Безпечні канікули.

Дата: 20.06.2021 11:48

Минув останній дзвоник у школі та розпочались канікули. Поліцейський громади Куделя Артур Олександрович наголошує: “Пам’ятайте, що літні канікули – це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах”.

В свою чергу, поліцейський громади звертає увагу на організацію відпочинку Вашої дитини під час канікул та закликає завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:

– гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього;

– небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики;

– під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й різного ступеня тяжкості;

– під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки;

– не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим;

– під час відпочинку на узбережжі слід обов’язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

Правила дорожнього руху:

- ходити тільки по правій стороні тротуару;

- дорогу переходити не поспiшаючи;

- не можна переходити дорогу навскіс;

- переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини зупинитися i подивитися направо;

- якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;

- якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.

Правила електробезпеки:

- під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;

- категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;

- не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під напругою.

Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

Правила протипожежної безпеки:

- дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;

- гра з вогнем — одна з причин пожежi;

- дотримуйтесь правил протипожежної безпеки під час відпочинку на природі.

Правила поведiнки на водi:

- купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20—250 С — не менш нiж 18—200 С;

- купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;

-забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;

- грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;

- не забруднюйте воду та берег;

Правила культури поведінки в громадських місцях:

-завжди прагнiть бути культурною людиною;

- поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;

- поважайте старших, не будьте грубим;

- не сидiть цiлодобово бiля телевiзора, комп’ютера;

- бiльше читайте художньої лiтератури.

Категорично забороняється:

- ходити на територiї новобудов;

- купатися без догляду дорослих;

- розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;

- їздити на велосипедi, роликах, скейтах на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.

Як завжди, кожен з вас проведе канікули по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів – все це чекає на вас влітку. Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок! А в разі вашої небезпеки, або ваших близьких чи знайомих, телефонуйте поліцейському громаді Куделі Артуру Олександровичу за номером: +38097-852-94-11. Гарних та безпечних канікул!