Засідання робочої групи з перейменування вулиць, провулків, парків, скверів та демонтажу елементів символіки комуністичного й націонал- соціалістичного тоталітарних режимів на території населених пунктів Медвинської сільської територіальної громади 1

Дата: 04.08.2023 20:28

З метою з’ясування громадської думки з питання перейменування вулиць та провулків Медвинської територіальної громади та залучення представників громадськості до розгляду пропозицій з даного питання, на виконання рішення виконавчого комітету Медвинської сільської ради від 04.04.2023 року № 33 “Про проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць та провулків в населених пунктах Медвинської територіальної громади та повного або часткового демонтажу пам’ятників, знаків, меморіалів, пам’ятних дошок, усунення елементів пам’ятників, які відображають радянські та російські історичні наративи чи виступають символом російсько-імперського та радянського минулого”, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», пункту 5 статті 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 року № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», враховуючи лист Білоцерківської військової адміністрації від 27.04.2022 року № 06-22/532 з рекомендацією щодо проведення перейменування назв географічних об'єктів, об'єктів топоніміки населених пунктів, які пов'язані з державою агресором чи історією російської імперії та СРСР, з урахуванням Рекомендацій Уповноваженого із захисту державної мови щодо окремих питань застосування української мови як державної у діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування (в частині найменування, перейменування, унормування назв географічних об'єктів, об'єктів топоніміки населених пунктів), статтю 19 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», повномасштабне військове вторгнення російської федерації в Україну, рішення робочої групи з перейменування вулиць, провулків, парків, скверів та демонтажу елементів символіки комуністичного й націонал- соціалістинного тоталітарних режимів на території населених пунктів Медвинської сільської територіальної громади, на офіційному веб-сайті Медвинської сільської ради - medvyn-gromada.gov.ua/ було опубліковано інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення з питання перейменування вулиць та провулків у Медвинській територіальній громаді.

Згідно з даним інформаційним повідомленням з 10 квітня по 1 травня 2023 року включно проходив І етап громадського обговорення: збір пропозицій від мешканців Медвинської сільської територіальної громади - учасників громадського обговорення, у тому числі із застосуванням анкети-опитувальника, та з 16.05.2023 року - II етап, який тривав, відповідно до рішення виконкому, протягом 2-х місяців (до 16.07.2023 року включно).

Відповідно до рішення виконавчого комітету від 20.10.2022 №114 “Про утворення робочої групи з перейменування вулиць, провулків, парків, скверів та демонтажу елементів символіки комуністичного й націонал-соціал істинного тоталітарних режимів на території населених пунктів Медвинської сільської територіальної громади» створено робочу групу з питання перейменування вулиць та провулків у Медвинській сільській територіальній громаді.

Відповідальний за проведення громадського обговорення - відділ загальної, організаційної та кадрової роботи, відповідальна особа — начальник відділу загальної, організаційної та кадрової роботи (відповідно до рішення виконавчого комітету Медвинської сільської ради від 04.04.2023 року № 33 «Про проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць та провулків в населених пунктах Медвинської територіальної громади та повного або часткового демонтажу пам’ятників, знаків, меморіалів, пам’ятних дошок, усунення елементів пам’ятників, які відображають радянські та російські історичні наративи чи виступають символом російсько-імперського та радянського минулого»).

Зміст питання, що виносилося на II етап громадського обговорення:

голосування за нові запропоновані назви вулиць та провулків:

Назва населеного пункту громади

Назва вулиці (провулку), яка пропонується до перейменування

Назви вулиць (провулків), які запропоновані для перейменування

1.

8.

провулок Г орького

Стареньких, Грушевського, Альпійський

Інформація про осіб, які взяли участь в обговоренні порушеного питання:

В обговоренні взяли участь жителі Медвинської територіальної громади.

У рамках проведення II етапу громадського обговорення відбулися такі заходи:

- Електронні консультації (опитування) на інформаційному інтернет-порталі Медвинської     територіальної                  громади:                                        https://medvyn-gromada.gov.ua/news/1682516343/,
з 16 травня по 16 липня 2023 року включно.

Пропозиції учасників громадського обговорення подавалися в усній формі (старостам) та письмовій формі (електронне опитування/голосування), протягом 2- х місяців (з 16.05.2023 року до 16.07.2023 року включно).

ПРОТОКОЛ №3 засідання робочої групи

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ГОЛОСУВАННЯ