки адресату.

 

 

 

Секретар

адміністративної комісії   ______________                      ___________________

                                                 (підпис)                                     (власне ім’я, ПРІЗВИЩЕ)


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.