У цю важку для всієї України зиму треба знати, як ідентифікувати переохолодження, які бувають його стадії та як правильно надавати домедичну допомогу при ньому.

Дата: 30.01.2023 19:44

Помічали, що під час тривалого перебування на холоді виникає відчуття затерплості, тремтіння, втоми чи сонливості? А уражені ділянки шкіри набувають білого чи сірого кольору.

Це ознаки переохолодження. Щоби їх уникнути, керуйтеся правилами 👇

🔹 Одягайтеся тепло та багатошарово.
🔹 Обирайте взуття з товстою підошвою.
🔹 Захищайте голову шапкою та шарфом, а руки — рукавицями.
🔹 Якщо плануєте довго перебувати на вулиці, їжте висококалорійну їжу та пийте достатньо рідини, наприклад, гарячий чай.
🔹 Під час тривалого перебування на вулиці намагайтеся щогодини заходити до теплого приміщення, щоб зігрітися.
🔹 Регулярно рухайтеся, ворушіть пальцями рук та ніг, не стійте на місці.
🔹 Зігрівайтеся гарячим чаєм, а не алкоголем. Алкогольні напої не допомагають зігрітися, навпаки — призводять до втрати тілом тепла.
🔹 Якщо відчуваєте тремтіння, сонливість чи інші ознаки переохолодження — негайно зайдіть у найближче приміщення або пункт незламності, випийте гарячої рідини.
🔹 Якщо ваш стан не покращується, зверніться до лікаря.
Вчіть цим простим правилам дітей і демонструйте правильну поведінку своїм прикладом.
Пильнуйтеся та пильнуйте інших!

Більше інформації 👉 на сайті ДСНС України та за хештегом #безпекацивільних #безпекавільних.