Що робити якщо у Вас пошкоджений або зруйнований будинок внаслідок бойових дій?

Дата: 15.06.2022 20:31

1. Зробити фото та відеофіксацію зруйнованого об’єкту.
Важливо знати, що розмір збитків та ступінь пошкоджень не встановлюється в результаті огляду фотографій, а лише після огляду експертами відповідно до Постанови КМУ № 473 від 19.04.2022 р.

2. Подати заяву в Дія, де зазначити:
- об’єкт нерухомості, на який у вас є право власності або ви є співвласником;
- ступінь пошкодження;
- кількість осіб, що мешкали у будинку;
- опис основних пошкоджень, дата та час, фото.
Важливо знати, що заяву в Дію може подати лише власник або співвласник об’єкту нерухомості, навіть якщо знаходиться за кордоном.

3. Подати заяву в ЦНАП (важливо при собі мати документи про право власності на об’єкт нерухомості).

4. Сільська, селищна, міська рада разом з експертами проводять обстеження вашого будинку, відповідно до якого складаються такі документи:
- Акт обстеження, якщо пошкодження часткове: вибито вікна або двері, пошкоджене внутрішнє оздоблення. Такий об’єкт підлягає під поточний ремонт.
- Акт обстеження і Звіт, якщо пошкодження сильні: пошкоджено конструкцію будинку, знищено дах, стіни тощо. Такий об’єкт підлягає капітальному ремонту або демонтажу (в подальшому новому будівництву).

5. Порядок компенсації на даний час не визначений.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 7198 від 24.03.2022, яким будуть визначені строки, порядок та розмір компенсації..