Медвинська громада
с.Медвин, Білоцерківський район, Київська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Основні послуги державної служби зайнятості та сучасні підходи щодо їх отримання

Дата: 16.06.2021 09:42
Кількість переглядів: 473

Головною метою діяльності Державної служби зайнятості є допомога людям у пошуку роботи, а роботодавцям – у доборі працівників.

До послуг, які ви можете отримати у центрі зайнятості належать:

Насамперед, це послуги з пошуку постійної або тимчасової роботи. Служба зайнятості має одну з найбільших баз даних вакансій по всій Україні, які оновлюються онлайн. Так, існують інші бази вакансій на онлайн-сервісах, але перевагами нашої бази є те, що всі вакансії перевірені, актуальні та з офіційним працевлаштуванням.

Якщо ви не знайшли підходящих вакансій у нашій базі даних, то спеціалісти-рекрутери центру зайнятості допоможуть у пошуку роботи на інших ресурсах. Для цього необхідне ваше бажання та резюме на посаду.

У разі відсутності підходящої роботи особі, яка звернулася з відповідною заявою, може бути надано статус безробітного. Служба зайнятості виплачує допомогу по безробіттю на період пошуку роботи. Про розмір і терміни виплати допомоги вам докладно розкаже ваш особистий консультант – кар’єрний радник.

У нас ви можете отримати профорієнтаційні послуги. Фахівець з профорієнтації допоможе визначитися з вибором професії. Для цього у нас є сучасні інструменти: профорієнтаційні та психологічні тести, які ви можете пройти як удома, так і в центрі зайнятості. Разом з консультантом ви можете оцінити свої можливості, обрати напрям навчання чи роботу.

Також ми надаємо унікальну можливість вашим дітям отримати якісну, безкоштовну допомогу у виборі професії. Це – тестування, яке можна пройти в зручний час, онлайн (вдома або в центрі зайнятості) та консультація за його результатами. Вони дізнаються про свої професійні інтереси та здібності, зможуть спланувати власне професійне становлення та розвиток.

Надання статусу безробітного надає доступ до інших послуг служби зайнятості.

Якщо роботи за вашим фахом не знайшлося, служба зайнятості пропонує підвищити кваліфікацію або оволодіти новою професією, набути нових компетенцій шляхом стажування на робочому місці у роботодавця або на короткотермінових курсах. Ми пропонуємо професійне навчання на замовлення роботодавця професіям, які затребувані на ринку праці, з подальшим працевлаштуванням.

         Професійне навчання здійснюється у навчальних закладах нашого та інших регіонів, у тому числі центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Такі центри є в 11 областях: Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській та Херсонській.

Крім того, якщо ви зареєстрований безробітний і маєте бажання започаткувати власну справу, а також усвідомлюєте ризики щодо таких дій, але для втілення задуму вам не вистачає знань чи коштів – державна служба зайнятості сприяє у відкритті власної справи. Для цього зареєстровані безробітні можуть претендувати на одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності за умови підготовки бізнес-плану та державної реєстрації суб’єктом підприємницької діяльності.

При бажанні здійснювати власну підприємницьку діяльність ми  пропонуємо комплекс заходів, які допоможуть  прийняти усвідомлене рішення щодо наміру займатися підприємницькою діяльністю. Ви маєте можливість ознайомитися з перспективними для регіону напрямами бізнес-діяльності; проектами, програмами донорів, краудфандинговими платформами, які надають підтримку у відкритті власної справи.

У наших навчальних центрах ви можете пройти короткотермінове навчання за сучасною програмою Міжнародної організації праці «Розпочни свій бізнес» для підприємців-початківців, яке проводять сертифіковані викладачі. Під час навчання ви опануєте нормативні засади та особливості ведення обраного бізнесу, сформуєте бізнес-план. За подальшої успішної діяльності можна отримувати безкоштовне консультування у відповідних фахівців консалтингового центру (центру розвитку підприємництва), що функціонує в нашому центрі зайнятості.

Це не повний перелік послуг, які можна отримати у центрі зайнятості у той період, коли ви шукаєте роботу.

Варто зауважити, що у разі отримання статусу безробітного клієнт спільно з кар’єрним радником складають індивідуальний план працевлаштування, в якому міститься комплекс заходів, що їх мають здійснити кар’єрний радник та зареєстрований безробітний для працевлаштування. Насамперед це стосується взаємних прав, обов’язків кар’єрного радника й зареєстрованого безробітного та кроків, які мають бути зроблені безробітним для пошуку роботи. Більш докладну інформацію про особливості складання та виконання індивідуального плану працевлаштування можна буде отримати у свого кар’єрного радника.

Слід пам’ятати, що в разі відмови від складання, підписання, або ж при встановленні факту невиконання без поважних причин пунктів індивідуального плану працевлаштування, реєстрація особи як безробітного громадянина та відповідні виплати можуть бути припинені.

Крім того, звертаємо особливу увагу на деякі інші обставини, що можуть призвести до втрати статусу безробітного та припинення виплати матеріальної допомоги по безробіттю. Такими підставами є:

−    виконання безробітним оплачуваної роботи, навіть короткострокової, за цивільно-правовими угодами під час перебування на обліку;

−    подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких було прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення матеріальної виплати на випадок безробіття та надання соціальних послуг.

Відповідно до індивідуального плану працевлаштування (з урахуванням наявного досвіду та освіти кожної людини), окрім пошуку бажаної роботи, ми допоможемо у складанні резюме, підготовці до співбесіди з роботодавцем, що дозволяє прискорити процес працевлаштування. Ви маєте можливість відвідати інші семінари та тренінги з тих питань, що вас зацікавлять. При цьому кількість та тематика семінарів і тренінгів визначається індивідуально, за обопільною домовленістю з кар’єрним радником.

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь